Jump to content

Moto Zajednica

R1100R: Montaza auspuha od R1150GS

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Da li zna neko jel isto nosenje auspuha kod 1150GS i R1100R? Nasao sam top sa izduvnom granom i katalizatorom koji je trenutno na 1150GS, pa bih ga uzeo ukoliko moze da se prikaci na moj motor...

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Mislim da mora da se prepravlja flanšna na glavi. Takođe je lonac sa katalizatorom nepotreban, odlično rešenje je Y spojnik ali sa priključkom za sondu na izlaznom delu a ne na nekoj grani, top ko top.

 

Kod serije 1100 izduvne grane su asimetrične i bez obzira na kompenzaciju pogodnije su simetrične ko na svim kasnijim serijama iako nema uticaja na snagu već samo lepše radi agregat.

 

Ja sam hteo sebi da napravim simetrične ili modifukejem od 1150 ali ako bi našao ekstra povoljno. Ako kojim slučajem odustaneš zainteresovan sam samo za grane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Ako sam dobro razumeo coveka, prodao bi top sa katalizatorom. Mozda gresim, ali pretpostavljam da je mislio na onu drugu polovinu, od spoja na sredini celog sistema (sa desne strane na "pola puta") pa sve do kraja zajedno sa topom. Video sam da je kod 1150 simetricno, samo ne znam da li se grane spajaju pre tog nosenja... Tj. da li tu ja uopste mogu nesto da ispetljam ili da batalim pricu? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Grane ulaze nezavisno u lonac koji ima izlaz za top. Praktično imaš i ti to i ne treba ti nit paše. On je verovatno uzeo Y spojnik umesto lonca i kupio neki bolji top i ovo mu sad višak. Bataljuj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Ma nije nego prodaje ceo motor sa tim topom, a uz njega ima i fabricki. Zato bi ga i prodao, namontira nazad stari sistem i prodaje ga tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ajde da pitam ovde.

Da li je na ovoj grani na Ok mestu gde se montira sonda ili se ipak treba pomeriti nazad kako sam i obelezio na slici. Negde sam citao da treba biti posle sastava grana a ovde je na samom sastavu.

 

grana_za_r1150gs.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 705 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Da se prikljucim razgovoru-ako ne zamerate.

I ja sam zainteresovan za Y sastav za R1150GS.Kontaktirao sam par puta (mislim da se zove Andjelo) iz Bele Crkve da mi to odradi ali do sada nisam dobio odgovor.

Ako neko ima za prodaju Y za 1150GS ili hoce da menja za katalizator(lonac) uz doplatu neka mi se javi.

Ili neko ko bi to odradio…...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Robert iz Ade je pravio ali se meni lično ne sviđa boja račve, nije inox izgled, i ima previše varova koliko sam upamtio, problem je saviti prohrom cevku iz komada i svi uglavnom rade sa fitinzima što ja lično ne bih čisto zbog ostataka varova unutar preseka, hoću čist vod. Mislim da je razlika u ceni onih poljskih i kineskih opravdana, koliko se sećam baš sam ih linkovao na tvoj upit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Meni se cini da ovo nije Robertova. Imam negde Robertove slike i dosta lepse izgleda i ima dodati onaj mali nosac koji je nosi. Kod roberta je 80 evra ovakva racva. Ima i alat(kalup) napravljen pa motor ne moras voziti. Kontaktiraj ga na mail.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Evo , iskopah sliku Robertove racve

post-11598-1462777925505.jpg

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ako je Robertova, a jeste, onda je muf za sondu dobro postavljen, i to je ta boja i varovi koje sam pomenuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

I meni ie cudna boja ove Robertove, kao da je farbana bronzom. Ja ipak uzeo ovu polovnu sa prve slike sa sve topom po dobroj ceni. Malo cu se potruditi da je ispoliram, premestim prikljucak za sondu ako bude potrebno i krece brundanje. ;)

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja