Jump to content

Moto Zajednica

Kolika vam je prosecna potrosnja motora?

Recommended Posts

  • U prolazu, 90 postova

Ja sam dosao do novih saznanja... :lol::lol::lol:

Kad smo isli za NS i nazad znaci bila je MIX voznjai moja lepotica "tuce" 8,4l

:shock:

Sto znaci da sam vozio polako bilo bi oko 6 a da je bilo gasiranje stalno oko 10l :?

Tako da je to > TO :!: sto se tice potrosnje doticne lepotice! :harmonikas:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Gotovo je nemoguce natjerati moderni R motor da trosi preko 10-11 litara cak i na stazi.
Kakav maestralan ZAJEB! K1 je trosio 10 opusteno, a pitaj nekoga ko ima ZX-9R zadnji model koliko mu minuta traje rezervoar :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Slavonija

da ne nabrajam za sve, spomenit æu samo zadnja dva....

ducati mi je trošio od 5 do maximalno 6, 6.2 litara na100km (to mu je bila prednost, ali imao je i premalo snage....), a sukac gutne kako ga voziš.... od 6.5 (ako voziš kao baba) do 12litara..... :roll:

 

ne možeš oèekivati od motora da ide ko lud, a troši malo.... adrenalin vožnje se plaæa gorivom.... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac
Gotovo je nemoguce natjerati moderni R motor da trosi preko 10-11 litara cak i na stazi.
Kakav maestralan ZAJEB! K1 je trosio 10 opusteno' date=' a pitaj nekoga ko ima ZX-9R zadnji model koliko mu minuta traje rezervoar :wink:[/quote']

 

Kad smo bili za NS voznja do Bg-a je bila 150-160 do 200 (zavisi kako gde), pa malo se vrteo po Bg-u dok sam nsao Solo, posle voznja do NS-a je bila malo agresivnija (od 160 do 240-250), u povratku do pumpe posle onog mosta koji je dugacak preko 3km sam vozio 100-120 sa caletom i drugom i stao na nju da sipam benzin.

Posle dok sam ih stigao (10-15 km ispod naplatne rampe) uhavatio sam se sa nekom R1 i bilo je 220-260, nigde ispod.

Posle do Bubanj potoka normalno i i posle malo gazenja, nista posebno.

Potrosnja mi se uhvatila oko 5.5L tako mesane voznje.

 

Sad ga oduzi i zbunih sve koji ce ovo da procitaju ali ko bude razumeo razumece... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650
Gotovo je nemoguce natjerati moderni R motor da trosi preko 10-11 litara cak i na stazi.
Kakav maestralan ZAJEB! K1 je trosio 10 opusteno' date=' a pitaj nekoga ko ima ZX-9R zadnji model koliko mu minuta traje rezervoar :wink:[/quote']

 

Kad smo bili za NS voznja do Bg-a je bila 150-160 do 200 (zavisi kako gde), pa malo se vrteo po Bg-u dok sam nsao Solo, posle voznja do NS-a je bila malo agresivnija (od 160 do 240-250), u povratku do pumpe posle onog mosta koji je dugacak preko 3km sam vozio 100-120 sa caletom i drugom i stao na nju da sipam benzin.

Posle dok sam ih stigao (10-15 km ispod naplatne rampe) uhavatio sam se sa nekom R1 i bilo je 220-260, nigde ispod.

Posle do Bubanj potoka normalno i i posle malo gazenja, nista posebno.

Potrosnja mi se uhvatila oko 5.5L tako mesane voznje.

 

Sad ga oduzi i zbunih sve koji ce ovo da procitaju ali ko bude razumeo razumece... :wink:

 

u jebote, ovo je najekonomicniji motor a ujedno i najbrzi :) Brko kad planiras da ga prodajes javi se, pa on manje trosi od mog apenca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
Taj K1 je bas bio krs :lol:

 

Nadji Moto Puls br. 51 i vidjeces da K3 nisu mogli prebacit preko 7' date='5 na cesti i 9 na pisti.

 

http://www.motopuls.com/index.php?option=content&task=view&id=115&Itemid=44

 

Ovo je nepotpun test bez tabela.[/quote']

 

Ma daj, tesko da imas danas neku hiljadarku koja trosi nesto znacajno ispod 8 litara... Konji ipak moraju doci od nekud... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Da, kad bi ti motori po snazi ostali isti...

 

Kazem ti, danas ces tesko naci savremenu hiljadarku koju kad normalno vozis (kazem, 'normalno' u smislu kad koristis te konjske snage ;) ) da trosi kao upaljac. Ispod 7l bih se jako iznenadio da bude, a oko 7.5 - 8 je vec za ocekivati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
Da' date=' kad bi ti motori po snazi ostali isti...

 

Kazem ti, danas ces tesko naci savremenu hiljadarku koju kad normalno vozis (kazem, 'normalno' u smislu kad koristis te konjske snage ;) ) da trosi kao upaljac. Ispod 7l bih se jako iznenadio da bude, a oko 7.5 - 8 je vec za ocekivati.[/quote']

 

Snaga raste samo u visim obrtajima, 1100ka je mnooogo jaca ispod 5-6K rpm. A tu je i ubrizgavanje umjesto karburatora a i masina je modernija poprilicno. Kad bi testirao potrosnju na ovim novim mislim da bi se moglo spustiti ispod 4 litra na nekih 70-80 km/h sestom. Al bi to bilo mucenje :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
mislim da bi se moglo spustiti ispod 4 litra na nekih 70-80 km/h sestom. Al bi to bilo mucenje :(
JAKO si me razveselio. Aj da te vidim da ga na Auto-putu suvom i praznom vozis 10sec toliko... I moj FZR1000 je trosio 0l/mesec dana, kad je bio na popravci al ne znam koja je koris' od toga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
mislim da bi se moglo spustiti ispod 4 litra na nekih 70-80 km/h sestom. Al bi to bilo mucenje :(
JAKO si me razveselio. Aj da te vidim da ga na Auto-putu suvom i praznom vozis 10sec toliko... I moj FZR1000 je trosio 0l/mesec dana' date=' kad je bio na popravci al ne znam koja je koris' od toga[/quote']

 

E pa o tome se i radi :D

 

Vjerovao ili ne meni je Coupe Turbo sa 1.400 kg i 260 KS trosio 6.5 na otvorenom kad sam stavio lezervnu gumu koja je limitirana na 80 km/h (OK izletio sam par puta preko 100 :) ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ja mislim da potrosnja najvise zavisi od dobrog ustelovavanja karburatora i dobre smese benzina i vazduha.

 

Onaj dan kad smo isli u NS meni se potrosnja uhvatila oko 5.5L a mom caletu nesto ispod 5L sto je bas mnogo za 450ccm gledano u odnosu na moj motor.

Dobro, i meni je MZ tukao do 4.5-5L sto onda ispadne da Honda malo trosi ali morace ona malo da se presteluje.

Prvo testiranje kod mene je trosila 3.45L :shock: (pre dve godine :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kikinda

Oko 2,5l na otvorenom!Ko upaljac :whistle: Ako neka 125-ca trosi manje javite mi :D Jeftinije je voziti motor ceo mesec po gradu nego kupiti markicu i voziti se Gsp-om :skuter:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Yamaha super tenera 750 mi je trosila najmanje 6,5 najvise 10, prosecno 7 bez gazenja, ispod toga tesko! Yamaha sr 250 special custom je trosila 3 litra najvise bez obzira na rezim voznje, koji je gotovo uvek bio ostar. Bol-dor 900 je trosila od 6-9 litara. Vespa 150nv 3-3,5, a px 200 nece ispod 4 litre.Za kawu cu vam reci naknadno, jer sam ga juce kupio, pa mu ne znam potrosnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Kawasaki mi trosi ispod 5 litara, a sada je na carinjenju i cim ga uzmem idem na neku duzu turu pa cu vam reci nesto detaljnije.

Evo ga: otvoreno 1oo-120 4,6l sa suvozacem, najnize 4,1 ako vozim 70-80, 120-160 6 litara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Honda Dominator NX 650ccm

Snaga 44KS-6000rpm

Karburator Keihin 42mm

Hod klipa 100mm

Preènik 82mm

Masa vozila (benzin+ulje) 178kg

-----------------------------------------------

Gradska potrosnja u režimina izmedju 2500-4500 rpm max. 10L=140-150km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

Moja Cagivica Bgd-CG(more)-BGD sa 1200km po Lustici i Grblju, mahom makadam prosecno 4,3l. Juce BGD-Takovo-BGD preko Rajca sa nas dvoje, citaj 200kg cirka, 4,6l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja