Jump to content

Moto Zajednica

Patike za motor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Mozda malo glupa tema, ali me interesuje pogotovo za ovaj prelazni period da li neko od Vas koristi patike Alpinestar, Probiker ili bilo koje druge i kakva su iskustva ? Da li previse greju, mogu li se nositi i leti kada uvece temperatura malo padne, opsteno treba li ih kupiti i koliko je neka realna cena za dat. Nije mi da kupujem touring cizme za voznju po gradu, radije bih neke patike sa kojima mogu i na posao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ja imam ove:

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=4919.0

 

Platio sam ih oko 170 eura i vrijede svaki cent! Svaki put kada sjednem na motor bilo zimi, bilo ljeti nosim njih. Za duze ture i performance voznju imam tvrde trkacke cizme, za sve ostalo ove. Alpine Stars takodje ima dva odlicna modela.

Obuca je uvijek pametna investicija, a pogotovu u gradu gdje vam motor moze pasti na nogu i prilicno zeznuti skocni zglob...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam letos kupio neke pumine patike,poluduboke skroz su crne i izgledaju kao skrge.

Tj slojevite su,vozio sam ih po kisi vetru toplom vremenu moram ti reci da su extra izdrzale,cak sam ih nazalost testirao

na padanje i nije im nista bilo.Ako uspem sliku da nabavim okacicu je,a do tad pogledaj ove dal ti se svidjaju.

 

 

post-749-12878993941296_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

A do tad pogledaj ove dal ti se svidjaju.

 

Pa ok mi izgledaju, ne trazim nesto preterano fancy, ali mi trebaju patike u kojima mogu da setam i sednem negde u kafanu a da ne izgledam kao robocap, ali i da sluze svrsi !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Kad vec uzimas obucu za motor gledaj da ima sto vise zastite za zglob, pa tek onda sve ostalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

VAljda se gazda nece ljutiti sto upadam u temu al reko` da pitam sta mislite o ovim patikama.Deluju mi ok.

 

Skroz ok, ali cena je oko 200evrica. Za te pare kupis extra cizme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bez

jel ima neka firma da pravi moto patike koje izgledaju kao `civilne` patike? [tipa da izgledaju kao ACG Nike ili sl]

ja sam video alpinestars "obicne"  ali nisu nesto,baci pogled na njihov sajt.

 

VAljda se gazda nece ljutiti sto upadam u temu al reko` da pitam sta mislite o ovim patikama.Deluju mi ok.

 

Skroz ok, ali cena je oko 200evrica. Za te pare kupis extra cizme...

 

U pravu si ali gde u cizmama po ceo dan da setam a ove patike mi izgledaju skroz pristojne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam pretprosle godine bas dosta trazio neke patike koje bi bile zgodne za voznju motora i na kraju sam kupio ove Alpinestars Bullet i skroz sam zadovoljan. Kad ih nosim izgledaju kao obicne patike, jeftinije su dosta od ovih sto je vitez koja okacio, nisu toliko nabudzene i malo su dublje... Jedino sto ne znam da li se jos proizvode...

 

 

 

post-122-12878993952271_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

Prva nedelja marta, xtreme dobija Alpinestars S-MX2, malo skluplja od S-MX1, ali je ipak dublja i vise je cizma nego patika. oko 18000 RSD

 

ali definitvno nisu za posao...

 

post-484-1287899395242_thumb.jpg

post-484-12878993952551_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

jel ima neka firma da pravi moto patike koje izgledaju kao `civilne` patike? [tipa da izgledaju kao ACG Nike ili sl]

Pa ove moje Dainese su najblize tome sto sam nasao. Ima tu jos par plicih modela koji imaju solidnu zastitu, ali mislim da je ovo poluduboko minimum zastite koji treba imati.

 

 

 

Prva nedelja marta, xtreme dobija Alpinestars S-MX2, malo skluplja od S-MX1, ali je ipak dublja i vise je cizma nego patika. oko 18000 RSD

 

ali definitvno nisu za posao...

S-MX 1 su fenomenalne, a ove nove ubijaju koliko mi se svidjaju! Vidim da su odlicne za zglob i jos imaju slajder za brze krugove oko Avale... uh! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

jao ljudi nasao sam

 

Guy's Stroke Shoe

Rugged waterproof probuck and durable cordura construction,TPU heel plate,Weatherproof gusseted tongueCustom PU footbed,Contoured laces stay tied,Vulcanized rubber sole for great traction on wet surfaces.

 

http://www.alpinestars.com/Guys_Stroke_Shoe/pd/np/113/p/251104.html

 

251104_l.jpg

 

zelim ih :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

jel ima neka firma da pravi moto patike koje izgledaju kao `civilne` patike? [tipa da izgledaju kao ACG Nike ili sl]

 

Imas i suomy patike u prodavnici Centar S. Ali one sto sam ja gledao, nisu bas neka zastita, imaju kao neko ojacanje napred gde ti dodje poluga od menjaca kad saltas u visu (zbog toga sam ih gledao, posto mi je jedne upropastila poluga menjaca). Sve drugo je kao obicna patika. Cini mi se da su kostale oko 100 eura.

 

Evo jedan model

 

post-0-12878993954941_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd

jel ima neka firma da pravi moto patike koje izgledaju kao `civilne` patike? [tipa da izgledaju kao ACG Nike ili sl]

 

Imas i suomy patike u prodavnici Centar S. Ali one sto sam ja gledao, nisu bas neka zastita, imaju kao neko ojacanje napred gde ti dodje poluga od menjaca kad saltas u visu (zbog toga sam ih gledao, posto mi je jedne upropastila poluga menjaca). Sve drugo je kao obicna patika. Cini mi se da su kostale oko 100 eura.

 

Evo jedan model

 

Brate jesu lepe al bez ljutnje izgledao bi kao Doroti.... ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

jel ima neka firma da pravi moto patike koje izgledaju kao `civilne` patike? [tipa da izgledaju kao ACG Nike ili sl]

 

Imas i suomy patike u prodavnici Centar S. Ali one sto sam ja gledao, nisu bas neka zastita, imaju kao neko ojacanje napred gde ti dodje poluga od menjaca kad saltas u visu (zbog toga sam ih gledao, posto mi je jedne upropastila poluga menjaca). Sve drugo je kao obicna patika. Cini mi se da su kostale oko 100 eura.

 

Evo jedan model

 

 

Brate jesu lepe al bez ljutnje izgledao bi kao Doroti.... ;D ;D ;D ;D ;D

 

Pa to je samo jedan model, nije jedini. Drugu sliku nisam nasao na netu. A koga interesuje neka ode pa nek vidi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Stize im roba ili samo ove patike?Pitam te ovo zato sto sam mislio da narucim Alpinestars bionic protektor iz Aunera ali ako ce ovi iz Extrema pocetkom marta da dobijaju robu radije cu kupiti kod njih-ipak mogu da probam pre kupovine... ;)

Pozdrav...

Prva nedelja marta, xtreme dobija Alpinestars S-MX2, malo skluplja od S-MX1, ali je ipak dublja i vise je cizma nego patika. oko 18000 RSD

 

ali definitvno nisu za posao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

S-MX1 ili  SMX-2 sve ostalo je bacanje para po mom misljenju.

 

Ja bih pre rekao koliko para toliko muzike. Nijedne ne mogu pruziti zastitu kao cizme to je sigurno. E sad, sve zavisi sta hoces. Te sto si naveo tesko da mogu posluziti za nesto drugo osim za voznju motorom, a opet one suomy su teski fenseraj i definitivno ne vrede tih para. Ali ove IXS mi nusu lose uopste, a ove skuplje imaju i neko ojacanje kod clanka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

P0A8m_patikevanucciaf7.th.jpg

 

e82sm_patikeprobikeryy3.th.jpg

 

Vanucci kostaju u louisu 119.95e sifra je 202022 SimpaTex tehnology, 3m materijal i sl.

probiker kostaju 69.95e sifra je 202681

 

naravno imas i jeftinije probiker od 19e pa do 80e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

Stize im roba ili samo ove patike?Pitam te ovo zato sto sam mislio da narucim Alpinestars bionic protektor iz Aunera ali ako ce ovi iz Extrema pocetkom marta da dobijaju robu radije cu kupiti kod njih-ipak mogu da probam pre kupovine... ;)

Pozdrav...

Prva nedelja marta, xtreme dobija Alpinestars S-MX2, malo skluplja od S-MX1, ali je ipak dublja i vise je cizma nego patika. oko 18000 RSD

 

ali definitvno nisu za posao...

 

stize im i nova roba pocetkom marta, tako su mi rekli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja