Jump to content

Moto Zajednica

Postajemo zemlja bez zakona

Recommended Posts

  • U prolazu, 80 postova

Pre par dana idem iz grada ka Smederevcu do vikendice,i posto je zatvorena obilaznica u Mirjevu ,zbog klizista,savijem iz Milana Rakica levo nizbrdo ka Mirjevu/ne znam ulicu kako se zove/.Dole na semaforu naravno kolona i ja sa Stromom uredno cekam u koloni,krece kolona i taman da krenem,tip sa starim Fordom BUM u tablicu i tocak.Stanem,kad frajer izlazi iz kola da se bije sa razlogom zasto sam stao jer mi nije nista.Sve vreme dok se raspravljao sa mnom ,gledao je kako da me zavali u glavu ali mu je kaciga pravila problem,a sto je najgore ja sa ovim autobusom nisam znao kako da ga parkiram ,i normalno produzim dalje besan ,sto je sasvim normalno u danasnje vreme.

Dokle vise ovakvo ponasanje ljudi,koji nisu u stanju ni da ti se izvine vec te jos napadne kako si ti idiot.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Beograd

Druze, ne znam sta da ti kazem, osim da je po meni najvaznije izbeci sukob. sada su svi manje vise labilni. ok ako dodje do frke, pa se to resi muski. ispesnicimo se i aj zdravo, ali je stvar u tome sto svaki cas neko puca na nekoga iz najbanalnijih mogucih razloga. u drugom slucaju, desice se da budes jaci, ali treba znati iskontrolisati se da u afektu ne uradis svasta, pa sa zakonske strane da najebes.

U prevodu: izbegavaj koliko mozes, a kad vise nemas kud brani se svim raspolozivim sredstvima.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Imao sam slicnu situaciju i srao je sve dok mu panduri koji su dosli na moj poziv nisu rekli da ce ga privesti ako se ne smiri.na kraju ga kostalo 400 meni od osiguranja i kazna ,a moga je proci sa 50

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Rekao bih da nemaš neku štetu. Zato zaboravi i teraj dalje... A što se njegovog ponašanja tiče ima jedna izreka - Svako sirće svoje bure grize...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Tužno je kada čovek prilagodi i na kraju uklopi sve segmente života i krene na vožnju da bi se opustio i uživao a onda mu se dogodi nešto ovako.

Svako od nas ima neko mišljenje o ovakvoj situaciji i šta bi on u tom trenutku uradio ali se isto tako svakom od nas nebi mililo da nastavi dalje jer nas psihopate okružuju sa svih strana i kao rezultat nam ostaje u najmanju ruku bezvezan ili bespomoćan osećaj.

Što se tiče zakona u bilo kojoj sferi ovog duštva ili nazovi države, toga davno već nema tako da pamet u glavu i vratite se zdravi svojim porodicama kojima ste najpotrebniji, nije dovoljno biti živ jer živi se i na aparatima u bolnici ali kako...

:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova

Da Rile potpuno si u pravu,samo sto te nekada takva budala dotera do ludila.A naslov valjda kaze da ce mo ziveti u jos gorem vremenu i sa vecim psihopatama koji su bezobrazni jer to je jedini nacin za resavanje njihovih gresaka.Ja Beograd pamtim iz boljih vremena.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Kakav Beograd, pogledaj šta se poslednjih dve godine izdešavalo u NSu.............

 

Što se tiče situacije, uvek će biti takvih, nebitno u kojoj si državi.............naravno da su šanse manje na zapadu, ali nema pravila............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2410 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

A sta ja da kazem? Mene neki Ahmetovic iz Jadranske Lesnice raspalio u auto od nazad,potpisao mi Evropski izvestaj i posle rekao da me nije udario. U Dunavu u Sapcu naravno veruju njemu,ne priznaju Evropski i odbijaju da mi isplate stetu.

I sada ce neko da mi kaze da je ovo pravna drzava?!?! >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

A sta ja da kazem? Mene neki Ahmetovic iz Jadranske Lesnice raspalio u auto od nazad,potpisao mi Evropski izvestaj i posle rekao da me nije udario. U Dunavu u Sapcu naravno veruju njemu,ne priznaju Evropski i odbijaju da mi isplate stetu.

I sada ce neko da mi kaze da je ovo pravna drzava?!?! :(

 

Osiguravajuća kuća se pravi blesava ne daju joj se pare mada, ja to ne bi potpisao ni u ludilu, pozovi saobraćajce pa se pred njima dogovori, (da ti isplati štetu u kešu) ako neće nek mu pišu prijavu, a onda osiguravajuća kuća nema o čemu da misli i mora da isplati štetu. Da ste vi njega udarili motorom u branik i otkinuli mu tablicu tražio bi i nov branik a ne samo nosač tablice, ja lično ne verujem nikom isto kao što ni oni meni ne veruju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Čika sloba se pre 20 godina pobrinuo da nam svima ulepša život. Još na studijama sam došao do zaključka da postoje dve mogućnosti !

 

1. Da bežimo iz ove nazovi zemlje

2. Da celog života budemo žrtve srpskog mentaliteta

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd
Čika sloba se pre 20 godina pobrinuo da nam svima ulepša život. Još na studijama sam došao do zaključka da postoje dve mogućnosti !

 

1. Da bežimo iz ove nazovi zemlje

2. Da celog života budemo žrtve srpskog mentaliteta

Bure baruta i nije Sloba kriv, mi smo gov×a. Jer kao sto si rekao, njega nema vec duze a mi smo i dalje g.... samo sto je to nasledje celog Balkana i bivse YU, ne samo Srba. Ratovi, siromastvo, stres, bedni mediji itd. su ucinili svoje. Lako je Švedima, Holandjanima itd. itd. danas da budu fini a i tebi jos lakse da zivis u takvom drustvu, oni su svoje vampirske dane odavno prosli. Naj bitnija stvar je da NIJE slabost biti smiren i ne nasesti na ljigave provokacije. I sam se trudim da to naucim sto pre....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

A sta ja da kazem? Mene neki Ahmetovic iz Jadranske Lesnice raspalio u auto od nazad,potpisao mi Evropski izvestaj i posle rekao da me nije udario. U Dunavu u Sapcu naravno veruju njemu,ne priznaju Evropski i odbijaju da mi isplate stetu.

I sada ce neko da mi kaze da je ovo pravna drzava?!?! :(

 

U evropskom obrascu postoji deo u kom piše nešto kao "smatram da sam ja kriv za izazivanje ovog udesa", i ispod toga potpis. Da li ti je to čovek potpisao? Da li ste na licu mesta nactali i obostrano popunili taj izveštaj, tako da je nedvosmisleno da je on kriv? Ukoliko jeste, posle toga nema mnogo prostora da čovek promeni izjavu. Imaš puno pravo da ga naknadno tužiš.

 

Što se osiguranja tiče, i oni se izvlače na sve načine. Jedan od tih je da uvek insistiraju, kada im se donese potpisan evropski obrazac, da obe strane udesa budu prisutne, i to sa vozilima. Mislim da u tom slučaju krivotvore zakon, pošto tako nešto nigde ne piše kao obavezno.

 

Mislim da bi isplatili sve kada bi ih prtisnuo na sve pravne načine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Pre par dana idem iz grada ka Smederevcu do vikendice,i posto je zatvorena obilaznica u Mirjevu ,zbog klizista,savijem iz Milana Rakica levo nizbrdo ka Mirjevu/ne znam ulicu kako se zove/.Dole na semaforu naravno kolona i ja sa Stromom uredno cekam u koloni,krece kolona i taman da krenem,tip sa starim Fordom BUM u tablicu i tocak.Stanem,kad frajer izlazi iz kola da se bije sa razlogom zasto sam stao jer mi nije nista.Sve vreme dok se raspravljao sa mnom ,gledao je kako da me zavali u glavu ali mu je kaciga pravila problem,a sto je najgore ja sa ovim autobusom nisam znao kako da ga parkiram ,i normalno produzim dalje besan ,sto je sasvim normalno u danasnje vreme.

Dokle vise ovakvo ponasanje ljudi,koji nisu u stanju ni da ti se izvine vec te jos napadne kako si ti idiot.

 

Ni ja baš ne razumem kakve ovo veze ima sa zakonjem ili bezakonjem??

Da li si pozvao policiju i prijavio napad? Ako nisi, zašto nisi? Ako jesi, sumnjam da nisu došli...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2410 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

A sta ja da kazem? Mene neki Ahmetovic iz Jadranske Lesnice raspalio u auto od nazad,potpisao mi Evropski izvestaj i posle rekao da me nije udario. U Dunavu u Sapcu naravno veruju njemu,ne priznaju Evropski i odbijaju da mi isplate stetu.

I sada ce neko da mi kaze da je ovo pravna drzava?!?! :(

 

U evropskom obrascu postoji deo u kom piše nešto kao "smatram da sam ja kriv za izazivanje ovog udesa", i ispod toga potpis. Da li ti je to čovek potpisao? Da li ste na licu mesta nactali i obostrano popunili taj izveštaj, tako da je nedvosmisleno da je on kriv? Ukoliko jeste, posle toga nema mnogo prostora da čovek promeni izjavu. Imaš puno pravo da ga naknadno tužiš.

 

Što se osiguranja tiče, i oni se izvlače na sve načine. Jedan od tih je da uvek insistiraju, kada im se donese potpisan evropski obrazac, da obe strane udesa budu prisutne, i to sa vozilima. Mislim da u tom slučaju krivotvore zakon, pošto tako nešto nigde ne piše kao obavezno.

 

Mislim da bi isplatili sve kada bi ih prtisnuo na sve pravne načine.

Ima ovo : „Obavezan potpis oba vozača, ne predstavlja priznavanje odgovornosti, već jedino utvrđivanje identiteta iokolnosti koje služe bržem regulisanju štete”

A sta to znaci? Znaci da su u osiguravajucoj kuci,njegovoj,( u ovom slucaju Dunav osiguranje-filijala Sabac) mogli da ga "savetuju" da se izjasni da NIJE KRIV. Na taj nacin oni ne moraju da isplate stetu,a njemu nece biti ukinut popust prilikom nove registracije. A Milana ko j###,neka tuzi ako hoce... Bar mi je tako rekla Nikolajevicka,neka,koja radi na stetama. "Mozete Vi njega da tuzite..." Nadam se da ce ostati bez posla sad kad je Dunav pred bankrotom i da ce ici da cuva svinje. Za drugo i nisu!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja