Jump to content

Moto Zajednica

Konacno ga kupih!!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

Svaka cast meni je prelep da se brate lepo i srecno izvozas !

 

Hvala

 

Ajde i ti da prodas svoj motor,pa da uzmes nesto jace i bolje  :)

 

iz tvojih usta u bozje usi... bice al nazalost ne ove godine :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Y-A-M-A-H-A TDM 850 4tx Fazer fz6s

Sve najbolje i da se navozis puno kilometra ..torbu mozes pogledati u Luis-u i da ti neko donese ali moras uzeti bisage jer one stoje na ovom motoru pasu mu znaci koza,nitne i resice na ricicama to je pravi tip i izgled ovog motora.....pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

Sve najbolje i da se navozis puno kilometra ..torbu mozes pogledati u Luis-u i da ti neko donese ali moras uzeti bisage jer one stoje na ovom motoru pasu mu znaci koza,nitne i resice na ricicama to je pravi tip i izgled ovog motora.....pozdrav

 

Ne znam gde da mu stavim bisage.Morao bih da pomeram migavce nazad da bi stale bisage.Mislim da bi mi samo jedan lep kofer bio dovoljan pozadi.A razmisljam o malom viziru,o jos dva dodatna fara napred i mozda jos neki detalji od koze  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

Kao prvo, DOBRO DOSAO!

 

Mogu ti reci da neces pogresiti. Motor je jako izdrzljiv.

Velicina; ja imam 180 cm i 90 kg i 250 ide sasvim dobro.

Ja moj motor odrzavam kod Joce na Karaburmi i korektan je.

Sto se tice servisa uvek radis servis na pocetku sezone i veliki servis na otprilike 10 000 km. Probacu da ti nadjem uputstvo u elektronskoj formi (skidao sam ga za drugara koji vozi 535).

Sto se tice bisaga ja imam neke kontakte za bisage i vizir(nije lose da se stavi), a imas i po forumima na BJB. Poenta je da ti naprave nosace za bisage pomocu kojih ce se istovremeno pomeriti migavci.

Drugo resenje ima npr IXS. Za 50tak evrica se uzima torba srednje velicine, nepromociva i kaci se iza zadnjeg sedista (a ti cak imas i nosac) ali moras da je skidas svaki put kada ostavljas motor...

Potrosnja oko 4 litara na 100 km ali to zavisi od tvoje voznje.. ;)

 

Srecni km...

 

P.S. Ako jos info trebas slobodno pucaj pa se vidimo na drumu... ::)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

Kao prvo, DOBRO DOSAO!

 

Mogu ti reci da neces pogresiti. Motor je jako izdrzljiv.

Velicina; ja imam 180 cm i 90 kg i 250 ide sasvim dobro.

Ja moj motor odrzavam kod Joce na Karaburmi i korektan je.

Sto se tice servisa uvek radis servis na pocetku sezone i veliki servis na otprilike 10 000 km. Probacu da ti nadjem uputstvo u elektronskoj formi (skidao sam ga za drugara koji vozi 535).

Sto se tice bisaga ja imam neke kontakte za bisage i vizir(nije lose da se stavi), a imas i po forumima na BJB. Poenta je da ti naprave nosace za bisage pomocu kojih ce se istovremeno pomeriti migavci.

Drugo resenje ima npr IXS. Za 50tak evrica se uzima torba srednje velicine, nepromociva i kaci se iza zadnjeg sedista (a ti cak imas i nosac) ali moras da je skidas svaki put kada ostavljas motor...

Potrosnja oko 4 litara na 100 km ali to zavisi od tvoje voznje.. ;)

 

Srecni km...

 

P.S. Ako jos info trebas slobodno pucaj pa se vidimo na drumu... ::)

 

 

E hvala ti puno na informacija

 

Ajde javi mi se na pm pa da razmenimo telefone,pa kada otopli da se vozamo  :)

Reci mi jel znas nekog ko prodaje nove gume za 535? Treba mi zadnja,a ne bih stavljao polovnu.Jel znas koliko kosta nova?

Sutra bi trebalo da odem po motor u Sabac,pa onda jedan dan da ga oteram kod nekog majstora da se zameni ulje,filter,svecice,da se provere sajle i da se zamene ako je potrebno i da se nasteluju ventili i to je to za pocetak.

Ovaj moj je neka verzija od 35 konja.Ja sam mislio da je onaj jaci od 46-47. Ne znam da li je njemu dovoljno ovih 35 ili su bolje jace verzije?

Do sada sam vozio kineza od 11 konja i bilo mi je super,tako da ce sa ovim biti samo bolje,mnogo bolje  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

bice ti super jednu sezonu posle ces traziti nesto sa vise konja,veruj mi ;)

 

Mislis?  :)  Ne znam.Ne trazim ja mnogo.Kineza sam kupio prosle godine,na njemu sam polagao,vozio ga 3500km,bilo je lepo,ali tada sam znao da cu morati da uzmem nesto jace i neko poznato ime,tako da nameravam ovaj motor polako da sredjujem i da ga zadrzim bar 2-3 sezone,a posle toga cu ga prodati ili uzeti jos jedan,jer i cale vozi motor,pa da imamo dva komada  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Zato ti Gordane imas vise motora pa kad ti dosadi samo menjas ;DJa sam ove godine promenio 4 motora i rekao sam sebi da cu se zadrzati na ovom barem dve godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

bice ti super jednu sezonu posle ces traziti nesto sa vise konja,veruj mi ;)

kolko se secam i ja sam ti to govorio!!!

 

Boze zdravlje,pa da ih menjam svake godine i da svaki sledeci bude lepsi,mladji,bolji i jaci  :) To uostalom zelim svim ljudima ovde na forumu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

bice ti super jednu sezonu posle ces traziti nesto sa vise konja,veruj mi ;)

 

Mislis?  :)  Ne znam.Ne trazim ja mnogo.Kineza sam kupio prosle godine,na njemu sam polagao,vozio ga 3500km,bilo je lepo,ali tada sam znao da cu morati da uzmem nesto jace i neko poznato ime,tako da nameravam ovaj motor polako da sredjujem i da ga zadrzim bar 2-3 sezone,a posle toga cu ga prodati ili uzeti jos jedan,jer i cale vozi motor,pa da imamo dva komada  ;)

 

Ko sebe da slusam, i ja sam provozao  kineza, i posle dve sezone odlucio da je vreme za nesto jace :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

bice ti super jednu sezonu posle ces traziti nesto sa vise konja,veruj mi ;)

 

Mislis?  :)  Ne znam.Ne trazim ja mnogo.Kineza sam kupio prosle godine,na njemu sam polagao,vozio ga 3500km,bilo je lepo,ali tada sam znao da cu morati da uzmem nesto jace i neko poznato ime,tako da nameravam ovaj motor polako da sredjujem i da ga zadrzim bar 2-3 sezone,a posle toga cu ga prodati ili uzeti jos jedan,jer i cale vozi motor,pa da imamo dva komada  ;)

 

Ko sebe da slusam, i ja sam provozao  kineza, i posle dve sezone odlucio da je vreme za nesto jace :)

 

Pa to je valjda sasvim normalno  :) Vazno je da se ide napred,samo bolje i bolje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo doterao sam ga pre jedno dva sata iz Sapca i smrzo sam se ko .....  :)

Oseti se velika,zaista velika razlika u odnosu na kineza.Lepo vuce,lepo radi,probao sam ga na auto putu i ide preko 150,tacnije vozio sam ga 152-153 i onda sam zbog vetra naravno iskulirao,ali hteo sam da vidim sta moze,a najlepsa voznja je 110 km/h,bar meni tako najvise odgovara  ;)

Inace ova verzija je od 25kw-34 konjica.Mozda bi bilo bolje da je jaca verzija,ali mislim da ce i ovo biti dovoljno.Evo jos nekih slicica

 

post-2233-12878993709304_thumb.jpg

post-2233-12878993710044_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ladno bilo a?  ;D

 

Ovako na slikama predivno izgleda! Da se u sreći i veselju navozaš...

 

Reče treba gume da menjaš? Meni ne deluju loše... na slici?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

Ladno bilo a?  ;D

 

Ovako na slikama predivno izgleda! Da se u sreći i veselju navozaš...

 

Reče treba gume da menjaš? Meni ne deluju loše... na slici?

 

Uh,bas ladno...

 

Trebalo bi zadnju da zamenim,a prednju mozda sledece sezone. Na slici izgleda ok,ali ima tu sta da se radi-imam sada februar i mart pa da polako skidam srafove pa da se menjaju nekim sjajnijim ili ove postojece da hromiram  :) Pa onda da poliram neke delove,pa spice na tockovima,pa da narucim neke delove iz luisa(retrovizore,perle,mozda jos dva mala fara i mali vizir i jedan kofer nazad,a bisage necu stavljati  :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago

ako one crvene plastike kod stopa,na blatobranu,sa strane odgovaraju rupama za zmigavce,onda verovatno da su zmigavci bili na tom mestu,sto znaci da su i bisage bile nekada na tom motoru.

rezervoar bi trebalo da je valjda 13L.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne znam,moguce je da su bile,ali ne verujem da cu ih stavljati.Kofer pozadi da,ali bisage ne

 

E sada,imam pitanje-kako sada da pocnem poliranje i smirglanje? Znaci koja smirgla prvo,koja posle,koja polir pasta?Sta mi je za sve to potrebno i gde to sve da kupim? Kako da poliram spice na tockovima,jel samo smirgla pa da se farbaju ili da ih poliram?

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Niklovano nemoj smirglati ni slucajno!Samo sredstvo za poliranje.Alomunium prvo smirglaj vodenom smirglom 300 pa 600,1000,1500 i na kraju 2000,mada sam ja poceo sa 150 jel je bilo dosta zlebova ti vidi.Znaci umaces smirglu u vodu i trljas dok ne dobijes ravnu povrsinu.Posle sredstvo za poliranje purol pasti ili sta nadjes,meni je Vladezx1 poslao Wurtovu pastu sa kojom sam prezadovoljan platio sam je 20 evra.

Evo ti primer kako je kod mene bilo pre a kako posle smirglanja i poliranja

pre 404.jpg

posle smirglanja404.jpg

posle poliranja rSOwb_s5000043md0.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja