Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem 250 cc na rate :?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Pozdrav svima

 

Zeleo bih da kupim motor od 125- 250 cc , ali na rate (od prilike 10 000 mesecno)

 

pa ako ima neko da je voljan neka se javi.

 

Neka sport varijanta tipa:

 

Kawasaki zzr250,Honda nsr,Yamaha TZR,Honda CBR....

 

Znaci treba mi "pocetnicki" motor,malo "egzoticnijeg" izgleda ;) kad se vozam da bar izgledam lepo dok ne dodjem do A kategorije :)

 

I pre nego me ispljujet razumite da smo ipak u zemlji gde se pare zaradjuju na muku a sve sto se usteka u slamaricu brzo se potrosi jer pare svrbe a mnogo bih vise voleo da postignem dogovor sa nekim bez da dizem kredite u bankama ili slicno.

Naravno ako ne uspem ovako ce dizem kredit 0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Razumemo mi tebe ali razumi i ti vlasnika motora koji treba da ti da motor na časnu reč i na 10-15 mesečnih rata.

 

Dodaj na to i da je polaganje ti je cca.30.000 din... :stabre:

 

:Mina: :Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I sve u redu dok recimo ne crkne motor ili ga polupas ili neko ti ga ukrade. A tu otplatio tek 3 rate a trebaš još 10 a nemaš motor. A treba ti drugi. I šta se onda dešava :) Edit: nadjes motor i dogovori se sa vlasnikom da ćeš ga otplatiti u 12 rata npr i prilikom 12 rate da ćeš doći po njega. A u medjuvremenu da on stoji i da je tvoj ali ipak ostaje kod njega B) Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Shvatam sve,ali moje je da pokusam ;)

 

Hteo sam na nekih 8-9 rata(zavisno od cene motora) a naravno rasporedio sam novac i za polaganje.

 

 

Sto se tice dogovora "na rec" svestan sam svega,al eto kazem moje je da probam cisto da se ne cimam sa bankom i kreditom.

Nije mi ni to nzm kakav problem jer te pare svakako dajem,samo sto imam izuzetno veliku antipatiju prema njima...

 

Sl. mesec postajem "kreditno sposoban" i vec sam pregledao sta i kako,pa koliko vidim nema sta da me spreci u nameri :)

Samo eto,banke su....

 

I naravno ako moze neki savet koji od navedenih (ili ako imate neki predlog) motora je najpogodniji za pocetnika.

ako moze 250 cc ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

uzmi ti te pare i pristedi, nekih 4 meseca. I onda otidji kaparishi motor. I to ce ti biti motivacija sto pre da isplatis prodavcu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ja bih na tvom mestu kupio MZ-a za 300 eur položio na njemu i vozio se sezonu dve i skupljao pare za neki ozbiljniji motor. Kad budeš prodavao mz-a dobićeš barem 200eur

za prenos i registraciju novog motora :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja bih na tvom mestu kupio MZ-a za 300 eur položio na njemu i vozio se sezonu dve i skupljao pare za neki ozbiljniji motor. Kad budeš prodavao mz-a dobićeš barem 200eur

za prenos i registraciju novog motora :zdravo:

jbg Peki kad covek oce da izgleda lepo kad se vozi :D ,ne kazem da MZ nije lep, samo nije "in" :neznam:

Kolega Mrkicu, (bio sam nekad na tvom mestu) i moj savet ti je najbolje batali tu pricu sa kupovinom na rec... nego lepo ako vec imas stalni prinos para idi lepo u banku nadji ziranta i podigni kredit i u kesu uzmes motor koji hoces, jer TAJ koji ima KES, je car, kad imas kes mozes da biras, da kenjas , da se cenkas.

Ili lepo se strpis i iskuliras ovu sezonu i skupljas lovu (u medjuvremenu polozis A) i sledece sezone si na konju, kupis motorce, imas dozvolu i samo gasss :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

 

jbg Peki kad covek oce da izgleda lepo kad se vozi :D ,ne kazem da MZ nije lep, samo nije "in" :neznam:

 

http://www.youtube.com/watch?v=VKV_vkNs7H0

 

Pitanje je samo hoćeš li da budeš "out" i da voziš mz-a ili da budeš "in" i da ideš peške

ili da pristaneš da de one lopine bankari ošašolje sa 20% posto kamate na keš kredite :stabre:

 

 

p.s. lako je meni sa 40+ da kenjam šta je bolje. Da imam 20 verovatno bih razmišljao kao kolega Mirkic :moto3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

 

jbg Peki kad covek oce da izgleda lepo kad se vozi :D ,ne kazem da MZ nije lep, samo nije "in" :neznam:

 

http://www.youtube.com/watch?v=VKV_vkNs7H0

 

Pitanje je samo hoćeš li da budeš "out" i da voziš mz-a ili da budeš "in" i da ideš peške

ili da pristaneš da de one lopine bankari ošašolje sa 20% posto kamate na keš kredite :stabre:

 

 

p.s. lako je meni sa 40+ da kenjam šta je bolje. Da imam 20 verovatno bih razmišljao kao kolega Mirkic :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Ma motor se uzima makar ga vozao samo jedan krug ove godine ;)

 

I da stoji u grazi 6 meseci nema veze jer znam da je moj i da mesecno moram placati ratu...ovako pare uvek rasprsim sto po izlascima sto na bzv gluposti..

Kad znam da dugujem cim legne plata odmah uplatim ratu i gotovo,znam da moram i to je to :)

 

Samo eto,moje je bilo da probam ovako jer vise volim ljude od bankara (bankari nisu ljudi ! ;) )

 

Hvala svima na savetima i brzim odgovorima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za originalne BMW delove, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650

Nisi ozbiljan druze, ja sam do skoro bio u tvojoj situaciji i u ovoj zemlji mora neceg da se odreknes da bi kupio motor.

Ono sto isto moras da znas je kad kupis motor da ima bogami troskova, sprej za lanac, sajla za motor, prenos vlasnistva, sitnica ova sitnica ova, malo po malo i skupi se.

 

Moj savet ti je da vidis koji motor te zanima, pogledas cene i zatim skupis 60-75% te sume i onda tek ponudis prodavcima da ostatak otplatis na rate.

 

Tesko se prodaju motori ovih dana pa ljudi pristaju na takve kombinacije ali od nule na rate, tesko.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kaparise motor sa 50 procent učešća. I ostatak otplati tom bez kamate. A motor preuzme kad isplati. Eto bezkamatne pozajmice.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Odlucio sam da ipak dignem kredit..

Koliko je to pametno nzm,ali jedva cekam da saznam ;)

 

 

e sad mi treba jos par saveta

 

Posto cu imati A2 kategoriju , jel mogu da uzmem motor vece kubikaze ,stavim blokadu na njega i vozam ga sa A2 ?

Koliko bi od prilike kostalo mesecno odrzavanje motora tipa "kawasaki zzr 250cc " bez nekog divljanja,znaci fina voznja motora bez maltretiranja..

Koliko kosta prepis motora?

I naravno jel znate nekog da prodaje kawasaki zzr 250 ili slican motor ali da nije mator i skuplji od 1000 e

 

Takodje se izvinjavam sto sam poceo ovde novu temu ali kad sam vec poceo ovde da mi sve bude na jednom mestu,nadam se da nije problem :)

ako jeste ce preselimo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

"

 

JevtaNS user_popup.png

Sa a2 uzmes lepo neki 500 ccm ima na primer dosta dobrih primeraka gpz500 koji zadovoljavaju to sto tebi treba.

 

 

Znaci mogu da uzmem 500 cc ugradim blokadu i vozam sa A2 ?

 

 

msm negde sam procitao da je A2 za 35kw i do 250 cc?

ili gresim :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

:D jbg,kad se "razumem",bolje da pitam.

 

 

 

A sad kontam,mene je zbunilo sto sam negde procitao da je to do cc a ne do kW

 

Moja greska :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za originalne BMW delove, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650

Koliko kosta prepis motora?

 

Da se ne bi cimao sam do MUP-a 5 puta, preporuka je da to uradis preko neke agencije, u to spada kupoprodajni ugovor (pravi ga agencija, potrebno je prisustvo prodavca i kupca), overa tih ugovora u opstini ili sudu, placanje poreza, izrada nove saobracajne dozvole + cena usluge agencije - mene je izaslo negde oko 7500 sve ukupno za motor od 650cc, tebe ce mozda malo manje. Taj proces je trajao oko 10 dana u mom slucaju.

 

Pritom ako motor nije registrovan, imas i tu troskove registracije + ako motor menja mesto (kupis u Kragujevcu a ti si iz Beograda npr.) treba prodavac licno da odjavi tablice u MUPu pa tek onda moze kupoprodajni.

 

To ti je to otprilike :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Купити мотор и ставити блокаду у Србији је јебено....да не кажем немогуће!

А2 ти је максимално 35 киловата. Гледај шта ћеш да купиш.....казна за вожњу без категорије је преко 100 000 динара плус поени плус забрана!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

pa za sada planiram

kawasaki zzr 250

30KS (22kW)

 

Ali za tek sl mesec cu da dignem kredit pa ako naleti nesto bolje ce vidim :)

 

a i ovaj mi deluje prikladno za "pocetnika" tj. mene...

 

Ako neko slucajno zna da se prodaje takva ili slicna masina neka javi ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja