Jump to content

Moto Zajednica

pomoc ako se neko razume u hemiju

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: okolina Valjeva-s.Ducic
  • Motocikl: honda cbr 600 f3

Drustvo imam veliki problem evo u cemu je stvar:

Od strane zlobnih I bezobraznih ljudi doslo je do ubacivanja grancice brezovog drveta u kontakt bravu mog Dominatora pa mi je sada brava zaglavljena, znate I sami da je skinuti to veoma tesko a ja nemam ni potrebni alat za to pa zato molim drugare koji se razumeju hemiju da ako znaju sta mogu da sipam u bravu da pojede drvo a da neosteti bravicu neka kazu I dali neko zna dali je brava unutra od metala ili ima plastike,drvo ima u nutra I ljudi su mi rekli da moze da mi se zabraviu toku voznje necete verovati ljudi koji su to uradili su prosli gotovo nekaznjeno I umalo ja jos da budem kriv samo zato sto neznam zakon tako da ako se ikome desi nesto slicno odmah potrazi savet advokata .

 

Hvala svima unapred

>:( >:( ???

 

;D ;D ;D ;D ;POPRAVLJENO,POPRAVLJENO! :D :D ;D ;D ;D

ZAHVALJUJEM SVIMANA POMOCI ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Bas si me bacio u razmisljanje.

Danas cu na poslu uzeti par grancica.Probacu sa raznim kiselinama.

Ali i ako neka kiselina deluje...Bojim se da ces sve okolo unistiti.

Jer ne mozes da skines,s donje strane ulozak brave.Pa da kljucem proteras tu grancicu.

Trebalo bi da moze,s donje strane bi trebalo da ima dva srafa.....

Ili s nekom iglom,da cackas.U konbinaciji s nekim usisivacem....neki vakum...

Ako mi padne nesto na pamet,napisacu. ;)

Misli te o tome... ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

A da uzmes,milimetarsku burgiju.Probusis kroz sredinu.Naravno ne do kraja.Neka ti kljuc bude mera,dokle smes da busis.

Namazes tu istu burgiju,nekim brzo-vezujucim lepkom(super lepak,...).Sacekas da se osusi,i polako izvuces.Probaj. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Mislim da je brava napravljena od spijaltera, barem je bila kod mene na apriliji, tako da sa kiselinom nemoj da se zezas, jer ako pojede drvo, pojesce i bravu takodje. Sto kaze Bata gpz, probaj sa nekom iglom, pincetom, ne pada mi na pamet nista drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

ma najbolje je da nalijes benzina unutra da upije drvo pa zapali, izgorece, i posle samo malo pirnes unutra i gotovo.

:D :D :D Ispod brave je instalacija(koja isto voli da gori).U blizini kontakt brave je rezervoar(koji takodje voli da gori),a i plastike....

Plamen nikako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Idi brate kod nekog kljucara, majstora i odnesi mu bravu ako mozes da je skines, ili zovi njega da dodje do tebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Probao sam na poslu ,dosta vrsta kiselina nagriza drvo.Ali postoji jos jedan problem.

U bravi imaju mali celicni federi koje bi kiselina upropastila.Zato kiselina definitivno,NEMOZE. ;)

Probaj ono sto sam ti napisao(1 mm burgija,lepak,..) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

lijepo skini bravu to nije nikakav problem ispod imas 2 sarafa koja je drze i konektor za struju kad je skines nosi je kod ovih sto rade kljuceve jer od dominatora brava ima malu bolcnu koji izbijes, a kad to uradis ulozak brave ispadne sam a tad drvo mozes izviti silom, onda se sve sastavi obrnutim redosledom. mozes i ti to uraditi ako imas zivaca nije problem. samo nemoj eksperimentisati pa da je upropastis jer nova je 80evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Moto guzzi Nevada 750; Honda CB 750 K7

Najbolje je da odvojis koji sat za dusu svog motora i upustis se u istrazivanje,ako nesmes ili se ne snalazis ti kod majstora!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: okolina Valjeva-s.Ducic
  • Motocikl: honda cbr 600 f3

hvala svima na pomoci ali nisam dobro objasnio mogu ja da upalim,mogu i da vozim ali nemogu da zakljucam i nemam parking svetla manje vise nije to problem nego su mi ljudi rekli damogu da se ZAKJLUCAM U VOZNJI drvo neznam gde je u cilindru nekad mi glavi i neda kontakt da dam a nekad ne ali u levo neide kluc nikako

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Guvernal moze da se zakljuca samo ako je okrenut do kraja na levo, a u voznji nikad ne okreces toliko, jedino kad pravis polukruzno u mestu, tako da neke opasnosti i nema ako te to brine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

Ako brava nije nikad skidana moraces da skines gornji trokut pa da zabusis srafove zato sto u fabrici kada stavljaju bravu masina usrafi sraf do kraja pa otkine glavu tako da nemozes da otsravis dok ne obrusis glavu srafa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago

ja sam isto za to da se brava skine i onda to resi.a,dotle bih ti savetovao da pazis gde ostavljas motor,mozda taj sto ti je zaglavio drvce zna sta radi-mozda oce da ga mune.ukoliko su srafovi zalomljeni koji drze bravu,postupak sledeci:

sraf koji drzi bravu sa donje strane obelezis sa kirnerom,malo ga ubusis,i zatim ureznice sa kontra smerom koje idu u konus-srafovi odvrnuti.

ovo sam napisao ukoliko brava mora da se skine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja