Forum arhiva
Članovi-
Broj tema i poruka
4869 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Forum arhiva
-
sajt za slike na kom ti slike ostaju doveka (ne brisu ih posle nekog vremena) i ne moras da imas nalog https://imgur.com/
-
Ako je istina sto pise na ovom linku, da ih je ukupno proizvedeno 380 komada, dobro je i da ima i jedna na nasim prostorima. http://moto-abruzzo.com/aprilia-caponord-rally-raid/
-
Da li ce Kawa da bude prepoznata kao premijum marka za retro i upasti u drustvo odabranih je pitanje vredno paznje.
-
http://www.piaggio.co.rs/uvoz_iz_Italije.html
-
Interesantan projekat 34000km besplatnih trekova po celoj Evropi http://www.transeurotrail.org
-
Za te pare motor je bombonica. Jedino je problem, kao i sa vecinom kineza, da uvoznik ima dovoljno rezervnih delova, koji su dostupni odmah za normalno odrzavanje motora i da ta garancija od 2 godine bude garancija. Bas pogledah par snimaka na youtubetu i izgleda da braca Australijanci su ih kupovali u nekom vecem broju (ako je verovati podacima iz drugog klipa). Evo prvog snimka vlasnika koji je presao 20000km na motorcetu i drugi koji je o novom modelu. Inace novi za 2017 izgleda bas moderno.
-
Evo kako sam malo se zezao s tim motorom u maju mesecu. Kad pocnu bolovi u krstima, a jos mi se vozi brzo...to mi je prvi izbor za buduci motor za krivinarenje.
-
@Zeljkamp Predivan. Probao sam proletos u maju 1200S i odusevio se, a Pikes Peak jos ostriji. Sportski motor koji kida, a sedenje udobno ko na trailu.
-
Istina, to je uvek diskutabilno, sta je pravi motorista. Uglavnom se smatra medju Francuzima da su pravi motoristi oni koji nisu "bumbari" koji sebi mogu da priuste svaku igracku koju pozele, a jedini cilj im je da imaju najnovije i skupo, da bi pokazali kako imaju para i kako su uspesni, dok s druge strane vozacke vestine su im nikakve. Mozda je sablon, ali je tako, bar u krugovima u kojima se krecem. Izjava da bi svi kupili da imaju para ne odgovara stavrnosti. Mozda iz srpske perspektive preovladjujuceg siromastva, ali drugde ne. To ti pricam, jer sam u sredini gde puno ljudi mogu da si priuste takvog, ali ga ne kupuju. Motori se kupuju iz raznoraznih razloga i imati para da kupis nesto nije primarni razlog da bi ga kupio, sem za poneke "bumbare" da se pokazu.
-
@bdada Mislim da si ubo u sred srede. Slican komentar sam procitao i na jednom francuskom sajtu, tipa, da li vi stvarno mislite da je obican "pravi" motorista ciljna grupa proizvodjaca (koji kupi motor i pola odrzavanja odradi sam ili se pojavi kod prodavca da naruci par delova u periodu od 2-3 godine) ili pak onaj koji ima love da kupi motor, kacigu i odelo u istoj radnji i jos pride skuter za maloletnog sina, jer je prodavac super covek. Ali u svakom slucaju, koliko god se nekom svidjalo ili ne, ovo je promena paradigme, kao MP3 svojevremeno.
-
Slike naših Enduro, Moto Cross, SuperMoto motora
Forum arhiva je odgovorio članu Djomla199 u Dokazni Materijal
-
-
E, ta EKEN H6S mi nije bas najjasnija. Negde se pominje da je to u stvari H8R samo su je preimenovali u H6S. Uostalom, evo i testa EKEN-a H8R koji je uradio nas covek (da li iz Nisa ili Pirota) i koji po meni radi neke od najboljih testova kamera https://pevly.com/eken-h8r-review/. Gledajuci specifikacije izgleda da je isto, mada mozda gresim.
-
@BMW K1200R Nemo' gi bre plasis i strecas. Ima da se navozate samo tako. Za pandure, moje iskustvo i jos par ljudi, samo kontrolisu papire. Uglavnom kad ih vidis samo malo usporis. Ja ih nisam spazio na vreme treci dan, kada sam bas ispred njih pretekao par vozila preko pune linije pod dobrim gasom (na pravcu). Zaustavili me, proverili papire i kazu mi da malo usporim i pozeleli srecan put. Znaju oni zasto motoristi dolaze, a i ostavljamo im i pare usput. Sto se tice krava svinja i ostalog mnogo, mnogo manje nego na Korzici. Za ceo djir ove godine na Sardiniji, naleteli smo samo jednom na "bivole" upregnute u kola i to bila neka svetkovina na izlasku iz sela. Kao i svuda oprez je dobar, ali daleko da to predstavlja neki veliki problem. Za razliku od Korzike, gde ne znas sta te ceka iza sledece krivine, na Sardiniji smo bas vozili opusteno.
-
Da Kawa je napustila W model krajem 2016. Ima ga moj kolega, uzeo ga na popustu.
-
Jes da ozivljavaju stari dizajn, ali su bar mogli da stave pristojne diskove napred, a ne 267mm, ako je istina ono sto sam procitao o specifikacijama. Sto se tice cene, takodje, ukoliko ce biti 2000$ skuplja od XSR900 nece se proslaviti s prodajom, jer ulaze u drugu nishu. Oni koji nemaju tih magicnih 2000$ vise ce ostati pri XSR900 (-20kg laksa + isto odlican motor od MT09), dok oni koji imaju tih 2000$ idu na uslovno receno vise premijum marke BMW Nine-T i Triumph-ove retro motore. Honda sa preskupom CB 1100 se nije proslavila, a ako Kawa uradi isto, mislim da ce slicno proci. No videcemo.
-
Super su vam slike i vidim da ste vozili po lepim krivinama, nego na kraju balade jeste li se ista vozili na autoputu u Svajcarskoj da isplatite tu vinjetu?
-
@BMW K1200R Moram priznati da i pored ogranicenja, od svih kombinacija ste odabrali najbolju. Ta 3 pravca su na najlepsem delu Sardinije za voznju.
-
Dobro ce vam leci Sardinija, raj za brzu voznju i fenomenalni putevi (sem par izuzetaka za sportske motore). Bas sam je obisao ove godine pocetkom juna, 1400km u 3 dana (posle Korzike u aprilu), i jos uvek sam pod utiscima. Korzika je za uzivanje u fenomenalnim pejzazima, a Sardinija za fenomenalne puteve i brzu voznju. Samo prasi bez milosti. Jedino ogranicenje vam je grupa od 14 ljudi, koja zahteva bas dobru organizaciju u odnosu na grupe od 5-6 ljudi. Zbog toga ste i obavezni da se svako vece vracate na isto mesto da spavate, vise manje istim putem, sto moze biti smor, ali je razumljivo jer je tesko naci za svako vece bar 7 soba. No putovanje i u velikim grupama ima svojih cari, ko voli. U svakom slucaju srecno!
-
@demro.st ako vec hoces da radis plastike, uradi kopiju ove
-
@duledjo Kamera je SIGURNO kineska, samo su Francuzi stavili marku. Za te pare nema sanse da je Made in France. Imaju administrativnu zgradu i za logistiku, znaci proizvodnja njet. http://www.takara.fr/takara/index.php?id_cms=4&controller=cms Tako da ako kupis, kupujes kinesku kameru, na koju su stavili marku preprodavci. Slicno imas i sa motorima koji se prodaju u Evropi pod markom Mash, a prave se u Kini.
-
Aaah, tek sad vidim, niste prosli s donje strane od jezera, vec ste zakacili samo onaj manji deo kanjona (lep ali ne kao onaj glavni - bar za motore). Dosli ste iz pravca Trans-en-Provence prema Comps-sur-Artuby pa pored Trigance prema Castellane. Nema veze i taj deo je lep, kao svi putevi u okolini.
-
To je kanjon reke Verdon, nadaleko poznat i prava uzivancija za voznju. Vi ste verovatno prosli sa desne strane reke (leve ako se gleda od izvora) i otisli prema Castellane. Kanjon je prelep. Prosle godine sam prosao tom stranom, a ove godine s druge strane. Nestvarno koliko je lepo. To je cuvena tarte Tropezienne, koju je napravio neki poljski poslasticar u St-Tropeu i bila je njegova kreacija. Posto je bio zaduzen za rucak ekipe filma "I Bog stvori zenu", u kom je glumila Brizit Bardo, ona je postala kuma i predlozila ime. Inace omiljeni slatkis mojih klinaca.
-
Jedan od najvecih skupova u Evropi Wheels & Waves http://www.wheels-and-waves.com/en u Biaricu (valjda rade titlovi), ima vrlo interesantih masina
