Jump to content

Moto Zajednica

Super Tenere VS. Africa Twin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Da slazem se sa svim sto si rekao. Medjutim kvalitet izrade tadasnje honde je neosporan. Tako da mnogi tvrde da je Afrika nesto kvalitetnije izradjena od ST, a i nesto duze traje. MEDJUTIM: Ono sto sam vec i rekao, ali i da sad pomenem. Cena Afrike je itekako precenjena. I moj glas je za ST. Ima tu jos  puno za: 1 lanac i spaner, 1 glava, 2 bregaste (ne 4).... ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1905 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

         Ja sam sa mojom ST isao do 160km/h. Imam putne gume. Za off su 0(nula) :) . Ja vozim iskljucivo na asfaltu i te  gume mi odgovaraju. Da se vratim prvoj recenici- Na 160km/h se de dogadja NISTA lose. Ne ljulja, ne vijuga, ama bas nista. Mogla je da ide jos dosta brze ali ali me moj razum ogranicio do te brzine.

         Ostavite se prica cuo sam, rekla mi baba,garantuje moj stric iz Australije itd. Znaci ko nije vozio nema sta da prica pa makar imao i milon km iza sebe na nekom drugom motoru.

         A ona prepucavanja sa afrikancima smatram svojom obavezom :) zato sto sam vlasnik ST. Meni je to mnogo dobra zajebancija i nista vise od toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

svojevremeno, kada se pojavila motorola beba, pitam decka koji je medju prvima kupio, kakav je tel. cuo sam da se kvari i sl.

odgovor je bio "to pricaju oni sto ne mogu da je kupe" i kad sam vratio film u nazad, bio je u pravu

afriku pljuju samo oni sto ne mogu da si je priuste, pa kupuju parodiju na AT - ST

a, da je cemu vredela, duze bi je pravili, afrika se pravila do 2002, a ST?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

svojevremeno, kada se pojavila motorola beba, pitam decka koji je medju prvima kupio, kakav je tel. cuo sam da se kvari i sl.

odgovor je bio "to pricaju oni sto ne mogu da je kupe" i kad sam vratio film u nazad, bio je u pravu

afriku pljuju samo oni sto ne mogu da si je priuste, pa kupuju parodiju na AT - ST

a, da je cemu vredela, duze bi je pravili, afrika se pravila do 2002, a ST?

 

 

    Pa sto je ne prave i dalje kad je toliko dobra MISLIM AFRIKA nego su prestali.Jbt kolko ste vi zaljubljeni u ta afrike.Pa ja sam je licno probao ,reko aj da vidim to cudo sto ga toliko hvale.Dam gas i nista ubrzava kao mecka dizel200 123 ,nisam mogo da verujem.A motor je skroz okej mislim ocuvan perfektan ocuvan lep rad ima na leru a opet nece da ide.Ne razumem stvarno u cemu je kvaka i kako mozete da hvalite motor koji ne eksplodira kad mu das gas nego se vuce kao prebijna macka.Super Teneri kad das gas to ode brate ,samo prsti dok kazes keks vec si preko 150 -160 dok africi treba vecnost da dodje do te brzine.Da ne napominjem kolko je rizicna za preticanje ,treba nisaniti dobro da nema nikoga da ti ide u susret inace ce da bude ''lele drz mu tate glavu''

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

ne prave je iz samo njima znanog razloga, cak je isla i peticija hondi da ponovo pocnu sa proizvodnjom, ali na nasu zalost, nece

a, za zavrtanje gasa sluze R motori, enduro je za offroad i, mislim, da je tu bitniji obrtni moment, opet, mozda gresim  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

BTW, pljuvacina Africa vs. Tenere spojena sa vec postojecom pljuvacinom na tu temu da se ne dosadjuje ostatku clanstva sa dve teme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ne prave je iz samo njima znanog razloga, cak je isla i peticija hondi da ponovo pocnu sa proizvodnjom, ali na nasu zalost, nece

a, za zavrtanje gasa sluze R motori, enduro je za offroad i, mislim, da je tu bitniji obrtni moment, opet, mozda gresim  ;D

isto kao sa mercedesima 123kama  ;D tražili ljudi opet da se pravi a nemci jok... nije poenta u zavrtanju gasa, već kad krenem uzbrdo pa skapiram da sam težim kao prosečan par na motoru (130kg) pa dam gas i idem ko da sam 60kg lakši na 100kg lakšem motoru  ;D ;D ;D

 

ps. ako ne smanjiš ribu pobih ceo autobus  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pa o cemu da diskutujemo kad se retko kad kvari, kad je brza ko R motor, kad nema vbracije kao POJEDINI motorici,5 ventilica po cilindru, ide skoro 200kmh,

 

???

 

Daj objasnite mi koliko toj ST ( plus sto je teska mrcina ) treba kilometara da se zaustavi kada ide 200km/h..........mozete da merite u milimetrima i kilometrima...kako vam je zvucnije......

 

A jos bi voleo da mi neko objasni kad ides ozbiljnom brzinom na ST recimo vecoj od 160km/h...........i kad motor pocne da vibrira levo desno od naleta vazduha ( ja kazem zmijulji za tu pojavu ) ko vozi enduro zna o cemu pricam ( a vozimo ).......i onda ona pocne da se sora levo desno po drumu i ti oduzmes gas ali ona i dalje zmijulji i jedva je odrzavas na putu ( a mozda i ne )............uglavnom ako si isao sa njom 200 pokupio si adrenalina kao Valentino Rossi za celu svoju trkacku karijeru ( tu lezi uzbudjenje u voznji ST 200 km/h )

 

Inace ovo mi je pricao prijatelj iz Australije jer ja tako ozbiljan motocikl kao ST nikada u zivotu nisam vozio......( valjda cu ga probati jednog dana )

 

PS. a potrosnja prava sitnica ( mirise joj iz auspuha kao da si na benzinskoj pumpi )

izgleda da nisi vozio st,,ona pocinje da lelujka tek na 200,,,,tu biciklu sto ti vozis ja nebi smeo ni 140kmh da poteram,pa opet nepljujem po dr u,iako to nije motor vec obicna skela  :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

prvo probaj st pa ces videti sta je motor,,a sto se kocenja tice,nesekirajte se,njena 2 diska odrade svoj posao tacno kako treba,jos ako se uz to uvrste i pancirna creva koci extra...

a sto se potrosnje tice,moze i afrika da trosi 10.vozi je 170kmh kolko moz da ide pa ces da vidis kolko trosi,kad bi st vozio 80kmh kolko prosecan afrikanac vozi i oa bi trosila 4litra,,,

kada su joj e tube ok,ona ne prelazi 6,5 ma kako je vozio....

ah da,nemoj pljuvati po necemu sto nisi imao i vozio,,,,,prvo probaj konja,pa uporedi sa tvojim magaretom  :P :P :P :P :P :P :P :P :P...

 

Ajme Boklicu kako si se primio nemogu da verujem?????? hahahahahah........ST sam vozio davne 90. kad je moj prebogati prijatelj kupio ( inace mogao si samo na slici da je vidis ).........imao sam dosta kilometara sa njom.....udvojeno i solo.......a nisi valjda pomislio da ja ovde prepricavam sta mi je rekao rodjak iz Australije??????????? ( nemogu da verujem )

 

A kazes da zmijulji tek preko 200??? koliko ona zapravo ide...200 iz mesta 300 ako je ravna pista ( Australija ) 400 ako je cista........tvoja 100% ide 400 i to jos hladna uz vetar......

 

A pretprosle godine mi je prijatelj nudio njegovu ST da trgujemo i uzeo sam mu ST na 3...4..dana......znaci Venac Fruska Gora Miseluk non stop da je osetim..........reko sam mu na kraju da mu nebi dao ni moja 3 Givi kofera sa moje skela za tu matoru mrcinu, sa previse delova, koja ide i NEkoci.........a da zmijulji zmijulji.........mogu zamisliti kako je kad ti vozis 400km/h

 

Druga stvar ja nikada nisam hvalio moju skelu ( kako ti kazes ).......bas nikome, davao sam saveta kako sta popraviti ( jer sam mehanicar ) ali da sam je hvalio NISAM ni jednom......

 

Ali sad da mi ponudis ti mrcinu ( tesku ) zvanu ST i moju skelu ja bi uzeo moju skelu.......

 

Ejjj motocikl star 20 godina sa previse delova koji se raspadaju i otpadaju zbog zuba vremena pa uvek cu kao mehanicar uzeti motocikl koji ima manje delova.......( moja skela ) nema vodu, nema dva cilindra.........ma nema ni pola delova koliko ima institucija zvana ST........to je za mene obicna kvarljiva olupina koju sam degustirao 90. a ti kazes da sam vozio bicikl, skelu ili sta vec????..........sta si ti vozio 90.????????

 

 

Znaci da rezimiramo...ja NE pljujem...nego pricam iz licnog iskustva ( sa terena ).........i sigurno nebi diskutovao o necemu sto nisam vozio....

 

 

U svakom slucaju ja ti najiskrenija zelim da tvoja ST ide koliko ti zelis da koci u trenu...i da trosi 2 litre ( mozda na 20 km )........pa ti uzivaj u svom KONJU a ja cu u mojoj skeli..........

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

ne prave je iz samo njima znanog razloga, cak je isla i peticija hondi da ponovo pocnu sa proizvodnjom, ali na nasu zalost, nece

a, za zavrtanje gasa sluze R motori, enduro je za offroad i, mislim, da je tu bitniji obrtni moment, opet, mozda gresim  ;D

isto kao sa mercedesima 123kama  ;D tražili ljudi opet da se pravi a nemci jok... nije poenta u zavrtanju gasa, već kad krenem uzbrdo pa skapiram da sam težim kao prosečan par na motoru (130kg) pa dam gas i idem ko da sam 60kg lakši na 100kg lakšem motoru  ;D ;D ;D

 

ps. ako ne smanjiš ribu pobih ceo autobus  ;D ;D ;D

 

vidim ja da cu morati celu autobusku stanicu, kako ste vi krenuli  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

90te sam vozio cudomz a.i pola godine boldora 750,sta cu bio sam glavni baja u kraju  :D :D :D a,vec 91 yamhu xj900f, itd,itd,a i bogme preko 200 a mozda i 300 motora sam promenio,pa i trgujem njima,ceo svoj zivot,popravlljam ih,kvarim itd,,secem,rasturam sklapam,jebemliga,,,

ne guraj mi reci u usta,ja nisam rekao da st ide 400kmh..vec ti,i dalje tvrdim da ide 195kmh,do 200,zavisi od modela do modela,

a tu glupost da je dr bolji od st,,,,bolje obrisi,,smejace ti se neko,da si ti meni ziv i zdrav,al dr je SKELA,zajedno i 650 i 750 a da ne pominjem krs 800,,,,zato ti i otpadaju delovi,a st u,nece ni posle 30god da otpadaju,dr nije motor to je SKELETINA koja se vuce po putu,trese drma a ide ko baba zvaka,xt je za nju pojam pa cak i dominator,a da ne pominjem pegasa itd,

suzuki ima dobre sportske motore,endure ne,kroseve da...i ako mislis da je dr sa svojih 45ks,bolji od tenerinih 70ks  ??? ??? ??? onda ti je ocigledno  ta tenera ako je bila st radila na jedan klipak,ako mislis da ta skela sa jednim diskom moz da ukoci bolje od 2,,onda ti stvarno mnogo volis svog suzukija,sva sreca pa si mehanicar pa mozes da mu popravljas te delove sto ti otpadaju,, ;D ;D ;D ;D

ah da,od dosta ljudi koji su nekada vozili dr a sam cuo sledece,HVALA VISE NIKAD, aq jednom od njih sam licno uvezao st,i bioje prezadovoljan,i samo je rekao od sad dva klipa nikad vise jedan,moram da priznam da se lomio izmedju ta ili st ili at,probao je st,i svideo mu se i to je to,tako da ti ipak probas opet st,,, ;) ;) ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

jel to po cajgeru 195 -200 ili si merio sa gps-om, i na tarabi pise pic... pa neki polomise kurc...

mereno vise puta,i pored dukatija i pored cbr ke,itd itd,a bogami,kako su afrike ostajale iza,,nije ni vazno dali je tacno....

 

dajte malo uozbiljite se, napravismo od teme sprdacinu  :)

KEPOOO reaguj odma da spremis uzicke gedore za smirivanje situacije  :);):D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

KEPOOO reaguj odma da spremis uzicke gedore za smirivanje situacije  :);):D ;D

 

kepo sprema gedore onoga momenta, kada bokilic nabroji bar 100 od 200 motora koje je desad imao  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

e, da je znao da ces mu to traziti, kupio bi onomad enciklopediju motora  ;D ;D ;D

sad ce da ti napise 198 ST-a, jedan mz i jedan boldor  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

jel to po cajgeru 195 -200 ili si merio sa gps-om, i na tarabi pise pic... pa neki polomise kurc...

jebeš takav q##c koji ne može kroz tarabu  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Ljudi...je li se mi ovde zezamo ili ćemo se zezati!?!

Mislim, je li AT bolja od ST, kao što je ST lošija od AT ili je to tako kako je!?!

Pa nismo valjda političari da hvalimo nešto što valja a kudimo nešto što ne valja!!

Ovo-ono, đa, bu...frkaaa!! ;D

 

ps: ali Afrika je boljaaaa!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

evo da se nebi vise zezali jedan uporedni test,

da zamolim vozace afrike da u 5toj brzini probaju da voze afrike 50kmh,i da dodaju gas,pa nek nam jave kako to izgleda,kako su preziveli vibracije  razno razna stucanja itd,a to nek probaju i vozaci  st a,oni nema sta doduse ni da jave ,nista se sem ubrzanja i ne desava,i to prilicno finog,  ;D ;D ;D ;D ;D

pa eto,probajte,ko sme moz i na 40kmh..vazi i za jedne i za druge,kome vrkne afrika posle toga nudim se za besplattan savet za kupovinu drugog motora  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

ja imam bolji predlog

vozaci ST-a lepo bace motore sa beogradjanke, ako im se raspadnu, ja se nudim da im pomognem u kupovini pravog motora  ;D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja imam bolji predlog

vozaci ST-a lepo bace motore sa beogradjanke, ako im se raspadnu, ja se nudim da im pomognem u kupovini pravog motora  ;D 

ne ofuj i ne pravi sprdnju nego probaj cik ako smes,,ubaci u 5tu i vozi 40 do 50kmh,,i slobodno dodaj gas,,nije tesko,samo pazi da ti nesto od trzanja ne otpadne... :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

sve je to u redu ali možemo da napravimo koncenzus da je Kawasaki (ili Suzuki) kofa  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Ma ljudi moji, motori su onakvi kako ih održavamo...svako se uz malo vremena stopi sa osobinama svog motora i vozi ga na taj način. Sa odžavanimmožeš i na kraj sveta a kojeg zapustiš, ne vredi  mu ni ime ni prezime!

Svako neka uživa na svome i neka se navoza za sva vremena!

 

Šta ste se napržili ko girice na gradeli!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja