Jump to content

Moto Zajednica

Slabo vuce

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova

Zdravo . Imam problem sa Sprint fantomom 2t lose vuce . jednom u voznji mi je samo odjednom poceo da gubi snagu i obrtaji su pali na leru je jedva radio i ugasio se primetio sam da mi curi benzin na filteru i ispod karburatora obilno kaplje , otvorio sam onaj poklopac karburatora gde je plovak ocistio trunje vratio sve kako je bilo i upalio ga i nekako je to radilo 5 dana kada sam odlucio da ocistim karburator i detaljno ga operem skinu sam sa skutera izduvao sve kanalice skinuo onaj crni deo za sauh i to izduvao apsolutno sve i dizne sve gde sam video da im neka rupica izduvapo sam je plovak sam probao rukom da li zatvara i duvao sam radi , iglica je na drugom podeoku odozdo . Sve lepo upakovao kako sam skinuo i probao , a on ni da makne nema snage krece sa nekih 3 ,ili 4 ooo obrtaja i to jedva spustim noge on samo bruji nizbrdo hoce da razvije brzinu i normalan zvuk ali po ravnom jedva nekih 5 ili 6000 obtaja a isao je 7500 do skoro bila mi je pukla ona cev gumena sto vodi od jkarburatora do usisne cevi ali to sam zamenio i stego selnama , stvarno ne znam sta da radim dizna je 68 sve je fabricko koliko ja znam cak sam probao i bez auspuha da vozim ali sve je isto . nesto sam primetio pre nekih 20 dana , kada sam stao uzbrdo da mi je jedva krenuo isti zvuk se cuo ono uuuuuuuuuuuuuu ali nekako je presao preko toga 2 ili 3 metra i sve normalno presao je nepunih 4000 km 2008 godiste da li je nesto menjano u prenosu ne znam ali vukao je lepo dok nisam skinuo karb da ocistim . Molim vas ako neko ima neku ideju , stvarno ne znam sta da radim. hvala

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Problem 2t motora je u tome sto njihov rad dosta zivisi od auspuha. Dakle, ukoliko ti je sistem dovoda goriva i sagorevanje u redu, filteri i ostale stvari takodje, a zatim i svecice, onda moras da se pozabavis izduvom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Kako da proverim da je do auspuha , probao sam da vozim bez njega ali isto se ponasao nema snage , samo mi je cudno zasto je posle ciscenja karba izgubio na snazi mozda sam nesto ja razstelovao dok sam cistio , kako bih mogao da ga nastelujem ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Ako je motor dobro isao pre ciscenja karburatora a odma posle ciscenja izgubio na snazi onda je skoro sigurno da je problem u karburatoru...1aha.gif

 

Skini karb i proveri sve polako...Mozda se neka dizna odvila ako nije bila dobro dotegnuta i onda uvlaci vise goriva i onda ga davi...

Kad sve proveris onda sklopis karb,montiras i probas...

Posle ciscenja karburator mora da se nasteluje i onda je kompletno sredjen...Pre stelovanja moras motor dobro da zagrejes,znaci bar jedno 5 km voznje a ako ne moze da ide onda ga ostavi u mestu nek radi malo...Onda mu dignes obrataje na nekih 2000-2500 i diznu za smesu zavrnes do kraja i onda krenes da je odvijas.Dok je budes odvijao motor ce poceti da urla,da dize obrtaje i ti treba da nadjes gde je najbucniji..Obicno je to negde izmedju 1.5-2.5 kruga i kada to uradis onda mu spustis ler gas na normalu i to je to...

Ako je dobro nista ne diras vise i samo cepaj a ako ide bolje ali nije to to onda pokusaj da spustih iglu u karbu pa ako ide losije onda je podignes za dva podeoka pa probas..

Vidi,probaj,cackaj pa javni sta si uradio.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Najbolje da slikas karb i da okacis slike pa da ti objasnim.Uglavnom je sraf za ler gas veci,ovaj za stelovanje smese je manji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Jesam oprao sam onaj sunder danas sam probao da podizem iglicu na najvisi i najnizi polozaj ali ni traga od onog sto je bio mada malo mi se cini kao da bolje ide na najvisem zarezu na iglici ali mala je razlika , i na kraju sam vratio na srednji polozaj . nisasm mogao da ptrebacim slike bez nekog programa snaci cu se za sutra. Hvala vam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

http://www.skuteri.org/forum/topic/14861-sprint-phantom/page-2

na ovom linku je karb kao moj i objasnjenje koja je dizna za sta i probao sam sa stelovanjem prema upustvu i nije se stanje popravilo . razmisljam nesto da li moze da se desi da su mi lose rolnice i kajs pa mi slabo vuce pri startu s obziron da je presao 4000 km a nije menjano nista i kako da proverim da su lose , kako se vidi da su lose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

kako bi bilo da promjeniš semeringe na radilici ... ;)

 

a prije toga provjeri da ti nije napukao lamelni ventil ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Evo sad sam skinuo i rolnice izgledaju katastrofalno kockaste su dve su pukle tako da su za zamenu sigurno kajs sam premerio kada sam skinuo , malo preciznije i nije bas 17 mm ali jedva se vidi da je ispod 17 tako da ocekujem vase misljenje i savet za kupovinu rolnica koje tezine i kog proizvodjaca .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja