Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc na putu za Evropu - gde se uclaniti?

Recommended Posts

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: none
On 3/2/2024 at 4:42 PM, zaludan said:

 

Ovo jedino ako su opet menjali uslove. Šlep je bio neograničen o njihovom trošku ako auto ne može da se popravi za dva dana.

Uslovi se pišu na zilion strana malim fontom i većina ni ne čita, a kad zatreba, pa što niste čitali

Reklama velikim slovima a uslovi mali slovima, kao klickbait naslovi u novinama, "padaju cene stanova" klikneš na naslov a tekst kaže padaju cene stanova u Amsterdamu, koga briga za tu vest...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Samo da potvrdim, izgleda da je Wozzi definitivno pukao.

Sinoć drugaru stao auto u lokalu i pošto meni ističe wozzi krajem meseca htedoh da ga aktiviram, da ne plaća šlep.
Iz aplikacije izbacuje, zovemo korisnički podršku, dodajemo do izbora opcije i kad izaberemo pomoć na putu tu se veza prekine. I tako jedno 10 puta (naivno smo mislili da je preopterećenje pa smo pokušavali u više navrata i jednu i drugu opciju...

Dakle ako je imate aktivnu ne uzdajte se previše...

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2056 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Gde im je direkcija ? Da prošetamo nas 100 - 200, da nam vrate pare...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1760 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 30 minuta, Blaza je napisao:

Gde im je direkcija ? Da prošetamo nas 100 - 200, da nam vrate pare...

Negde u Luxemburgu, valjda beše..

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Taman lepa ekskurzija, da vidimo sveta...

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda CB500X 2023.
7 hours ago, Bokes said:

Samo da potvrdim, izgleda da je Wozzi definitivno pukao.

Sinoć drugaru stao auto u lokalu i pošto meni ističe wozzi krajem meseca htedoh da ga aktiviram, da ne plaća šlep.
Iz aplikacije izbacuje, zovemo korisnički podršku, dodajemo do izbora opcije i kad izaberemo pomoć na putu tu se veza prekine. I tako jedno 10 puta (naivno smo mislili da je preopterećenje pa smo pokušavali u više navrata i jednu i drugu opciju...

Dakle ako je imate aktivnu ne uzdajte se previše...

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Ista situacija. Zvao sam 10 puta na oba ona broja i ništa. Zvoni neko vreme i prekine se veza. Prošlo sat dva i ponovo sam zvao i ništa.

Dobro je samo što sam ja informativno zvao da mi operater ispriča šta me zabimalo ali nikoga nisam dobio.

Izgleda da su stvarno pukli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
WWW.AMCSRBIJA.RS

DODATAK ZA MOTORE U nameri da svim vozačima izađemo u susret, uzeli smo u […]

 

Jedini imaju Moto Dodatak.Ima i ko iskustva?

 

 

Ide sajam Možda će biti nekih akcija

ATLAS-SERVIS.COM

Atlas 24h Moto Evropa Paket omogućava u slučaju kvara ili nezgode u inostranstvu popravku do 500€ ili neograničen šlep do Srbije.

Imaju moto kao poseban paket i to samo Evropa.Ima li tu iskustava?

 

Promenio član JevtaNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 672 postova
  • Motocikl: XTZ 750

AMSS prihvata motocikle...dobio sam potvrdu preko telefona od njihove korisnicke sluzbe, a pise im i u pravilniku o clanstvu:

 

Definicija vozila za koje važe tehničke pogodnosti
Član 18.
Vozila za koja se garantuju tehničke pogodnosti su isključivo putnički automobili, laka dostavna vozila, čija ukupna masa vozila i tereta ne prelazi 2,5 tone i motocikli. Od pružanja ove pogodnosti izuzeti su kamioni i kombi vozila. Za vozila čija ukupna masa vozila i tereta zajedno prelazi 2,5 tone garantuju se sve tehničke pogodnosti osim šlepa vozila.

 

I oni imaju neka glupava pravila i situacije od kojih zavisi kako ce da izvrse uslugu slepa i prevoza ali i dalje u njih imam najvise poverenja u odnosu na ove uglavnom strane agente i fantomske firme koje posluju preko mobilnih telefona...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
WWW.AMSS.ORG.RS

Auto-moto savez Srbije je nacionalno i nezavisno udruženje u koje su udruženi građani i vozači. U ovom trenutku Auto-moto savez Srbije broji više od 100.000 članova i korisnika članskih...

 

ne piše tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Pisao Atlasu da mi pošalju uslove napismeno.Oni zvaali da nude paket pitam šta ako me lažeš.Kaže dobjete ugovor kada platite ne može ranije.

Da bi bio pokriven atlasom treba mi 4  paketa.

Za auto srbija

za auto evropa

Za motor srbija

za motor evropa

Promenio član JevtaNS
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 672 postova
  • Motocikl: XTZ 750

@JevtaNS ti si poslao ovaj link: https://  www.amss.org.rs/  clanstvo/strana/opsti-uslovi-clanstva

 

Ja sam gledao ovaj link: https://www.amss.org.rs/  clanstvo/  opsti-uslovi-clanstva/pravilnik-o-clanstvu

 

U jednom linku ne pise , u drugom pise. To znaci da nisu azurirali sajt. Medjutim, zvao sam ih pre pola sata i dva operatera su mi potvrdila da "rade" motocikle.

 

 

 

Promenio član Marko81

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 672 postova
  • Motocikl: XTZ 750
1 hour ago, JevtaNS said:
WWW.AMCSRBIJA.RS

USLOVI  POMOĆI NA PUTU ZA EVROPA PREMIJUM PAKET – AM CLUB   Član 1. […]

 

 

AMC šlepanje samo do 400evrića ali reklamno piše drgačije

 

Da, izgleda da je kod tih firmi koje pruzaju pomoc na putu ovo najvaznije. Kod atlasa je limit 1000 evra ako zelis da te odmah slepaju nazad, gde se od tih 1000 evara odbijaju svi troskovi dok ne dodju po tebe. Znaci, treba ih pitati koliko racunaju kilometar pa videti da li se to uklapa u onih 1000 evra koje si platio 6.000,00 RSD. Na primer ako odem 1000 kilometara daleko od kuce i tu me zadesi kvar, a oni treba da dodju i da me vrate sto njiima izlazi oko 2000 kilometara - i ako je kilometar 0,5 evra to mu dodje ukupno 1000 evra. Sve preko toga dopalcujes po ceni lokalnog slepera...

 

Interesantno je da nece da slepaju ako ti je motor na parkingu ili negde ispred kuce. Slepaju samo ako si na auto putu ili magistrali ili lokalu - zemljani putevi takodje nope....

Promenio član Marko81

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
pre 57 minuta, Marko81 je napisao:

@JevtaNS ti si poslao ovaj link: https://  www.amss.org.rs/  clanstvo/strana/opsti-uslovi-clanstva

 

Ja sam gledao ovaj link: https://www.amss.org.rs/  clanstvo/  opsti-uslovi-clanstva/pravilnik-o-clanstvu

 

U jednom linku ne pise , u drugom pise. To znaci da nisu azurirali sajt. Medjutim, zvao sam ih pre pola sata i dva operatera su mi potvrdila da "rade" motocikle.

 

 

 

A možda kažu posle da ti nisi gledao ažuran.To rekla kazala nšta ne rešava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Atlas

"Ukoliko Korisnik usluge zahteva da se u okviru usluge iz st. 1 ovog člana, tač. 1. povratak vozila i putnika u Republiku Srbiju izvrši odmah, a najkasnije u roku od 4 radna dana od dana upućivanja poziva Korisnika usluge ka Call Centru Atlas Servisa sa zahtevom za povratak vozila u Republiku Srbiju, limit za uslugu iznosi 1.000,00 (slovima: hiljadu) eura.
Ukoliko je Korisnik usluge saglasan da Atlas Servis organizuje i izvrši povratak vozila u Republiku Srbiju najkasnije u roku od 30 dana od dana upućivanja poziva Korisnika usluge ka Call Centru Atlas Servisa sa zahtevom za povratak vozila u Republiku Srbiju, Atlas Servis će pokriti sve tako nastale troškove. U tom slučaju, troškove povratka svih putnika iz vozila Korisnika usluge u Republiku Srbiju, Atlas Servis će pokriti do iznosa ukupne cene autobuske karte u jednom pravcu za sve putnike, a Korisnik usluge taj iznos može da iskoristi i za druge vidove prevoza."

Znači povratak kući za 3 dana do 1000 evra 30 dan bez ograničenja.

"2. asistencija podrazumeva:
a) šlepanje do ukupno i najviše 50 km (slovima: pedeset kilometara) (kilometraža šlepanja se obračunava u dva pravca: od mesta kvara vozila ili saobraćajne nezgode, odnosno mesta utovara vozila do najbližeg servisa ili do najbližeg ovlašćenog servisa ili do adrese Korisnika usluge navedene u Ugovoru ili prijavljene prilikom aktivacije Paketa, odnosno mesta istovara vozila i nazad) ili
b) manju popravku na licu mesta (npr. struja, pneumatik, nestanak goriva), do 50 km (slovima: pedeset kilometara) bez naknade (odlazak od najbližeg vozila Atlas Servisa do mesta kvara i povratak), bez naknade, s tim da trošak rezervnog (zamenskog) dela ili goriva snosi Korisnik usluge ili....."

Sve u svemu neće da kažu ko odlučuje o tom ILI.

 

INTERNACIONALNI + PAKET - USLOVI - 2022.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Kada čovek pročita pažljivo kakvi su uslovi svih kuća stvarno da se zapitaš šta da radiš.

 

AMSS: "Tehničku pogodnost Besplatan šlep vozila u slučaju saobraćajne nezgode Član ostvaruje pod uslovom da vozaču šlepa da na uvid dokument koji dokazuje da je došlo do saobraćajne nezgode, radi fotografisanja i dostavljanja AMSS-u. Ovaj dokument je: Evropski izveštaj o saobraćajnoj nezgodi; zapisnik ili službena beleška saobraćajne policije o izvršenom uviđaju."

 

I šta da se desi recimo neki blaži pad i polomi se poluga menjača, ručica kvačilla i ne može da se namesti... Da zovem Policiju da prave zapisnik? 

 

Motor mogu da ti zadrže do 30 dana ako se nekome tako prohte.

AMSS:"Tehničku pogodnost Besplatan šlep vozila u slučaju kvara u inostranstvu do mesta prebivališta kod PREMIUM EVROPA članskog paketa, Član ostvaruje pod uslovom da ukoliko kvar nije moguće popraviti na putu, vozilo se šlepa do najbližeg servisa na teritoriji zemlje gde se kvar dogodio i ukoliko vozilo ne može biti popravljeno u roku od 7  radnih dana, od dana kada je vozilo doveženo u servis, uz obaveznu pisanu potvrdu servisa, dosatvljenu Operativnom centru AMSS, da vozilo ne može biti popravljeno. Maksimalni rok izvršenja ove pogodnosti-besplatnog šlepa vozila u slučaju kvara vozila je 30 dana od kada je članska pogodnost zatražena. Član je u obavezi da obezbedi svu potrebnu dokumentaciju za prelazak vozila preko granice."

 

Čekam, evo još malo pa dva meseca SW MOTECH zaštitu za ruke a koliko bi čekao neki deo za novi motor.

 

Kada napravim scenario kako bi nešto moglo da izgleda jedina dobra stvar je to što, kao što neko reče, "da uplatim da me ne bije maler".

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Član 29.
Atlas Srevis zadržava pravo da u budućnosti može da izmeni i/ili dopuni ove Uslove kao i Pakete pomoći na putu i obavezuje se da javno informiše Korisnike usluga putem zvanične internet stranice Atlas Srevisa www.atlas-servis.com
Korisnik usluge je saglasan i prihvata sve buduće izmene i dopune postojećih Uslova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 281 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
pre 43 minuta, JevtaNS je napisao:

Član 29.
Atlas Srevis zadržava pravo da u budućnosti može da izmeni i/ili dopuni ove Uslove kao i Pakete pomoći na putu i obavezuje se da javno informiše Korisnike usluga putem zvanične internet stranice Atlas Srevisa www.atlas-servis.com
Korisnik usluge je saglasan i prihvata sve buduće izmene i dopune postojećih Uslova.

U prevodu, mi će da te cecamo, a ti ne smeš da se buniš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1702 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 6 sati, JevtaNS je napisao:

Pisao Atlasu da mi pošalju uslove napismeno.Oni zvaali da nude paket pitam šta ako me lažeš.Kaže dobjete ugovor kada platite ne može ranije.

 

Ja zvao Tesla24, kazu poslaće mi.

Ako pošalju, javljam...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja