Jump to content

Moto Zajednica

Overa

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

E drugari, ja sam se "overio" za pocetak ove sezone ;D Ako neko ne razume, to znaci da sam pao s motora... bilo je otprilike ovako...

 

Lep dan, sunce je stidljivo sijalo ali je ipak sijalo i nije bilo hladno. Dan 3. Februar, bas za izbore :D. LM, nisam stigao ranije da se pohvalim, imao sam gomilu obaveza pa sam dolazio na BJB samo na "blic". I tako ja pocnem da se spremam za voznju, oblacim farmerke, 2 jakne(obicne ;D jos nemam profy opremu), zvoni meni telefon i zove me drugar da se nadjemo malo i da kuliramo. Setim se ja da sam obecao da cu ga provozati i odlazim po njega motorom, pokupim ga i "zujismo" nekih 10-tak KM-a bez ikakvih problema. Ulazimo u jednu ulicu blizu moje kuce koju dobro znam i znam koliko mogu jurcati tom ulicom i kakva je, ali... ima jedan deo na kraju ulice u kojem nisam bio bar 5 godina, to je neko "slepo crevo" i covek nema lepo mesto da se okrene, prljavo je a i tamo se ide prema njivama. Drugar kaze kao "Ajde produzi tamo, tamo nikad nisam bio, cisto da vidim sta ima" , ne znam zasto sam ga poslusao, jer tamo nema apsolutno nista! I idemo u tom pravcu, drugar mi nesto iza ledja prica, ja ga slusam i ne koncentrisem se na voznju... odjednom, na oko 5-6 metara od nas ugledam RUPETINU koje se proteze maltene preko pola asfalta! :o :o Znaci siroka oko 1m, dugacka jedno 20-30 cm i duboka oko 10-tak cm, mozda nesto manje. Cim sam je ugledao, stisnuo sam prednju kocnicu a zatim i zadnju, dobro sam usporio ali nisam uspeo da zaustavim motor. Udarili smo u onu rupetinu(koja ima oblik iznutra kao kanal ???) i odskocili od nje... sledece se samo secam da smo pali pravo u blato koje je bilo sa desne strane asfalta :( i da sam u sekundi ustao i podigao motor kao da je od papira! Nismo isli vise od 60 km/h, koliko sam usporio ne znam jer nisam imao vremena da pogledam ali ocigledno da sam dobro usporio posto su nam povrede minorne ;D.

 

Rezime pada: I ja i drugar prljavi i blatnjavi, on je imao udaren lakat i modricu na istom, ja imam modricu na butini nesto nize od kuka koja booliii ali nije nista strasno, mogao sam da hodam i da odem na posao bez problema. Motoru nije apsolutno nista! Rollbarovi su odradili svoj posao kako treba, tako da su mi spasili motor od bilo kakvog udarca i vidljivih ostecenja na njemu! Jedino sam se malo mucio da ga upalim posle pada... ali na srecu nije mu nista.

Od tog pada nisam vise vozio motor, nije zbog straha od novog pada, vec zbog toga sto se vreme malo pogorsalo a i razboleo sam se ko' konj! ;D

Ovaj pad mi je sigurno malo vise otvorio oci, sada cu jos vise voziti motor ali mnogo obazrivije jer se nepredvidiva situavija moze desiti bukvalno bilo kad! I otvorilo mi je oci da ne treba podceniti manju kubikazu, moj motor je 150ccm(a kamoli podceniti neku ozbiljniju kubikazu), a ja sam tu kobikazu ocigledno malo podcenijo. Vise necu sigurno. :)

 

Pozdrav! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Vozio sam taj motor, barovi su extra !

 

A kocnice nisu kao na trkalici, treba se privici, lose su ako poredis sa nekim drugim japanskim motorom, ali lepo rade posao na ovome !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Dobro si prosao, ali iz tvog teksta vidim da nisi nosio kacigu( ili si mozda zaboravio da napises)!!! Ljudi nosite kacige obavezno bez obzira da li se vozite po kraju ili idete na dalji put, jer se nikada ne zna sta moze da vas zadesi. U svakom slucaju bitno da tebi i ljubimcu nije nista stradalo tako da teraj dalje!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

Wolf, kad vozis sebe - pazi se, kad vozis nekoga - PAZI GA/JE vise nego sebe, jer si odgovoran za njihove zivote! nadam se da ste i ti i drug imali kacige jer ako niste...  :-\

i da, srecne "rane" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Da... kao sto rece Sith, zaboravio sam da napisem da smo imali kacige. Bez kacige ne sedam na motor nikako!

 

@vecicrnogorac

Znam druze i to svakako postujem i uzimam za ozbiljno.

 

@bokilic

Definitivno dobra skola. Od sada nema vise pricanja na zadnjem sedistu ;)

 

@kameni

Ne zalim se, super smo prosli zato sto sam ukocio na vreme, moglo je mnogo gore da bude. Zadovoljan sam ovih ishodom ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Е па, велкам ту д клаб :D

Sad kad znaš ''kakav'' je asfalt nadam se da ćeš ga se kloniti ubuduće... Lepo je napisao TomoB o vožnji udvoje i priči na 2 točka... Da si pročitao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

alalveraalalvera  ;D ;D ;D

 

i od mene isto!  ;D ;D ;D

 

 

jeftina školica, dve merice merix praška, malo ćopanja i povređen ponos.... nije strašno.

 

sve najbolje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

@kameni

Ne zalim se, super smo prosli zato sto sam ukocio na vreme, moglo je mnogo gore da bude. Zadovoljan sam ovih ishodom ;D ;)

 

 

Ja se zalim, nisam ti prodao motor da padas, vec da se vozas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Ojhaaa ! cestitam na prvoj overi i nadam se poslednjoj !

I ja se nadam da ce biti poslednja.

 

Kao sto rece crnamrlja, vazno da je bio heppy end. Poludeo bih da se nesto desilo s motorom(a i s nama) posle samo nekoliko voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Cini mi se da si malo podcenio "rupu". Rekao bih da je sirina skoro dva metra, a put je ustvari napravljen od betonskih ploca, kojih ima dve u sirinu. Na strani kojoj si vozio je po sredini pukla ploca, i napravilo se ulegnuce gde je na dnu zemlja, a ivice "kanala" cine delovi ploce pod nekim 60-70 stepeni uglom. Tu bi se bez vecih problema i na automobilu napravila havarija jer bi verovatno auto lego do poda citavom sirinom.

I cisto da znas, ima otvoren saht na pocetku vojackog puta (malo pre putnika), pa da ti ne predje u naviku ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Bio si da "osmekas" rupu a? ;) Da vidis na sta je tvoj kolega naleteo?

 

Jebem li ga koliko je tacno rupa bila siroka, to je "odokativno", bila mi frka i adrenalin me sibao pa nisam sve najbolje video. ;D

 

Samo ti zezaj... zezaj... ;) Pitacu te ja jednom... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja