Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi - QM200GY

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Situacija sledeca.moja devojka je dosla do nekih para i hoce da kupi nov motor naravno neke pare i nisu neke pa se sve svodi na novog kineza a skuter ne dolazi u obzir(kaze hoce da nauci da menja brzine itd...) gledao ja sajtove ima ovakvih ima onakvih jedni kazu ispadaju srafovi jedni kazu ok za te pare jedni kazu ovo je super.da ne smaram mnogo, ako je neko imao iskustva sa ovim proizvodjacem ili vozio nesto slicno ovome bio bih mu zahvalan na savetu.ili jednostavno prokomentarisite izgled motocikla.

Thx

cena je 1570 Eura.

 

i73316_1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Video sam ga live sa skinutim nalepnicama, ok izgleda, decko koji ga vozi kaze da ide nesto malo preko 100-ke.

 

Za te pare, a da je novo i da je 200 kubika mislim da drugi neces ni naci.

 

O kvalitetu ne bih, nisam upoznat sa konkretnim proizvodjacem !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

meni se bas svidja izgled, ali ne znam za kvalitet. Ja bi razmislio o Keeway Speed 125 na forumu sam procitao par dobrih komentara vezanih za njega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Nisam imao iskustva sa Qingqi-jem ali po mom mišljenju svi kinezi su ti "varijacija na temu", svi modeli su skoro isti samo nose različita imena od proizvodjača do proizvodjača.Ja sam imao priliku da vozim nevidjenih lomova a opet vozio sam i motore koji su plaćeni po 1500e novi a odlični...Skoro moj kum kupio neki skuter kineski, 125 kuba, sednem ja da probam ono vuče u stranu, trese, katastrofa.Odemo u servis i tamo kazu da cela jedna serija ima fabručku grešku u prednjoj viljušci. ??? A malo posle sam probao isti takav, ko šećer, nagurao sam ga do 130km/h.Znači ima dobrih, koji umeju vrlo prijatno da iznenade (skuteri tu i tamo ali ovakvi motori mogu da budu bas dobri) al treba biti pažljiv.Druga stvar, ako nisi video ovaj motor uzivo pogledaj ga negde sto pre, da ne bude ko sa onim Pheonix Speed max (valjda se tako zove), na slici izgleda bruka, preslikan CBR, tek kad sam ga video uzivo shvatio sam da mi je do kolena. :) Što se tiče izleda, nisam neki ljubitelj ovih motocikala ali ovaj mi je ok, lep je...Ima mana, npr ova "rupa" iza cilindra koja je mogla da se zamaskira bar nekom plastikom, nogostupi za suvozača u Tomos stilu, ovaj deo iza sedišta koji je verovatno ostavljen za kofer, ali ima i nekih extra stvari kao što je ova prelepa zlatna viljuška, talasasti diskovi...

Generalno ok izgleda, treba ga pogledati, za te pare tesko da moze da se nadje nesto bolje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

Zaista za te pare ekstra bajk. Srafice ces promeniti zategnuti i ostale sitnice... a sad subjektivno sedeo video sta da kazem meni se svidja zaista neces pogresiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660

imam skuter qingqija,kupljen pre 2 sezone...prva sezona ok radio..ali odma sledece poceo da brljavi jako,kvario se non-stop,pukle karike,zavrsna obrada ocajna,imas osecaj kao da ce da se raspadne motor dok ga vozis(ovo pricam za skuter)..i da bio sam kod jednog majstora u ns-u i lik dovezao istog ovakvog ko na slici..kaze kupio ga pre 2 meseca i nesto pocelo da se cuje u motoru,majstor pogleda i onako na slusanje odma kaze da su pukle karike,istog tog lika vidim posle nedelju dana na najlonu kako prodaje taj isti motor..eto ovo su ti iskustva iz prve ruke..mada ja uvek kazem kad nego pocne da razmislja o novom kinezu : bolje uzmi japanca starog 15 godina nego novog kineza..naravno ovo je samo moje misljenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Pa ko ce to da pravi?Ili bolje ko ce to da kupi?50ccm ti je kubikaza samo za skutere...Imas par izuzetaka kao RS50 i TZR50 koji su napravljeni za uzimanje para razmazenoj deci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

Zasto nema enduro i supermoto kineza od 50cc?

sami koncepti i endura i supermoto-a sluze odredjenoj svrsi koju ce 50ccm tesko ili nikada ispuniti.

moz s ubudzi da lici, al samo da lici, i onda dobijes... sta znam, recimo,...  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none

Pa postoji generic trigger sm, yamaha dt50, keeway x ray 50, derbi senda 50, cpi supercross, nisu oni toliko losi, ali nisam video nijednog kineza. ja bih kupio za po gradu za sitno svrckanje jer ne mogu da stanem ni na jedan skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Ja enduro i SM i ne gotivim, nisu mi ni pali na pamet ti modeli ali kao sto rece orkad, to ne sluzi svrsi, samo izgleda kao SM ili enduro.Druga stvar, i kada bi napravili kinezi nesto, ne bi ti to mnogo pomoglo, enduro od 50 kuba ne bi bio veličine kao onaj od 125-250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Imao Qingqi (125-10V) 2 godine. Poslije ga prodao, pa je opet prodan, i jos uvjek vozi (2005 godiste je moj Qingqi).

 

Kakav je Qingqi? Kakvo mi je iskustvo sa njim?

 

Ima o tome na forumu pa pogledaj (eto, iz prve ruke  ;) )

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=5551.0

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=2750.0

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=6911.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

@wulfu                    ajde ako ti nije tesko, napisi koje si sve kvarove imao na svom qingqi-u 125, zanimljiv tekst bas si me zainteresovao..... Sorry za off

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Pa, ono sto je napisano u prvom linku koji sam dao za predhodni post je spisak kvarova.

 

Sto se post-prodaje tice, ja sam ga prodao za 500 eura (novi je placen prije dvije godine 1.300 eura).

Od tog vlasnika je mjenjan za skuter i neku doplatu. Sadasnji vlasnik je imao imao udes sa njim, no jos se vozi...

sada doduse koa strettfigter  ;D promjenjen upravljac (sada je ravni) sada ima samo jedan instrument, itd.

 

Ja sam inace sa njim napravio oko 9.500 km i uopste nije mazen, gurao je mene i prtljag po raznim brdima, isao cak i off-road, najmanje je koriscen za ono za sta je napravljen (gradska voznja). Sada vec tuce petocifrenu kilometrazu...

 

Lik koji ga je kupio (iskusni motorista) prokomentarisao je da je kod njega sve kao kod japanca, samo sto se japancu sve te stvari desavaju u 20 godina, a Qingqiju u dvije godine.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja