Jump to content

Moto Zajednica

Potrosnja kod yamahe virago 535

Recommended Posts

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

Ljudi,izgleda da imam problem.Motor mi je potrosio 5,4 litara goriva za 80km,od toga sve lagana voznja,i recimo 15km po gradu i 65 na otvorenom(80 km/h),a u gradu nije bilo guzve.To mu dodje na 6,75 litara na 100km,a to mi izgleda mnogo.Inace motor ima 535 ccm i 25kw-34ks. Jel to tako normalno ili treba nesto da se zameni,nasteluje?

Idem sutra kod majstor Radeta(Kocke) na servis-rekao je da ce promeniti ulje,filter,svecice,ulje u kocnici,ulje u kardanu,nastelovace ventile i karburatore.Jel treba jos nesto da proveri,da ga podsetim?

 

I da,gde da kupim filter vazduha za ovaj motor?I koliko on kosta?Probao sam da ga malo izduvam sa kompresorom,ali slaba vajda,pa bih da ga menjam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

A koje gorivo si sipao?

Ako si sipao bezolovni to ti je verovatno razlog vece potrosnje, ja mislim da tvoje godiste ide super.

Kod mene na Kawi en500 kad sam sipao bezolovni trosila mi je oko 8l na 100km,a sa superom nije prelazila 5l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa filter mi izgleda prljavo.Sa spoljasnje strane izgleda kao ok,ali sa unutrasnje je malo pocrneo,malo vise.

Gde mogu da ga kupim? A sipao sam super.Verujem mozda i da sam ja zeznuo to.Dosao sam na pumpu i sipam gorivo,a onaj pistolj malo malo pa nesto cakne i prestane da ide gorivo,pa kao da sam sipao iz nekoliko puta,u fazonu 100 po 100 dinara,a sipao sam za 500.Mozda je i to.

Koliko karburator moze da utice na potrosnju? I da li se stelovanjem moze dosta smanjiti potrosnja ili?

 

P.S. Hvala na odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa naravno da se stelovanjem moze smanjiti potrosnja,ali po ovom vremenu verujem da ti ni motor nije bio ni 70% zagrejan,pa je i to po malo uticalo sigurno na potrosnju,a i po gradu sigurno da trosi vise od 6litra,stani kreni,semafori,,prljav filter za vazduh,,,sve po malo kad saberes,,,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

Zar ne bi Kocka trebao da ima filter za vazduh.

Meni je isto dosta trosio dok nisam sve ufasovao...

 

Vidi ti da se vozis za vikend. U nedelju najavljuju 17 stepeni pa moze da se vozi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa ja sam se vozio i danas i juce i kada je bilo mnogo hladnije,a ovo danas je milina,a u subotu ce biti 17stepeni,a u ponedeljak 20!!!  :D

Ajde javi se pa da se vozamo

 

Bio sam kod Kocke danas i odradio sve,ali on taj filter nema.Pozvacu KDM(hvla Pauku na informaciji)  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2087 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Prskaš klinerom po gumenim adapterima, na leru. Ako ne menja zvuk, ne diraj ništa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4575 postova
3 hours ago, darko78 said:

Da li hoce da poveca potrosnju ako ispucaju oni gumeni da kazem adapteri,veza izmedju karburatora i stubline?

Ako oni ispucaju i pustaju imaces vece probleme od potrosnje u svakom slucaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja