Jump to content

Moto Zajednica

Imam 14 godina i treba mi neki motor od 125ccm

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova

Ma za mene je ovaj motor vrh ! ako stvarno tako ide kao na snimcima onda ne zalim zato sto je kinez !

Ali ima jedan problem oko kupovine moram da cekam cak septembar zato sto tada moze deda da mi kupi motor !

A ja dotle cu da skupim pare za dodatnu opremu !

Jesi li ti siguran da ja mogu ovo da vozim ? ( Ja msm da cu moci )

Nego da li su isti Sprint Pulser 125 ccm i : http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/104290-qingqi-qm-125-gy-b-sprint-pulser/page__p__1665890__fromsearch__1#entry1665890

Ovaj covek ga prodaje kako se tebi cini ovaj ?

Da li ce da ga proda do septembra ?

I ako nisu isti da li znas kako ide ovaj ?? :D Pozz

Napisi sve sto znas o ovim motorima ! SVAKA POMOC DOBRODOSLA !

Ljudi sve sto znate vezano za ovaj model motora pisite ! Nemojte da vas mrzi ! Molim vas , pomozite mi !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2417 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Extra tema,baš se raspisalo... U principu sve je rečeno još na prvoj stranici,ali nije loše da se govori na datu temu.

Vremena su se promenila. Promenio se i zakon. Mi smo nekad u školi na OTO-u mogli položiti test i dobiti PSP. Ko nije tako,mogao je otići u prvu auto skolu i za male pare položiti test. Sa navršenih 14 godina sedali smo na automatike,poni exprese i apene i vozili bez bojazni da će nas zaustaviti policija. Posle se pojavio i atx... Da ne bude da smo svi bili tako "pošteni",bilo je i nas koji smo vozili i bez dozvole,ali je kazna bila smešna u odnosu na sadašnje. Nama je strah bio saznanje da će roditelji zabraniti vožnju do daljnjeg. Danas ako te "navataju" bez dozvole- ode kapital! U principu,moje mišljenje: mlad si za nešto jače od 50. To i jesu motori za vozače tvojih godina. Na njima se stiče iskustvo i rutina. Ne pričam o friziranim 50-tkama. Mislim na fabričke.Plus,kakvo je vreme treba da si srećan što imaš i taj skuter. Ali to je već neka druga priča.... Kod mene u kraju sa prvim znacima proleća na drum izmile i policajci na Apriliji i Moto Guzziju. Vozaju se čak po sporednim ulicama zabacenih sela i pišu kazne od 7 do 77. Deci na skuterima i automaticima,ljudima od 50-60 godina koji su krenuli da obidju njivu,da vide jel stig'o kombajn.

Na kraju,odluka je na tvom ocu. Mi bi svi i onako sve i odmah. Hvala Bogu,ne pitamo se. Mislim na tebe sada i mene od pre 30 godina. I na sve nas sa 14-15...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha tzr 50

Pulser je dobar motor, vozi ga moj drug vec 3 godine i vrh je. Samo imas 14 godina, nemoj da se zajebavas 125cama, mali si , nemas dozvolu, a Policije ima na svakom cosku. Neces ti nastradati, cale ce ti. Sedi na taj skuter dok ne steknes pravo za polaganje. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2417 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

-Najmanje 15 dana zatvora ili novčana kazna od 100.000 do 120.000 dinara - 14 kaznenih poena - najmanje 8 meseci zabrane upravljanja motornim vozilom.

E sad,kod tebe neće biti zabrane upravljanja jer i onako nemaš dozvolu,ali u zavisnosti od raspoloženja sudije možeš dobiti zabranu polaganja. Takodje,dobar deo kazne ćeš podeliti sa ocem. I tu si završio karijeru do daljnjeg jer ako te uhvate ponovo računaj sve to samo puta dva.

Nadam se da si shvatio o čemu ti ljudi govore. Tvoj je novac pa radi kako ti volja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1463 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ovo si me pitao:

Ovako ja sam decak od 14 godina gde si mi preporucio na moju temu sprint pulser ! Kazi mi nesto o njemu jel je tezak ? Koliko kg ima ? Koliko mu je visoko sediste da bi znao da li mogu da sednem ? (ali vrv mogu ) Imam 14 godina kao sto rekoh visok: 164 cm a tezak :50kg .. Da li se brzo kvari ? Da li su mu skupi delovi ili ne ? I jel je skup za odrzavanje ? Koliko najvise moze da ide ? Kako vuce ? Da li je on pravljen i za malo kamenjara,brda,njive i takve puteve ? Kako vuce na uzbrdicama ? I jel je to sprint pulser ktm edition ili si ti to lepio ? I jos jedno ako mi se dopadne ovaj model ! I posto vidim da trebam da uzmem nekog kineza 4tk od 125 ccm i da imam para da ga odrzavam ! Dedi istice kredit u septembru tada mogu da ti dam pare za njega .. Ako nesto pre bude javi cu se ! Daj mi neki snimak ali da vidim i kako ga vozis ! I koliko trosi ? Pozz

 

 

Da ti odgovorim redom:

Motorce koje sam ti ponudio vozika moj sin. On sada ima 13 godina, visok je 172cm, i ima 64kg. Motorce mu nije ni malo, ni veliko, taman je super i velicine i snage za njegov uzrast, i za njegovo umece voznje motocikla.

Motorce ima masu od 120-tak kg u kompletu. Ako poskidas retrovizore, nozice za suvozaca, migavce, zadnji blatobran sa nosacem tablice i jos par sitnica, cifra pada na oko 110kg, a mozda cak i koji kg manje.

Izuzetno je lagan za voznju, upravljiv je, teziste mu je nisko, pa mozes i da se malo zezas/ucis stuntovanje sa njime. A opet je dovoljno visok da mozes i u laksi offroad, po poljskim i sumskim putevima, poljima i livadama, samo bi tada trebalo da zamenis ove putne gume nekim sa grubljim profilom. Moj sin je danas bio sa njime po okolini grada, malo po blatnjavim i zemljanim puticima, i sve je bila opustencija. A njegovo zadovoljstvo je neopisivo.

Ne kvari se nista vise od ostalih niskobudzetnih motorica, veoma je jednostavan i zahvalan za odrzavanje, jeftini delovi... A za ovaj novac je izuzetno dobra ponuda, tim pre sto je ovaj moj mehanicki servisiran.

Maximalna brzina je samnom 90 km/h, a kada ga vozi sin ide 100-tku bez problema.

Posto je 4-tk, povlaci iz niskih obrtaja kao traktor, i ne treba ti doktorat da bi ga vozio. Zbog toga i lakse gazi blato, meku zemlju, brda, pesak od nabrijanih 2-tk, koje su bez ludih obrtaja kao bicikle. Da, moze i uzbrdo, a jos bolje ide nizbrdo.. :lol:

Ovo nije Sprint Pulser KTM Edition, vec ga je prethodni vlasnik okrecio po svom ukusu, a po mom, veoma neuspelo. Inace je Qingqi, a ne Sprint, ali to je to.

Potrosnja je izmedju 2,5 i 3 lit/100km. Cak ni 3 lit ne bi smeo da dohvati, dakle ekonomican je do bola.

NE, NE MOZE na pocek do Septembra, jer je po ovoj ceni skoro pa poklon, i nigde vise nije ponudjen za ovaj novac.

Snimak nemam, ali cu u temi okaciti dve fotke od danas, da vidis kako moj sin izgleda na tom motoricu.

Pozdrav buduci kolega!!! :zdravo: :zdravo: :zdravo:

Promenio član SHOKLA
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1463 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ovo si me pitao:

Ovako ja sam decak od 14 godina gde si mi preporucio na moju temu sprint pulser ! Kazi mi nesto o njemu jel je tezak ? Koliko kg ima ? Koliko mu je visoko sediste da bi znao da li mogu da sednem ? (ali vrv mogu ) Imam 14 godina kao sto rekoh visok: 164 cm a tezak :50kg .. Da li se brzo kvari ? Da li su mu skupi delovi ili ne ? I jel je skup za odrzavanje ? Koliko najvise moze da ide ? Kako vuce ? Da li je on pravljen i za malo kamenjara,brda,njive i takve puteve ? Kako vuce na uzbrdicama ? I jel je to sprint pulser ktm edition ili si ti to lepio ? I jos jedno ako mi se dopadne ovaj model ! I posto vidim da trebam da uzmem nekog kineza 4tk od 125 ccm i da imam para da ga odrzavam ! Dedi istice kredit u septembru tada mogu da ti dam pare za njega .. Ako nesto pre bude javi cu se ! Daj mi neki snimak ali da vidim i kako ga vozis ! I koliko trosi ? Pozz

 

 

Da ti odgovorim redom:

Motorce koje sam ti ponudio vozika moj sin. On sada ima 13 godina, visok je 172cm, i ima 64kg. Motorce mu nije ni malo, ni veliko, taman je super i velicine i snage za njegov uzrast, i za njegovo umece voznje motocikla.

Motorce ima masu od 120-tak kg u kompletu. Ako poskidas retrovizore, nozice za suvozaca, migavce, zadnji blatobran sa nosacem tablice i jos par sitnica, cifra pada na oko 110kg, a mozda cak i koji kg manje.

Izuzetno je lagan za voznju, upravljiv je, teziste mu je nisko, pa mozes i da se malo zezas/ucis stuntovanje sa njime. A opet je dovoljno visok da mozes i u laksi offroad, po poljskim i sumskim putevima, poljima i livadama, samo bi tada trebalo da zamenis ove putne gume nekim sa grubljim profilom. Moj sin je danas bio sa njime po okolini grada, malo po blatnjavim i zemljanim puticima, i sve je bila opustencija. A njegovo zadovoljstvo je neopisivo.

Ne kvari se nista vise od ostalih niskobudzetnih motorica, veoma je jednostavan i zahvalan za odrzavanje, jeftini delovi... A za ovaj novac je izuzetno dobra ponuda, tim pre sto je ovaj moj mehanicki servisiran.

Maximalna brzina je samnom 90 km/h, a kada ga vozi sin ide 100-tku bez problema.

Posto je 4-tk, povlaci iz niskih obrtaja kao traktor, i ne treba ti doktorat da bi ga vozio. Zbog toga i lakse gazi blato, meku zemlju, brda, pesak od nabrijanih 2-tk, koje su bez ludih obrtaja kao bicikle. Da, moze i uzbrdo, a jos bolje ide nizbrdo.. :lol:

Ovo nije Sprint Pulser KTM Edition, vec ga je prethodni vlasnik okrecio po svom ukusu, a po mom, veoma neuspelo. Inace je Qingqi, a ne Sprint, ali to je to.

Potrosnja je izmedju 2,5 i 3 lit/100km. Cak ni 3 lit ne bi smeo da dohvati, dakle ekonomican je do bola.

NE, NE MOZE na pocek do Septembra, jer je po ovoj ceni skoro pa poklon, i nigde vise nije ponudjen za ovaj novac.

Snimak nemam, ali cu u temi okaciti dve fotke od danas, da vidis kako moj sin izgleda na tom motoricu.

Pozdrav buduci kolega!!! :zdravo: :zdravo: :zdravo:

post-9080-0-33738300-1424011925_thumb.jpgpost-9080-0-22158600-1424011961_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

@ApriliaRs125 Sticem utisak da ti taj motor uuuuuuuoooooopste ne shvatas ozbiljno! A on je pre pre ozbiljan za tebe. Prvo sam mislio da bi ti to vozio lagano i odgovorno a tebe brine da li ima snage.... Decko ima to snage za tebe i previseee.. ipak nisi ti sazreo za 125 kubika.

 

Moj najtopliji savet je da se okanes motora dok ne polozis jer nisi svestan opasnosti !!! Ne mislim na opasnost od policije i palcanja kazni, nego misli da nisi svestan posledica pada sa motora, moze da bude itekako pogubno. Ti na 125-ici si tempirana bomba!

 

Sve najbolje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1463 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Zasto decku preporucujete motor od 125 kubika kad ga nece moci voziti jos 2 godine?

Svejedno je da li ce do napunjenih 16 god i polozene BILO KOJE "A" kategorije voziti motor od 49 ili od 1949ccm. Istu situaciju imam i ja sa klincem od 13 god, i ako vec MORA da se vozi motorce, bolji rezon je da to bude nesto lagano za voznju, sa malom potrosnjom, jeftino u nabavci i za odrzavanje, sa brzinama (ne skoot) zbog sticanja iskustava, i da mu nije zao da ga obori i na livadu. Kada bude polozio neku od zilion "A" kategorija, uklopice se vec u zakonske propise.

U prici kao sto je ova, a i mog klinca, disciplina i samostalni neizlazak na javne puteve je od primarnog znacaja, kako zbog Policije i sankcija, tako i zbog opasnosti u saobracaju i nedovoljnog poznavanja propisa. Samo polje, livada, sumica i nekategorisane staze i bogaze po okolini grada. I sto vise prevezenih km zbog sticanja osecaja i rutine. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Pulser je dobar motor, vozi ga moj drug vec 3 godine i vrh je. Samo imas 14 godina, nemoj da se zajebavas 125cama, mali si , nemas dozvolu, a Policije ima na svakom cosku. Neces ti nastradati, cale ce ti. Sedi na taj skuter dok ne steknes pravo za polaganje. 1zdravo.gif

 

Pa zar nije isto kad me uhvate sa 50ccm i 125cmm ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Da ti odgovorim redom:

Motorce koje sam ti ponudio vozika moj sin. On sada ima 13 godina, visok je 172cm, i ima 64kg. Motorce mu nije ni malo, ni veliko, taman je super i velicine i snage za njegov uzrast, i za njegovo umece voznje motocikla.

Motorce ima masu od 120-tak kg u kompletu. Ako poskidas retrovizore, nozice za suvozaca, migavce, zadnji blatobran sa nosacem tablice i jos par sitnica, cifra pada na oko 110kg, a mozda cak i koji kg manje.

Izuzetno je lagan za voznju, upravljiv je, teziste mu je nisko, pa mozes i da se malo zezas/ucis stuntovanje sa njime. A opet je dovoljno visok da mozes i u laksi offroad, po poljskim i sumskim putevima, poljima i livadama, samo bi tada trebalo da zamenis ove putne gume nekim sa grubljim profilom. Moj sin je danas bio sa njime po okolini grada, malo po blatnjavim i zemljanim puticima, i sve je bila opustencija. A njegovo zadovoljstvo je neopisivo.

Ne kvari se nista vise od ostalih niskobudzetnih motorica, veoma je jednostavan i zahvalan za odrzavanje, jeftini delovi... A za ovaj novac je izuzetno dobra ponuda, tim pre sto je ovaj moj mehanicki servisiran.

Maximalna brzina je samnom 90 km/h, a kada ga vozi sin ide 100-tku bez problema.

Posto je 4-tk, povlaci iz niskih obrtaja kao traktor, i ne treba ti doktorat da bi ga vozio. Zbog toga i lakse gazi blato, meku zemlju, brda, pesak od nabrijanih 2-tk, koje su bez ludih obrtaja kao bicikle. Da, moze i uzbrdo, a jos bolje ide nizbrdo.. :lol:

Ovo nije Sprint Pulser KTM Edition, vec ga je prethodni vlasnik okrecio po svom ukusu, a po mom, veoma neuspelo. Inace je Qingqi, a ne Sprint, ali to je to.

Potrosnja je izmedju 2,5 i 3 lit/100km. Cak ni 3 lit ne bi smeo da dohvati, dakle ekonomican je do bola.

NE, NE MOZE na pocek do Septembra, jer je po ovoj ceni skoro pa poklon, i nigde vise nije ponudjen za ovaj novac.

Snimak nemam, ali cu u temi okaciti dve fotke od danas, da vidis kako moj sin izgleda na tom motoricu.

Pozdrav buduci kolega!!! :zdravo: :zdravo: :zdravo:

Sve je to lepo ali ja moram da cekam septembar ! Pozz 1moto3.gif JBG :( :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 705 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Pulser je dobar motor, vozi ga moj drug vec 3 godine i vrh je. Samo imas 14 godina, nemoj da se zajebavas 125cama, mali si , nemas dozvolu, a Policije ima na svakom cosku. Neces ti nastradati, cale ce ti. Sedi na taj skuter dok ne steknes pravo za polaganje. 1zdravo.gif

 

Pa zar nije isto kad me uhvate sa 50ccm i 125cmm ??

 

:lol::lol: :lol: ,mali je objasnio situaciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Dusane ako pogledas malo bolje moja pitanja videces da se uopste ne radi o brzini motora ... Nego vec o ekonomicnosti ! Jer ja nemam para da ga popravljam na svaki korak !!! Moram da se raspitam za sve!!!0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2417 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Hteo ja da predložim ATX. Za te pare i motor i oprema i benzina o-ho-hooo... Održavanje jeftino,delova gde hoćeš. Svako zna da popravi. Motoric nije težak,lepo ide,može da se frizira da bude jači i brži sa malo para...

Medjutim,to opet ne rešava problem sa dozvolom. E sad,ako će dečko samo da vozi po livadi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1463 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Dva tocka sa masinom ispod dupeta... teska je to bolest, skoro neizleciva. Ako se neko nekada negde zarazi, izlecenja nema, ostaje samo redovno pelcovanje (edukacija), i drzanje iste te bolesti pod kontrolom.

A da je zarazna, zarazna je, zar nismo svi mi najocigledniji primeri toga??? :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja