Jump to content

Moto Zajednica

ivannadjalin

Članovi
  • Broj tema i poruka

    211
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: ivannadjalin

  1. @knez.mladja ja sam ipak promenio na 15t prošle subote ali još uvek ništa ne pišem dok ne prođem malo više km. Za sad deluje da je ista potrošnja. Bukvalno je razlika u 5kmh. Npr ako je na 5800 obrtaja pokazivao 100kmh, sad pokazuje 105kmh. Takođe oseti se da je izgubio malo snage. Nekad je iz treće brzine i malih obrtaja uspevao da potegne, a sad definitivno mora da se prešalta u drugu. Takođe sam primetio prilikom preticanja da češće šaltam iz 6 u 5 brzinu. Pre nisam toliko šaltao. Da napomenem sa 14t sam prešao 8500km od oktobra prošle godine. A od subote do danas još 500km sa 15t i odmah sam primetio razliku. Sviđa mi se to što je i @dzevadnp spomenuo da ne mora previše da se šalta u gradu. Uglavnom najviše sam dobio kad vozim duge ture van naselja. I dalje vozim kao i pre samo su obrtaji nešto niži. E sad druga tema. @alexanto dobio sam ponudu od Tago za servis na 10000km i servis isto košta kao i prethodni. Oko 16000 dinara. Nema zamene svećica. Tražio sam da mi to naknadno potvrde jer po servisnoj knjizi piše da se menjaju na 10000 što su kod tebe uradili a ovde sad kod mene navodno neće.... Čekam odgovor za to pa ću javiti.
  2. @alexanto imaš li neku preporuku za presvlačenje sedišta? Beše ti si presvlačio u Lowlandu u Zr-u? Hvala unapred.
  3. @Bobni ja sam uzeo sve odvojeno zato što je kofer na motoru 80% vremena. U njemu su prva pomoć, kišnjak, fluorescenti prsluk, set za reparaciju gume, potkapa itd. Ima mesta i za kacige ili jakne kad stanemo negde pa da ih ne vučemo za sobom. Kad putujem na posao u njega stane ranac sa laptopom. Ili kad idemo negde na 2 dana, stane torba za trening sa stvarima za 2 osobe. Bisage će se koristiti samo na višednevnim turama i u njih će ići garderoba i stvari za ličnu higijenu.
  4. @andrej. Par minuta. Jedna na drugu se kače ispod sedišta sa 3 trake. Posle se svaka veže napred za fuzaster i nazad za rukohvate. Kada se skinu sa motora mogu da se nose i na ramenu. @No_LiMiT i to je ok rešenje ali mislim da definitivno nije da se stavi na kofer. Možda na zadnji nosač umesto kofera ili na sedište suvozača.
  5. Topla preporuka za Oxford Aqua 32l Oxford Aqua bočne torbe 32L - Barel Motoshop YAMAHABAREL.COM Bočne torbe engleskog proizvođača Oxford, odličnog kvaliteta i praktičnosti. Sa...
  6. @No_LiMiT Tago je u NS [Name] Tago Servis Fiksni [Mobile] +381 21 2155450
  7. @andrej. Svaka čast za kilometražu.
  8. Stigli u Banja Luku. Devojka i ja plus nazad kofer od 65l. Nije vožen autoput. Malo guzica utrne al negde se mora napraviti kompromis
  9. Potvrđujem da ima update
  10. @Zarkela ja ću ga držati u garanciji zbog kasnije prodaje. Čim ga otplatim menjam za nešto drugo.
  11. @alexanto aj napiši ovde šta sutra budu rekli. Baš me zanima pošto ja taj papir nisam dobio, samo zvaničnu servisnu knjižicu. A niko nije ni spomenuo da to iz servisne knjige ne važi uglavnom servis ti je urađen po servisnoj knjizi.
  12. @Andrej_Hotstepper zvanična servisna knjiga. Imaš isto to u pdf formatu da skineš.
  13. @alexanto zvanično uputstvo kaže 10000. Ako dobto razumem engleski, i ako je kinez na to mislio pa tako preveo, spark plug je svećica.
  14. @Andrej_Hotstepper tako servisna knjiga kaže
  15. @sasa_f1 ne bi bilo problem da se radi na 10k. Pošto se radi na 5k, cena tog servisa (bez zamene svećica) je 16300 dinara. Ko prelazi 10k godišnje servisi mu dođu 42000 dinara. I ko uzme nov neka računa još 16000din za prvi servis na 1000km
  16. @andrej. Pogledao sam video. Poprilično neuredan setup i nazad suvozač ne može da sedne...
  17. @andrej.@andrej. Zanima me npr kakve torbe, do 30l, bi mogao da napravi za ovakve nosače. I definitivno bih uzeo napred za crash bar kao @alexanto. I to je to. Max 15kg sa sve stvarima da se doda na motor
  18. @alexanto fina cifra za servis stižem te uskoro sa km. Hvala na info. Radi li taj Paja i zadnje bočne torbe po meri i kako da kontaktiramo čoveka?
  19. @alexanto 10k km servis?
  20. @Zarkela biću u kraju sledeće nedelje (Melenci) pa možemo organizovati nešto.
  21. @alexanto ili umesto budženja sedišta praviti češće pauze i organizovati zanimljive ture pa da se nešto usput i pogleda/proba
  22. Baš kao što svi kažu. Dok ne probaš nećeš znati da li i koliko ti odgovara. Imaš ovde više mišljenja od svih nas pa uporedi sa svojom test vožnjom i na kraju donesi odluku. Motorić je super za vožnju, lagan, lako se navikneš na njega. Opet subjektivno mišljenje je da nije za preko 110kmh. I da ćeš se bolje osećati i uživati ako na otvorenom putu budeš umereno vozio. Isto sam pre par nedelja mislio da utopim 450 za 700 ali za mene lično nema potrebe i brzo sam se ohladio. Lagani kruzing sa devojkom i stigli smo svuda
  23. Za touring u dvoje po ravnom da. Al čim bude išao negde po brdima osetiće razliku. Bolje da ima snage i da vozi 110 nego da nema snage.
  24. @Zarkela nije za 120-130. U dvoje 110kmh je taman. E sad pitanje da li mu fali snage... Za šta? Za preticanje po ravnom ne. Može komotno u 6 brzini. Za preticanje uzbrdo ne znam. Pre 2 nedelje sam odvozao celu Frušku goru u dvoje i nisam osetio da mu fali snage. Može uzbrdo i u trećoj i četvrtoj i petoj zavisi od trenutne brzine. Imao sam jedno preticanje i to sam čekao da bude donekle ravno, bezbedno i bez problema sam pretekao. Posle toga otišao na autoput i vozio od Beške do Subotice. 110kmh je putna brzina al ubi vetar, ume da cima motor levo desno (kao i svaki drugi). Ako na autoputu treba da pretekneš kamion, samo u šestoj zavrneš gas i dok si pretekao kamion već si na oko 140kmh (preko 8000 obrtaja).
  25. @živke da. Skine se plastika i tu se montira. nije mi motor pri ruci al ovo uputstvo će da pomogne.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja