Jump to content

Moto Zajednica

Dakar 2015.

Recommended Posts

  • motoras, 2376 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Rokeru to pricas iz velikog enduro i reli iskustva ili prepricavas ono sto cujes od komentatora sa rts-a?

Iz iskustva. Ali ne mog,razgovarao sam sa Gaborom na tu temu. Gabor je veliki fan Tomosa,pa smo se tako upoznali. Ima više komada SL-a,SLC-a,e90... Inače ne vozi neku "motorcinu" po ulici,vozi trke.

No,nebitno. Kažem da je to suma bez koje se nije moguće pojaviti na startu trke. Ne znam tačno,ali verujem da je priprema za Dakar mnogo veća od te sume. Fizička priprema,vožnja drugih relija,sa'ranjivane nekoliko mašina pre relija i na samom reliju... Ako sam shvaćen da sam hteo reći da svako ko ima € može i da vozi,onda je došlo do nesporazuma. Dakar reli je do sada odneo više života nego bilo koje takmičenje tog tipa. Ginuli su i profesionalci i amateri i publika. Brzine su velike,a etape dugačke i teške. Pa za njega svi kažu da je najteža trka na svetu...

Ali šta sam hteo ono prvo da kažem??? Da svako može da pokuša da skupi pare i da se oproba ako želi. Mnogo je lakše i pristupacnije od recimo F1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12774 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Skupite pare pa se pokazite. Svako moze da plati I da vozi.

 

O kome, čemu ti pričaš?

Mislim na učešće na Dakar reliju. Od svih takmičara na reliju 80% su amateri. Ovih ostalih dvadeset procenata su profi trkaci i voze za novac. Da bi neko vozio Dakar,prvi uslov je da ima oko 100000 (sto hiljada) Evra. Motocikl košta oko 30000, ekipa,asistenti i mehaničar oko 20000 Evra,kotizacija 15000 Evra (ili 18000$),gume za 15 dana oko 10000...hotel,avio karte,ostalo...

To je da se neko pojavi na startu. Voziti Dakar je nešto sasvim drugo...

 

Zato se ova ekipa i odvojila i napravila ovo što među sobom zovu "pravi dakar!

http://www.africarace.com/en/press/videos8/video2014.html

 

 

 

p.s. Jean-Louis Schlesser se zove buggy-sta koji se otcepio od Dakara i startovao ovo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2376 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ne moze bas svako jer moras da imas licencu sportskog vozaca.

Naravno. Licencu izdaje domaći savez...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2376 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nego... jeste provallil koliko raste 0na druga trka? Pravi Dakar. Zove se Africa Race i organizuje je onaj Schlezinger ili kako se već zove što je imao po nekoliko Buggy-a na Dakaru... sveisto ko stari Dakar: Maroko, Mauritanija, Senegal... Završavaju u Dakaru

 

 

http://www.africarace.com/en/edition2015/partners.html

Ovo je extra! Promakla mi je ova trka. Hvala za link!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12774 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Nemam pojma, nisam baš tražio.. nemam kad ternutno, samo mi je žena rekla da je mađarska nada ispao u prvoj etapi na 14km od starta... mučenik, celu godinu se spremao jurio sponzore trenirao i prc. Mislim da kače video svakog dana na sajt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Nemam pojma, nisam baš tražio.. nemam kad ternutno, samo mi je žena rekla da je mađarska nada ispao u prvoj etapi na 14km od starta... mučenik, celu godinu se spremao jurio sponzore trenirao i prc. Mislim da kače video svakog dana na sajt.

Hvala kolega :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Jel ima vise podataka o motoru? znam da se zalio kad je vozio 690 kako nije konkuretan sa ovim 450. Onda mu ni prosle godine 450 nije bio ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova

Prema recima Richarda Saghmeistera tehnicki pregled je prosao lako i brzo oko10.000 ljudi samo posmatralo tehnicki pregled, na otvaranju 3. se ocekuje milion posmatraca! Sutra tim ide u razgledanje grada i opustanje pred nastupajuci veliki start koji ce zvanicno poceti 4. januara.

post-31777-0-01672400-1420188983_thumb.jpg

post-31777-0-25704100-1420188994_thumb.jpg

post-31777-0-75522800-1420189009_thumb.jpg

post-31777-0-10651000-1420189021_thumb.jpg

post-31777-0-52503500-1420189037_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Jel ima vise podataka o motoru? znam da se zalio kad je vozio 690 kako nije konkuretan sa ovim 450. Onda mu ni prosle godine 450 nije bio ok.

 

Gabora realno '' jebe'' kilaza i to jedno 15 kg najmanje posto je ionako prirodna copina i nikako ne moze ispod 100 kg a to je sigurno opterecenje za motor i sigurno je da vozaci od 80 kg imaju veliku prednost nad njim.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12774 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Zato se ova ekipa i odvojila i napravila ovo što među sobom zovu "pravi dakar!

http://www.africarace.com/en/press/videos8/video2014.html

 

Postoji li mogucnost online pracenja ove trke kolega?

 

Gledao sam sinoć repotažu sa trećeg dana na Eurosport-u.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Zna li neko kad ce biti prvi izvestaji ? Cini mi se prvi izvestaj na ES veceras u 11h ? na plumrace jos uvek nista ne pise ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova

Evo upravo ovo je Richard poslao iz Argentine! Nesto sto ce vas ostaviti bez daha! Imacemo svi priliku da se vozimo sa Gaborom! Upravo su montirali Gopro kameru na Gaborovu kacigu tako da ce moci da snima dok vozi (sto po ranijim propisima nije moglo osim u izuzetnim slucajevima, ali sad je ok) i imacemo ako sve bude kako treba zive snimke sa njegove kacige. Marketing i ugodjaj ove godine bi trebao biti nezapamcen dosada. Upravo su krenuli prema podijumu, vise nema nazad! DAKLE! SAMO NAPRED!

post-31777-0-03731700-1420292607_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja