Jump to content

Moto Zajednica

kawasake kle

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Kle

ljudi pomagajte,prilikom demontaze prednje kocnice ispala su mi dva klipa iz viljuske...sve sam uspeo da vratim sem gumica koje se nalaze oko ta dva klipa,gumice obimom izgledaju malo vece od klipova koji se nalaze u biksnama i ne mogu da ih vratim,POMAGAJTE :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

kako misliš da ti netko pomogne preko foruma po tom pitanju ?!

 

ja ti samo mogu reći da moraš paziti kako ćeš okrenuti gumice jer nije svejedno ... postoji gornja i doljnja strana, pa pazi na to .. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Ajd sad polako ponovo objasni koji klipovi,koje viljuske i koje gumice pa da ti pomognemo..i koje biksne naravno..najbolje da uslikas,poz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

E braticu pazi sad.znaci skinuo si plocice,prskao klipove wd-om ilinecim slicnim onda se zaboravio pa malo pumpao kocnicu da sve to razradis pa ti poispadali klipovi a gumice nadule i nece nazad..nadji broj firme "Sigurnost" iz Zrenjanina,skini prednju celjust i ocisti je detaljno,posalji im celu celjust a oni ce ti je vratiti namestenu za 300 do 500din.ili premeri klipove pa im trazi po meri da ti posalju,oni imaju,ja kupovao.jedino je problem da im objasnis specificni profil spoljne gumice "prasinarke".imaju provereno,onda ispoliraj klipove,isperi crevo(nikako drugim sredstvom osim ulja dot4)vrati sve na svoje mmesto'naspi ulje,odzraci i to je to..drugim recima ako ne poznajes mehaniku,zajebi,idi kod majstora jer ti je prednja kocnica najbitnija kod motora..ps.nadule ti se gumice od sredstva kojim si cistio ili od starosti.poz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Kle

post-36094-0-91928100-1422654153_thumb.jpgpost-36094-0-91928100-1422654153_thumb.jpg

ljudi pomagajte,prilikom demontaze prednje kocnice ispala su mi dva klipa iz viljuske...sve sam uspeo da vratim sem gumica koje se nalaze oko ta dva klipa,gumice obimom izgledaju malo vece od klipova koji se nalaze u biksnama i ne mogu da ih vratim,POMAGAJTE :)

 

post-36094-0-40566100-1422654114_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Kle

daxone u pravu si,menjao sam polugu kocnice posto sam kupio novu i u zaboravu pritisnuo da vidim kako je montirana.Posto sam pre toga vec raskacio kocnicu...situacija vam je poznata,klipovi su ispali iz celjusti i iscureo dot.Kako da vratim ove dve gumice nazad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Pa te gumice stoje u kanalima kklesta,ocisti lepo kanale,onda poredjaj gumice(deblja unutra a ova tanja sa kanalicem spolja,ta je zastitna od prasine)onda namazi gumice uljem i polako vracaj klipove.ako su gumice velike i ne mozes ih smestiti jer se uvek javlja neki visak onda moras kupiti nove,te su se razvukle.ako ih pokvasis uljem na bazi nafte ili benzinom ili necim slicnim one ce se naduti Jos vise.trpe samo dot4.isto vazi i za gumice u glavnom kocionom i za zadnju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Pazi na slikama su ti klipovi i dalje u klestima,moras ih izvaditi skroz.tebi su onda ispale samo prasinarke..imas po dve gumice na svakom klipu,"biksne" su ti u stvari klipovi samo su suplji pa im je dodato centralno gaziste,to sve vadis pa ces onda ugledati kanalice na klestima.tu onda idu odgovarajuce gumice,deblje idu dublje a ove tanje pri vrhu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

evo ti jedna tema kako to ja radim ... :takoje:

 

ali i ja bih ti savjetovao da ako nisi 100% siguran u taj posao, jeftinije će te koštati ako platiš majstora.. :takoje:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/92484-ili-ti-ga-kako-ovo-nazvati/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Kle

uf,probao sam...ne ide.Nikako ne mogu da izvadim fiksni deo klipa,zvao majstora on na Zlatiboru,grrrrrrrrrr,hvala svima u svakom slucaju,pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svim vozačima KLE-a.

Kupio sam ga prošle godine i prezadovoljan sam, Jednini nedostatak su pocepane harmonika gume prednjih vila, nema štitnike ruku i vizir.

Unapred se zahvaljujem na informacijama gde se ti delovi mogu nabaviti.

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

harmonike se mogu naci za oko 1000 din,valjda ih ima u 3T racing-u,nadji na netu.vizir ti moze napraviti neko ko radi sa plexiglasom i to od otpadka pa ce biti jeftino{treba ga malo saviti fenom} i budi mastovit,fabricki je sranje..poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja