Jump to content

Moto Zajednica

Svratio sam kod SStruje na kafu!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Davno sam procitao na forumu temu "Svratite na kafu",koju je postavio tada za mene tamo neki SStruja,reko sigurno klinac neki kome je dosadno pa na taj nacin da upozna sto vise ljudi sa foruma...Tada sam rekao da cu mu udovoljiti i doci jednom kod njega na kafu!

Vremenom sam upoznao SStruju,prvi put na BJB skupu u Strostenu,svojom pojavom i velicinom razbio mi je iluziju koju sma imao o njemu,nije klinac kome je dosadno i voli da kuva kafe....

Druzenje je nastavljeno i ubrzo je postao clan kluba Bivsih Prijatelja i moj brat po tocku i.....mnogo sam se raspisao u ovom uvodu,primio sam se,davno sam pisao sastave u skoli...

Nedelja,prvi slobodan i lep dan posle dugo dugo vremena,pa reko da ispunim obecanje dato SStruji.Posle visecasovnog montiranja novih bisagica na motor,obavljanja gradjanske duznosti,uputio sam se ka Velikoj Plani.Auto putem do iskljucenja za Pozarevac,posle razbijanje monotonije i nastavak lokalnim putem preko Male Krsne ka Velikoj PLani.Nailazim se sa SStrujom,koji predlaze da posetimo novo-otvoreno etno selo,2 km od centra V.Plane,ka Zabarima.

 

sta40996.jpg

 

sta40998.jpg

 

Etno selo je jos uvek u izgradnji,ali po onome sto je dosad uradjeno zasigurno ce biti fenomenalno,pogotovo kada prolece izmami zelenu vegetaciju.Restoran u sredini,ostrvca koja su povezana mosticima,na kojima je predvidjena izgradnja bungalova za nocenje,imrovizacija vodenice,veliko jezero....

 

sta40999.jpg

 

sta41008.jpg

 

sta41001.jpg

 

sta41002.jpg

 

sta41003.jpg

 

Nakon toga smo se susreli sa Nesom u jednom lokalnom kaficu, Nesa vozi Hondu shadow 1100,motor kao iz fabrike.Pricamo o razvoju V.Plane i drugim bajkerskim temama uz ispijanje cajeva i gustih sokova.Upucujemo se ka starom selu i usput SStruja daje primer skolske voznje,kao sto je nedavno pominjao 30-40 cm od ivice asfalta,migavci pri obilazenju,ovo ono ;D.Kod SStruje kaficu zamenjuje sarmica sa ljutim papricicama,uh kakve su bile,da me nije bilo sramota ne bi nista za njega ostalo...

Ogovaranje Bivsih Prijatelja posle rucka i odlazak kod Slave,SStrujin dobar drugar koji zivi u blizini,a razlog posete je moj Suzuki i Slavini mehanicarski kvaliteti.A u Slavinom dvoristu,ispred njegove radionice,mini moto skup.Gilera NX1,Yamaha FZR 600,Kawasaki GPZ 500(vlasnik ga predstavlja kao Ninja),i ponosni vlasnici,Deja,Dragan,Radza.

Iznenadilo me je koliko su prijatni i druzeljubivi svi ljudi sa kojima sam se upoznao,kao da je vladalo neko nepisano pravilo "ako si sstrujin drugar onda si i moj drugar",ne bas cesta pojava kod nas,pogotovo van bajkerskog kruga!Eto,"ubio" sam 230 km,od kojih sam 100-tinak km bio ukocen od hladnoce,ali je to sve palo u zaborav zadovoljstvom kvalitetno provedenog dana!Ispostavilo se da je meni SStruja udovoljio svojim gostoprimstvom ;)!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

[move]sbpider1.gif[/move]

 

Hehe, pauk se javio da dolazi a nije rekao da je montirao bisage iz serije zlatna godisnjica Louisa a nisam ni ja njemu reko da sam montirao i ja bisage i to duplo skuplje od njegovih :) Nasao sam ga u Plani na autobuskoj stanici, taman je zavrsio burek u najozloglasenijoj pekari u Plani, no nisam hteo nista da mu pricam kako mu se ne bi jos vise slosilo...

Kako sam tog dana pricao sa drugarom o etno selu a nisam imao prilike da ga vidim iako mi je prakticno u komsiluku, otisli smo zajedno tamo... Kao sto je Pauk vec opisao, drvena crkva koja jos nije zavrsena, autenticne drvene kuce koje su prenesene tu (rekao bih po izgledu ali cu proveriti!), restaurirane i koje ce biti pekare, prodavnice suvenira, razne radionice gde ce se izradjivati suveniri na starinski nacin, tkanje, rezbarenje itd....

 

Kada se prodje pored tih baraka, na obali vestackog jezerceta se nalazi restoran, cija je sala zastakljena i ima fantastican pogled na vec pomenuto jezerce

 

sta41004.jpg

 

sta41007.jpg

 

sta41011.jpg

 

sta41012.jpg

 

Oko jezerceta se nalazi uredjena staza celom duzinom, a u jezercetu nekoliko ostrva do kojih se dolazi drvenim mosticima. Na istim ostrvima tek treba da se izgrade bungalovi, letnje baste itd... Sveusvemu, bice to izvanredna turisticka atrakcija koju obavezno treba posetiti.

U restoran, nazalost nismo stigli da svratimo jer nas je Nesha (honda shadow) zvao i ocekivao nas u centru plane na caju. Posto smo prosetali celim kompleksom, posli smo nazad da nas covek ne bi puno cekao... U tom trenutku je proradio onaj burek koji ne bi prosao zdravstvenu inspekciju ni u Indiji tako da se Pauk upoznao sa jos jednom znamenitoscu ovog kompleksa, izbliza, ali tek posto je sacekao na red... Po mucnom izrazu lica, cekanje mu je tesko palo :)

 

sta41014.jpg

 

Kada je obavio drugu gradjansku duznost toga dana, krenuli smo nazad

 

sta41015.jpg

 

Motori su ostali parkirani na ulazu, medju automobilima, iako smo mogli da motorima sidjemo do dole pesackom stazom, odlucili smo da budemo fini!

 

sta41017.jpg

 

Dalje je Pauk sve opisao, posle onog bureka je jedva pojeo dve sarme i pola ljute papricice, odvezo svog ljubimca kod cika doktora koji mu je saopstio da mora da se dobro isprsi da bi ga sredio za sezonu (kardan je zakon!) Kod majstor-slave, mini-moto skup, racunajuci nase motore, ukupno 6 motora :)

Na putu do Beograda, koji je trajao dva i po sata se propisno smrzo kako sam priznaje.. Steta sto je dan kratak a noci hladne te je i samo druzenje kratko trajalo... no ima vremena da se sve to ponovi...

 

<-WC [move]sbpider1.gif[/move]

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Dva i po sata od Plane do Beograda?? Pa jel isao peske? :) Ili je opet obavljao gradjansku duznost?? 

 

Ovo se mora posetiti na prolece... A Pauka i Acu vodimo na BUS stanicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Stvarno izgleda odlično.

Kad je to izgrađeno ?

Jos uvek je u izgradnji,nije sve zavrseno,pretpostavljam da ce do leta dosta toga biti uradjeno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Sigurno si prolazio kroz Krnjevo, tamo sam proveo dobar dio djetinjstva pa kad sljedeće ljeto dođem, obavezno idem tamo jer to mi je oko 15 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja