Jump to content

Moto Zajednica

mz etz u choppera

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

mozeli mi neko pomoci oko choppera? stavio bih lanac od 3/4 cola, dal bih imao problema? posto je lanac jako veliki, i hteo bih da stavim dva auspuha na njega, a posto je dvotaktna masina imali neki savet kako bi to uradio a da neremetim rad motora, upitanju je masina od mz etz 251, i ram motora izgleda ovako: post-35331-0-77353400-1419776407_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ma može taj lanac, ali ako nabaviš i odgovarajuće lamčanike ! MZ najbolje radi sa svojim auspuhom, možeš eksperimentisati pa kako ti bude. Po meni bolje da uklopiš nekako fabrički auspuh - nego da staviš dva a da ti se motor vuče po putu, guši, puno troši . . .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Uvek možeš drugi sulundar da staviš kao lažni, tj. samo da stoji a da nema funkciju.

Ili da u njega pakuješ alat.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

На двотактној машини звук треба најмање да те брине.

 

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 6012X уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Meni su kazali da taj lanac nema veliku termicku obradu i da ce se stalno tegliti, znaci najbolje original auspuh, mozeli se malo preraditi da dobijem bass, dublji zvuk?

 

Onako kako si napisao "stavio bih lanac od 3/4 cola " - ne znači ništa. E sad, ti možeš lanac te mere da kupiš da je predviđen za motor, a možeš da ga kupiš i u radnji za poljomehanizaciju gde je predviđen za kombajn il nešto slično.

Ovaj od kombajna ti baš ne bi preporučio !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

mozes li mi kazati koji motor ima lanac 3/4 cola, i gde bih mogao kupiti lanac za motor od 3/4 cola, a ja vec imam lancanike to mi nije problem, nego lanac od kombajna zbog cega on nebih mogao na motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

mozes li mi kazati koji motor ima lanac 3/4 cola, i gde bih mogao kupiti lanac za motor od 3/4 cola, a ja vec imam lancanike to mi nije problem, nego lanac od kombajna zbog cega on nebih mogao na motor?

 

Nemam poma koji motor nosi taj lanac, jer lanci obično imaju oznaku iz tri dela ( 3 / 4 / 10 ), a lanac od kombajna može na motor, nisam ja rekao da nemože, al nije preporučljivo.

Lanac na kombajnu pokreće neke stvari koje se okreću možda do 100 obrtaja u minutu. Na motociklu ti se točak okrene pri nekoj brzini možda i oko 1000 obrtaja u minuti. Jednostavno, taj lanac od kombajna nije predviđen da za velike brzine i ako se brzo vrti - lako pukne. Sad ti zamisli da si krenuo sa motorom da pretičeš neko vozilo i usred preticanja ti pukne lanac i ostaneš bez pogona - šta ćeš tad ? A nov originalni pravi lanac košta možda 1500 dinara.

Mani se tih gluposti i misli malo na sebe i možda nekog koga ćeš voziti, zar zbog 300 - 400 dinara uštede treba da rizikuješ svoj i nečiji život !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Aj da razumem da neko hoce da stavi vecu gumu, al deblji lanac jos nisam 1zvizduk.gif Ostavi taj lanac sto vec imas ( ili stavi novi predvidjen za taj motor) Isto i auspuhe ( ili vidi kod nekog ko vec pravi takve auspuhe kod nas, znam da Tora iz leskovca ih radi, nisam siguran ko jos radi za 2t masine) . Inace imam osecaj da ce ovo solidno da izgleda. Video sam par puta po gradu mz-a coper i lepo ga decko odradio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

intersuje me dal smem da stavim napred na masinu nosac jer vec ima rupa na masini i gradji, jer zelim da se otarasim gornjeg nosaca smetami jer moram da prepravim ram da bih mogao da stavim gornji nosac sto ide na glavi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Smeš, napred ispod cilindra onaj prvi veliki šraf kad odvrneš ( mislim da je M 10 ), videćeš da je ispod njega kroz blok ubačena bolcna - e na to mesto kačiš nosač ! Evo :

 

 

motorgehaeusemzetz250.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja