Jump to content

Moto Zajednica

Koriscenje motocikla na kratke relacije

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: SV 650 S
Razna misljenja su napisana ovde pa ajd´ da i ja lupim nesto:

 

Ja na to gledam ovako:

 

Voznja motora je kao seks, pozeljno je da traje sto duze ali ni tri minuta "na brzaka" nisu za bacanje...!

 

Zato, vozi i uzivaj! Da li si se zapitao koliko se ti habas na kratke relacije?! NISI?!

 

Mislim da ne može jednostavnije da se kaže....

Samo se opusti i uživaj...

 

Послато са HTC One X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 615 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

GS u garazi, kinez skuter od 200 e za do posla samo ako si u mogucnosti. Ja sam kratko vreme imao takav skuter, ekstra je za zavrsavanje obaveza po manjem gradu, bolje nema.

 

To ce najpre i biti 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Idealan motor za kratke relacije. Ne haba se, a zadovoljava i sexualne potrebe. :)

 

 

Funny+Pakistani+Bike+Pic.jpg

 

Pa dobro Mile necemo perverzije sad... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Za grad je skuter definitivno keva. Lagan, okretan, malo trosi, Ima nekog prtljaznog prostora, lako se koristi (usetas se na njega, pljas dugme za paljenje, zavrnes gas i odmah se kreces), moze da se vozi jednom rukom dok je u drugoj kesa sa pivom, a i kesa moze izmedju nogu... Ali ovde je pitanje da li sta motoru fali ako se vozi svaki dan na kratkim relacijama. Dakle, tehnicko, ne upotrebno pitanje, al mi ne bi bili bjb kad ne bi palamudili o dobar dan baba, evo berem boraniju stvarima :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1671 postova
  • Lokacija: Paracin

To mi u prenesenom smislu kazemo da moze da vozi ali da nije bas kako je konstruktor planirao kada ga je stavljao na papir, i da su se drugi konstruktori bavili njegovim odlaskom na posao. Takodje ja ne bi smeo masno, slano, alkohol, ali se bas i ne pridrzavam, mogu na boraniji da zivim 65 god ili na mesu 60 pa biram sta mi se vise svidja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Svaki motor može da se vozi na kratkoj relaciji. Jedina stvar koja više "trpi" jeste ulje koje ima dva parametra po kojima degradira. Jedan je vreme provedeno na radnoj temperaturi i to je u korelaciji sa menjanjem na osnovu kilometraže dok je drugi ciklusi zagrevanja na radnu temperaturu što je u korelaciji sa zamenom u vremenskom intervalu. Unači, ulje trpi pri ciklusima zagrevaj-hladi tako da iako se ne pređe neka velika kilometraža, zbog čestog zagrevanja pri vožnji na malim relacijama ulje gubi svoja svojstva.

 

Ali opet, nije to toliko značajno i dovoljno je da se ulje menja u ciklusima kako servisno uputstvo nalaže pa da sve bude u redu i na malim relacijama. Naravno, propisno zagrevanje mašine i dalje stoji, bez obzira koliko duga vožnja se planira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Slažem se, iako degradiranje kod modernih ulja se više smatra gubljenjem svojstava raznoraznih aditiva u osnovi ulja. Igrom slučaja radim na pogonu basis oil pa sam imao prilike da vidim ta ulja. Drugi neželjeni efekat je stvaranje kondenzata i mešanje istog sa uljem. Ranije si mogao da nadjes na čepu od motora naslage sludge kad je neka bakica koristila auto isključivo za odlazak do crkve, apoteke, supermarketa slično kao i kad je probio dihtung pa pomeša vodu i ulje.

A mozda jos najvažnije od svega su svojstva materijala od samog motora. Mislim da je neko vec pominjao. Dok je hladan motor i dok stigne ulje na pravo mesto i dok se sve ne legne na svoje mesto dok se ne ugreje tu trpi motor najveće trenje i potrošnju. To je jedan od razloga zašto MB dizel motor u taksiju koji se ne gasi 24h i samo menja vozača traje i po 6 7 stotina hiljada km. Na stranu što je dobro konstruisan :)

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1671 postova
  • Lokacija: Paracin

To sam i ja od skora saznao, recimo u autobusima koji su na gradskim linijama u BG-u ulje se menja na 25000 a na onima koji idu na duze ture po inostranstvu na 40000km, isto ulje je u pitanju (Sunoko).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ti bre kao da ćeš novu Hayabusu da pališ :) Vozi tog GS-a i ne brini, dodatni skuter samo znači dodatno bacanje para (registracija, održavanje). Ja sam vozio FZ1 do posla koji je bio na samo 1km :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Dok se navuce oprema motor se vec zagrejao dovoljno za lagani gas. Podrzavam odabir najduzeg okolnog puta na posao1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja