Jump to content

Moto Zajednica

ZNAK ZA POZIV U POMOC

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ja ni ne gledam da li i kako je neko obesio majicu, jaknu itd na motor, i da li mu je kaciga na zemlji, nego jednostavno vidim kakva je scena (rasprcan alat i delovi oko motora) pa prema tome zakljucujem da li da stanem ili ne

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ne razumem cemu komplikacija, ako vam treba pomoc na putu jednostavno zaustavite nekog, sta sad, treba da saljem dimne signale i da se molim da ih neko protumaci ? Hvala Bogu nije mi nikad zatrebala pomoc na putu, a ako mi zatreba mahnucu nekom da stane (to svako razume) i pomogne mi.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

ja ni ne gledam da li i kako je neko obesio majicu, jaknu itd na motor, i da li mu je kaciga na zemlji, nego jednostavno vidim kakva je scena (rasprcan alat i delovi oko motora) pa prema tome zakljucujem da li da stanem ili ne

Slazem se u potpunosti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Izmedju Pecinaca i S.Mitrovice ,na parkingu na auto-putu,snimim TDM,a pored puta stoji bajker sa kacigom u ruci. Ja blicnem i stanem. Pun mi taxi cigana,ciganka se porodila,pa idemo po mamu i bebu u SM. Kaze brat,krenuo za Sloveniju iz Beograda,pa ostao bez goriva :lud: . Ajd',reko',sedaj ako imas gde. Uvali se on medju moje putnike :lol: ,ko veli,daj sta das. Odvezem ga do prve pumpe,ja odoh po bebu...

Meni nije trebao znak da stanem.Sto rece Biker-Boy,kad vidim da je bedak,stajem bez da me ko zaustavlja...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Zašto komplikovati stvari ? Kaciga na asvaltu ako je motor pokvaren , šta još ? Ako je obesim na desni retrovizor - probušila se prednja guma, a ako je na levom - probušila se zadnja, a ako je na žmigavcu - onda pišam, a ako vežem wc papir na žmigavac - znači da kenjam . Najobičnije gluposti ! Ako se motor pokvari , staneš pored njega i zaustavljaš sve za koje misliš da bi ti mogli pomoći ( motocikle, automobile, kombije i kamione ).

Tamo negde 88 - 89 godine krenem na neki moto skup i tu negde oko Čelareva - pored puta stoji APN 4 i neki čiča sa skinutim zadnjim točkom. Stanem, kaže čiča da mu se izbušila zadnja guma, pa da ga povezem do Bačke Palanke do vulkanizera - OK, povezem čiču do vulkanizera, a posle nek se snađe za nazad. Jednom mi je nemac sa BMW-om mahao na auto putu kod Niša - ostao bez goriva. Ja bio sa Jawom - nema veze - dobiće BMW dodatno podmazivanje sa mešavinom - našli neku flašicu, presuli mu malo goriva i ja ga otpratio do pumpe kod Naisa.

 

Vozimo motore, uvek gledamo ispred sebe, obraćamo pažnju na sve što može da nas ugrozi, pa valjda možemo primetiti kolegu kome treba pomoć, a valjda će i on kad nas vidi da nam da neki znak. Ko nosi trokut - nek ga postavi, ko nema trokut - nek zaustavlja. A da stavljam kacigu na asvalt koji je prašnjav, umazan ko zna čim, a posle istu da stavljam na glavu - neka hvala .

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Jedini put kada mi je zatrebala pomoc na putu zvao sam onog mucenika Arakisa (mucenik zato sto me poznaje 1nanana.gif ) da mi donese par litara goriva do mostarske petlje 1lol.gif

Nema sile da ovako kao Djunta ostavim skupu kacigu na vise od metar od mene 1zvizduk.gif Ovo sto KAWA ima je odlicno, a bilo bi jos bolje kada bi bila neka varijanta na naduvavanje.

Da ne zaboravim: trougao nemam, ali IMAM ROSTILJ NA SKLAPANJE 2BJB5.gif koji moze da stane u kofer. Velicine i debljine je kao sveska A4 formata 2BJBHvala.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Rajko je i meni priskakao,prekinoh ga u pola kafe...jbg,ali doleteo je za 5 min...Kakve kacige na putu,i gluposti..1nanana.gifsad ce bjb zurka pa cemo tamo da se ispricamo...i sve lepo da ti objasnimo,tako da ces da ukapiras da kad je vozac pored motocikla na putu,stanes i pitas,a ako je u zbunju znaci da sere.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: N.Beograd
  • Motocikl: VIRTUELNI

slažem se sa kacigom,mada sam ja stajao kao što su i meni stajali i pitali jel treba pomoć onda kad vidim kolegu ili auto da je stao i "čupa" kosu....šalim se, primeti se kad nije nešto kako treba ,al bilo je i par pogrešnih procena. nije mi teško da stanem i pitam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Slažem se da uvek treba pomoći čoveku u nevolji ali sama činjenica da staneš na pomoćnu traku je rizična. Onaj sto ima peh nema puno izbora ali se savetuje svakako da se doticni vozač skloni iza bankine/potoka/jarka kako ne bi ugrozio svoj život. Stajanje dodatnih osoba kako bi pomogli i po mogućstvu otklonilo kvar ili dosuli malo benzina je izuzetno kolegijalno ali i nebezbedno. Ima primer na forumu da je neko naglo skrenuo na pomoćnu i zakucao se u auto koji je tamo stojao. Moglo je za iste pare da bude i obrnuto, 2 motoriste koji pokušavaju da otklone kvar i turcin sa kombijem koji ih obojicu pokupi jer je pokušao da izbegne da udari u kolonu koju nije primetio da je stala.

 

Na svako pravilo ima i izuzetaka pa tako i u ovoj priči ali da nije bezbedno, to je sigurno. Verujem da kod nas u Srbiji nema puno alternativa i da si skoro osuđen na pomoć na licu mesta bilo od slučajnog prolaznika ili poznanika kojeg pozoveš ali svakako treba imati na umu opasnosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Djunta covek vozi u evropi... po evropskim propisima, a ne ko mi na balkanu :zvizduk:

Salu na stranu, nije lose imati trougao ili bar onaj dzak sa oznakom istog, na motoru... Posebno ako se planira put a ne voznja po gradu, od kafica do kafica :stabre:

Da li je i po nasem zakonu, obavezno na motoru imati, trougao, prvu pomoc, pp aparat :neznam:

Sto se kacige tice... Ne znam... Lepo je verovati da ce kolege na dva tocka da stanu i priteknu u pomoc, jer cela prica i jeste u solidarnosti... mnogi ovde znaju da smo na dva tocka nevidljivi za ostale ucesnike u saobracaju, pa onda jedina uteha ostaje da ce u pomoc da pritekne neko ko moze sutra da se nadje u slicnoj situaciji. Nada poslednja umire... A manari, ponasanje na putu i solidarnost se ne uce u autoskolama. Na zalost, svi negde zure i ne obracaju puno paznju na druge, pa ako ne vide da je motor u problemu, tesko da ce obratiti paznju na kacigu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

- Stanem kada mi neko zatraži pomoć ( mahne rukom , stopira...)

Par puta sam stao , čovek puši , telefonira... još sam na smetnji.

Jednom sam na Zmajevcu stao, dvojica kolega. Tražili su sajlu za zaključavanje !!!

Da je preseku i skinu pvc oblogu koju bi iskoristili kao crevo za istakanje goriva. :neznam:

Ja iz bisaga izvadim flašu 0,5 sa benzinom i nastavim dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja