Jump to content

Moto Zajednica

SYM HD 200 spremanje za sezonu 2015

Recommended Posts

  • U prolazu, 75 postova

E ovako ljudi,ponovio sam se masinom koja je vrv vec bila u vlasnistvu jednog od clanova Foruma BJBikers,koji je i prvi vlasnik :)

U pitanju je skuter iz naslova iz naslova Sym HD 200. Ja sam treci vlasnik. Predhodni vlasnik ga je kupio u Obrenovcu 2009 godine.

Motor je stajao pune 3 godine u garazi ne vozen,pa sam odlucio da ga vratim u zivot i na ulicu. :)

Presa 23 300 km,

2007 godiste,

171 ccm,

11,8 kw,

za svoje godine i stajanje u nekoj garazi lepo izgleda.

 

E sad ima nekih sitnih problemcica, kao naprimer sa propadanjem gasa.

Da opisem malo detaljnije:

 

Prilikom jutarnjeg paljenja on lepo otvori el. saug zatvori ga posle nekih minut,minut i po,posle toga kad pokusam da dodam malo jaci gas (turiram)

dok je na stenderu on pocne da gubi snagu tj gas pocne da propada. Ima zivu gumu ili silok zalepljen preko uvodnika karburatora i creva koje vodi do airboxa.

To ovako izgleda:

 

 

1. post-24634-0-81033700-1415895332_thumb.jpg

Uvodnik karburatora slika 1. i 2.

2. post-24634-0-49662900-1415895417_thumb.jpg

Crevo koje ide do Air box-a

post-24634-0-94830500-1415895611_thumb.jpg

post-24634-0-31285300-1415895686_thumb.jpg

Ja verujem da propadanje gasa izaziva fals vazduh. Zamolio bih vas da mi pomognete vasim savetima i predlozima. :)

Ako mislite da jos nesto moze da utice na ovu nus pojavu voleo bih da cujem i da saslusam vasa misljenja.

Nisam jos uvek uspeo da skinem sve ove delove jer su srafovi zapekli a ja nemam trenutno el. odvrtac

Hvala vam u napred svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nije ziva guma, vec je neko stavio crvenu diht masu, predpostavljam da je na ta dva mesta doslo do pukotine, ujedno falsiranje vazduha.

 

Skini karburator, odnesi da se lepo ocisti i nasteluje, proveri membrana, kupi prirubnicu ( polovna - nova ) i problem ce biti resen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Satelis hvala ti puno na odgovoru. Predpostavljao sam ali nisam bio siguran. :)

To propadanje gasa se desava samo kada je hladan,cim se ugreje sve bude u najboljem redu.

Membrana na karburatoru predpostavljam?

Cicsenje je neophodno,s'obzirom da stoji dobre 3 godine i da je gorivo u njemu isto toliko staro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bogme dugo je stajao, uradi sledece:

 

- ocisti karburator i proveri pratece elemente istog ( el. saug, membrana, klapna )

- zameni prirubnicu i crevo izmedju kuc. f. vazduha i karba ( ako je puklo )

- zameni gorivo u rezervoaru kao i f. goriva

- ako nema f. goriva ugradi sam ( izmedju rezervoara i pumpe ga udeni )

- proveri svecicu i f. vazduha

bice sima ki nov 0namigivanje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Kawaski GPz 750Turbo

Filter goriva preporucujem da stavis onaj namenski za skutere da mu nebi usporio dotok goriva,u nekim slucajevima ako se stavi filter od kola sto mnogi ljudi inace imaju obicaj,desi se da pumpa nemoze da progura potrebnu kolicinu goriva kroz njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Satelis,prvo da ti zahvalim na savetima kao i Marku denseru. :D

kao da si znao da mi je puklo i crevo sto ide od airbox-a do karba. :)

I na njemu je ta dih guma stavljena,sto 99% znaci da je ispod ispucalo.

Zanima me da li tu gumu mogu da zamenim nekim drugim crevom, kao npr ovim http://creva.eu/air_.../air_hoses.php. ?

Sto se tice filtera za gorivo misli mda nema,ali dobra je ideja da ga ugradim jer ti namenski filteri su 150 d o300 dinara a znace mnog.

Nemaju u SYM predstavnistvu sam taj deo nego kompletan airbox koji je 5700 di.

 

Razmisljao sam takodje da mu stavim Malossi multivar 2000 uz koji se dobija nova centralna i rolnice pa da ga osvezim i na prenosu malo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Kawaski GPz 750Turbo

kad budes kupovao filter,uzmi obavezno onaj papirni,nemoj one sto su providni pa imaju kao neko sito unutra jer mnogo losije preciscavaju,obrati paznju,papirni je bele boje i nije proziran vec onako da se tako izrazim mlecne boje,cena mu je oko 200 din,a mislim da sym skuteri imaju fabricki bas takve filtere ja sam letos radio jedan joyride 125 on ima cak 2 komada-fabricki :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Hvala ti puno na savetu,te cu potraziti ne providne filtere pa da resim to. :)

Muci me prirubnica,ne znam gde mogu da je nadjem posto je u Motoringu bas skupa 2990 din. , parce gume sa jednim pipkom sa strane. :/

 

Ne znam ako bih napravio takvu metalnu,da li bi nesto skodilo karburatoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

na taj scut nemoj stavljati filter sa papirnim ulozkom,bas naprotiv sa metalnim uloskom stavi to jest metalnim sitom,ti sa papirnim uloskom se caskom zapuse i nisu bas najbolji,bar karbove radim svaki dan,a taj sim 200 mi je skoro pa u malom prstu, to sto ti propada gaskad je hladan moze i normalna pojava da bude tu i tamo,prvih 5minuta dok je hladan na ovo vreme ako je karb smesa itd dobra nece ni mocei odmah da primi gas,mozda to sve nije samo lepo nastelovano,na taj scut nemoze samo gumeno crevo da stavi,jer nemozes da ga usrafis za glavu motora,ako se nesnadjes posalji ili donesi tu gumu da ti to sredim, imam neke specijalne lepkove kojima to mogu da resim,to

resavam uspesno ne bas na svakoj usisnoj gumi al na svakoj drugoj resim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Marko Denser To sam i mislio,da taj deo koji ide u glavu motora bude metalni uradjen isto kao i fabricki,samo da ima produzetak na koji moze da se navuce gumeno crevostegne se sajbnom i eto resenja. :) Hvala na odg. bas dugo razmisljam da li bi taj metalni deo bio problem. :)

 

 

Bokilic hvala puno na ponudi, i ako uspem da napravim ovaj metalni deo doneo bi ti taj fabricki da mi repariras. :)

 

Filter i ja mislim da je bolji ipak taj metalni. To sa gasom mi je bas cudno,evo danas sam vozio i cim se ugrejao vuce nevoravtno dobro. E sad gorivo na koje sam vozio bilo je staro skoro 3 godine,moguce da karb treba ocistiti i ustelovati i da se to onda nece desavati. Hvala na savetu. Bilo bi lepo da nije usis karba u pitanju.Posto kazes da radis karbove,koliko ti je ciscenje i stelovanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Pingvin, bezolovni benzin bas i nece da stoji u dunstflasi kao kisele paprike pa mu nista nebude. Daj mu malo svezeg sa 95 vitamina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Konacno sam nasao malo vremena da vam kolege napisem sta sam sve radio za ove zimske dane. :)

1. otvorio sam napokon deklu video da imam Bando kais original za Sym motore

2. zvono kvacila deluje odlicno

3. filter vazduha je jako prljav,pa me interesuje da li njemu ima pomoci (ciscenje,pranje itd),ili mora nov,posto je onaj "papirni"?

4. ispustio sam vodu iz celog sistema za hladenje i treba da stavim novi antifriz (ovako izgleda hladnjak)

5. nabavio sam ulje za kocnice sa dobrom preporukom (Ate SL,kazu da je ova firma jedna od boljih u svojoj delatnosti)

6. paknovi treba da stignu,kao i ulje za prenos,filter goriva,mozda i nov regler

7. ulje u samom motoru je dobro (mozda cu i njego promeniti

8. proverio sam sve konektore,jako su prljavi spolja i treba da ih ocistim i poprskam WD-om

9. bobina je u osrednjem stanju

10. proverio sam osigurace bili su pomalo rdjavi na vhu pa sam ocistio sa celicnom cetkom

PROBLEM !!!!!

Kada sam sve zavrsio sto sam planirao,skapiram da mi je far ostao upaljen (jer u "garazi" nemam svetla) nekih 20 min i kad sam hteo da se provozam nije hteo da upali,samo je mucno verglao i ispraznio akumulator

Upalim ga na kablove provozam se,vratim se kad ono opet nece da upali samo slabasno vergla. Skinem regler da pregledam opet konektore,ocistim svecicu nece ni da cuje,cak ni svetlo na komandnoj tabli nece da upali kao ni sat !!!

Napunio sam akumulator (punio se nekih 15 sati) sa ispravljacem 12V,8A. Danas sidjem ubacim akumulator opet isti problem nece nista. Pa mi treba vasa pomoc,sta da radim?

Kako da isproveravam regler,bobinu itd,od cega da krenem da ustanovim kvar?

Skinuo sam osigurace malo ih ocistio celicnom cetkom i vratio,da li to moze da bude uzrok sto nece da da nikakv znak,da nisam tu nesto poremetio (vratio sam ih sve na mesto i kako treba)???

Hvala unapred. :)

post-24634-0-66092200-1421604614_thumb.jpg

post-24634-0-76499000-1421604644_thumb.jpg

post-24634-0-48899000-1421604660_thumb.jpg

post-24634-0-18645000-1421604669_thumb.jpg

post-24634-0-54995100-1421604676_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Resio sam problem sa strujom,zamenio osigurace i struja se vratila,ali sad je nastao novi problem.

Pucanje prilikom verglanja je bilo konstanno,zamenio sam bobinu,u medju vremenu je pucanje nestalo i samo se cuje alternator da vrti. Da li to ima veze sa namotajima ili je nesto drugo u pitanju? Pomagaj te kolege. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Potrebna pomoc i dalje. :/

Ako moze mala pomoc kolega sa foruma. Sad je prestao i alternator da vrtimjel imate neku ideju zasto je dolazilo do pucanja iz zadnjeg dela motora,tj zvuk je vise licio na cesanje metala od metal. Posle toga je presta o i alternator da se cuje, samo se cuje "klik" prilikom pritiska na taster za paljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja