Jump to content

Moto Zajednica

vstrom ili fazer

Recommended Posts

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Nije ga usio, izvini, preterao sam. Isto potezanje na uzbdici iz druge brzine:

Strom

 

Durchzug im 2. Gang 25-75 km/h: 6,9 s

ST

Durchzug im 2. Gang bergauf mit Sozius 25-75 km/h6,9

 

ST ovde nije tema, sto zbog cenovne kategorije, sto jer ga niko osim mene nije pomenuo - a to sam uradio da stavim u kontekst tu pogresnu pricu o konjazi kao presudnom faktoru. Opet zavisi za sta ti treba.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
ali da je sa dvoje dovoljno jak za voznju dugim uzbrdicama i natovaren aa dva kofera jednostavno ne odgovara istini.

 

Ja sam upravo tako prosao Stelvio i deo Alpa, 2 putnika i 3 kofera, iz prve ruke mogu da tvrdim da je dovoljno i da je tako moguce putovati na kraj sveta sa malim Stromom. Cak je moguce i konsantno biti u prekrsaju i voziti sumanuto, i uopste ti ne treba 200 konja za tako nesto, narocito u Alpima.

 

Inace probao sam dva stromica po desetak km...

 

Sto bi rekli u americkim filmovima "case closed". ;)

 

 

Nije problem samo po sebi kad neko prica nesto sto ne zna, problem je kad ljudi koji se raspituju i zele pouzdane i tacne informacije nalete na nesto sto je neko pisao bez iskustva i znanja o konkretnoj temi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Za nekog ko zna da vozi motor dovoljno je i tih desetak kilometara da vidi o cemu se radi. Stromic je odlican motor za pocetnika, pouzdan, malo trosi i sigurno ce bilo koga odvesti na kraj sveta ali da je mrtvo puvalo vala jeste. Nema dusu da ga jebes.

 

Alien, sta vozis sada ?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok
ali da je sa dvoje dovoljno jak za voznju dugim uzbrdicama i natovaren aa dva kofera jednostavno ne odgovara istini.

 

Ja sam upravo tako prosao Stelvio i deo Alpa, 2 putnika i 3 kofera, iz prve ruke mogu da tvrdim da je dovoljno i da je tako moguce putovati na kraj sveta sa malim Stromom. Cak je moguce i konsantno biti u prekrsaju i voziti sumanuto, i uopste ti ne treba 200 konja za tako nesto, narocito u Alpima.

 

Inace probao sam dva stromica po desetak km...

 

Sto bi rekli u americkim filmovima "case closed". ;)

 

 

Nije problem samo po sebi kad neko prica nesto sto ne zna, problem je kad ljudi koji se raspituju i zele pouzdane i tacne informacije nalete na nesto sto je neko pisao bez iskustva i znanja o konkretnoj temi.

 

Lepo je kad covek ima iskustvo. ali je ruzno kad sam sebe demantuje ...nego nesto mi nije jasno sto ne ostade na stromicu kad je ''dovoljan'' nego si preso na duplo jaceg GS 1200....nekako mi tvoja price nije bas najiskrenija.

Inace sto bi reko neko moze i prst u oko ali boli.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa ako sjednes sa k1300R na ST, zakljucis da je mrtvo puvalo... a to je dokaz da je i stromic mrtav, posto isto ide kao i ST. :P

 

Dok je prelaz sa apenca na stromchinu potpuno drugaciji osjecaj. :D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
Za nekog ko zna da vozi motor dovoljno je i tih desetak kilometara da vidi o cemu se radi. Stromic je odlican motor za pocetnika, pouzdan, malo trosi i sigurno ce bilo koga odvesti na kraj sveta ali da je mrtvo puvalo vala jeste. Nema dusu da ga jebes.

 

Alien, sta vozis sada ?

Trenutno 1200GSA. Skupljam pare za Hajabusu jer mi je GS mrtvo puvalo i njegovih 100 konja mi nisu za "ozbiljnu voznju". ;)

 

Salu na stranu, ali 10km na Stromu je premalo iskustva da pricas ljudima kako taj motor "nije dovoljan" za putovanja u dvoje i da ubedjujes u to nekog ko je upravo na taj nacin presao 20.000km. Jos kad u paketu dolazi i teorija o veku trajanja agregata od 70.000, jasno je sa kakvim predznanjem se pise na ovoj temi. 1lol.gif

 

Slazem se, vec smo rekli da performanse i ubrzanje (to je ono "nema dusu") nisu glavni aduti DL650.

 

 

@Turtle

Ne bih da te zbunjujem, ali postoji razlika izmedju "dovoljno" i "bolje". Htedoh jos da ti objasnim da se motori mogu porediti po raznim osnovama, ali to je pretezak zadatak za mene.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Alo ljudi ,priijatelju ,braco ,Alien,Hard rock ,Babicu i ostali.....procitajte o cemu se ovde pise pre nego vam udari krv u glavu od cinjenice da strom nema snage.

Vise puta sam ponovio da je to ok motoric ali samo u svom cenovnom rangu...cak u vreme kad je bio 6000 e nov bio je ubedljivo najbolja kupovina za taj tip motora...ALI ...uvek ima neko ali sto devojci srecu kvari.

Probao sam dva komada....jednog i nekolilko kilometra po uzbrdicama....motor ide ali svako preticanje sa njim treba da se planira malo unapred....za razllku od recimo STROMA 1000....ili bilo koje maksi enduro hiljadarke....i naravno putne brzine koja je sa njim stvarno niska i ne verujem da moze preko 140 km da drzi dugo....

To su cinjenice koja treba da se predoci buducem kupcu koji nije motor nikad probao a dopada mu se vizuelno .1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

@turtle

Au drugar al nagrdi stroma. Vozio sam i transalpa i fejzera i opet vozim stroma. Sedi na fejzera, ja cu na stroma pa idemo ti i ja malo do Sarajeva da vidis kako strom nema snage ;-) Strom ima ciklistiku za klasu bolju. PS.moj stari strom sad gazi oko 100000km. I bilo je ulaganja u njega...morao sam eto to ulje menjati sa sve filterom :-D

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Alo ljudi ,priijatelju ,braco ,Alien,Hard rock ,Babicu i ostali.....procitajte o cemu se ovde pise pre nego vam udari krv u glavu od cinjenice da strom nema snage.

Vise puta sam ponovio da je to ok motoric ali samo u svom cenovnom rangu...cak u vreme kad je bio 6000 e nov bio je ubedljivo najbolja kupovina za taj tip motora...ALI ...uvek ima neko ali sto devojci srecu kvari.

Probao sam dva komada....jednog i nekolilko kilometra po uzbrdicama....motor ide ali svako preticanje sa njim treba da se planira malo unapred....za razllku od recimo STROMA 1000....ili bilo koje maksi enduro hiljadarke....i naravno putne brzine koja je sa njim stvarno niska i ne verujem da moze preko 140 km da drzi dugo....

To su cinjenice koja treba da se predoci buducem kupcu koji nije motor nikad probao a dopada mu se vizuelno .1zdravo.gif

 

Niska putna brzina od samo 140? Vidim ovde sve potomci F1 vozaca. Bez 200 nema razgovora1staa.gif

 

Ne vredi, dzaba i tako to...

1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Stvarno su glupi ovi Japanci, spakovali na Stroma slabasni V2 od 70ak konja, a imali na polici agregat od GSXR 600 sa 110 konja. Pi kako bi taj Strom isao na putu sa toliko snage.

 

P.S. Izvinjavam se unapred na kilometarskom pisaniju :)

 

Druze, da li mislis da mozda neko neko mnogo pametniji od nas nije rekao da je taj V2 idealan kompromis izmedju jednocilindrasa koji je idealan za enduro i cetrvorocilindrasa koji je dobar za otvoreni put? Ok, necemo stavljati previse snage nego cemo snagu pomeriti dole zbog vuce u brdu, u blatu, zbog nize potrosnje, dugovecnosti, a necemo stavljati veci agregat od 650 jer je svaki ustedjeni kilogram dragocen..... Istina je da je Fazer adrenalinski zabavniji motor i da brze ide, oce na zadnji i tako to, ali sto onda ne uzme R-a ko covek za te pare? A i sa Fazerom ako sidje sa puta, moze da place u svakom mogucem poimanju voznje.

 

Jednostavno svaki motor na svetu i svaka klasa ima vrlo precizno odmerenu namenu i ciljani grupu potrosaca.

 

Evo ja vozim Stromovog prethodnika i meni je mali Strom neki logicni iskorak napred na koji nisam siguran da li bih se odlucio zato sto je strom 40 kila tezi od mog motora i dzaba mi sva snaga svih motora na svetu kad ja nemam snage da ga podignem kad se izvrnem negde u nekoj sumi. Takodje isto balavim na velikog Stroma i ostale, posebno novije, maksi enduro motore, ali brale, to je tesko kao omanji konj i bilo kakva pomisao od silaska sa asfalta te potencijalno ostavlja da kampujes tu dok ti ne stignu putari da ti podignu motor. Takodje nisam spreman ni da predjem na neki konkretniji enduro jer ce onda da trpi udobnost i kakve takve putne performanse koje sad imam. Da fali mi snage, ponekad se smejem kad sa devojkom uzbrdo se mucim i stotku da dohvatim, ali zato van puta i po tesnim krivinama kez oko glave.

 

Zato sa jedne strane imas konkretne motore (konkretno sport, konkretno enduro,konkretno putni..) koji su apsolutno sjajni u svojoj nameni, i ni u cemu vise i sa druge strane dual motore. Sve te dual kategorije su zbir kompromisa i samo je pitanje namene motora i ciljne kupovne grupe na kakve ce se kompromise konstruktor opredeliti. Kod malog Stroma je u pitanju iole lagan, kvalitetan, stedljiv motor, sa dovoljno (akcenat na dovoljno) snaznim agregat da moze dobro da se snalazi u brdu i na offu, a da obezbedi korektne putne brzine (ne jurcanje) i sve to sa naglaskom da je to enduro motor namenjen za putovanje. Dakle ni u cemu najbolji, ali dovoljno svestran i moras se sloziti daleko svestraniji od fejzera. Da Fazer ce ga opeglati na svakom pravcu, ali ce i Fazera oprati neko. Isto tako ce strom da se smeje vlasniku Fazera kada dodju do kraja asfalta, gde ce opet stromas da pojede sopstvena 00 kad ga na tom offu u prasini ostavi neka cvaja od 125 kubika i 13 kila tezine sa sve vozacem. Dakle sve je podredjeno nameni.

 

I ne shvati me pogresno, Fazer je stvarno dobar motor, ali nismo svi isti. Ti ne racunas motor koji ne ide na zadnji na zavrtanje gasa, ja ne racunam ako ne moze da sidje sa puta.

 

A mozda momak koji je pokrenuo temu bas nije adrenalinski zavisnik, vec trazi motor na kom ce mu sa devojkom biti udobno gdegod da se uputi i kakvim god putevima da se vozi, a kad ce stici ga uopste ne zanima.

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 599 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Ne ide da ne budem zaprška u ovakvoj temi. :)

 

Druže tihi.ue, eto, igrom slučaja, vozio sam to što ti sada voziš, a vozio sam (i vozim) ono o čemu razmišljaš.

 

I eto, pokušavam da zaključim šta bi bilo najbolje da ti napišem... Kako da ti otklonim sumnje, da pomognem prilikom izbora.

S obzirom da nigde eksplicitno ne pominješ šta je ono za šta prevashodno želiš da koristiš motocikl, pretpostavio sam da jednostavno, taj motor imaš kao svoje prevozno sredstvo, u svim mogućim i nemogućim uslovima.

 

Malim Stromom može da se divlja, itekako. Pogotovo kada si sam i bez bočnih kofera. Sve do nekih 100-120 km na sat može da se vozi izuzetno agresivno. Pogotovo u gradskoj gužvi i na magistrali. Više puta sam se "trkao" sa Fazerima na ovim deonicama, i bez problema sam im parirao ili čak bio kudikamo brži.

Štaviše, eto, sa Alienom sam skoro vozio Dunavsku magistralu, on sa GSom, ja sam Stromom... Pa mi nije delovalo da ga usporavam.

Sa druge strane, kolega WEZ me je odrao na Navaku, gde sam ja vozio Fazera a on malog Stroma.

 

Pričaju ljudi ovde svašta... Ima i osnovanih i neosnovanih teza.

 

Činjenica je da je Strom pun kompromisa. Uska guma, mala maksimalna brzina, visoko težište... Sa druge strane, može da se popne na ivičnjak, siđe sa puta, ima autonomiju od 350-400 km, dobru zaštitu od vetra, može da se obara...

 

Sa druge strane, Fazer ima četiri redna cilindra, nisko težište, 100 konja, osetiš moć i adrenalin kada počneš da dodaješ gas. Imaš položaj koji je udoban, a ponovo, osećaš se kao da si deo motora. Ima taj sportski karakter, zbog čega, duboko u sebi, svi mi zapravo i volimo motore. Fun factor je nešto što se teško kvantifikuje, ali ga ovaj motor ima. Nema šta da traži na razrovanom ili neasfaltranom putu...

 

Sa zdravorazumske strane, preporučio bih ti sledeće: Strom još uvek drži neku cenu, i relativno lako se prodaje, za novce veće od Fazera.

A ponovo, ima tridesetak konja manje od Fazera, a dvadesetak više od XJ600. Znači, između je.

Zato, ako imaš mogućnost, bolje uzmi Stroma. Ionako si rekao da ti se dopada. Pa, ako ti dosadi, ili ti bude "preslab", prodaš ga i uzmeš Fazera. Nećeš ništa izgubiti sa finansijskog aspekta, a samo ćeš dobiti na voznom iskustvu.

 

Ako ti još neka informacija ustreba, slobodno se javi u privatnoj poruci.

Pozdrav.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2576 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Jedino nisi naveo za koju namenu kupuješ motor pa tu imam malo dileme oko izbora.:stabre:

 

I ja sam bio u sličnoj dilemi kao i ti. Moj izbor je u početku pao na ove modele - Strom 650, fazer, TDM 900. Meni je trebao putni motor, za mene i ženu a da ima malo više snage da mogu da ga nategnem kad sam sam za svoju dušu. Namena je 95% na putu van grada. TDM je otpao u startu samo zbog jake cene za ta godišta, tako je meni izgledalo u tom trenutku. Fazer je otpao zbog svojih gabarita - bio mi je malko tesan za nas dvoje. Strom je ostao kao izbor i krenuh u potragu od 6 meseci a onda sam probao i GSX 650F i to je bilo to - ono što sam tražio. Strom je bio extra udoban, mali potrošač, dobar za kasniju prodaju ali srce je odlučilo, bolje kočnice, estetika i malo sportskog duha je u momentu prevagnulo na stranu GSX-a. Evo družimo se već 2 sezone i tvrdim da sam odabrao ono što srce želi.:jee:

 

Naravno svi smo drugačiji i svako na neki svoj način bira svoj motor. Nekad pogodimo a nekad i pogrešimo. Tako da ono što je meni dobro i sviđa mi se nekom drugom nije tako. Druže sedi probaj i kupuj ono što ti srce kaže i nećeš pogrešiti.:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

U bre ovi stromovci gori od BMW sekte :D

 

P.S. Dosadni ste sa svađom (svi), aj malo tolerancije ;) Pa nije ovo skupština, majku mu :D

 

Brate ko da sam dirno u osinje gnezdo...jbg ja im nisam kriv sto im je stromic slabacak.1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1579 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

U bre ovi stromovci gori od BMW sekte :D

 

P.S. Dosadni ste sa svađom (svi), aj malo tolerancije ;) Pa nije ovo skupština, majku mu :D

 

Brate ko da sam dirno u osinje gnezdo...jbg ja im nisam kriv sto im je stromic slabacak.1nanana.gif

 

Brate,sudeci po tvom nick-u strom je za tebe i prejak i prebrz 1nanana.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

@turtle

Au drugar al nagrdi stroma. Vozio sam i transalpa i fejzera i opet vozim stroma. Sedi na fejzera, ja cu na stroma pa idemo ti i ja malo do Sarajeva da vidis kako strom nema snage ;-) Strom ima ciklistiku za klasu bolju. PS.moj stari strom sad gazi oko 100000km. I bilo je ulaganja u njega...morao sam eto to ulje menjati sa sve filterom :-D

 

 

 

U jbt pa gde na mene naidje da se dokazujes ....evo na nevidjeno ja i ti Cestobrodica od pocetka uspona pa do Balasevica kafane ...cirka jedno 30 ak km konstantnih uspona i krivina....ambijent ko stvoren za stromica....bar je na takvom terenu pobedio one silne maksi endurace od 1000 -1200 cm i pobro lovorike.Moj ortak ima fazera 600 pitacu ga da mi ga pozajmi ako je slobodan a ako ne cini mi se da u garazi imam neko dvocilindricno sokocalo maksi enduro koncepcije pa mozes da pokazes svoje vozacko umece a i demantujes me po pitanju snage stromica.

Tvrdim da neces uspeti ni ledja da mi vidis ......a ko izgubi moze da plati klopu kod Balasevica a moze i u nesto konkretnije .

Ovo vazi za sve vozace malog stroma koji oce da dodju na mesto dogadjanja......

p.s naravno i za Milanezija

1zdravo.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Stvarno su glupi ovi Japanci, spakovali na Stroma slabasni V2 od 70ak konja, a imali na polici agregat od GSXR 600 sa 110 konja. Pi kako bi taj Strom isao na putu sa toliko snage.

 

P.S. Izvinjavam se unapred na kilometarskom pisaniju :)

 

Druze, da li mislis da mozda neko neko mnogo pametniji od nas nije rekao da je taj V2 idealan kompromis izmedju jednocilindrasa koji je idealan za enduro i cetrvorocilindrasa koji je dobar za otvoreni put? Ok, necemo stavljati previse snage nego cemo snagu pomeriti dole zbog vuce u brdu, u blatu, zbog nize potrosnje, dugovecnosti, a necemo stavljati veci agregat od 650 jer je svaki ustedjeni kilogram dragocen..... Istina je da je Fazer adrenalinski zabavniji motor i da brze ide, oce na zadnji i tako to, ali sto onda ne uzme R-a ko covek za te pare? A i sa Fazerom ako sidje sa puta, moze da place u svakom mogucem poimanju voznje.

 

Jednostavno svaki motor na svetu i svaka klasa ima vrlo precizno odmerenu namenu i ciljani grupu potrosaca.

 

Evo ja vozim Stromovog prethodnika i meni je mali Strom neki logicni iskorak napred na koji nisam siguran da li bih se odlucio zato sto je strom 40 kila tezi od mog motora i dzaba mi sva snaga svih motora na svetu kad ja nemam snage da ga podignem kad se izvrnem negde u nekoj sumi. Takodje isto balavim na velikog Stroma i ostale, posebno novije, maksi enduro motore, ali brale, to je tesko kao omanji konj i bilo kakva pomisao od silaska sa asfalta te potencijalno ostavlja da kampujes tu dok ti ne stignu putari da ti podignu motor. Takodje nisam spreman ni da predjem na neki konkretniji enduro jer ce onda da trpi udobnost i kakve takve putne performanse koje sad imam. Da fali mi snage, ponekad se smejem kad sa devojkom uzbrdo se mucim i stotku da dohvatim, ali zato van puta i po tesnim krivinama kez oko glave.

 

Zato sa jedne strane imas konkretne motore (konkretno sport, konkretno enduro,konkretno putni..) koji su apsolutno sjajni u svojoj nameni, i ni u cemu vise i sa druge strane dual motore. Sve te dual kategorije su zbir kompromisa i samo je pitanje namene motora i ciljne kupovne grupe na kakve ce se kompromise konstruktor opredeliti. Kod malog Stroma je u pitanju iole lagan, kvalitetan, stedljiv motor, sa dovoljno (akcenat na dovoljno) snaznim agregat da moze dobro da se snalazi u brdu i na offu, a da obezbedi korektne putne brzine (ne jurcanje) i sve to sa naglaskom da je to enduro motor namenjen za putovanje. Dakle ni u cemu najbolji, ali dovoljno svestran i moras se sloziti daleko svestraniji od fejzera. Da Fazer ce ga opeglati na svakom pravcu, ali ce i Fazera oprati neko. Isto tako ce strom da se smeje vlasniku Fazera kada dodju do kraja asfalta, gde ce opet stromas da pojede sopstvena 00 kad ga na tom offu u prasini ostavi neka cvaja od 125 kubika i 13 kila tezine sa sve vozacem. Dakle sve je podredjeno nameni.

 

I ne shvati me pogresno, Fazer je stvarno dobar motor, ali nismo svi isti. Ti ne racunas motor koji ne ide na zadnji na zavrtanje gasa, ja ne racunam ako ne moze da sidje sa puta.

 

A mozda momak koji je pokrenuo temu bas nije adrenalinski zavisnik, vec trazi motor na kom ce mu sa devojkom biti udobno gdegod da se uputi i kakvim god putevima da se vozi, a kad ce stici ga uopste ne zanima.

 

Uglavno se slazem sa tvojom pisanijom ...jedino mi u prvom delu delujes malo edukativno prema meni verovatno misleci da imas posal sa nekim besposlenim hejterom.....e pa moram da te razocaram u zadnje vreme sam bas enduraski nastrojen

evo jedne slike od pre par dana

 

 

BCBFF5A6-2ABB-F248-86DC-EF89A7392097_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

a i jos jedne ....i samo u ovom slucaju manje moze da bude bolje ali samo u konkretnom slucaju

 

 

 

 

55CDFC66-2E1E-CA40-951F-3B031F544685_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

Ovaj na slici je cika Toma vozi dt 125 i ima 63 godine i uspeo je da istera na Midzor uz nas nekoliko od 40 drugih mladjih sa boljim i jacim motorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Sta si hteo da kazes ovim poslednjim postom? 0stabre.gif

 

 

 

Cika Toma na slici vozi dt 125 i pegla ga potpuno ravnopravno po offu sa 450 i 600 kubika.....cak je negde i brzi ,,,,jedino gde posustaje su bas dugacki usponi gde dolazi do izrazaja obrtni moment i snaga koje fale nejakom dt 125...i naravno po asfaltu jer mu je mak brzina 120.

Ovim sam hteo da pokazem da je samo u ovom primeru manje ponekad bolje...ko razume shvatice paralelu.

P.S. meni stvarno nije jasno kako usponu od recimo 2 kilometra mali strom moze da bude konkurentan velikom da ne pominjem GS ili Multistradu...a kao pobedio ih je na alpima......ne kapiram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1579 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Sta si hteo da kazes ovim poslednjim postom? 0stabre.gif

 

P.S. meni stvarno nije jasno kako usponu od recimo 2 kilometra mali strom moze da bude konkurentan velikom da ne pominjem GS ili Multistradu...a kao pobedio ih je na alpima......ne kapiram.

 

 

Suzuki v-strom 650 je dva puta pobedio na testu u alpima,2005 i 2006.Iako ga je renomirani nemacki casopis proglasio najboljim u klasi 20 motora ,ti ces i dalje tvrditi kako on nista ne valja i da je krsina jer ne moze da ide u usponu isto kao 1000-ka.Naravno da ne moze i logicno je jer nisu ni blizu iste kubikaze i snage,a ni cene.

Ne takmice se oni tamo ko ce da predje brze od tacke A do tacke B.Gledaju se druge stvari,ciklistika,potrosnja,ponasanje na vecoj nadm.visini,kocnice,cena,ulozeno-dobijeno itd.Uzevsi sve u obzir V strom je odlican motor i kada se pojavio sa cenom koliko je kostao bio je apsolutno najbolja kupovina.

Ja sam sa mojim stromom za nepune 3 sezone presao skoro 45000 km i mogu reci da imam dovoljno iskustva sa ovim motorom.Moje misljenje je da je to izuzetno dobro i kvalitetno napravljen i pogodjen model.Agregat je dovoljno snazan za vecinu vozaca koji uopste razmisljaju o njemu.

Nije trkac i ne voli visoke obrtaje kao 4 cilindra ali bez problema ide sa njima.Potrosnja je dosta skromna 4.5-5.5l ,sem auto puta kada ide vise pri vecem opterecenju.O pouzdanosti ne treba pricati jer je motor bez slabih tacaka.Menjac je malo ljuci ali su brzine odlicno proracunate sa agregatom.

Kocnice su solidne,ne mogu reci odlicne jer sam probao i bolje u toj klasi motora.

Ono sto mene najvise odusevljava na ovom motoru je ciklistika odnosno lakoca voznje u krivinama i serpentinama.Toliko je poslusan motor da je to neverovatno.,prosto klizi i tera te da ga obaras do kraja i da deres fuzastere i kofere.

 

Kao i svaki motor nije bez mana ali po onome sto nudi i po kojoj ceni,mislim da nema veliku konkurenciju.

Fejzer je sigurno isto odlican japanski motor i dobra kupovina.Nemam iskustva sa njim pa ne mogu ni da ga preporucim.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Sta si hteo da kazes ovim poslednjim postom? 0stabre.gif

 

 

 

Cika Toma na slici vozi dt 125 i pegla ga potpuno ravnopravno po offu sa 450 i 600 kubika.....cak je negde i brzi ,,,,jedino gde posustaje su bas dugacki usponi gde dolazi do izrazaja obrtni moment i snaga koje fale nejakom dt 125...i naravno po asfaltu jer mu je mak brzina 120.

Ovim sam hteo da pokazem da je samo u ovom primeru manje ponekad bolje...ko razume shvatice paralelu.

P.S. meni stvarno nije jasno kako usponu od recimo 2 kilometra mali strom moze da bude konkurentan velikom da ne pominjem GS ili Multistradu...a kao pobedio ih je na alpima......ne kapiram.

 

Da ne kapiras, to je ocigledno. Ali, to nije krivicno delo, te nema veze.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Sta si hteo da kazes ovim poslednjim postom? 0stabre.gif

 

P.S. meni stvarno nije jasno kako usponu od recimo 2 kilometra mali strom moze da bude konkurentan velikom da ne pominjem GS ili Multistradu...a kao pobedio ih je na alpima......ne kapiram.

 

 

Suzuki v-strom 650 je dva puta pobedio na testu u alpima,2005 i 2006.Iako ga je renomirani nemacki casopis proglasio najboljim u klasi 20 motora ,ti ces i dalje tvrditi kako on nista ne valja i da je krsina jer ne moze da ide u usponu isto kao 1000-ka.Naravno da ne moze i logicno je jer nisu ni blizu iste kubikaze i snage,a ni cene.

Ne takmice se oni tamo ko ce da predje brze od tacke A do tacke B.Gledaju se druge stvari,ciklistika,potrosnja,ponasanje na vecoj nadm.visini,kocnice,cena,ulozeno-dobijeno itd.Uzevsi sve u obzir V strom je odlican motor i kada se pojavio sa cenom koliko je kostao bio je apsolutno najbolja kupovina.

Ja sam sa mojim stromom za nepune 3 sezone presao skoro 45000 km i mogu reci da imam dovoljno iskustva sa ovim motorom.Moje misljenje je da je to izuzetno dobro i kvalitetno napravljen i pogodjen model.Agregat je dovoljno snazan za vecinu vozaca koji uopste razmisljaju o njemu.

Nije trkac i ne voli visoke obrtaje kao 4 cilindra ali bez problema ide sa njima.Potrosnja je dosta skromna 4.5-5.5l ,sem auto puta kada ide vise pri vecem opterecenju.O pouzdanosti ne treba pricati jer je motor bez slabih tacaka.Menjac je malo ljuci ali su brzine odlicno proracunate sa agregatom.

Kocnice su solidne,ne mogu reci odlicne jer sam probao i bolje u toj klasi motora.

Ono sto mene najvise odusevljava na ovom motoru je ciklistika odnosno lakoca voznje u krivinama i serpentinama.Toliko je poslusan motor da je to neverovatno.,prosto klizi i tera te da ga obaras do kraja i da deres fuzastere i kofere.

 

Kao i svaki motor nije bez mana ali po onome sto nudi i po kojoj ceni,mislim da nema veliku konkurenciju.

Fejzer je sigurno isto odlican japanski motor i dobra kupovina.Nemam iskustva sa njim pa ne mogu ni da ga preporucim.

 

Druze nigde nisam reko da je krsina ...cak sam i naveo da je u svom cenovnom rangu najbolja kupovina za tu vrstu motora ...ali bez obzira na sve mislim da sa dvoje nema sta da trazi na dugom putovanju pogotovu prilom preticanja slepera i sl....jebes ti motor ako moras da nisanis kilometr u daljinu kad krenes u preticanje.

Moje shvatanje maksi endura ne znaci nuzno divljanje ,juracanje dizanje na zadnji tocak.ALI ozbiljan putni motor bio maksi enduro ili ne MORA da ima veliku rezervu snage da te izvuce iz svake situacije .......malom stromu do definitivno fali......i zao mije sto to licno shvatate i na momemat pokusavate da budete duhovito uvredljivi ali cinjenice se ne mogu pobiti.

P..S i prvo procitajte sta sam napisao pre nego krenete da izvlacite reci iz konteksta

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Dobro ok, veliki Strom zateze ko mutav i brzi je kompletno od Fazera, ali da li bi zarad tog povremenog preskakanja kamiona na putu (iako ja i sa 48ks sa devojkom na motoru ne cekam nesto preterano za preticanja) bio spreman na ovako neku golgotu?

 

 

Istina, putne brzine umeju biti bitna stvar i zaista je lepo kad motor bez problema nosi 160 na autoputu, ali sve preko konstantnih 120-130 na bilo kojoj magistrali ja smatram da nisu potrebne, a posebno nisu stvar zbog koje bih zrtvovao i makar to malo enduro karakteristika koje imaju laksi enduro motori. Sad u novije vreme ima relativno lakih enduroa sa 80-100ks i to bi bio idealan paket, ali to je sve cenovno miljama daleko od naseg prosecnog kupca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1579 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

@Turtle

Tacno je da fali snage iza slepera kad se vozi u dvoje natovaren.Ali to fali svima u toj klasi 600-650 kubika pa i fejzeru koji ima 30 ks vise.Pri svakom preticanju mora jedna nize ,nekad i dve brzine ali za put u dvoje je meni sasvim ok jer nije poenta samo jurcati,treba nesto i videti 0takoje.gif

Ja se ne vredjam uopste,niti pokusavam tebe.Bitno mi je da se meni svidja,ne vozim ga zbog drugih i njihovog misljenja.Pronasao sam se za sada na ovom motoru.Oglasio sam mog na prodaju,ako ode uzecu verovatno novog malog stroma,jer je po mojoj meri-obicnog vozaca.

Pozdrav 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja