Jump to content

Moto Zajednica

Nisu uvek automobilisti krivi...

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Dobro, ali ovdje pricamo o provlacenju pri 10-20 km/h i legalizaciji istog...

 

 

Pažljivo sam čitao temu i nije tačno da se priča o provlačenju pri minimalnim brzinama. Čovek koji je započeo temu nije išao 10kmh kada mu je motorista uleteo sa strane. Ovde je reč o "pristupu" fenomenu provlačenja. Neki su za to, neki su protiv. Ali, najlakše je neargumentovano ismevati tuđe mišljenje i postove :zdravo:

 

Ja sam izneo svoj stav da se provlačim kada kolona stoji ili se kreće minimalnom brzinom. Ali i tada sve manje to činim.

 

A koliko je isao? Gde si procitao 80 km/h?

Bilo je na vise mjesta u temi da to nije predmet diskusije, tako da nisu neki za, a neki protiv, vec su svi protiv 80 km/h, a neki su za 20-50 km/h, pri cemu je 50 vec extrem. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Provlacenje svako radi na sopstvenu odgovornost, jer kogod da napravi previd, motociklista obavezno izvlaci deblji kraj. Licno mi je bezbedije da se provlacim kada se vozila krecu, pa to cinim vrlo oprezno i ne mnogo brze od ostatka saobracaja, nego kada kolona stoji. Jer kad kolona stoji, jer velika je sansa da se susretnes sa iznenadno otvorenim klima uredjajem na nekom stojadinu. Otvaranje vrata kao nepredvidivija prepreka se desava iskljucivo dok kolona stoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Zato oprez po gradu jer je dosta ljudi u velikim problemima, premoreno poslom koji rade, ostavila ga žena/devojka, nema da plati ratu kredita i misli odlutaju samo tako.

Ovo sam morao da pomenem jer sam na ovo ogorchen.

Taj koji ne mozhe da kontolishe situaciju (chitaj da vozi) pod problemima nemoj da seda za volan, jedan takav, chovek od 50tak godina, mozda malo vishe me je pokupio kod studenskog grada na raskrsnici tosin bunar od pozadi dok sam ja stajao na crvenom svetlu a peshaci prelazili na zebri ispred mene jer je za njih bilo zeleno a objasnjenje je bilo izvini rasejan sam , skoro mi je umrla majka... I dan danas imam oziljak na kacigi od udarca potiljkom u asfalt, sva sreca pa ni na biciklu ne bih seo bez kacige... Ako si u problemima, bla bla (ne znam ko danas nije u problemima) ne sedaj za volan, GSP i molim lepo.

Inache i u provlachenju izmedju kola dok su stajala na semaforu u Nemanjinoj ulici jedna devojka odluchi da napusti suvozachko mesto u vozilu koje je bilo u skroz levoj traci i bez bilo kakvog gledanja nje a i vozacha otvori vrata ispred mene, sreca pa sam ishao bukvalno 2-3-5 na sat i uspeo da se zaustavim, poshto sam znao da i ona i ja krsimo zakon, samo sam joj lepo skrenuo paznju da je to sto je uradila ne bezbedno i da treba da pogleda u tim situacijama ona se izvinila i to je to. Tako da je to provlacenje ok po meni ali opet mora jako da se pazi. U pokretu se nikada ne provlachim izmedju automobila vec se prestrojavam iz trake u traku svaki put sa retrovizorom okretom glave po 3 puta i davanjem migavca, chesto koristim i sirenu kada hocu da neshto izmanevrishem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Moj prijatelj je na semaforu bio do ivice puta i lagano se gurkao o ivicnjak nogom dok je cekao zeleno, policajac ga je lepo sacekao i kaznio jer je zabranjeno obilazenje vozila sa desne strane.1lol.gif

Stvar je jasna, provlacenje u voznji je zabranjeno i bilo sta da se desi kriv si, obilazio si sa desne strane, nisi dao zmigavac, vozio si nedozvoljenom brzinom, nisi drzao rastojanje, nisi se prilagodio uslovima na putu... uvek moze da ti se napakuje krivica.

Provlacenje na semaforu je meni prihvatljivo i normalno, gledajuci na to kao vozac automobila, i nemam nista protiv toga, jedino mi smeta ako se neko mnogo blizu provlaci, pa gledam da li ce da ogrebe auto, ili zakaci retrovizor. A nervira me jedino vozac skutera koji se provuce skroz ispred svih, stane na sred puta i, kad se upali zeleno, krene kilavo i pocne da leluja levo desno i hvata ravnotezu. Mislim, sta se gura na pocetak ako nema startnost.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Naravoucenije:

kad vidis kretena na motoru ili u kolima, ne otvaraj temu o tome, jer nije neka vest, Kretena je 90% gde god da se okrenes.

Kad vidis nekog ko je postupio normalno, kao covek, e to je vec za temu

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja