Jump to content

Moto Zajednica

Zimske "Večeri putovanja": svake prve subote u mesecu, u 19h

Recommended Posts

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Super ideja za takvu temu. Uvek moze nesto novo da se sazna i nauci. Ja imam jedan veliki spisak sta sve nositi na visednevno putovanje, ali cesto cujem nesto novo, pa dopisujem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

 

Čekamo vas! :jee1:

 

Napravili smo i događaj na Facebook-u, pa ko voli nek izvoli:

 

https://www.facebook.com/events/336928183182904/336955383180184/

 

Delite, šerujte, pozivajte... ;)

E ako si ti usao u organizaciju i ovde, ako ih reklamiras kao sto si svojevremeno radio za svoju radnju i za garmin - smanjice se broj ljudi na ovim divnim vecerima. Mani se organizacije, sedi, gledaj i uci...

 

Samo da kazem Pauku da me je posteno nasmejao, retko iskren i otvoren hejt :D :D

Izvinite za off, sve pohvale za ideje i temu, a sto kaze KAWA, kao neko ko planira da krene sa putovanjima, od sitnih preko vecih, najvise bi mi znacilo da cujem o opremi koja se nosi i neke lepe, a pristupacne destinacije, pa ako i o tome ima govora ili moze da se pita, rado bih dosao 4.4.

 

Uzdravlje!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Da se kao PRVO, zahvalim Novosadjanima na veoma toplom i drugarskom doceku u G-pub-u...........

Meni je bilo veoma prijatno podeliti moje putovanje sa vama..........

Hvala vam na poseti............

 

:jee1:  :jee1:  :jee1:  :jee1:  :jee1:  :jee1:  :jee1:  :jee1:  :jee1:  :jee1:  :jee1:  :jee1:  :jee1:  :jee1:  :jee1:  :jee1:  :jee1:  :jee1:  :jee1:

 

Sada za vece  "Otvaranje sezone putovanja 2015." ................veoma sam pozitivan jer mislim da pricati konkretno o pakovanju prtljaga, sta nositi, koji alat da, koji ne.................koliko carapa, gaca i slicno.........to su prave teme za buduce a i za sadasnje putnike na motociklima.

 

VIDIMO SE U SUBOTU U KAFE "GLASNIK".............

 

:BMW2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

Biće, kao i prošli put, veoma očigledno kako pratiti prenos (ovde u temi i na naslovnoj strani foruma). Postavićemo Youtube prozor na vreme, dan-dva pre prenosa... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Hvala Marokancu i Severianu što dele svoja iskustva sa nama! Hvala vam što ste mi u Novom Sadu odgovorili na sva moja pitanja..(a imam ih još mnogoo, posebno po pitanju opreme i tehničkih stvari..) Vidimo se 04.04 da ''kradem još malo zanata'' od vas.. Puno pozdrava!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

Zaključili smo teme za ZVP #5. Pričaćemo o našem regionu, sa idejom da predlozi budu blizu i dostupni. Dakle, teme su:

 

- Biseri Grčke (Spredrag)

- Toskana (Pronto)

- Istočna Srbija i ostale BJB vožnje (Pablo)

- Nekoliko bisera u regionu po mom izboru

 

U drugom delu večeri biće takođe baš zanimljivo, ćaskamo o pripremi motora, opreme, sitnim trikovima i iskustvima putnika. Biće predstavljena tri stila putovanja i još mnogo toga (tips&tricks ;)). Sve iz usta zaljubljenika u putovanja!

 

Dobrodošli!

 

A, za Internet prenos pripremamo ZAISTA puno novosti! Malo ćemo se igrati... Gledajte nas!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

Živi prenos večeri #5 - Otvaranje sezone putovanja 2015, možete pratiti direktno u donjem prozoru (klikom na Play dugme):
 
Početak: subota, 4. april u 19h (CET)
 
 


 

Uživajte!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

I tako, završili smo Zimske večeri putovanja za ovu sezonu...

 

Pet večeri u Beogradu i dve u Novom Sadu, puno ljudi je dolazilo, puno dobre energije, raznih iskustava... I puno truda da se sve to iznese - mnogo više nego što sam očekivao :lol:!

 

Šta da kažem na kraju? Možda samo ovo, od srca: zahvaljujem se prvenstveno svima koji su dolazili i slušali nas uživo, nadam se da vam je bilo zanimljivo! Zahvaljujem se i onima koji su dve poslednje večeri gledali preko Interneta. I na kraju, ali ne najmanje važno (!), zahvaljujem se svima koji su ZVP 2014/15 pomogli i onima koji su na večerima govorili (Darko, Ivan, Vesna, Zoran, Peđa i Igor, uz pomalo ;) mene) - hvala vam što ste uložili svoju dobru energiju i kreativnost u ovu priču!

 

 

Evo atmosfere od večeras:

 

IMG_3321.JPG

 

IMG_3358.JPG

 

IMG_3361.JPG

 

 

 

IMG_3369.JPG

 

IMG_3370.JPG

 

IMG_3393.JPG

 

IMG_3401.JPG

 

(uz statistiku prenosa: večerašnji prenos gledalo je između 27 i 45 ljudi u svakom trenutku, ukupno 368 uživo)

 

 

 

Nadam se da ćemo i sledeće zime imati energije da se ovim bavimo... ;)

 

Do sledećih putovanja i novih druženja - doviđenja!

 

:takoje:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ova tema može da ide u nastavcima jer je nepresušna. Zapravo obe teme ove večeri. ;)

 

Moram svaki put da kažem: HVALA!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Nisam bio u mogucnosti da prisustvujem ZVP ali sam vas zahvaljujuci zivom prenosu ispratio od pocetka do kraja oba puta ;)

 

Poslednja "epizoda" mi se posebno svidjela, mnogo interesantnih tema i dobrih savjeta za nas koji tek krecemo sa moto putovanjima. Hvala!  :takoje:

 

 

 

P.S. Severiane, ako ti nije tesko postavi negdje one mape sa rutama koje si preporucio (Rumunija, Bosna..).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Gledao sinoc preko neta...odlicno vece!  :takoje:

U pojedinim trenucima sam pozeleo da dodam i ja "po neku"...i to na svaku od zadatih tema...I Toscana, i Grcka, i Tip&Tricks...sta putnik moze vise pozeleti, nego da dozivi putovanje i kada je u fotelji.

Ove veceri su uspele da postanu jedna vrsta opustene diskusije gde ljubitelji putovanja mogu dobiti i inspiraciju i informaciju. 

Bravo svima koji su uzeli ucesca u organizaciji, a narocito Severianu koji je sve ovo pokrenuo!  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

 

P.S. Severiane, ako ti nije tesko postavi negdje one mape sa rutama koje si preporucio (Rumunija, Bosna..).

 

Bilo je više identičnih molbi (i uživo i na PP), pa evo, odgovaram svima odjednom (mape sa ZVP5):

 

Dakle, moja tri predloga su bili:

 

 

1. Semenik i NP Nera (Rumunija)

dostupno iz Srbije u danu, krug oko 500km. Kome god sam pokazao uživo ovu rutu (a ima ih mnogo ;)), zaljubio se i nastavio da odlazi redovno...

_semenik%2Bmapa.png

_semenik%2Bmapa2.png

 

 

 

2. Kalinovik-Nevesinje-Mostar (BOSNA)

Jedna od lepših lokacija naše planete. Zelengora, visoravni, kanjon Neretve (u koji se spuštate, i onda opet penjete). Između Foče, Sarajeva i Mostara, tako dostupno... Ruta je makadam (odličan).

_bosna2.png

 

 

 

3. Lepša varijanta na zapad - do Graza preko Balatona

Umesto dosadnog auto-puta (varijanta za neinventivne ili putnike u žurbi ;)), ova opcija je praktično ista kilometraža, ali većina puta je sjajno krivinarenje i lepa priroda

_bg%2Bmapa1.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Jedno veliko hvala za mape - sad se lakše diše i planira. Ovde se sve lepo vidi i odoh ja sad da planiram polako. Ubacio se u tefter kod Bobana za sedište i avanture za ovo leto mogu laganica da krenu. Još jednom jedno veloko HVALA svima Vama koji ste odvojili svoje vreme da nam dočarate, približite neke daleke destinacije koje nismo u mogućnosti da odvozamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6325 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nada umire poslednja...tako bar kazu....pa ce se vas drug pronto u nekom trenutku vec snaci da vam okaci i neki konkretan predlog za voziti  ;)

Radimo na tome da se "umrezimo" sa svetom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Vezano za turu Rumunija za 1 dan-Seve mala pomoć, zakucao sam se na google maps. Upratio sve tačke sa tvoje mape do vrha i put vodi ispod jezera do nekog hotela Turist. Tu je kraj puta. E sad odatle ne vidim neki put kao što je kod tebe koji se spušta pravo dole ka mestu VALIUG. Po mojoj mapi trebao bih da se vratim skoro do predgrađa rešice pa onda da vozim ka Valiugu. Da li je tvoja ruta nekim lošijim putem pa ga zato nema ucrtanog ili je nešto drugo u pitanju. Sve ostalo sam pronašao samo me to buni, ako je to neki loš put onda bih ga preskočio jer moj motor nije za takve avanture.

https://www.google.rs/maps/dir/44.8386889,20.3878414/%D0%90%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B0,+Anina,+%D0%A0%D1%83%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0/45.2876029,21.8912457/Hotel+Turist/45.2255682,22.0282154/45.2601269,22.2838548/44.9483488,22.331204/Bozovici/44.8386889,20.3878414/@45.1972263,21.987443,12z/data=!4m33!4m32!1m1!4e1!1m5!1m1!1s0x4751cc973b9095af:0xae737190c50cd0cd!2m2!1d21.853333!2d45.091667!1m0!1m5!1m1!1s0x0:0xe0e9933f9c8d5b64!2m2!1d22.006967!2d45.304429!1m0!1m0!1m0!1m10!1m1!1s0x4751b917586b8289:0xd8d8a25390ae3af1!2m2!1d21.9990649!2d44.9261062!3m4!1m2!1d21.6868208!2d45.0297191!3s0x47504a736e39cdd9:0x596dbdabfcd3ea53!1m1!4e1!3e0?hl=sr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

3. Lepša varijanta na zapad - do Graza preko Balatona

Umesto dosadnog auto-puta (varijanta za neinventivne ili putnike u žurbi ;)), ova opcija je praktično ista kilometraža, ali većina puta je sjajno krivinarenje i lepa priroda

_bg%2Bmapa1.jpg

Uh... ova ruta mi deluje jako primamljivo. Taman i rodbinu u Sloveniji da posetim ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

Vezano za turu Rumunija za 1 dan-Seve mala pomoć, zakucao sam se na google maps. Upratio sve tačke sa tvoje mape do vrha i put vodi ispod jezera do nekog hotela Turist. Tu je kraj puta. E sad odatle ne vidim neki put kao što je kod tebe koji se spušta pravo dole ka mestu VALIUG. Po mojoj mapi trebao bih da se vratim skoro do predgrađa rešice pa onda da vozim ka Valiugu. Da li je tvoja ruta nekim lošijim putem pa ga zato nema ucrtanog ili je nešto drugo u pitanju. Sve ostalo sam pronašao samo me to buni, ako je to neki loš put onda bih ga preskočio jer moj motor nije za takve avanture.

 

Jeste, to je malo lošija ruta, to parče što spominješ (ali nije strašno). Možeš od Rešice pravo ka Valiugu, jedno jezero manje, ima ih dovoljno usput ;)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja