Jump to content

Moto Zajednica

SAOBRACAJNA SITUACIJA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 133 postova

Kolega docarao si nam sta je propustanje.... I dalje ne razumes zasto su te oborili... MORAS da sacekas da prodje vozilo koje se krece desnos saob. trakom i ako se ukljucujes u levu saob. traku jer se vozilo koje se krece desnom saob trakom krece putem sa pravom prvenstva prolaza i ima prava da se prestroji u levu saob. traku a ti svojim ukljucivanjem (sa sporednog puta) si mu oduzeo prvenstvo i omeo ga u radnju koju je hteo da izvrsi, NISI GA PRPUSTIO!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

definicija propustanja:Propustanje vozila" je radnja koju je vozac duzan da izvrsi u odredjenim slucajevima,vodeci racuna da vozac drugog vozila ne mora naglo da menja pravac ili brzinu kretanja.

ovo je pojam propustanje, i ja nigde ne vidim da pise da neko vozilo treba nestane sa lica mesta da bi mogao da prodjes.

Kada je jedna traka za oba vozila to je jasno, ako udjes ispred njega ti mu remetis brzinu i pravac kretanja, i samim tim ga nisi propustio. Ali ako ima dve trake, i ti mu ne remetis pravac i brzinu kretanja... tj ispostujes sve sto pise u zakonu u vezi propustanja, gde je greska?

 

Nemoj da te zavara sto je povod ovog pisanja pad na testu za A kategoriju. Ja imam vec duze vreme dozvolu za B i nekih 300 000 predjenih kilometara. Smatram da sam savestan vozac, i za sve ove godine i kilometre pisana mi je kazna za pojas. Ovakve situacije nas cekaju u saobracaju, i poznavanje propisa je ono sto moramo kao vozaci da posedujemo. Desice se da ti neki policajac pise neku kaznu, koja je dosta veca od 4000 din koliko kosta ispit. A ti npr nisi ni znao da si napravio prekrsaj. Kada bi se pojavio kod sudije za prekrsaje sa pricom logicno je ovako ili onako, otvorio bi ti zakon i terao bi te prstom da pokazes gde to pise. Zato hocu jednim ovako mirnim putem i na forumu da postavim ove probleme i konsultujem se sa ljudima koji su u bransi saobracaja, ili su skorije polagali ispit. Mozda ima saobracajaca na forumu i ljudi koji su na saobracajnom fakultetu, mozda ima pravnika, pa bih da cujem misljene. Ne ljuiti se, ali price cuo sam da tako treba, ne piju vodu. meni je logicno da je crveno crveno, ali ako zakon kaze da se od sutra ide na crveno, a staje na zeleno, gotovo je i mora se postovati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

definicija propustanja:Propustanje vozila" je radnja koju je vozac duzan da izvrsi u odredjenim slucajevima,vodeci racuna da vozac drugog vozila ne mora naglo da menja pravac ili brzinu kretanja.

ovo je pojam propustanje, i ja nigde ne vidim da pise da neko vozilo treba nestane sa lica mesta da bi mogao da prodjes.

Kada je jedna traka za oba vozila to je jasno, ako udjes ispred njega ti mu remetis brzinu i pravac kretanja. Ali ako ima dve trake, i ti mu ne remetis pravac i brzinu kretanja... tj ispostujes sve sto pise u zakonu, gde je greska?

 

evo ovako poseljacki. Greska je u tome ako njemu dune u du*e da se prestroji u levu traku on ima prvenstvo prolaza u odnosu na tebe i ti moras da ga propustis. U saobracaju NE VAZE definicije nego ZAKON a definicija je definisan zakon, razjasnjenje zakona.... a zakon se tumaci iz ugla saob. situacije. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

ovo je neko moje vidjenje... ovako ja razmisljam, nema onoga "logicno je" vec samo ono sto kaze zakon.... se sad kad smo kod raskrsnica kolovoznih i saob. traka radnja ukljucenja sa sporednog na put sa pravom prvenstva prolaza moze drugacije da bude definisana za "moto put" , "magistralni put" ili "javni put" e sad ti viti na kom putu si i sta kaze zakon za radnju koju hoces da izvrsis na tom putu i u kojoj saob. situaciji si se nasao. E sad 2. situacija: raskrsnica je regulisana saob. znakom. to je jasno i sta znaci znak izricitih naredbi "stop". u toj situaciji znaci da si duzan da propustis SVA vozila na putu sa pravom prvenstva prolaza. :)

 

Vec sam napisao ali ocigledno malo ko da je obratio paznju, pa da ponovim: uslovi saobracaja diktiraju bezbednu praksu! Sta se pod time podrazumeva je sirok pojam, medjutim, ono sto se zaboravlja je da su rupe, psi, lopte, deca koji istrcavaju na ulicu "dogadjaji" koji MORAJU da se predvide pa time diktiraju USLOVE bezbednog ucestvovanja u saobracaju. Tako, gledajuci na situaciju sa T raskrsnicom, treba imati u vidu sledece: na putevima I, II kategorije i putevima van naseljenih mesta takva raskrsnica se obelezava znakom "ukljucenje sa sporednog puta sa leve/desne strane" u oba smera kolovozne trake na koju se ukljucuje sporedni put. Time se ne definise raskrsnica pa zakon drugacije tretira ucesnike koji se ukljucuju i i ucesnike u kolovoznoj traci sa PRAVOM PRVENSTVA na koju se ukljucuje sporedni put. Vertikalna i horizontalna signalizacija tada definise odnos ucesnika ALI i obavezuje ucesnike u saobracaju, pa se tako obavezno postavlja znak STOP na mestu ukljucenja sporednog puta na put da prvenstvom prolaza. A definicija znaka stop je presudna u tom slucaju: ukoliko je postavljen na sporedni put (put bez prvenstva prolaza) koji se ukljucuje u dvosmerni saobracaj puta sa jednom kolovoznom trakom u kojoj se saobracaj odvija u dva smera, obavezuje vozaca koji se ukljucuje da se ZAUSTAVI, propusti SVA vozila i tek kada utvrdi da su svi USLOVI ispunjeni da moze bezbedno da skrene tu radnju i obavi. Naglasavam uslove jer o njima se i polemise. Naime, ako se vise vozila u suprotnom smeru od smera u koji se ukljucej vozilo sa sporednog puta krece ka mestu ukljucenja sporednog puta, svi oni imaju nepredvidljiv tok radnji pa svojom radnjom vozilo koje se ukljucuje NIJE ispostovalo USLOVE u saobracaju. Opet naglasavam, definicija USLOVI u saobracaju varira, nije propisana slovom zakona vec samo navodi primere koji, medjutim, ne opisuju sve moguce situacije ali podrazumevaju da ucesnik u saobracaju moze da ih predpostavi: neki od primera kada vertikalna i horizontalna signalizacija nije presudna nego uslovi u saobracaju su blizina skole, javnih ustanova, tereni za igru kao i putevi sa visokim rizikom mogucnosti odrona, pretrcavanja zivotinja i sl. Ucesnik je duzan da predvidi moguce situacije i prilagodi svoje radnje datim uslovima.

 

I ja isto tvrdim tj tako kaze zakon, moraju se propustiti vozila iz oba smera kada se ukljucujes sa sporednog na put sa pravom prvenstva prolaza nebitno da li skreces u levo ili u desno.....

 

Kolege da uprostim stvar sa jednim pitanjem STA JE PROPUSTANJE?

 

Propuštanje je kada propuštaš vozila, pešake i ostale na putu :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

definicija propustanja:Propustanje vozila" je radnja koju je vozac duzan da izvrsi u odredjenim slucajevima,vodeci racuna da vozac drugog vozila ne mora naglo da menja pravac ili brzinu kretanja.

 

ovo je pojam propustanje, i ja nigde ne vidim da pise da neko vozilo treba nestane sa lica mesta da bi mogao da prodjes.

Kada je jedna traka za oba vozila to je jasno, ako udjes ispred njega ti mu remetis brzinu i pravac kretanja. Ali ako ima dve trake, i ti mu ne remetis pravac i brzinu kretanja... tj ispostujes sve sto pise u zakonu, gde je greska?

 

evo ovako poseljacki. Greska je u tome ako njemu dune u du*e da se prestroji u levu traku on ima prvenstvo prolaza u odnosu na tebe i ti moras da ga propustis. U saobracaju NE VAZE definicije nego ZAKON a definicija je definisan zakon, razjasnjenje zakona.... a zakon se tumaci iz ugla saob. situacije. :)

 

Prvo: definicija je iz clana zakona.

Drugo: to je, sta bi bilo kad bi bilo, a nije bilo. A i kad bi bilo da on udje u levu traku iz bilo kojeg razloga morao bi da propustis, tj da mu ne remetis pravac i brzinu kretanja. Sto bi u praksi znacilo da treba da ga pustis da prodje. A to bi ja i uradio, naravno da se desilo. A nije se to desilo, vec on nije napustao svoju krajnju desnu traku..

 

 

Trece: To onda znaci da ako ti i ja idemo paralelno jedan pored drugo u dve razlicite saobracajne trake u istom smeru, ti si u krajnjoj desnoj, a ja pored tebe u levoj do razdelne linije, i krecemo se jedan pored drugog i tebi dune, kako ti kazes, da se prestrojis u levu traku, I sta, ti izguras mene iz leve?

 

Ako moras da pustis SVA vozila izricito da prodju, da li pustis i vozlio koje udaljenjo npr 200m na putu sa prvenstvom i ide 20km/h, i kje stize za nekih 3 minuta do raskrsnice, a ti ga vizueno uoacavas? Da li tada ulazis u raskrsnicu pre tog vozila ili ga pustis da prodje pa tek onda udjes? pitanje za Dusana.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mislim da bi trebali malo uprostiti zakon tj primenu. Od ovakvih zakomplikovanih situacija nema niko nista. I može samo kontra efekat da ima, tj da svako vozi kako sam misli da je najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Mislim da bi trebali malo uprostiti zakon tj primenu. Od ovakvih zakomplikovanih situacija nema niko nista. I može samo kontra efekat da ima, tj da svako vozi kako sam misli da je najbolje.

 

Pa kako bi onda obarali narod na polaganju, kada je sve prosto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

definicija propustanja:Propustanje vozila" je radnja koju je vozac duzan da izvrsi u odredjenim slucajevima,vodeci racuna da vozac drugog vozila ne mora naglo da menja pravac ili brzinu kretanja.

 

ovo je pojam propustanje, i ja nigde ne vidim da pise da neko vozilo treba nestane sa lica mesta da bi mogao da prodjes.

Kada je jedna traka za oba vozila to je jasno, ako udjes ispred njega ti mu remetis brzinu i pravac kretanja. Ali ako ima dve trake, i ti mu ne remetis pravac i brzinu kretanja... tj ispostujes sve sto pise u zakonu, gde je greska?

 

evo ovako poseljacki. Greska je u tome ako njemu dune u du*e da se prestroji u levu traku on ima prvenstvo prolaza u odnosu na tebe i ti moras da ga propustis. U saobracaju NE VAZE definicije nego ZAKON a definicija je definisan zakon, razjasnjenje zakona.... a zakon se tumaci iz ugla saob. situacije. :)

 

Prvo: definicija je iz clana zakona.

Drugo: to je, sta bi bilo kad bi bilo, a nije bilo. A i kad bi bilo da on udje u levu traku iz bilo kojeg razloga morao bi da propustis, tj da mu ne remetis pravac i brzinu kretanja. Sto bi u praksi znacilo da treba da ga pustis da prodje. A to bi ja i uradio, naravno da se desilo. A nije se to desilo, vec on nije napustao svoju krajnju desnu traku..

 

 

Trece: To onda znaci da ako ti i ja idemo paralelno jedan pored drugo u dve razlicite saobracajne trake u istom smeru, ti si u krajnjoj desnoj, a ja pored tebe u levoj do razdelne linije, i krecemo se jedan pored drugog i tebi dune, kako ti kazes, da se prestrojis u levu traku, I sta, ti izguras mene iz leve?

 

Ako moras da pustis SVA vozila izricito da prodju, da li pustis i vozlio koje udaljenjo npr 200m na putu sa prvenstvom i ide 20km/h, i kje stize za nekih 3 minuta do raskrsnice, a ti ga vizueno uoacavas? Da li tada ulazis u raskrsnicu pre tog vozila ili ga pustis da prodje pa tek onda udjes? pitanje za Dusana.

 

Koliko se secam govorilo se o "T" raskrsnici koja je regulisana saob. znakom tj. ukljucenju sporednog puta na put sa pravom prvenstva prolaza. Ovo "dune" (napisao sam da bi ti lakse objasnio) da vozilo koje je neposredno pred ulazak u raskrsnicu moglo da se prestroji u krajnju levu saob. traku iz bilo kog razloga (tebi nepoznatog) i ti nisi smeo da udjes u raskrsnicu dok to vozilo ne izadje iz nje. (ako nije usao u raskrsnicu vec se nalazio neposredno pred ulazak u istu, u obavezi si da sacekas njegov prolazak kroz raskrsnicu)

 

Ako bi se kretali paralelno i ja ukljucim pokazivac pravca (hocu da se prestrojim u tvoju saob. traku) i odpocnem preticanje ti si u obavezi da ne povecas svoju brzinu kretanja kako bih te ja bezbedno pretekao pretekao.

 

mozilo kome treba da stigne 3min. + da se krece brzinom od 20km/h do raskrsnice, nebi ni uocio jer je predaleko :nanana:

 

Da se razumemo, ti kako si postupio bih postupio i ja. ALI to je po zakonu o bezbednosti u saobracaju pogresno, i zbog toga se gine. Hocu da ti kazem da imaju potpuno pravo da te obore zbog toga..... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Brate mili ovde neko ili ne treba da razume ili se pravi lud...

@Marko aj da ti najplasticnije objasnim.... Dodje batica od 150kg bez holesterola i mazne ti ribu... Ti gledas unezvereno dok ona odlazi sa njim, e to je propustanje... U drugom slucaju ti izvadis celik, zveknes ga u koleno, ti si kriv i lezis mardelj.... E, a treca varijanta, ti uopste ne dodjes u taj lokal gde dolaze likovi koji ce ti maznu ribu, e to je prilagodjavanje uslovima saobracaja! 0takoje.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

off topic

 

Na koku navalio petao, a ona se misli:

 

a) Ako pocnem bezati, stici ce me pa sam se sjebala jer se morao preznojiti trcajuci za mnom

b) Ako ostanem u mestu i ne budem bezala, proglaice me svi kurvom

c) Najbolje da pocnem bezati i odmah potom da se spotaknem! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

npr evo jos jednog primera raskrsnica sa po jednim saobracajnim trakama za smer. Ti si drugo vozilo ispred tebe vozilo skrece levo i ceka da propusti ostala vozila. radi mu levi zmigavac. ukoliko imas prostora ti mozes da ga zaobidjes sa desne strane iako se nalazite u jednoj traci. pri toj radnji ne treba ni da dajes migavac jer ne menjas putanju vec ides pravo. ili isto to ako vozilo skrece u desno ti ga obidjes sa leve strane. ukoliko ides pravo, a imas dovoljno prostora i sve to obavljas u svojoj traci nema ni migavca.

 

 

Ovu sam situaciju imao, doduse ne na polaganju, vec dan pre dok sam vozio cas. Uradio sam kako je napisano, i posle sam pitao instruktora za ovu situaciju i rekao mi je: Cekaj da skrene! Takodje mu se ne svidja moje obilazenje "na brzaka", Ja zaobidjem zaustavljeno vozilo, ne predjem isprekidanu liniju i vratim se uz ivicu puta pre nego sto naidje vozilo iz suprotnog smera i on mi kaze da ne ulecem u makazice, vec da stanem i sacekam vozilo iz suprotnog smera da prodje, iako imam prostora da prodjem i ne izadjem iz svoje trake.

Zato sam zakljucio da u ovim situacijama moram da se ponasam kao da vozim automobil. Tj. ako automobilom mogu da zaobidjem neko vozilo i ne predjem u suprotnu traku, onda mogu i motorom, takodje i preticanje sa desne strane vozila koje skrece levo.

A i nema svrhe na polaganju da se provuces, a komisija ostane i posle moras da stajes i cekas je.

Inace, prosle nedelje sam pao na polaganju zbog nepropustanja vozila.1zvizduk.gif

Ne znam ni ja sta mi je bilo, cekao sam semafor u traci za levo, 4. u redu, pali se zeleno, krece lagano kolona skrece levo, i ja sa njima, i padnem jer nisam propustio vozilo iz suprotnog smera. A lik zabagovao nesto, nije posao na zeleno, i svi poceli da skrecu, pa i ja sa njima. Moja greska, priznajem. Iako po onoj definiciji, nisam mu poremetio brzinu i kretanje jer se nije ni kretao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ov što skreće desno tj crveni auto ima prednost i on skreće i sortira se obavezno u desnu traku?

 

Ov što skreće desno tj crveni auto ima prednost i on bira u koju ce traku. Njegove su obe u tom trenutku, a plavi mora da saceka.

U stvarnom zivotu, plavi obicno "izrezonuje" nekom svojom logikom da je postenije da oni to podijele....

 

100% ne tacno. Auto skrece u najblizu traku nekom logicnom putanjom, a posle toga moze da promeni traku i to uz pomoc migavca, a to je sasvim nova radnja. Ne moze da bira gde hoce, zna se propis.

Imas i u testovima za polaganje pa mozesi da proveris ukoliko sumnjas u ovo sto sam napisao.

 

Nekako 100% i zapocinjanje ove teme ne idu zajedno, ali ajd kad si vec 100% siguran, da ja budem manje siguran.

Daj te testove ili propise o kojima govoris, pa da provjerim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

zemljace 0takoje.gif

evo link sa pitanjima u vezi situacije u saobracaju

http://autoskolaprav...kategorija1.pdf

 

pitanja vezana za preticanje u raskrsnici su pod rednim brojem 287 288 289. odgovori na njih on line pa ces videti da li je instruktor u pravu, ili ne.

Pitanja vezana za putanje skretanja su 127 128

pa neka proveri ko voli

 

To i jeste problem sto je nekvalitetno obrazovanje nas kandidata. cena u auto skolama se podigla, a instruktori ne pruzaju kvalitetno obrazovanje. Ne obucavaju sebe i ocigledno misle da ako su polozili krajem proslog veka da je to to. prenose neke poluistinite informacije, pa smo i mi u zabludi. A to je dobro kad neko hoce da manipulise s tobom, ili jos i da te obori par puta jer mu nedostaju kandidati.

 

A ovde je prikladan onaj vic kada sin doktora mladi doktor, tek svrseni, se pohvali kod oca, isto doktora, kako je izlecio pacijenta za mesec dana, istog onog kojeg je negov otac lecio 12 godina. A otac mu odgovori, pa sta mislis kako sam ja finansirao tvoje studiranje 12 godina

 

A onda se mi koljemo ovde umesto da budemo dobro potkovani sa znanjem iz saobracaja.

 

Ajde molim te pogledaj i odgovori na ova pitanja na on line testu, Pa napisi svoj komentar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

 

 

Inace, prosle nedelje sam pao na polaganju zbog nepropustanja vozila.1zvizduk.gif

Ne znam ni ja sta mi je bilo, cekao sam semafor u traci za levo, 4. u redu, pali se zeleno, krece lagano kolona skrece levo, i ja sa njima, i padnem jer nisam propustio vozilo iz suprotnog smera. A lik zabagovao nesto, nije posao na zeleno, i svi poceli da skrecu, pa i ja sa njima. Moja greska, priznajem. Iako po onoj definiciji, nisam mu poremetio brzinu i kretanje jer se nije ni kretao.

 

au sta se radi strasno!!

Pa sta ako mu je nestao benzin i on stoji i vergla, cekacemo dok ne posalje malog sa flasom do pumpe ?!!?

Ili je dobio srcku, pa necemo valjda da cekamo da stigne prva pomoc da ga reanimiraju, pa oporavak tri nedelje?!?!?!

On stoji i ne ide. to je to.

Zato je definisano sta je propustanje. Ne PUSTANJE, nego PRO-PUSTANJE. nije ni slucajno sto se ovako izgovara. ali nas narod je izgleda poistovetio pro-pustanje, sa pustanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

zemljace 0takoje.gif

evo link sa pitanjima u vezi situacije u saobracaju

http://autoskolaprav...kategorija1.pdf

 

pitanja vezana za preticanje u raskrsnici su pod rednim brojem 287 288 289. odgovori na njih on line pa ces videti da li je instruktor u pravu, ili ne.

Pitanja vezana za putanje skretanja su 127 128

pa neka proveri ko voli

 

 

Nije sporno ovo pravilo, vec cime se krecem. I u testu je prikazan automobil. Hocu da kazem da sam ja mogao motorom da obidjem vozilo sa desne strane, ali automobili nisu mogli. Zato mi je instruktor i rekao da sacekam da vozilo skrene. Govorim o polaganju, u stvarnoj voznji normalno da cu da prodjem. Jer, k'o sto rekoh, sta mi znaci da ja prodjem, a komisija ostane zaglavljena.

A sto se tice mog pada na testu, moja je greska sto nisam zastao, samo sam prosao. Da sam stao da ga propustim, pa krenuo dalje, ne bi bilo problema. Ali, kad vozis auto preko 10 godina, vozis instiktivno, a ne skolski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Aleksandre... "Tacno je da ti ovde ne remetis nikoga i da pogotovo ne remetis osobu koja je u kolima u desnoj kolovoznoj traci.I takodje je sasvim normalno da se ukljucis na put koji ima dve saobracajne trakeu prvu tvoju slobodnu ukoliko neces nikoga iseci." Nije tačno i nije normalno !

 

Pored ove, postoji i "generalno prihvacena zabluda" da se smije skrenuti lijevo u lijevu traku istovremeno sa vozilom iz suprotnog smjera koje skrece desno u desnu.

To takodje nije normalno i ne smije se. :)

 

 

Grotefoto-XH87UQO3.jpg

 

Crveno vozilo ne može da bira, ono je obavezno da uđe u bližu traku, takođe, plavo isto tako sebi bližu, obadvojica mogu ući istovremeno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Izgleda da sam pogrijesio nesto. Na net nadjoh potvrdu tvojih rijeci.

Gugl je skrt na temu, ali ima ovdje prilicno dobar pregled.

 

(jedna od slicica) :)

 

Raskrizje6.jpg

 

 

Mene su oborili u slicnoj situaciji sto nisam odmah izabrao lijevu traku pri skretanju desno, nego sam usao u desnu iza nekog auta sto se vukao, a ja kao morah da iskoristim (ili bar da pokazem da mogu) potencijal motora u saobracaju. Mozda sam lose ukapirao ili se to od tada promjenilo... LM, coek se uci dok je ziv. :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Izgleda da sam pogrijesio nesto. Na net nadjoh potvrdu tvojih rijeci.

Gugl je skrt na temu, ali ima ovdje prilicno dobar pregled.

 

(jedna od slicica) :)

 

Raskrizje6.jpg

 

 

Mene su oborili u slicnoj situaciji sto nisam odmah izabrao lijevu traku pri skretanju desno, nego sam usao u desnu iza nekog auta sto se vukao, a ja kao morah da iskoristim (ili bar da pokazem da mogu) potencijal motora u saobracaju. Mozda sam lose ukapirao ili se to od tada promjenilo... LM, coek se uci dok je ziv. :)

 

Druze kolega mile, izvini za ono 100%, nisam hteo da uvredim, ali kao sto vidis da je ovako ispravno.

Sta sad mislis, da li smeju da udju oba vozila zajedno?

Komisija koja je mene oborila je odgovorila da smeju?!?!?! Pa ja ne vidim sto negde smeju negde ne smeju. zato smatram da je definicija pro-pustanja odredila desavanja u ovoj situaciju. tj posto crveno vozilo ne remeti pravac kretanja i brzinu zelenog vozila, znaci da postuje njegovu prednost, ili postuje sve elemente iz pro-pustanja.

Ista komisija je odgovorila da na T raskrsnici na drugoj slici sa prve strane, ne treba da sacekam da prodju vozila iz suprotnog smera, vec smem da se ukljucim u svoju blizi slobodnu saobracajnu traku..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Marko, ne mogu da vjerujem da nisi do sada shvatio zašto su te oborili ! Pročitaj teoriju, tj zakon ponovo, pusti crteže. 0zbunjen.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Izgleda da sam pogrijesio nesto. Na net nadjoh potvrdu tvojih rijeci.

Gugl je skrt na temu, ali ima ovdje prilicno dobar pregled.

 

(jedna od slicica) :)

 

Raskrizje6.jpg

 

 

Mene su oborili u slicnoj situaciji sto nisam odmah izabrao lijevu traku pri skretanju desno, nego sam usao u desnu iza nekog auta sto se vukao, a ja kao morah da iskoristim (ili bar da pokazem da mogu) potencijal motora u saobracaju. Mozda sam lose ukapirao ili se to od tada promjenilo... LM, coek se uci dok je ziv. :)

 

Druze kolega mile, izvini za ono 100%, nisam hteo da uvredim, ali kao sto vidis da je ovako ispravno.

Sta sad mislis, da li smeju da udju oba vozila zajedno?

Komisija koja je mene oborila je odgovorila da smeju?!?!?! Pa ja ne vidim sto negde smeju negde ne smeju. zato smatram da je definicija pro-pustanja odredila desavanja u ovoj situaciju. tj posto crveno vozilo ne remeti pravac kretanja i brzinu zelenog vozila, znaci da postuje njegovu prednost, ili postuje sve elemente iz pro-pustanja.

Ista komisija je odgovorila da na T raskrsnici na drugoj slici sa prve strane, ne treba da sacekam da prodju vozila iz suprotnog smera, vec smem da se ukljucim u svoju blizi slobodnu saobracajnu traku..

 

Na slici, smeju da udju zajedno, jer je jednosmerna ulica. Kolega, što se tiče onog što si pao na testu, nisi u pravu i mislim da trebaš da se pomiriš sa time, jer u suštini ne možeš ništa da promeniš. Mi smo toliko iskvarili vožnju, da bi vozači koji voze godinama, popadali kao trešnje, kada bi ponovo izašli na polaganje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Блок 38
  • Motocikl: z1000sx

Kolega, što se tiče onog što si pao na testu, nisi u pravu i mislim da trebaš da se pomiriš sa time, jer u suštini ne možeš ništa da promeniš.

 

И после 4 стране још није аргументовано да није био у праву.

 

А мирење са ситуацијом због доживљаја немоћи да се нешто промени је лични став који је прилично бескористан у овој теми.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Kako nije argumentovano? Da se da definicija kako je vozilo moglo bez ikakvog razloga da izvrši prestrojavanje? Još niko nije napisao da je postupio ispravno i da treba da se žali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Блок 38
  • Motocikl: z1000sx

Па то што нико није написао да је поступио исправно уопште не значи да је поступио погрешно. Цитираћу твоју реченицу, четири поста изнад: "Mi smo toliko iskvarili vožnju, da bi vozači koji voze godinama, popadali kao trešnje, kada bi ponovo izašli na polaganje."

 

Човек је оборен на полагању, шта је логичније него да се жали ако мисли да је оштећен и да добије писмено тумачење одлуке.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja