Jump to content

Moto Zajednica

Potres mozga za kraj sezone :)

Recommended Posts

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Brz oporavak...nego i mene interesuje koju si kacigu nosio...s'obzirom na povrede...jet ili noshu...

 

Ah , sad vidim da si me pretekao...da jet kaciga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Sta da kazem, mozda se neko seca pre ~ 2 nedelje sam se raspitivao za Nolan N90 i Caberg Duke, nasao caberg odgovarajuce velicine i boje u Beogradu i dogovorio da dodjem u subotu da probam zbog velicine... u sred posle podne sam imao saobracajku 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Jet je interesantna sprava za vrucine i skutercice po gradu, ALI (kao sto se vidi) ne stite optimalno.

Postoje na trzistu i jet-kacige sa onom sipkom oko brade. To je vec malo prihvatljivija varijanta i ta

sipka bi trebala da se ugradjuje na sve Jet-kacige, jer gubitka nema, samo dobitak.

 

Schuberth-J1-Carbon_m.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Sa sipkom ili bez na moju glavu Jet vise ne ide, da nisam imao duboke moto patike sa ojacanjima sva je sansa da bi polomio i skocni zglob a to moze da bude poprilicno zeznuto... Sto ce reci svaki dinar ulozen u opremu se visestruko isplati u ovakvim situacijama. Vec sam spremio svoticu za novu opremu (jaknu, pantalone i kacigu) i pazljivo pratim ako iskoci neka akcijska ponuda ili van sezonski / novogodisnji popust pa da kupim sto kvalitetniju opremu za novu sezonu!

A na prolece sigurno ponovo vozim!

 

Inace sto nisam ranije rekao na motoru imam dodatna LED svetla koja su radila zajedno sa "kratkim" ili oborenim svetlom na dan udesa i opet "Nisam vidjen!"

 

Do proleca ugradjujem i ksenon a ako to ne pomogne ima da nabudzim i stroboskop i lampice od bozicne jelke!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Nego, manite zajebanciju sa rebrima jer veoma lako mogu da oštete plućnu maramicu, pa čak i pluća, a to je onda veliki problem. Takođe postoji mogućnost da izazovu tromb, mada dobro, protiv tromba odmah daju injekcije.

 

Ćuti, dobro si prošao, želim ti brz oporavak i sve najbolje ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

 

Тек када ти комарац слети на јаја, видиш колико је бесмислено употребити силу.

Mudrost dostojna starih Kineza. Komšo, nije što si Ilić, ovo je bilo vrhunski 1lol.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

Nego, manite zajebanciju sa rebrima jer veoma lako mogu da oštete plućnu maramicu, pa čak i pluća, a to je onda veliki problem. Takođe postoji mogućnost da izazovu tromb, mada dobro, protiv tromba odmah daju injekcije.

 

Ćuti, dobro si prošao, želim ti brz oporavak i sve najbolje ;)

 

Pre 23 godine sm se slupao kolima i laktom nabio rebo, i dan danas osećam posledice (obično kad vreme ide na hladno), da ne mislite sa slutim nešto loše ali to nije stvar za zanemarivanje. Čovek kog sam poznavao pao sa lotre (sa 2,5 m) slomio rebro i probio srce i umro.

Želim ti brz oporavak, 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Sestro, zovite doktora, vibriraju mi jaja!! 1moto3.gif

 

Doktore, zovite sestru, vibriraju mi jaja!! :)

 

Crash, u sustini si dobro prosao ako si opalio u auto, preleteo preko njega i sleteo u kanal od 2m dubine :takoje: . Nadam se da je policija uradila uvidjaj u tvoju, evidentnu, korist

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Sestro, zovite doktora, vibriraju mi jaja!! 1moto3.gif

 

Doktore, zovite sestru, vibriraju mi jaja!! :)

 

Crash, u sustini si dobro prosao ako si opalio u auto, preleteo preko njega i sleteo u kanal od 2m dubine :takoje: . Nadam se da je policija uradila uvidjaj u tvoju, evidentnu, korist

 

Moras prvo doktora da zoves da postavi dijagnozu, jedna sestrica 3x dnevno :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Prosao sam odlicno.

 

Ne znam da li je od lekova kojima su me kljukali ili do necega drugog al sestre stvarno izgledaju... 1hej.gif ili je mozda sto volim belo...1lol.gif

 

P.S. Ako ovo zena procita nema te opreme koja ce me spasiti 1lol.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Druže, kako smo zatvorili sezonu, svaka nam čast.

 

Pozdrav i brz oporavak.

Ja sam moju zavrsio u istom stilu prije dva mjeseca, jbga, živa glava na ramena, sad odmaram do sledeće godine ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: SV 650 S

Druže, kako smo zatvorili sezonu, svaka nam čast.

 

Pozdrav i brz oporavak.

Ja sam moju zavrsio u istom stilu prije dva mjeseca, jbga, živa glava na ramena, sad odmaram do sledeće godine ;)

 

Ja moju 14-og Juna... moto2.gif

 

Prosao odlicno, ne secam se pet dana pre i posle ali bez preloma samo oderotine... 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Druže, kako smo zatvorili sezonu, svaka nam čast.

 

Pozdrav i brz oporavak.

Ja sam moju zavrsio u istom stilu prije dva mjeseca, jbga, živa glava na ramena, sad odmaram do sledeće godine ;)

 

Ja moju 14-og Juna... moto2.gif

 

Prosao odlicno, ne secam se pet dana pre i posle ali bez preloma samo oderotine... 1zvizduk.gif

Bitno je da smo mi ove ture pretekli, mnoge kolege nisu bile te sreće, a mi smo ipak i dalje tu i od sledeće sezone opet u sedlu, ja najvjerovatnije na nečemu bez kvačila, na šta mi sada prst liči i ta zadnja kočnica će mi bit problematična

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: SV 650 S

Druže, kako smo zatvorili sezonu, svaka nam čast.

 

Pozdrav i brz oporavak.

Ja sam moju zavrsio u istom stilu prije dva mjeseca, jbga, živa glava na ramena, sad odmaram do sledeće godine ;)

 

Ja moju 14-og Juna... moto2.gif

 

Prosao odlicno, ne secam se pet dana pre i posle ali bez preloma samo oderotine... 1zvizduk.gif

Bitno je da smo mi ove ture pretekli, mnoge kolege nisu bile te sreće, a mi smo ipak i dalje tu i od sledeće sezone opet u sedlu, ja najvjerovatnije na nečemu bez kvačila, na šta mi sada prst liči i ta zadnja kočnica će mi bit problematična

 

Istina, dobro je dok glava ostane na ramenima i nema ozbljnih posledica... 0takoje.gif

A sledece sezone ponovo 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: VF 750 C

Brz oporavak ti zelim kolega i da sledecu sezonu napokon nadjes dobar "primerak" koji trazis !

 

Takodje i kolegama koji su "ranije" zavrsili sezonu zelim brz oporavak! Umalo da vam se ja i ja pridruzim, samo ne znam koji od 50+ primera presecanja u gradu ove sezone da pomenem...Ful oprema i samo lagano, puno slepaca vozi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Jet je interesantna sprava za vrucine i skutercice po gradu, ALI (kao sto se vidi) ne stite optimalno.

Postoje na trzistu i jet-kacige sa onom sipkom oko brade. To je vec malo prihvatljivija varijanta i ta

sipka bi trebala da se ugradjuje na sve Jet-kacige, jer gubitka nema, samo dobitak.

 

Schuberth-J1-Carbon_m.jpg

Ova kaciga mi je spasla glavu kada sam imao udes.Bio sam u nesvesti ali cak ni vrat nisam istegao ,bez ijedne povrede na glavi.

Odma se raspitaj i uzmi zapisnik od policije,gospodjino osiguranje ti placa popravku a ti mozes da sa tim povredama i ostecenjima garderobe koju nemoj da bacas naplatis ,takodje od osiguranja, i 300000 dinara.Ako te zavrcu,a hoce , angazuj dobrog advokata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Ima nas dosta ali bitno da se oporavljamo i da ce mo ponovo da vozimo! Ova sezna nam nije bila na ruku ni sto se vremena tice a cini mi se i sto se padova tice.

 

Inace ima li neko ko je glista kao ja (186 visok a samo 60Kg).... Rev'it Sand (ili Sand 2) pantalone.

Znam da imaju "specijalne" Long velicine, ali mi zeznuto da porucujem a da nisam probao ili bar cuo iskustvo nekoga ko jeste.

 

Sto se tice odstete i ostaloga, pravnik vec radi svoj posao. Ja sam bio za varijantu da se dogovorimo ali kad je macka trazila da ja njoj platim stetu i pri tome bila izuzetno bezobrazna.... sad razgovaram iskljucivo preko pravnika i suda 0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

ISto se tice odstete i ostaloga, pravnik vec radi svoj posao. Ja sam bio za varijantu da se dogovorimo ali kad je macka trazila da ja njoj platim stetu i pri tome bila izuzetno bezobrazna.... sad razgovaram iskljucivo preko pravnika i suda 0ljut2.gif

 

I više od bezobrazluka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

"Ja sam izasla na put i krenula da vozim, a on me je stigao i udario otpozadi, ko zna koliko je brzo isao kad mi je okrenuo auto od udarca!"

 

Auto na slikama sa uvidjaja stoji popreko na cesti i udaren je bočno, tako da se macka malo zeznula sa izjavom da sam je "Stigao" a i tesko da motor od 125ccm moze da ide toliko brzo da zarotira auto na cesti! A da pri tom ne ostanu nikakvi tragovi guma...

Neko je preko telefona posavetovao sta da slaze... ali se zeznula jer njena prica nema teorije da prodje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja