Jump to content

Moto Zajednica

joooj... al sam RKno :)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Pametn čovek uči na svojim greškama....

 

mda...

 

ja nisam pametan... :)

 

juče zvrcnem burazera, oćemo da obrnemo neki krug tamo-vamo, povuci a bogami ga i potegni, trt mrt, ajmo u njive.... AJMO U NJIVE!! :)

 

kaže ima u Sremlici, blizu njega, put kroz njive, preko nekog potoka do magistrale, uzbrdo nizbrdo blato, voda... ma sve... :moto3:

 

e, samo polako zajebano je, kliza bas mnogo... prva druga i to je to... mojne da divljaš!

 

JA?!?

 

Jesi lud ljubi te brat, pa položio sam pre 10 dana...

 

sedam na motor, da se okrenem ka ulici i RKnem u mestu, orosila trava..

 

Nikola konju!! bruka... sramota... >:(

 

diži STaru ko da ima 20kg, adrenalin je čudo :)

 

polaaaaako stigli do njive... tr tr tr tr... ja se smorio :lol: pokazujem mu da ubrza malo... trtr trtr trtr... kul, držim se, otima se, rita se, al se ne dam... :) uuuuu evo ga potok, adrenalin... trtrtrrrrrrrr diži noge! prošao potok, kez od uveta do uveta :) ma vrh...

 

i na 50m do asfalta...sa nekih 30kmh... vruuuum..... prokliza guzica, upade zadnji u kanal i RKeeeee rodjaci! STara levo ja desno...

 

a evo i posledica :)

 

popucala plastika

10365750_10205399941616948_1849958848314560539_n.jpg?oh=c683748735bc9dac1f97e3746660a7ed&oe=54F2C095&__gda__=1424407427_efc443995dde3b4bca4bc5817bb6c2b6

 

 

Sad imam i kurblu... umesto zadnje kočnice :)

14396_10205399942496970_2316891945887076117_n.jpg?oh=81c00a1ecfe9dd6d5c300ef9aea78ddd&oe=54D53DE4&__gda__=1425149823_19cfa78e012fe018858362763c39fadb

 

 

 

migavac je ćao :)

10409385_10205399943056984_9217695014773337436_n.jpg?oh=c9fd9f2f996eaacde2a3c9002f1eb521&oe=54DC6C56

 

 

 

koleno i preko štitnika olupano pošteno... malo ću da ćopam narednih par dana :)

1526147_10205399939976907_3367051619649523291_n.jpg?oh=62d997599ca8baf87e85bf4e6f72bd46&oe=54D20406&__gda__=1424821823_98b3e5fee7ffdf995f911b170e807955

 

 

ma nije mi ništa :)

535925_10205399937616848_2558998527529001083_n.jpg?oh=829d9f14bb289b67137cf07bc7cc5f56&oe=54EF98AD

 

 

e da... i prednji blatobran, otišli nosači

10352272_10205399941296940_1000940017731223906_n.jpg?oh=ce3fe3d3c4cb39203c6db15d55537925&oe=551FABCB&__gda__=1424036829_22c209e1087ec02c7e6ad684e020e1b7

 

i tako... :moto3:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Хаха, легендо, опис до јаја... Слатко се исмејах... Колену желим да брзо оздрави! :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Nisu bas gume za blato,al ajde...Samo polako i pazljivo.

 

ma de su za blato... burazer na KLX-u sa kramponima bez problema...

al 'oće duša u blato... srcu milo... :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Nisu bas gume za blato,al ajde...Samo polako i pazljivo.

 

Čim sam 'vido fotke, to mi je prvo palo na pamet - gde ćeš sa klizavim opancima u blato? :nanana: :nanana:

 

To je ono kad pođeš bez k**ca u svatove, što bi rekli u mom kraju :D :D :D Nek si ti živ i zdrav, plastika je bilo i biće...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Ma samo gaaaaaaaaaaaaaas, ne mozes da pogresis. :)

 

Brz oporavak. Zakrpice se to vec, a blatobran ti ni ne treba. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Ajd zakrpi to koleno i blatobran i obuj bolje cizme na STaru pa ponovo u blato!

Sto neko rece ovde na forumu "Samo polako i pun gas!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Mislim da sam na Kupujem prodajem video oglas za komplet zmigavce po ceni od 10 Evropljana po komadu. Cini mi se da je covek koji ih prodaje iz Titela. Druga solucija je da kontaktiras Moto otpad Vukelic, imaju sajt.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Bitno da si ti dobro a motor ce se lako srediti... generalno mu nije ništa...

 

  • sto se tice migavaca uzmi komotno od tomosa skoro su istih dimenzija (ako ne i lepsi) a dzabe su
  • sto se tice plastike to se iskrpi al nije strasno...
  • sto se tice blatobrana koliko vidim nije pukao nosac nego su srafovi "izleteli" tj. i dalje ima rupe samo sa "izlazom" mos se zakrpi a moze i tako samo stavi sajbne i lepo stegni
  • sto se tice guma zaboravi bilo sta klizavo sa ovim gumama... moj savet su ti Haidenau K60 Scout (B@ne sa foruma radi sa njima)
  • ako te vec greje offroad, kad bude skupljanje na Glinari obavezno dodji da probas, vidis, posavetujes se...

:takoje: :takoje: :takoje:

 

ps. sto se tice poluge kocnice, uzmi francuski kljuc i lagano savi nazad ;) ne boj se nece da pukne

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

au ćoeće... :)

 

nisam očekivao da toliko ljudi čita moje gluposti :zdravo:

 

čekam kolegu NicolaS da mi odgovori za migavce... a polugu kočnice idem sad da ispravljam po savetu kolege Popsy-ja... fali mi zadnja u PM <_< najviše na semaforu kad je uzbro-nizbrdo... ne mogu da lupam bubnjeve po rezervoaru dok je crveno :lud:

 

pošto para te Haidenau K60 Scout?? okvirna cena??

 

ove moje su prilično nove i lepe se za asfalt ko blesave... ako vidite budalu za zaleže u krivini ko na R-u... taj sam :) već sam krajcovao čizme više puta... :dobar:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Za gume, eve ti cenovnik u prilozima...

Poluga menjaca i kocnice su pravljene da mogu vise desetina puta da se bez problema saviju i isprave po "potrebi"...1lol.gifCenovnik-Heidenau-2014-IX.pdf

 

 

obrni okreni - 20somića... to ne valja za asfalt, a?? ili grešim?? :stabre:

 

e da... francuz i 32 okaasti završili posao :)

DSC_0094.jpg?_subject_uid=315283932&w=AAAi07nZMg1ybI1OLsy2jGUbDucTa0hBZFnbBznbGYcM0A

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Heidenau su ok gume, sasvim lepo drze na asfaltu i skroz su ok cak i za malko zahtevniji off (tipa-blato). Jedino sam cuo da malo losije drze kad je mokar asfalt, al tu nijedna guma nije potpuno bezbedna. Moras da odlucis koju varijantu vise vozis, da li off ili drum i na osnovu toga pazaris gume. Ja recimo, na mojoj Teneri imam napred Metzeler Karoo2, a nazad Mitas E09 Dakar i to ti je kombinacija 30%/70% u korist offroada. Na asfaltu zna da se uvija i po mokrom zna da klizne ali ako ne zalezes do kolena onda moze fino da se vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Heidenau su ok gume, sasvim lepo drze na asfaltu i skroz su ok cak i za malko zahtevniji off (tipa-blato). Jedino sam cuo da malo losije drze kad je mokar asfalt, al tu nijedna guma nije potpuno bezbedna. Moras da odlucis koju varijantu vise vozis, da li off ili drum i na osnovu toga pazaris gume. Ja recimo, na mojoj Teneri imam napred Metzeler Karoo2, a nazad Mitas E09 Dakar i to ti je kombinacija 30%/70% u korist offroada. Na asfaltu zna da se uvija i po mokrom zna da klizne ali ako ne zalezes do kolena onda moze fino da se vozi.

 

sta znam.... ove moje dunlop trailmax, da kucnem u drvo, drze! vozio sam i po jakoj kisi, nisam osetio neko preterano krivudanje... sta vise i dok je zemljani put bio suv , sve je bilo kul, ili sam ja jednostavno glup za travnate povrsine :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Ne vozim enduro ali mislim da ti ne bi bilo loše da nabaciš crash bar,zlu ne trebalo težak je to motor(masa X ubrzanje) pa puknu lako plastike. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Ne vozim enduro ali mislim da ti ne bi bilo loše da nabaciš crash bar,zlu ne trebalo težak je to motor(masa X ubrzanje) pa puknu lako plastike. :)

 

planiram i to i nosace zadnjih kofera sad preko zime...

ispadne jeftinije crash bar nego plastika :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ne vozim enduro ali mislim da ti ne bi bilo loše da nabaciš crash bar,zlu ne trebalo težak je to motor(masa X ubrzanje) pa puknu lako plastike. :)

 

planiram i to i nosace zadnjih kofera sad preko zime...

ispadne jeftinije crash bar nego plastika :)

 

to sve možeš kod Sebe da uradiš - imaš i na forumu a možeš i crashbars.rs mislim da mu je sajt ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Ja sam se nagledao crash barova za ST dok sam trazio i dizajna i svega. Dobro pregledaj koji ces crash bar, zbog specificnog rama kod ST, crash bar koji nije najbolje uradjen moze da ti napravi mnogo vecu stetu nego da ti pukne plastika. Ovo je inace cest problem na ST, zato je naci potpuno prave i cele downtubes sto bi se reklo nemoguca misija :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Ne vozim enduro ali mislim da ti ne bi bilo loše da nabaciš crash bar,zlu ne trebalo težak je to motor(masa X ubrzanje) pa puknu lako plastike. :)

 

planiram i to i nosace zadnjih kofera sad preko zime...

ispadne jeftinije crash bar nego plastika :)

 

to sve možeš kod Sebe da uradiš - imaš i na forumu a možeš i crashbars.rs mislim da mu je sajt ;)

 

Vec sam ga kontaktirao relativno skoro... raspitao sam se sve...

 

preko zime cu mu sve raditi... nije mu ta plastika trenutno najveci problem...

juce mi rece cale da se oseca gorivo iza mene kad vozim... a trosi mi nekih 8L... >:(:staa3::grr::maloljut::besan::motka:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ili da sredis karburatore ili je vreme da se menjaju emulzione tube... imas u temi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

ili da sredis karburatore ili je vreme da se menjaju emulzione tube... imas u temi...

kako mi je receno, promenjene su tube, a i kako sam razumeo, tube zezaju na nizim obrtajima... mene drnda posle 4-5... tako da mi ostaje iglice ili membrana u karbu... :neznam:

 

moze link od teme?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Evo http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/42025-yamaha-super-tenere-xtz-750/page__p__740806__fromsearch__1#entry740806

jedino što je malo poduža za brzinsko listanje :moto3:

 

Sviđa mi se taj entuzijazam.. podhitno dolazi u najpopularniju temu svih vremena na ovom forumu :jee:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/10270-super-tenere-vs-africa-twin/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ili da sredis karburatore ili je vreme da se menjaju emulzione tube... imas u temi...

Ti jos uvek verujes u te tube. Vama u bg je bas lako uzeti pare. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja