Jump to content

Moto Zajednica

moto otpad u Crnoj Gori ?????

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r i Honda NSR125

kad pocne da trokira onda mi i svetla na faru trepere smanjuju se i povecavaju jeli to normalno za 2t

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Nemoj da palis bez lamelnog ventila, nece svakako raditi kako treba, imace manje snage a napunices filter goriva benzinom jer ce ti izgurati smesu napolje. Ako ti svetla idu sa namotaja onda mogu da trepere na leru ali ako ti trokira pri visim obrtajima ne bi trebalo svetla da trepere..da ti ne baca negde varnicu gde ne treba pa zato trokira? Ne znam, nisam siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r i Honda NSR125

Sinoc sam ga upalio po mraku digao rezervoar i turirao ga ne baca nidje varnicu da se vidi okom cak sam drzao kablo od svecice rukom i nista:) sad sam rasklopio i vratio lamelu poslusao sam tvoj savet i hvala ti,pri visokim obrtajima kad zatrokira smanje se svetla bas dosta cim obali obrtaje onda je sve ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r i Honda NSR125

macen CDI,nema blokadu na auspuh,nema blokadu kod karba,igla podizena i karb nastelovan,svecica nova ostaje jos nesto sa strujom da zeza namotaji ili sta vec 0zbunjen.gif0stabre.gif kako da provjerim to zna li ko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ako imas unimer, voltmetar da izmeris napon, nakaci ga na akumulator..u leru bi trebalo da daje oko 13 volti mozda malo manje a kad ga turiras ne sme da ode preko 14.5 volti. Ako ide preko znaci da regulator (regler) ne radi kako treba. Vec kad si tamo, izmeri i napon akumulatora pre nego upalis motor, ne bi smeo biti ispod 12 i kusur volti ako je dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r i Honda NSR125

akumulator 12,41 kad je ugasen motor,upaljen na leru 14 a pod turazom 14,48 i kad pustim gas 15,01 na leru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r i Honda NSR125

tek upaljen 14 pod gasom 14,70 a kad mu pustim gas 14,99-15,04 varira izmedju ta dva broja ler gas mi je malo pojacan na 2000 obrtaja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Cini mi se da ti je riknuo regler. Najbolje kontaktiraj clanove foruma Joska ili Arakis i obrazlozi im problem, ako je regler oni ce ti objasniti sta i kako. Kada to sredis i struja radi kako treba, ako i dalje ne radi motor, cackaj dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

imaš definitivno problem sa strujom, fizičke blokade su skinute, ali ga struja nešto kida, može biti regler ili CDI, mada više sumnjam na taj čačkani CDI, ako imaš gdje da pozajmiš za probu neki CDI sa motora bez blokade to bi bio dobar potez

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r i Honda NSR125

CDI je potpuno uklonjen kako i sta nemam pojma je uradio ali ga je uklonio cak i dzekove je nedje prikacio nema ni njih to je bilo pod sic sad je sve prazno a doci do majstora je vec prava sreca nemozes ga ni puskom nafatat,proslu sezonu je sa mukom probijao blokadu ali sad nece0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ajmo ovako, što se CDI-ja tiče, on uz pomoć signala sa radilice, ponekad i položaja ručice za gas i još nekih detalja, diriguje mapom paljenja, podešava paljenje pri startovanju i kroz čitavu lepezu obrtaja, od najnižih do najviših, daje impuls bobinama koje daju struju svjećicama i bacaju varnicu. Nema CDI-ja, nema podešavanja paljenja, pa ni davanja struje svjećicama, ni varnice.

 

U prevodu nema CDI-ja, motor ne radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r i Honda NSR125

Ajmo ovako, što se CDI-ja tiče, on uz pomoć signala sa radilice, ponekad i položaja ručice za gas i još nekih detalja, diriguje mapom paljenja, podešava paljenje pri startovanju i kroz čitavu lepezu obrtaja, od najnižih do najviših, daje impuls bobinama koje daju struju svjećicama i bacaju varnicu. Nema CDI-ja, nema podešavanja paljenja, pa ni davanja struje svjećicama, ni varnice.

 

U prevodu nema CDI-ja, motor ne radi

 

ok to sam donekle shvatio ali radi se o sledecem da sam ja moj motor sto se tice mehanickih djelova rasklapao citavog cak i plastike i nisam nasao CDI nidje nesto je on budzio zato sto mi je CDI bio ustrojena verzija,neznam sta je uradio al tako je :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Nemoguce da nemas CDI. Skini tank, trebalo bi da bude blize prednjem delu motora, ispod tanka. Izgleda kao mala cigla, obicno crne boje, pravougaonik sa puno zica sto idu u i iz njega. Iz njega takodje ide zica na bobinu koja ima zicu koja ide na lulicu za svecicu.

 

Mislim da definitivno imas problem sa strujom, kazes da kad krene da trokira i svetla trepere..kada to otklonis tek tada mozes gledati dalje sta i kako. Da li je regler dobar, meni se cini da nije, evo kolega rekao da to tako treba, nemam NSR pa da uporedim. Mislim da je 16v previse i za akumulator i za elektroniku i za sijalice. Mozda negde probija na masu. Mozda se masa otkacila, korodirao kontakt. Fokusiraj se na struju i redom sve proveravaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Probaj ti neku bolju svecicu. Cvaje umeju da satiru svecice ako preliva karburator. Moze svaki dan vise svecica da crkne. On nema veliki napon u voznji nego samo na leru. U voznji mu trokira. Nabavi automobilsku svecicu sa dugim navojem Champion N9Y ili N9YC kosta 3 eura i neces imati problena. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r i Honda NSR125

Probaj ti neku bolju svecicu. Cvaje umeju da satiru svecice ako preliva karburator. Moze svaki dan vise svecica da crkne. On nema veliki napon u voznji nego samo na leru. U voznji mu trokira. Nabavi automobilsku svecicu sa dugim navojem Champion N9Y ili N9YC kosta 3 eura i neces imati problena. :takoje:

 

cim je nadjem probacu,uzeo na njega je bila ngk pa sam mu stavio od auta bosova neka i sad katalosku ngk i isto se ponasa probacu na ove pa javljam sta se desava0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja