Jump to content

Moto Zajednica

VFR problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: Honda VFR 750 RC36

Pozdrav svima! Imam problem sa Hondom VFR.

Honda je 1997. godiste, Kada sam uzeo motor cinilo mi se da mnogo trosi,medjutim,resio sam da proverim to.

Sipao sam pun rezervoar i krenuo u voznju. Sa punim rezervoarom goriva presao sam oko 140km. Mislio sam da sam se mozda preracunao,pa probao opet,pun rezervoar,na otvorenom putu brzina ne preko 100km/h, po gradu normalna voznja,opet ista prica.

Uradim servis karburatora (ciscenje,stelovanje,vakumiranje), filter za gorivo,pumpa,filter vazduha,svecice,kad ono opet ista prica.

Motor mi se svidja jako,i zao mi je da ga prodam,ali ne znam vise odakle da krenem,i na sta da sumnjam. Ako neko moze da mi pomogne,bio bih mu veoma zahvalan.

Unapred hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

pa to mu dodje da je oko 12.8l/100km

 

nesto sa karbovima nevalja,il je masina tolko prsla da trosi ko tenk,al onda bi ti i ulja trosio dosta

 

oteraj ti to kod nekog ko provereno dobro radi karbove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: Honda VFR 750 RC36

Motor super radi, i jako lepo ide. Ne dimi, i proveravam stalno-ne trosi ni ulje. Karburatori su radjeni pre mesec dana, pre toga sam jedva prelazio 110 kilometara sa punim rezervoarom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Treba da se izrazavas u litrima. Umjesto "napunio sam pun" kazes stalo je X litara posle Y kilometara. Onda znas na cemu si.

Ako si posle 140 kilometara i punog rezervoara usuo 15 litara to ti je 15 l na 140 km... znaci 10,7 l/100 km.

 

To je jos uvijek mnogo (za laganu voznju) ali je mnogo manje od 12,8.

 

Banalno nesto: Da li imas fleka ispod parkiranog motora? Da li smrdi na benzin kad mu se primaknes?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: Honda VFR 750 RC36

U rezervoaru je bilo mozda 3 litre,i sipao sam jos 15, sto dovodi do toga da je rezervoar pun. Kilometrazu stavio na 0, i posle nepunih 140 km motor se ugasio jer je ostao bez goriva. Isto tako sam i sledeci put uradio,i isto sam kilometara presao.

Nema fleka ispod motora,ali se nekad oseca miris benzina kad se primaknem... :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 463 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Nisi precizno naveo kako ga voziš.Ako ga načepiš dobro pa držiš tih 100 na ~leru da bruji a malo lošije gorivo sipaš, možda i nije do motora.Moj VF500F bi trebalo da troši 5-.5.5 a troši 7.5 na žešće obrtaje pa do 8lit ako pržim 160 ponekad na auto putu.Imaš li filter vazduha u motoru i kakav?Ako je prjav i loš filter, a bezin lošijeg kvaliteta, mislim da je to dosta da ti troši koliko si naveo.A i neće trošiti nešto spektakularno manje po meni, osim ako ga Bokilić stvarno ne uštroji.Probaj prvo da promeniš pumpu gde sipaš gorivo.Sa 8.5-9 treba da si zadovoljan.Ako načepiš tih 100 konja može samo od 12 pa naviše.A možda sam opet i ja navikao da mi je loš karburator...Obrtaji su veće čudo od brzine...:cirka2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: Honda VFR 750 RC36

Voznja lagana,do 5000 obrtaja,zatim saltanje u visu. Bez navlacenja, ili nekih ekstremnih ubrzanja. Pretezno je bila vangradska voznja,oko 110 km van grada,a ni celih 30 po gradu.

pre Honde sam vozio SRAD-a 750,i potrosnja od 5.5l, i ne preko 7.5l, model sa karburatorima. Ova me potrosnja bas ubija,i sto mi najteze pada,sve se redje vozim motorom. :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

ali se nekad oseca miris benzina kad se primaknem... :zbunjen:

 

Idi do zglavnog majstora dok nisi bukno ko đenka.Meni je na trenutnom motoru curelo gorivo na karburatorima(na nekoj račvi otišla O ring gumica)i to samo kada radi motor tj. pumpa i isto se "ponekad" osećalo što ne bi trebalo.Kada sam video kako mi benzin kaplje po vrelom cilindru samo što se nisam šlogirao tako da se ne igraj sa tim,proveri za svaki slučaj.

 

Vozio sam i vfr-a(kao tvoj potrošnja 6,7L) znam kako je gužva ispod plastika ali probaj da ih poskidaš i da pogledaš pažljivo(upali motor) creva za korivo i oko karbova...meni je bio kao mastan/žut cilindar na mestu gde mi kapljalo gorivo(mislio sam da mi otišao dihtung).

 

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: Honda VFR 750 RC36

Pregledao sam creva,karburatore,provozao ga bez maski,i opet pogledao,ne bih li nasao nesto sumnjivo,i nista... :neznam:

uradicu to opet,samo se nadam da cu ovoga puta biti uspesniji. Hvala na informaciji.

Poz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Moguce je da curi negde i vrlo verovatno samo kad motor radi, kaplje na vruce i odmah isparava. Skini svecice i pogledaj boju, to je najbolji pokazatelj kolicine goriva koju motor dobija. Posle malo duze voznje ustaljenim rezimom odmah ugasi motor i pogledaj boju svecica. Svecice moraju biti boje svetle,svetle cokolade, ako je tamnija onda imas mnogo goriva iz hiljadu razloga i to zahteva dobrog i iskusnog majstora za karbove. Ako je to u redu oda detaljan pregled svih creva, spojeva, selni. . . Moje iskustvo govori da VFR nije bas stedisa. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A da nije mozda i da predjeni km nisu tacni? Mozda km sat nije dobar ili gume mozda veci/manji radius/visinu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Motocikl: Honda VFR 750 RC36

Pa,nekad se oseca malo miris benzina,ali ne uvek,pa me i to cudi,kao da ne curi konstantno... :zbunjen:

Majstor koji mi je radio karbove,kaze da su trebali da se steluju,nije bila dobra smesa,i bili su dosta prljavi. pre mozda 800km je radjen taj servis,stavljene su nove svecice tad,filter vazduha,goriva,pumpa,slavina je dobra,bar je majstor tako rekao. Ja kad sam ga vozio, da vidim da li negde curka gorivo,nisam video,ali verovatno jer sam ugasio motor posle voznje,mozda curka dok je upaljen.

Gume su nove,Metzeler prednja 120/70/17 i zadnja 180/70/17.

I na zalost,kilometri jesu tacni,voznja Zr-Ns-Zr,i jos malo voznje po Zr-u,to mu dodje tih ne punih 140 km...

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Ovakvom voznjom sto si ti naveo,nema sanse da vise od 6 litara da trosi.Ja sam putovao do mora ove godine sa vfr,i prosecna potrosnja mi bila 5 litara.Mozda zvuci malo,ali moguce je izvuci tu potrosnju iz vfr-ke.Tebi strasno nesto nije u redu sa karburatorima.Naveo si tu da ti je majstor namestao mesavinu goriva i vazduha.Obicno je velika potrosnja kad nedobija dovoljno vazduha.Ako ti je podigao nivo goriva,a vazduh smanjio,nije ni cudo da trosi.Vfr je potrosac ako ga cepas preko 140km na sat.Ako vozis ispod te brzine.potrosnja se vrti od 5 do 6.5 litara.Kao sto kazu kolege sa foruma,odnesi ti to kod redovnog majstora.Pozdrav1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja