Jump to content

Moto Zajednica

yamaha R1

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bez

Imam ponudu da uzmem R1 `05.Zanima me vase misljenje o ovom motoru.Znaci sve do najsitnijih detalja me interesuje a da to nisu podaci koje i sam mogu da nadjem na netu.Prvenstveno bi mogli da pisu ljudi koji imaju ovaj motor i koji su ga posedovali.

Hvala. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Besan motor. Mora se oprezno sa gasom. Jedina moja zamerka je taj fabricki Amortizer volana koji je malo krut i kad se malo turira na semaforu dize tamperaturu, tako da se jako greje (sta ce biti na leto??? Kao grejaci sedista). To je mana kod svih. Inace, ja sam prezadovoljan. Kakvo je stanje, koliko para i baci neku fotku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova

imao sam prilike da vozim par  puta r1, stvarno lud motor, npr na istoj duzini vozio se k7 600ccm, ipostigao brzinu 230km, dok na toj istoj destinaciji (pravac,brdo) r1 je bila sporija ali zato sto skace dize na tocak , proklizava, stvarno kao sto kazem mnogo lud i mnogo jak motor , i naravno dajem 10 na kvalitet motora i agregata

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Druze, rekao sam ti da motor zamerke nema. Samo je malo problem kad se cesto turira da podize temperaturu.Ali odmah pali ventilator.  Sto sam negde i procitao na nekom testu. Ostalo je sve extra. To je normalono. Nema tu neke filozofije ili da ti neko nesto objasnjava. Ako je dobra cena i u dobrom stanju, kupuj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Slazem se sa Kawom sto se tice dizanja temerature inace sve ostalo je super. Sad, zavisi koja je cena u pitanju ali ako je primamljiva ponuda onda samo napred.

 

P.S. Bilo koju novu hiljadarku da kupis ne mozes da pogresis, to je sigurno,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

imao sam prilike da vozim par  puta r1, stvarno lud motor, npr na istoj duzini vozio se k7 600ccm, ipostigao brzinu 230km, dok na toj istoj destinaciji (pravac,brdo) r1 je bila sporija ali zato sto skace dize na tocak , proklizava, stvarno kao sto kazem mnogo lud i mnogo jak motor , i naravno dajem 10 na kvalitet motora i agregata

 

Cekaj, da li sam ja dobro razumeo ili si ti rekao da je nesto od 600, sporije od necega od 1000ccm  ::) ??????

 

Molim te objasni mi ovo? Umro bih a i dalje ziveh u zabludi!  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

... i kad se malo turira na semaforu dize tamperaturu, tako da se jako greje (sta ce biti na leto??? Kao grejaci sedista). To je mana kod svih...

 

Definitino ne-premostiv problem. :o

Ima li neki after market auspuh da ne ide ispod sedista? Mozda bi to pomoglo...  ::)

Mozda ipak za turiranje na semaforu uzmes zadnji model sa "normalnim" izduvom...  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

... i kad se malo turira na semaforu dize tamperaturu, tako da se jako greje (sta ce biti na leto??? Kao grejaci sedista). To je mana kod svih...

 

Definitino ne-premostiv problem. :o

Ima li neki after market auspuh da ne ide ispod sedista? Mozda bi to pomoglo...  ::)

Mozda ipak za turiranje na semaforu uzmes zadnji model sa "normalnim" izduvom...  :D

 

Ne vredi ni to, greje i izmedju nogu, oko rama.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

... i kad se malo turira na semaforu dize tamperaturu, tako da se jako greje (sta ce biti na leto??? Kao grejaci sedista). To je mana kod svih...

 

Definitino ne-premostiv problem. :o

Ima li neki after market auspuh da ne ide ispod sedista? Mozda bi to pomoglo...  ::)

Mozda ipak za turiranje na semaforu uzmes zadnji model sa "normalnim" izduvom...  :D

 

Ne vredi ni to, greje i izmedju nogu, oko rama.  ;)

Tacno tako. Pitao sam i druge likove koji imaju isti model i kazu da je to bas problem. Ali izdzacemo  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova

nisi lepo procitao , reako sam da k7 ide, prima gas, bez proklizavanja , dizanja tocka , i postigao je brzinu 230 na toj destinaciji, dok r1 je lud, non-stop porklizava ,dize tocak , nije  mogao da se "ukroti" da postignem tu brzinu kao k7 na toj destinaciji,doduse malo je i konfiguracija terena bila takva u korist k7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
, dok r1 je lud, non-stop porklizava ,dize tocak , nije  mogao da se "ukroti" da postignem tu brzinu kao k7 na

 

Pazi nije za svakoga 1000ka!!!Drugar od (koji ima svega 65 kila) je vozio diodu sa 183/4 konaj bez broblema i dizanja osim ako to nije hteo....

Dobro mozda je asfalt los i rebrast da ne ulazimo dalje u tu temu....

 

Izvinjavam se za Off.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Kovin

slaba na malim obrtajima,trazi zavrtanje.nisam se nesto odusevio sa njom,jeste estetski prelepa ali ko voli da mnogo gazi neka pazari k5,zx10,r1 ne moze ni vodu da im nosi. vozim r1,ali po meni je kawa i honda vrh. moj drugar sa k2,oduva r1 2005 ko dobar dan. lepa je ali po meni  je za te 172ks mrtva. mali je potrosac,lako se vozi,stvar ukusa. ako je imas za male pare pazari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Kovin

sa ram airom 180. kada je predstavljena u parizu predstavljena je kao R1 172KG-172KS. koliko ja znam,mada ok mozda gresim. r1 kada vidi zx10 odma se upiski u gace :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Moje gledanje na sve nove motore je takvo da tu nema neke velike razlike gledano u ulicnoj voznji.

I ja sam gledao pre 2 godine u SM na skupu kako je lik sa Thunderraceom na trkama ubrazanja ladio sve zive i na kraju je bio drugi.

Ipak je tu veca stvar u vozacu nego u motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Moje gledanje na sve nove motore je takvo da tu nema neke velike razlike gledano u ulicnoj voznji.

I ja sam gledao pre 2 godine u SM na skupu kako je lik sa Thunderraceom na trkama ubrazanja ladio sve zive i na kraju je bio drugi.

Ipak je tu veca stvar u vozacu nego u motoru.

Sto se tice ubrzanja, takodje je veoma vazan obrtni moment, ako ne i naj vazniji. Po konjskim snagama se nikako ne moze znati u potpunosti kakav je motor. Mnogo je bitna i kriva snage i obrtnog momenta, sto linearnija to je bolje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Bravo Dimac. Ovaj masinski napravi od tebe pametnog coveka. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Moje gledanje na sve nove motore je takvo da tu nema neke velike razlike gledano u ulicnoj voznji.

I ja sam gledao pre 2 godine u SM na skupu kako je lik sa Thunderraceom na trkama ubrazanja ladio sve zive i na kraju je bio drugi.

Ipak je tu veca stvar u vozacu nego u motoru.

 

tacno,nema tu razlike koje prosecan vozac moze da oseti po gradu,mislim ne moze ni profi...jer su to nijanse,..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

sa ram airom 180. kada je predstavljena u parizu predstavljena je kao R1 172KG-172KS. koliko ja znam,mada ok mozda gresim. r1 kada vidi zx10 odma se upiski u gace :D :D

Nemooj davati takve izjave, ako nisi siguran u nesto. To ako si ti video neku trk ;)u, pa kao ovaj ga ostavio, to je mozda tada bilo tako, ali gledao sam ja kad zx10 ne moze nista sa R1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

bacite poglede na krivu snage, zx10r ubija K7 do 9000rpm, a suzuki se posle penje. a za desetku iz 2006 kazu da je mnogo manje brutalna od prethodnog modela. nisam ljubitelj yamahinih 5-ventilskih glava..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja