Jump to content

Moto Zajednica

Letnja moto oprema

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Evo posle dve sezone uspeo sam da kompletiram moto opremu, od glave do pete. U pitanju je ona univerzalna, moze i zimi i leti, ali nije najbolja ni za jedno ni za drugo, ako me razumete, a posto 80% vremena se vozimo po visokim temperaturama sad sam u potrazi za letnjom moto opremom, pre svega jaknom.

Prvo sam pogledao sta Lucky ima, i vidim zanimljivu Scottovu jaknu(inace imam scottove pantalone i prilicno sam zadovoljan), bitno mi je da je mesh naravno, i da ima full protektore, sa time ne zelim da se zeezam uopste. Cena mi je prihvatljiva sasvim, i vise od toga ne bih ni mogao da dam. Ostavicu link pa mi recite sta mislite o njoj.

 

Dalje me zanimaju vasi predlozi u vezi letnjom moto opremom, da li znate jos neku jaknu koji bih mogao da pogledam? Takodje me zanima sta je jos dobro imati na sebi leti osim jakne, odnosno aktivni ves itd... da li toliko znaci to sto ga imamo na sebi?

 

I na kraju, predlog i za pantalone?

 

Tekst koji želiš

 

 

Hvala na odgovorima i pozdrav! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

nema tu shta, mesh jakna je za leto i svejedno chesh se znojiti kao blesav. pa znojish se i u majici leti.

al lakshe je chim krenesh da vozish, pirka kroz nju i hladi, dodushe hladi mnogo kad se oznojish tako da preporuchujem pojas uvek da nosish da greje bubrege.

ja imam buffalo airflow jaknu, kupio u pegazu, imaju i lone za nju, bila je oko 70E, tako neshto su i lone koshtale.

zimi i ovi prelazi proleche/jesen sam u kozhi od glave do pete a leti mesh, osim kad idem na duzhu turu tad je kozha na meni.

toliko od mene.

 

PS na proshlogodishnjem sajmu videh prsluk koji se natopi vodom i hladi par sati. u pitanju je neki gel, cena je bila oko 70E i to je vrh stvar kad si u kozhi na jachim temperaturama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6324 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Za takve prsluke kazu da su nezamenjivi na visokim temperaturama, voznja po pustinjama i slicno, nisam video da kod nas ima tako nesto da se kupi. Potrazite ne netu coolig vest, videcete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Za takve prsluke kazu da su nezamenjivi na visokim temperaturama, voznja po pustinjama i slicno, nisam video da kod nas ima tako nesto da se kupi. Potrazite ne netu coolig vest, videcete.

ima firma koja ih prodaje ovde, al sam broshuru negde zagurao. ako je nadjem vichem. cena je bila 70E.

http://motoring.rs/sr/techniche.1.115.html

TECHNICHE

 

i tema od proshle god u vezi prsluka

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/92221-ima-li-neko-iskustvo-sa-prslucima-koji-hlade/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Evo posle dve sezone uspeo sam da kompletiram moto opremu, od glave do pete. U pitanju je ona univerzalna, moze i zimi i leti, ali nije najbolja ni za jedno ni za drugo, ako me razumete, a posto 80% vremena se vozimo po visokim temperaturama sad sam u potrazi za letnjom moto opremom, pre svega jaknom.

Prvo sam pogledao sta Lucky ima, i vidim zanimljivu Scottovu jaknu(inace imam scottove pantalone i prilicno sam zadovoljan), bitno mi je da je mesh naravno, i da ima full protektore, sa time ne zelim da se zeezam uopste. Cena mi je prihvatljiva sasvim, i vise od toga ne bih ni mogao da dam. Ostavicu link pa mi recite sta mislite o njoj.

 

Dalje me zanimaju vasi predlozi u vezi letnjom moto opremom, da li znate jos neku jaknu koji bih mogao da pogledam? Takodje me zanima sta je jos dobro imati na sebi leti osim jakne, odnosno aktivni ves itd... da li toliko znaci to sto ga imamo na sebi?

 

I na kraju, predlog i za pantalone?

 

Tekst koji želiš

 

 

Hvala na odgovorima i pozdrav! :zdravo:

Za novu meš jaknu koja ima smisla ćeš morati da iskeširaš 100 + EUR. Svaki ozbiljniji činilac među domaćim trgovcima ima neki model.

Koliko vidim ova Lakijeva je meš samo postava, a spolja kao da je neki standardan materijal. Moguće je da grešim.

U svakom slučaju - što više meša, to jakna više ima smisla. I po mogućnosti da uz nju ide i tanka skidajuća postava protiv vetra i kiše.

 

Za pantalone ti ne mogu ništa reći. Naime nemam izražen problem sa vrućinom što se nogu tiče, pa nosim ol sizn pantalone i po vrućinčini.

 

Takođe, kao rešenje se u nekim primerima pokazuje gladijator. Ne znam koliko je funkcionalno jer se nisam odlučio na tu soluciju mada sam razmišljao.

 

Ovi pominjani prsluci mi deluju kao sjajna stvar. Kod nas koštaju sedamdesetak evra, ali sam čini mi se prošle godine malo gledao cene na netu i ako se ne varam mogli su da se pazare već za 35 - 45 EUR, što mi se čini kad prihvatljiva cena da se čovek počasti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6989 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam se znojio puno u tekstilu, od kada sam presao na kozu imam mnogo manje problema.

 

Zimi (mada vozim u ekstremnim uslovima) nosim tekstil, leti kozu i nema problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

@Charlie

 

Pa svakako cu se znojiti toga sam svestan, ali upravo taj momenat kad krenes a ono te lepo produvava je ono sto trazim. Trenutno imam onu neku iz Louisa bese 60e, da li cycle spirit, ne znam ni ja, okej je ovako jakna, nista joj ne fali, ne propusta mi kisu i to, nije ni previse debela, idealna je za nekih 25 stepena, ali za toplije se vec kuvam u njoj, ima i luftere ali opet, nije to-to.

Pojas svakako nosim, moram da nabavim i one za kolena, imam zelju da se vozim i kad budem mator, a da mi nisu vec stradali bubrezi i kolena. :D

 

Pa kako ti se ponasa ta jakna? To mi je okej cena za novu stvar. Kakva je sa protektorima? Meni je sigurnost ipak na prvom mestu, po cenu komfora.

 

@aca pn, sto se tice tih prsluka cuo sam za nih bas skoro od nekog video blogera na YT. Preko bare je to normalna stvar, narucito kad drmaju kros na 40 stepeni pa se provlace po sumama, prebacuju motore, itd... lako se "pregrejes". Nama je to vec luksuz malo.

 

@drvodelja, zato uvek prvo izbegavam prodavnice, jer oni su uvek malo skuplji, gledam po oglasima, Louisu, itd... ne stidim se ni polovnog ako je ocuvano(sto se tice jakni, pantalona i to), opere se, i teraj. Zasto mislis da je npr buffalo los? Mislim kad pogledamo cenu? Deluje mi sasvim pristojno, Buffalo CLICK, ovaj crni materijal mi deluje kao ona tanka lastika, tako da verujem da prolazi vazduh dosta kroz nju, naravno siguran sam da nije taj materjial, ali deluje slicno.

Gladijator mi nije opcija, jakna je jakna, a i to je sve zamrseno meni uvek. :D

 

@Alekre, gledao sam kozne jakne, i bila je jedna prelepa na sajmu u Moto Landu, ima mesh i kozu, ful protektore, ali 150e bese... Eh... da je para, ne bih vas ja nista ni pitao. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

pa ok je, jakna ko jakna, jedino shto je apsolutno cela mesh (za leto nema bolje), nema tachke na jakni koja nije mesh, dobija se samo vetar/kisha postava uz nju, tako da zimi morash da improvizujesh.

 

shto se tiche sigurnosti, lakat/podlaktice, ramena i ledja su pod protektorima, znachi standardno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 599 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Ja sam za leto (vrućinčine od 30+ stepeni) isprobao nekoliko varijanti:

 

- Axo racing dept. moto jakna sa mesh postavom i lufterima kao i mogućnošću da se skinu rukavi:

Jakna nije bila loša, ali, skidanjem rukava gubiš zaštitu na rukama i ramenima, a lufteri nisu bili dovoljno veliki.

Axo jakna

 

- Kineski gladijator:

Zapravo, izgleda čudno ali radi. Pogotovo na velikim vrućinama. Potpuno si zaštićen, luftiraš se, mada izgledaš smešno, i teško je gladijator smestiti u kofer pošto je kabast, a nikako nije za nošenje u rukama.

Prodao sam ga zato što mi je i 3XL bio mali.

Kineski gladijator

 

-Buffalo airflow jakna:

Jakna koja je baš fino provetrena, ima postavu i velike panele od mesha na stomaku i rukama... Jedina manjkavost su joj mekani protektori.

Buffalo Airflow

 

-OJ Mesh jacket:

Ovo je stvarno fenomenalna jakna, zato što ima spolja velike mesh panele, dok unutra ima čak dve postave, jednu protiv kiše, a drugu zimsku. Jaknu bukvalno možete transformisati od zimske do letnje. I za razliku od Buffalo airflow, ova ima tvrde protektore na ramenima i laktovima.

OJ mesh

 

-Probiker moto vest:

Na kraju, trenutno nosim ovo, iako sam u potpunosti svestan posledica koje bi pad ostavio na mojim rukama i ramenima u ovakvoj opremi. Nikome ne preporučujem, ali, meni je osećaj tokom vožnje divan. Ima džep za leđni protektor.

Probiker vest

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Hvala Dejane na iscrpnom odgovoru. :)

 

Po svemu sudeci Buffalo je way to go, sto bi rekli ameri. OJ mi se svidja veoma, ali je i malo skuplja koliko ja vidim. Sto se tice mekanih protektora, pa siguran sam da mogu da se zamene, zar ne?

 

Charlie, meni i treba samo letnja, ovu tako reci zimsku vec imam, a ako sam negde u letnjoj, a zima mi je, samo obucem kisni kombinezon koji i ovako nosim, ako negde idem duze, preko i ko car sam. Isporbano od strane mog drugara. :D

 

 

Sto se tice prsluka, stvarno lepo izgleda, ali ne bih se ja zezao sa tim. Ne mogu da se opustim u voznjim ako nemam neki sloj izmeddju koze i asfalta ne sebi, pupu daleko bilo.

Proklizao mi motor jesenas u retail parku ovde kod nas, sam od sebe, tako reci, bilo je toplo, guma mi je okej, nije izlizana, nije bila zebra, samo sam isao 5 na sat buklvano po parkingu i skrenem, i dam malo gas po izlasku ali stvarno malo, i samo fjup, kao da je ulje bilo ispod, a ustvari izliju te betonske ploce tako glatko kao da su staklo a ne asfalt. Inace nikakve stete nije bilo, a na sebi sam imao neku koznu jaknu, ne bajkersku, nego neku letnju tanku, i pri tih 5 na sat koliko mi je kliznula ruka ona se pocepala i malo sam se zagrebao, tako da, eto da nije bilo toga, odrao bih se zbog gluposti. Tako da malo manje komfora je okej sto se mene tice zarad sigurnosti. :)

 

 

Hvala vam svima na pomoci!

 

Inace, je l zna neko gde najjeftinije naci Buffalo? Ne mora da bude prodavnica, moze i Sabac. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Leti nosim neki MotoOne meš jaknu. Nije vrućina dok se krećeš, piri vetrić samo tako... Ali pošto jutrom i leti zna da bude prohladno (a kuća-poso u jednom smeru mi je 35km) imam sa sobom i tanak prsluk vetronepropustan preko jakne. Popodne ga smandrljam u kofer. Nije baš prijatno u njoj na 21-2-3 stepena. Na kolenima leti, kao i zimi, oni spolja vezujući štitnici. A, da, pre par godina sam tu jaknu na popustu u radnji u Karađorđevoj platio oko 70 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Meni najvise treba ona i zbog grada, kada se vozikam. Lakse se spakuje u kofer, lepse se vozi, laksa... ma sve. Definitivno uzimam, verovatno tu Buffalo, osim ako ne naijde nesto ultra povoljno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW F 650

Pogledaj u guevari,predprosle godine sam uzeo sjajnu mesh jaknu!

Imali su veliki izbor,vredi proveriti! :takoje:

 

Ili sto kaze brm brm u maxmomentu u karadjordjevoj sigurno ima koja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Hocu, hocu! Cim prodju ovi ispiti, krecem u razgledanje! Hvala na odgovorima! Za sada porucen HEAD aktivni ves, tj gornji deo za sada. Smatram da je odlicno za ispod mesh jakne, kao kombinacija. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1069 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Pa zna se. Ovo:

 

post-12773-0-52346100-1395959027_thumb.jpg

 

I ovo:

 

post-12773-0-26964500-1395959052_thumb.jpg

 

I naravno:

 

post-12773-0-12275200-1395959113_thumb.jpg

 

A sad bez zajebancije...ja imam neku Wintex Air Vent system. Ne mogu da je nadjem na netu. Duva na sve strane i za sve pare. Ako se zadesis negde pa malo zahhladi, kao da si u ovoj gornjoj opremi. Nosim je ponekad ali retko.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja