Jump to content

Moto Zajednica

Ruma - jednim udarcem - 7motora + biciklista

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5785 postova

Nasilnicka voznja je gori prekrsaj od crvenog svetla,jer u ovom slucaju nije pitanje brzine vec pijanog i bahatog sivonje za volanom koji misli da se svet vrti oko njega.

Svako od nas je nekad prosao kroz crveno svetlo,namerno ili slucajno,kazna,zabrana,po dzepu,robija ako treba...ali ona bahatost i brzina je cist zlocin i samozivost.

 

Nekako kao da si me "potkacio" pa da odgovorim, slazem se da je nasilnicka voznja i alkohol zlo ali ne slazem se sa konstatacijom u kojoj ti relativizujes prolazak kroz crveno recima svi smo mi nekad a nama kazes da je strasno sto kazemo svi smo mi nekad vozili 100+. Ja licno nisam nikad prosao kroz crveno a jesam vozio brzo.

 

Druga stvar je to sto licno ne verujem ni da su se oni vracali sa proslave godisnjice mature a da nisu nista popili no zaista nije bitno jer ih na zalos vise nema.

 

Jako sam bio besan na vozaca Audia dok nisam video snimak ali posle snimka ne mogu da kazem da sam samo na njega besan i to je to.

 

Zao mi i njega i njih (naravno vise njih) i zao mi sto je 5 sekundi upropastilo sve

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5785 postova

Mada mene u ovom svemu fascinira moje saznanje koliko lako pod utiskom nepotpunih cinjenica sam i ja formirao stav.

 

Prvo je objavljeno A8 bahat lik sa 1,1 promil brzina 160 km/h i u tom momentu sam zeleo da ga lincujem javno a onda stize sledeca vest vracali se sa proslave pa ide snimak i vidim da sam u najmanju ruku doneo stav na osnovu polu informacije.

 

Realno ja ovde sebe analiziram javno i ako sam ikoga uvredio izvinjavam se.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6860 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Prestao sam da citam dnevne novine i da gledam televiziju, osim EuroSporta, NatGeo, Discovery... Mucno mi je da gledam nepismene, neradnike, olose, kurve i ostale fekalije. Uzasavam se neodgovornosti i manjku osecaja za drustvo, pojedince, grad...

 

Moj komsija cisti dvoriste, smece baci ispred kapije na ulicu (onda mu je cisto???) ili ga zapali i celog dana dimi naselje. Neki cica posle nadvoznjaka zabode kocnicu do ABS-a bez migavca, icega, gleda gde ce i opet bez migavca skrene da se parkira ispred ulaza u pijac. Koliko to nema svesti, koliko je ograniceno primitivno bice da ne razmisli, za svog komsiju, za tog koji ide iza njega, da li ce stati... Pa rintao sam ko konj na poslu, umoran, hvala Bogu da sam na vreme ispobadao obe kocnice i stao. Desava mi se da mi zatvore taj prostor gde bi se provukao, kaze jedan: ''Sto ja da cekam po suncu u kolima a ti da prodjes preko reda"?

 

Vraticu se na temu, u vezi tih raskrsnica... Postavi se jedan blic pred svaku raskrnicu, ko prodje i 10km preko ogranicenja ili na crveno, slikica, po podacima registarskih tablica koverta sa uplatnicom od 5000 na adresu ili vise zavisno od tezine prekrsaja. Ne placas pandure, izuzimas mogucnost mita i apsolutno svaki prekrsaj tokom 24h ce biti sankcionisan. Koji je to problem da se odradi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Problem je što kao što i sam kažeš, svest nije na nivou. Sankcionisanje je kad se već desilo i sem psovki kod dotičnog ima mali učinak. I svakako na pogrešan način. Ne treba da ne činiš prekršaje iz razloga što će te neko kazniti novčano već zato što shvataš da to nije u redu.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5785 postova

@gagi-racer

 

ne ignorisem te nego zaista nije mi bitno jel 100 ili 160. U Audiu A8 ni 160 ne izgleda brzo, ne cuje se motor jer je tu izolacija do jaja, ne saltas brzine jer je automatik ima par stotina konja i nije mu frka da od 100 do 160 ili koliko hoces ubrza momentalno. Jbg lako se covek zanese u takvim kolima. Ne pravdam ga da se razumemo i nemojte me napadati samo kazem da nije bitno da li je 100 ili 160 razneo ih je u svakom slucaju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kao da je 100 kmh kroz naseljeno mesto i kroz raskrsnicu sa upaljenim žutim svetlom ok?

Ako ima zeleni talas? Kako je prošao kroz prethodnu raskrsnicu?

 

 

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Блок 38
  • Motocikl: z1000sx

Ne placas pandure, izuzimas mogucnost mita i apsolutno svaki prekrsaj tokom 24h ce biti sankcionisan. Koji je to problem da se odradi?

 

Па управо си објаснио.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Apropo nesreće u Novom Sadu:

 

Kao što kažu u serijalu o avionskim nesrećama, svaka nesreća nastaje usled spleta nesrećnih okolnosti, nikada usled samo jedne greške. Žalost za mlade živote, ali crveno svetlo, vrlo verovatno alkoholisanost, plus u istom trenutku nailazi ogroman auto, velikom brzinom, vozač takođe pijan, pa još svi mladi i verovatno neiskusni vozači i eto danka :(

A što se tiče ovog obaranja 7 motora:

Majstora na idiot-test i da plati svu štetu (ako nema pare da prevodi babe preko ulice celog života).

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Nesto van teme samo da pitam ljude iz Subotice- zasto su kod vas jos uvek semafori koji nemaju trepcuce zeleno nego direktno sa zelenog odmah prelazak na zuto? Pa u Bacu kod mene koji nema ni 10.000 stanovnika postoji takav semafor. Da li tu postoji neki razlog da se ne uvedu takvi semafori? Ja skoro svaki puta kada idem za SU se cimam hocu li proci kroz zuto i desi se. Kako ja da ukocim sa 10-15m kada mi odjednom prebaci na zuto? Sa motorom ni ne pomisljam na zaustavljanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Žuto je da se zaustavis na normalan način ukoliko za to postoji mogućnost. Ako si preblizu semafora i naglim kočenjem ugrožavas saobraćaj iza sebe npr onda možeš da produžis. Sve pod pretpostavkom da vozis ne više od maksimalno dozvoljene brzine.

Ovde u NL nema ni jedan trepćući semafor znači da nije do veličine mesta.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Ali ovde po zakonu ne sme da se prodje kroz zuto, bez obzira na okolnosti..

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ali ovde po zakonu ne sme da se prodje kroz zuto, bez obzira na okolnosti..

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Bas zbog toga i pitam. Boli policajca da li sam ja mogao da se zaustavim ili ne. Ja znam sigurno da necu da zabadam kocnicu zato i produzim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: SV 650 S

Sve u svemu tragedija...

Da bi mnogo manje posledice bile(ako bi ih uopšte i bilo) da je barem jedan

Vodio računa o svojim postupcima u saobraćaju je činjenica...

Svaka dalja priča i rasprava je suluda...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Bez imalo namere da vozaca Audi-a pravdam za brzu voznju mislim da je veca odgovornost na ovom drugom koji ne postuje crveno svetlo na semaforu i prvenstvo prolaza. Jasno se vidi da je ovaj brzi bilmez prosao na zeleno, sto znaci da je vozac Polo-a prosao na crveno svetlo. Izuzetno mi je zao mladih koji su nesrecno izgubili zivote i misli da je krajnje vreme da se pocne sa ozbiljnom edukacijom o saobracaju u osnovnim i srednjim skolama. Zgrozen sam ponasanjem vozaca koji prolaze razbijene automobile i unesrecene ljude, kao da nista nije bilo i kao da se to njih nista ne tice, a vecina su profesionalni vozaci, ako su taksisti uopste ikakvi profesionalci. Zasluzuju najstrozu kaznu iz ZOBS-a i trajnu zabranu obavljanja TAXI delatnosti. Cak se i vozac komunalnog vozila pod rotacijom udaljava sa lica mesta. Sto se saobracaja tice mozda se nekad i prizovemo pameti, ali sa moralnog dna se necemo lako izvuci jos dugo, dugo.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7097 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nesto van teme samo da pitam ljude iz Subotice- zasto su kod vas jos uvek semafori koji nemaju trepcuce zeleno nego direktno sa zelenog odmah prelazak na zuto? Pa u Bacu kod mene koji nema ni 10.000 stanovnika postoji takav semafor. Da li tu postoji neki razlog da se ne uvedu takvi semafori? Ja skoro svaki puta kada idem za SU se cimam hocu li proci kroz zuto i desi se. Kako ja da ukocim sa 10-15m kada mi odjednom prebaci na zuto? Sa motorom ni ne pomisljam na zaustavljanje.

i meni je to debilno, trepcuce zeleno je super stvar, i nadam se da ce to uvesti sto pre, mada, mozda i namerno nece, jer ovako mogu lakse da ljuste ljudima kozu s ledja za kazne u fazonu prosao si na zuto, a zuto se ukljucilo kad sam bio 10 metara od semafora <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ne znam da li i novi zakon kažnjava za prolazak na žuto. Ako prati EU zakone, onda je prolazak na žuto dozvoljen ukoliko ne možeš bezbedno da se zaustaviš. Bukvalno, ako ideš 40 km/h i nalaziš se bliže od 16 metara (dužina normalnog kočenja) od semafora kada se upali žuto, ti prolaziš. Ako si na 16 i više metara, ti kočiš, tako kaže zakon. Pritom je 40 samo primer, a lako se izračuna za bilo koju brzinu (brzina/10 pa na kvadrat). Naravno, podrazumeva se da moraš da poštuješ ograničenje, kao i uslove saobraćaja. I naravno da se rastojanje meri odokativno (jedna dužina vozila = 5m), a ne metrom, laserom i slično :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

ja samo mogu da kazem,

VELIKA SRAMOTA za grad NOVI SAD da na ovoj, koliko sam razumeo frekventnoj i

saobracajno problematicnoj raskrsnici, nije izgradjen kruzni tok.

VELIKA SRAMOTA.

pametovanja ko je prosao kroz crveno, koliko brzo, kome je bilo zeleno a ko je bio

pijan, nece spreciti mozda vecerasnji, sutrasnji ili neki buduci konflikt, koji ova

raskrsnica, po svom polozaju, ocigledno donosi.

otprilike vec vidim kakav ce biti sudski postupak, ali ne bih o tome...ova tri zivota

u stvari cetri (momak vise nikad nece biti isti) nece biti uzaludni, samo ako za par dana bageri "preoru" tu raskrsnicu.

toliko.

saucesce porodicama.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mislim da je krajnje vreme da se uradi dodatak u zakonu o bezbednosti saobvvraćaja ! Ako može za motocikliste da postoji " A " kategorija u nekoliko varijanti ( malo A, A1 , A2, veliko A ) - nek naprave isto tako i za automobile. Pa kad neko položi za " B " kategoriju - prvo da sme godinu dana da vozi auto do određene kubikaže il snage - 900 ccm il 45 KS, pa drugu godinu nešto malo jače, pa na kraju punu " B " kategoriju. Ali da na svakom prelasku iz manje u veću kategoriju mora prvo u policiju da mu izlistaju vozački dosije, pa ako je pravio neke teže prekršaje - ostaje još godinu u istoj kategoriji . Isuviše puta sam čuo istu priču : " Ako ja nisam imao - nek moj sin ima " - kad neko kupi balavcu jak i brz auto. A kad taj isti balavac napravi neko sranje sa tim kolima - onda kukaju i nalaze hiljadu izgovora!

Evo ga još jedan sa audijem - isto 21 godina, pregazi učenicu u Nišu :

 

http://www.24sata.rs/vesti/aktuelno/vest/audijem-pokosio-ucenicu-nasred-pesakog-letela-20-metara-uznemirujuc-video/139248.phtml

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5785 postova

Pokusavam da budem neutralan pa sad imam pitanje. Ako je vozio 160 km/h kao sto kazu, da je bio u nekom Clio-u ili tako necem sto takodje moze da ide 160 verovatno bi i on poginuo ali je pitanje da li bi ga manje mrzeli? Da li bi tada veci znacaj bio sto je neko prosao na crveno? Decka ne poznajem tako da mu nisam "advokat". Zao mi ove dece u p.m. samo necu da me zaslepi zavist i razmisljam "na glas".

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nije mrznja u pitanju. Siguran sam da se i on SAD debelo kaje i da bi dao sve da moze da vrati vreme. Nazalost nije na vreme razmislio sta moze da se desi sa takvom sumanutom brzinom. Iako je pravina, noc, zeleno svetlo. Roditelji te nastradale dece nemaju nista od toga da je i on poginuo. Njima je njihov gubitak ono sto ih boli.

 

Voleo bih kad bi 'drzava' pokrenula neku kampanju osvescivanja jer ovo su sve primeri uzaludnog tracenja zivota iz neznanja. Taj mali je rodjen 93 god, pred kraj rata i nikad mozda nije imao dobar primer jer su tad vremena bila losa. Pade mi sad na um da sam 93 god bio u NS i studirao i vrlo se dobro secam restrikcija i da sam pesacio od blizu sajma do faksa jer busevi nisu vozili, ili jednom u par H. A kad je malo odrastao tek tad su vremena(i sve do danas) losa sa svim posledicama.

 

Edit:

Isuviše puta sam čuo istu priču : " Ako ja nisam imao - nek moj sin ima " - kad neko kupi balavcu jak i brz auto. A kad taj isti balavac napravi neko sranje sa tim kolima - onda kukaju i nalaze hiljadu izgovora!

 

 

Bas sam to mislio, roditelji nisu imali, i moralne vrednosti su se izokrenule. Umesto da nauce dete pravim vrednostima oni ga obasipaju materijalnim stvarima. Drzava je kao prva zakazala i pustila je narod da se snalazi. Sad je krajnje vreme da se ispravljaju krive Drine.

Promenio član Savan
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Gledajući ove snimke uglavnom mi je sve bilo jasno. Jedino bih, iz čiste znatiželje, voleo da znam kojim dobrom se putarsko vozilo pod rotacijom pojavilo u 3 ujutro na onoj raskrsnici i zašto je lik izašao iz njega, došao do semafora i odmah ponovo ušao, te odoše kao da u tom trenutku ne izginuše ljudi na pet metara od njih.

Druga stvar koju bih voleo da saznam je način na koji je snimak policijskih kamera završio u tabloidu, onako kao da je to nešto najnormalnije. To isto važi i za ovaj poslednji snimak koji je Lisica postavio, a koji nisam imao želju da gledam. Misim sve i da je taj snimak sa privatne bezbednosne kamere nekako bih voleo smisleno objašnjenje kojim su se altruizmom vodili oni koji su medijima prosledili snimak na kojem se vidi kako audi devojčici uništava život. Misim ako je novac u pitanju, baš bih voleo da znam koliko je plaćeno.

 

Izvinjavam se na ofu. Znam da je tema o slučaju iz Rume, ali svi pričaju o Novom Sadu, pa se nadovezah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Ovo ce sada zvucati onako kako treba da zvuci, skroz pogresno....

 

Juce sam naiso na druga, koji poznaje vozaca malo bolje, ali ga i ja znam, jer sam ranije trenirao sa njim veslanje, krupan lik, izgleda kao ubica, ali nikada on nije uletao u konflikte, pod 1 jer ne zeli, pod 2, trener nikada nije dao takvo nesto, uvek je bila pretnja svakom da ce biti izbacen iz kluba, a pod 3 retko ko bi zeleo da ulece sa njim u tucu, kada je nesto visoko skoro 2 metra i ima preko 100kg suvih misica, jer trenira ceo zivot....

 

Ono sto nigde ne pise, ili mozda pise, ali nisam video, jeste to da je Despot zurio do bolnice, jer su mu napali drugara na nekoj zurci, i bio je ozbiljnije povredjen.

 

Drugo sto je reko, jeste da Despot i nije vozio, ali da ga ne drzim za rec, vec poznat sin dilera, isto 21 godina, necu da ga imenujem (znam ga), jer mu je otac poznat diler u Novom Sadu.

 

Na kojeg su pucali pre 2 godine dok je izlazio iz kluba, i to ni manje ni vise nego policajac van duznosti, kojem je pala klapna, verovatno je imao problema sa njegovim ocem, pa se svetio preko sina.... Ali preziveo je.

 

Novi Sad, bezbedan grad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja