Jump to content

Moto Zajednica

moto otpad u Crnoj Gori ?????

Recommended Posts

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Na svecici imas anodu i katodu. Izmedju sevaju varnice. Zazor je prostor izmedju anode i katode. Sto su blize varnica je jaca ali kraca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r i Honda NSR125

Slazem se sa tobom sjutra ide kod majstora bolje ce on,hvala vam na pomoci,javljam sta je uradio pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Cuknes svecicu par puta rukom o shinu ili nesto slicno metalno i proveris zazor. Zicanom cetkom je ocistis da skines naslage i vratis nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

A cekaj da te pitam ovako. Da li motor radi tj pali i ide? Da li mozes da ga vozis 10 minuta da se dobro zagreje pa onda probas da gasiras u crveno? Jer ovako na ladno svakako nece da prima gas ni najispravniji 2t motor na svetu. Obavezno stavi drugu svecicu, ako mozes nabavi bilo koju samo da je ispravna cisto radi probe, vozi 10 minuta normalno da se zagreje i onda probaj druga pun gas, treca pun gas, cetvrta itd. Ako je i dalje isto onda definitivno sa strujom nesto ne valja. Teraj kod drugog majstora, moze i auto elektricar samo nemoj kod tog Paganinija gde si terao do sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r i Honda NSR125

Motor radi i pali super bez problema,kao sto si rekao nikad ga ne turiram hladnok cak ga nekrecem dok nedigne radnu temparaturu kad dobro ugrije i odvozam 20-30 km isto se ponasa mozda cak i losije nego kad tek krenem,kod ovog se nevracam ni u ludilu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r i Honda NSR125

Iz njemacke mi je stigla ngk br10 es tako nekako kataloska nova pre toga bosova sutra kupujem novu da probam pa kod majstora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ako je ova dobra nemoj trositi novce nego odmah teraj kod majstora pa ako ti on kaze onda kupi. Jako me interesuje sta je pa ako elektricar nadje problem i popravi molim te napisi ovde sta je bilo. Ne bi bilo zgoreg da ako mozes ostanes kod majstora dok radi, ako ti dozvoli, pa usput naucis nesto. Tako i ja radim, najbrza i najbolja skola. Jos ako se ponudis da pomognes pa malo zaprljas ruke i majstor vidi da se trudis ima da ga sredite za par dana bolji nego nov0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r i Honda NSR125

moj auto elektricar kaze da se nista nerazumije u motore i struju oko njih tako da cak nije ni hteo da pogleda o cemu se radi kaze pretrpan je poslom i nerazumije se0ljut2.gif moram pod hitno da menjam auto elektricara,objasnio sam mu o cemu se radi i kaze nerazumi je se0ljut2.gif0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Tvoj motor ima dve struje. jedna je struja za bobinu i paljenja i to je poseban namotaj a druga je struja za akumulator, svetla i ostale potrosace i tu struju regulise regler. Tako da te ne vacari kao regler i ostalo. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Vidi, ako nemaš CDI, onda je to najvjerovatniji izvor tvojih problema, paljenje ti je u k..cu, a pošto "nemaš" CDI znamo i zašto, samo treba ispitati šta se tu sa strujom desilo.

 

Nađi service manual za taj motor i pomalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

http://www.manualedereparatie.info/en/download/Honda-NSR-125-F-R-Service-manual.html

 

U manuelu kaze da je normalna voltaza do 15,5V ali to nema veze sa radom motocikla. Ovaj motocikli moze da radi bez reglera i akumulatora i ostale instalacije, ali bez CDI ne moze :lol: :lol: :lol:

 

Ima CDI jer bez njega ne bi imao varnicu, tj. ne bi upalio bez upaljaca :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r i Honda NSR125

Braco sve je to ok al ja znam kako izgleda CDI i lik ga je makao sta je nabuzio pa on pali pojma nemam cim ga nafatam pitacu ga,sad i mene pravo zainteresovalo,sa njim je isto radio kao sad cak i gore slabije je punio akumulator,sad je to ok ali opet brljavi u velikim obrtajima desi se po nekad da probije i da zavrti u voznji do 11000 obrtaja al to u 10x upali 1x to kad ga iz 6 prebacim u 4 pa pun gas i brzinsko saltanje 5 pa 6 i to mu dodje nedje oko 130 km/s al mi ga pravo zao da ga tako satirem jer par sekundi brljavi pa probije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Da nije doktor majstor čudotvorac ubacio platine možda, ne znam kako bi mu to uspjelo, ali ako je maknuo CDI, time i elektronsko paljenje, to bi bilo objašnjenje, platine nisu neki ljubitelji visokih obrtaja. Ili je možda neku sličnu zbrljotinu napravio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ajmo ovako redom. Kabl od svecice ti je povezan na bobinu. Na sta je bobina povezana? Slikaj telefonom pa zakaci ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki zx6r i Honda NSR125

Ajmo ovako redom. Kabl od svecice ti je povezan na bobinu. Na sta je bobina povezana? Slikaj telefonom pa zakaci ovde.

post-25919-0-62565000-1397290795_thumb.jpg

post-25919-0-05564600-1397290808_thumb.jpg

post-25919-0-70058100-1397290818_thumb.jpg

post-25919-0-84697300-1397290828_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Tek mi sad nista nije jasno1neznam.gif ne gine ti neki dobar elektricar da pronadje smisao u svemu ovome..kablova svih vrsta na sve strane..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja