Jump to content

Moto Zajednica

Ovaj put je motor pao

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

http://fav.me/d8h7uso

http://fav.me/d8h7v2u

fall_i_by_bokigenije-d8h7v2u.jpg

 

 

fall_by_bokigenije-d8h7uso.jpg

Elem, pre neki dan u Cvijićevoj, ja stao da propustim pešaka a vozilo iza mene udari u moj motor i on pade. Dogovorismo se na kraju nakon što ga je moj kolega naplašio,

Meni nije bilo ništa, malo sam se istegao... TDM bez ogrebotine sa strane na kojoj je ležao, a sa druge strane sabijen auspuh.

Za sada imam jedan pad godišnje, mislim da sam ovu godinu ispunio :)

Pitanje za moderatore: zašto neće da mi učita link sa slikom?

Promenio član bmikicic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9039 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Eeee jbg kolega, desava se, nadam se da tebi nije nista sto se povreda tice..... nego kakav je dogovor pao?

 

PS.

sad videh da si prepravio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Prvo sam pretpostavio da je desna strana razbijena i tražio 500, on ni da čuje, onda ga je kolega naplašio, i on je pristao, ostavio kola i otišao po novce.

Ja sam digao motor i shvatio da mi cela desna strana :) on se vratio i počeo da broji, a ja mu kažem da je dosta 150 € za auspuh, on mi dao 200 ja da mu vratim on neće.

I sad me grize savest :( al bar mu nisam 500 uzeo :(

Što se mene tiče, mislim da sam se dočekao na ruke i laktove sa štitinicima, pa su ublažili udarac, sad ću i leti jaknu da nosim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Taj ume mnoge da zaplaši, da mu ne pominjem nick ;)

Rekao mu je da je kazna za nepropuštanje pešaka, ako je već vozilo stalo da ga propusti, onoliko koliko jeste, znači mnogo više od tog iznosa, plus zabrane plus ovo plus ono... i ovaj se predomislio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

a ti stavi crash barove,pomognu.Ja uvek zveram kao lud,kad stajem,da li ce neki looney da me zapali odpozadi.Ali eto desi se,jbg.Dobro se zavrsilo,fala bogu.Teraj dalje.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Mora da te nije video... :lud:

Ili nije ockivao motor u februaru :moto3:

Sreca pa se sve dobro zavrsilo :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Taj izgovor da nas ne očekuju u zimskim mesecima, mačku o rep.

 

Ne očekuješ i pešaka pa izađe na put tamo gde mu nije mesto, ali pešak može da bude i psihijatrijski slučaj dok smo mi vozači ipak smo prošli neke kontrole.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Da si mu uzeo 500 eu, sledeci put bi doooobro pazio 1lol.gif

Inace, ja mu verovatno ne bi uzeo ni tih 150.... 1neznam.gif1grr.gif mada je totalni kreten, 2 metra ranije imao je lezeceg da ga uspori (izgleda prilicno bezuspesno 1lol.gif )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

a ti stavi crash barove,pomognu.Ja uvek zveram kao lud,kad stajem,da li ce neki looney da me zapali odpozadi.Ali eto desi se,jbg.Dobro se zavrsilo,fala bogu.Teraj dalje.0takoje.gif

 

Sada ozbiljno razmišljam o crash barovima ili pad-ovima.

A sa "teraj dalje" je bio problem, pogotovo posle par sati... nesigurnost :(

Promenio član bmikicic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Treba da plati stetu, kad je kriv. Samo mi nije jasno kako bi video pesaka ako ne vidi onoliki motor?

 

E sad, pešaka nismo videli ni on ni ja, od pick-up-a koji je stajao u desnoj traci, sa namerom da propusti pešaka. Inače na tom mestu u oba pravca je čest slučaj da vozila u jednoj traci stanu da propuste a da ga u drugoj traci udare, nevezano da li je u desnoj ili levoj traci vozilo koje stoji sa namerom da propusti pešaka.

Škola je pored, i neko stane da propusti dete, dete krene da trčucka i podtrči ispred vozila u drugoj traci.

U ovom slučaju nije bilo dete, već stariji gospodin koji mi je pomogao da ustanem, ali čim sam mu pomenuo mogućnost svedočenja i podataka nestao je. Čini mi se da je pošten svet zaplašen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Covek nije video pesaka niti motor, ima lezeci, a sve to UZ SKOLU 1lud.gif

 

Moj kraj...tu mi deca idu u skolu.... sta reci....

 

Dobro je proslo za tebe i za motor a i za pesaka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Taj pešački kroz dve trake je meni postao prava noćna mora, psihički. Nemali broj puta mi se desi (više kolima nego motorom) da stanem u desnoj traci na pešački, a u levoj samo prolete... nije mi jasno, izgleda sam ja tu stao tek onako, radi fore. Bar meni deluje da oni to tako vide, ako vide uopšte bilo šta. Osećam sa kao potencijalni saučesnik, samo zato što više od polovine vozača ne zaslužuje ni AM, a kamoli B kategoriju...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Taj pešački kroz dve trake je meni postao prava noćna mora, psihički. Nemali broj puta mi se desi (više kolima nego motorom) da stanem u desnoj traci na pešački, a u levoj samo prolete... nije mi jasno, izgleda sam ja tu stao tek onako, radi fore. Bar meni deluje da oni to tako vide, ako vide uopšte bilo šta. Osećam sa kao potencijalni saučesnik, samo zato što više od polovine vozača ne zaslužuje ni AM, a kamoli B kategoriju...

 

Meni je tako nastradala tetka. Jedan auto je stao, a drugi je pomeo.

Mislim da je u takvim slucajevima cesce u pitanju imbecil, a ponekad i splet okolnosti, rasejanost i slicno.

U svakom slucaju vrlo opasna situacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Meni se par puta desilo (kolima) da vozim levom trakom, u desnoj traci stane kombi, i posto je praksa da ljudi staju kako im se cefne, prva misao je sta ovaj stao, ni zmigavac, nista, i samo mi sinulo: Pesacki! I odmah po kocnici, iako jos uvek ne vidim nikog. I stvarno pesaci prelaze ulicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Mislim da je u takvim slucajevima cesce u pitanju imbecil, a ponekad i splet okolnosti, rasejanost i slicno.

U svakom slucaju vrlo opasna situacija.

 

Ima svega... ne obraćaju pažnju ljudi ni na znakove (ponekad ni semafore), a kamoli na obeležja po putu.

 

Meni se par puta desilo (kolima) da vozim levom trakom, u desnoj traci stane kombi, i posto je praksa da ljudi staju kako im se cefne, prva misao je sta ovaj stao, ni zmigavac, nista, i samo mi sinulo: Pesacki! I odmah po kocnici, iako jos uvek ne vidim nikog. I stvarno pesaci prelaze ulicu.

 

Kao što reče kolega iznad, dovoljno je i mala dekoncentracija u takvim situacijama i eto sranja. Baš zato što se dopušta sve i svaša, kao što je ta praksa da se stane gde i kako hoće, treba podići nivo opreznosti sa svoje strane. Isto ti je kao i na motoru, nikad nonšalantno ne očekuj da će vozeč ispred/pored/iza tebe postupiti kako treba.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Meni se par puta desilo (kolima) da vozim levom trakom, u desnoj traci stane kombi, i posto je praksa da ljudi staju kako im se cefne, prva misao je sta ovaj stao, ni zmigavac, nista, i samo mi sinulo: Pesacki! I odmah po kocnici, iako jos uvek ne vidim nikog. I stvarno pesaci prelaze ulicu.

I meni se jednom desilo kolima, u Omladinskih Brigada, NBGD, kod Mercedesa, u dve trake stoje a ja u trećoj punom brzinom, kad sam stigao blizu vidim crno-na-crnom pešaci, njih 10-ak, zakočio sam duboko u pešačkom prelazu :( a da su oni bili manje obazrivi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi

Uh, kako sam danas socno, namerno zaleteo na pesake, naravno ne bih ih udario, ali da ih zaplasim. Lepo se na semaforu na ukljucennju u bulevar JNA kod klinickog pali zeleno, tj traje. Ja pustio odstojanje kolima ispred, i 2oje mamlaza po sred crvenog prelaze, da bar pretrcavaju, nego jok, nonsalantno, kao na pesackom sam i sad ima svi da stane. E neces ga majci, lego na sirenu i opizdio po gasu, naravno bio sam spreman da prikocim ili da ih obidjem, ali namerno cim posred njih. HEHEHEHE kao, kao gazele, preskacu pesacki, nanu im nenormalnu. Posle pokupio pesaka na pesackom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: SV 650 S

Taj pešački kroz dve trake je meni postao prava noćna mora, psihički. Nemali broj puta mi se desi (više kolima nego motorom) da stanem u desnoj traci na pešački, a u levoj samo prolete... nije mi jasno, izgleda sam ja tu stao tek onako, radi fore. Bar meni deluje da oni to tako vide, ako vide uopšte bilo šta. Osećam sa kao potencijalni saučesnik, samo zato što više od polovine vozača ne zaslužuje ni AM, a kamoli B kategoriju...

 

Ovo je zesce cesta situacija kod Doma Vazduhoplovstva u Zemunu u Glavnoj ulici pogotovo u pravcu ka hotelu Jugoslavija,

jer ima i ulica desno (Avijaticarski Trg) i jako cesto ovi u levoj traci misle da se usporava zarad skretanja,

a kako dosta vozaca i inace ne koristi migavce, zabuna je veca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja