Jump to content

Moto Zajednica

Poljubih i ja asfalt

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cipelić 44

Sad su ti šanse mnogo manje da dokažeš nešto u svoju korist nego što bi bile odmah na licu mesta. Problem je što ljudi često imaju osećaj da su i oni malo krivi iako nisu pa neće da zovu policiju, druga stvar je da isto tako mnogi pretpostavljaju nešto jer su načuli od ovog ili onog, a ne mora značiti da je to identična situacija. Isto tako ne treba zanemariti činjenicu da ni svi policajci ne znaju baš da rade kako treba uviđaje i/ili idu linijom manjeg otpora pa urade kako im je lakše. Postoje i tu načini da se  istera pravda, da se stavi primedba na sadržaj zapisnika, da li je sve uneto i kvalifikovano kako treba... Procedura je komplikovana i treba biti uporan, ali treba i znati pa i potražiti pomoć onoga ko se u to razume a ima interes da istera stvar do kraja (čitaj advokat). Naravno da ima još jedna začkoljica, da u zemlji Srbiji stvari mogu i da budu takve da je neko osuđen preblagom kaznom, da zastari predmet, ali to ne znači da ne treba pokušati, nije sve što policija napiše zakucano i rešeno, i da ti je napisana prijava ne mora da znači da je s razlogom, nego je možda zato što je onom ko je došao na uviđaj mrsko da traži auto koji te je isekao, ali ako imaš bar deo registracije ili postoje kamere, stvar se drastično menja. Probao sam ukratko da dam komentar, pošto je ovo tema o kojoj bi se mogli napisati romani, nadam se da ćeš uspeti da pohvataš šta je pesnik hteo da kaže. P.S. ako ćeš da se raspituješ za kamere budi brz, da ne bude posle da je snimak obrisan, pošto one posle nekog vremena brišu šta je snimljeno osim ako se ne izvuče snimak. Želim ti brz oporavak! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Ja sam kriv sam sebi zato sto sam kao vozac motora-skutera dopustio trenutak nepaznje ali nepaznje u smislu sta ostali oko mene rade i nameravaju da urade nenormalno a zakonski imam nula odgovornosti.Kamera na kacigi bi verovatno pomogla da se mozda istera neka pravda ali ni ona ne pomaze kad se izgine.Ja sam imao srece ovaj put.

Ma ne vredi pricati dalje kad je sve puno idiota.Pa kad sam se vracao kuci posle pada,stojim na semaforu ispod Fransa prema J.Bulevaru i Ustanickoj,prvi u levoj traci,pored one zicane ograde.U desnoj stoji BMW neka sedmica,krecemo i kreten bez migavca ladno me sece i primorava me da ga pustim jer eto njemu se tako prohtelo,kao da ne postojim.U momentu mi doslo da sidjem kad smo stali na sledecem semaforu i da mu polupam auto pa reko dovoljno sranja si imao za danas.

Ne radi se ovde o pocetku sezone,kao ne ocekuju nas,ne vide vec o krajnjoj bahatosti i postaje sve gore ali vazno da bagra donosi nove zakone o saobracaju svake godine a koji nemaju blage veze sa pamecu.

Ne vidim kako ista promeniti da nas cuju i shvate,jedino da pocnemo da pravimo incidente,svaki put polupati kola koja te ugroze pa tako x puta dnevno da pocnu novine da pisu.

Ja bre ne mogu svojoj majci da dokazem da ona vise ne zna da vozi a bila je dobar vozac.Jednostavno stigle su godine,nema vise osecaj ni za sirinu kola i puta,ne daje migavac kada misli da ne mora?! kaze gledam ja ne brini....a produzena joj je dozvola.Pa kakva je ovo drzava,kakvi su to zakoni i koliko takvih ima na putevima da ne pricamo o klincima koji za 200eur polazu preko veze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: SV 650 S

Mene su cak prozvali "Talicni" zbog svih ludih situacija koje mi se desavju (uglavnom ne mojom krivicom),cinjenica je da puno ljudi vozi koji nebi trebalo da voze, i automobile i motore itd...

Za kameru se slazem 101%  trebala bi drzava da regulise situaciju kao sto je u Rusiji ako se ne varam 50% manje osiguranje ako imas kameru, ali bahatim poslanicima to ne odgovara jer su onda u problemu.

Svako razmisljanje i premisljanje sada ce ti samo praviti ludilo u glavi sta je bilo bilo,sredjuj masinu, polako nabavljaj opremu i naravno kameru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Sad su ti šanse mnogo manje da dokažeš nešto u svoju korist nego što bi bile odmah na licu mesta. Problem je što ljudi često imaju osećaj da su i oni malo krivi iako nisu pa neće da zovu policiju, druga stvar je da isto tako mnogi pretpostavljaju nešto jer su načuli od ovog ili onog, a ne mora značiti da je to identična situacija. Isto tako ne treba zanemariti činjenicu da ni svi policajci ne znaju baš da rade kako treba uviđaje i/ili idu linijom manjeg otpora pa urade kako im je lakše. Postoje i tu načini da se  istera pravda, da se stavi primedba na sadržaj zapisnika, da li je sve uneto i kvalifikovano kako treba... Procedura je komplikovana i treba biti uporan, ali treba i znati pa i potražiti pomoć onoga ko se u to razume a ima interes da istera stvar do kraja (čitaj advokat). Naravno da ima još jedna začkoljica, da u zemlji Srbiji stvari mogu i da budu takve da je neko osuđen preblagom kaznom, da zastari predmet, ali to ne znači da ne treba pokušati, nije sve što policija napiše zakucano i rešeno, i da ti je napisana prijava ne mora da znači da je s razlogom, nego je možda zato što je onom ko je došao na uviđaj mrsko da traži auto koji te je isekao, ali ako imaš bar deo registracije ili postoje kamere, stvar se drastično menja. Probao sam ukratko da dam komentar, pošto je ovo tema o kojoj bi se mogli napisati romani, nadam se da ćeš uspeti da pohvataš šta je pesnik hteo da kaže. P.S. ako ćeš da se raspituješ za kamere budi brz, da ne bude posle da je snimak obrisan, pošto one posle nekog vremena brišu šta je snimljeno osim ako se ne izvuče snimak. Želim ti brz oporavak! 

Tako i moj matori,ubedjen da je vrhunski vozac,letos sam seo sa njim u kola i usrao sam se ziv da nas ne ubije neko,isto bez zmigavaca,bez gledanja u retrovizore a vozi 30 gde je ogranicenje 80 i tako to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Mali update,3 nedelje posle pada odlucih da odem kod kiroprakticara koji mi inace popravlja kicmu.Zglob u korenu levog palca je naprsao,trebalo je da bude u gipsu 3-4 nedelje ali srecom nije okostao tj srastao kako ne treba pa mi je fiksirao a ostale zglobove namestio ko od sale.Ako nekom zatreba ozbiljan kiroprakticar nek se javi na PP.

Znaci nema zezanja,snimajte odmah sve sumnjive povrede,ja sam mislio proci ce,nije nista,kad ono...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Još uvek se oporavljam od bezazlenog pada sa skutera krajem septembra prošle godine. Nikada nisam nešto voleo velike motore, nije mi bila ambicija da negde daleko putujem , a nije bilo ni para. Oduvek sam voleo male zoljice, skuterčiće od 49ccm , tako da nisam nikada ni polagao za "A" kategoriju. Istina sada mi to nedostaje jer mi se baš dopao Liberty 125 ccm. Vozim Libertiya od 49 ccm . Elem krećem ujutro na posao, skuterom kao i svaki dan kada vreme dozvoljava. Dolazim do raskrsnice gde nailazim na ulicu sa pravom prvenstva. Sa desne strane nailazi automobil, uredno stajem pre same raskrsnice da ga propustim . Leva ruka podignuta da pokažem nameru skretanja u levo (tada još nisam stigao da ugradim signalizaciju - švajcarski poštar)  . Taj auto ne smanjuje brzinu , lagano dodajem gas i podižem levu nogu na skuter, u tom momentu , kretenčina bez migavca skreće levo pravo na mene.Kočim desnom rukom brzina  - nema brzine tek sam podigao nogu na skuter. Prednji točak prokliže, ja se svalim u levu stranu i pred očima vidim zadnji točak auta na dvadesetak cm od glave. Svalio sam se udario laktom i ramenom u asvalt , naizgled toliko malo da i pešak gadnije zna pasti. Kretenčina dodaje gas produžava, nisam čak ni video koji je auto , možda je i bolje jer ne znam kako bi završilo. Na skuteru nikakvog oštećenja , otresem prašinu , podignem skuter i nastavim na posao. Tek tad počinje igranka, par sati posle ne mogu da pomerim ruku , lakat me odvalio, malo boli i rame , sve je to trajalo nekih mesec dana. Negde u decembru počinje da me boli rame, sve više i više. Odem kod lekara , rentgen , ultrazvuk mekog tkiva . Utvrdili su da imam ispod tetive nadlaktice hematom 2,5 x 1 cm , od toga se upalila tetiva . Tri meseca ruku nemogu da pomerim. Sada odlazim na rehabilitaciju, razgibavanje i laser, stanje se polako popravlja. Naizgled bezazleno sa yebenim posledicama. Možda da sam odmah otišao kod lekara, možda bi kraće trajalo , eto za nauk.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja