Jump to content

Moto Zajednica

ivannadjalin

Članovi
  • Broj tema i poruka

    211
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: ivannadjalin

  1. Naravno da je diskusija. Ništa lično samo ne želim da se tema pretvori u to kako čim kupiš motor menjaš lančanike, prepravljaš sedište, šteluješ vešanje i odjednom motor postaje touring mašina. Od kad sam kupio veći motor baš za ove stvari o kojima se polemiše, mt mi se još više svideo zbog raznih prednosti koje ima u odnosu na druge motocikle i nisam ga prodao. Sasvim je koretan motocikl i drugi koji planiraju da ga kupe ne moraju sve ovo da rade da bi uživali u vožnji.
  2. Kod mene strom troši oko 6 litara na 130-150 sa sve suvozačem ali je i stabilniji u odnosu na mt. Jednostavno mt nije napravljen za to. Vozim i ja ap sa mtom i lagano kruziranje na 110 mu ne smeta. Na 130 su osetni udari vetra i nema snage za dalje. Neće mu pomoći ni drugi lančanici sem što će biti na par stotina obrtaja manje. A kad bude zafalilo gasa posle će se ljudi čuditi što je nekad mogao 160 a sad čim pirne vetrić se muči na 140.
  3. Ma može on to. Niko ne kaže da ne može ali vidim da svima fali to malo. I uvek ima ono ali. Motor je sasvim ok takav kakav jeste.
  4. Sa 15t je na 6000, sa 14t oko 500 obrtaja više. Ali ne mislim samo na obrtaje već na brzinu na kojoj se taj motocikl normalno vozi i ok su udari vetra čak i sa standarnim vizirom. Takođe na 110kmh je potrošnja oko 4l. Dakle kompletan osećaj u vožnji.
  5. 110kmh mu je putna brzina bez obzira na veličinu lančanika ili gume, 130-140 za preticanje. Lelujaju i mnogo veći i ozbiljniji motocikli a boga mi i troše. Zakazao sam servis na 15000km, potrošnja stoji zakucana na 4.1. Toliko od mene za godinu dana. Da nije bilo lošeg servisa pre par meseci bilo bi laganih 17,18000km za godinu dana.
  6. @BSeiz dosta nas smo imali problem sa gevarom... Molio sam prvo lika da mi pošalje predračun 2,3 dana i odmah sam platio. Posle sam ga cimao 2 nedelje da pošalje paket. Poslao je paket ali je uneo pogrešan broj telefona pa nisam ni dobio poruku da očekujem dostavu. Na kraju sam jurio kombi dostavljača po Somboru...
  7. Probaj da blago dotegneš lanac. Meni se to pojavilo nakon nesretnog servisa ali sam rešio kad sam podesio lanac po svojoj težini. Takođe proveri na zadnjem lančaniku da li se lanac odvaja (slika ispod). Ako ima lufta polako razmišljaj o zameni.
  8. Ispravljam grešku. Strom 1050 je novi član porodice
  9. Pozdrav drugari. Nedavno sam pazario stroma 2021 godište. S obzirom da se bliži veliki servis na 24000km zanima me kakva su vaša iskustva i da li imate preporuku gde voziti na servis
  10. Isto sam imao problem sa Tagom u junu ove godine. 40 dana sam čekao na reklamaciju na redovan servis na kom je majstor upropastio motocikl. Cf nije loša marka ali serviseri su očajni.
  11. Servis na 10000 km je koštao toliko i hteli su da naplate i sledeći nakon 80km od tog servisa kad sam podneo prvu reklamaciju. Po njihovoj logici je ok da ti nešto, što ne podleže garanciji, pokvare i da ponovo dođeš da ti isti poprave i uredno ponovo naplate. A ako se desi nešto sa agregatom, priča se vrlo brzo menja i možeš doterati motor danas za sutra i da ne platiš taj servis gde oni ispravljaju svoje greške.
  12. @alexanto mogu da potvrdim da je lanac u lošem stanju. Trenutno sam na 11500km i dotegnut je sad za vikend. Izdržaće 20000 ali mislim da ću već na 15000 da menjam. Inače završeno je cimanje sa Tagom. Ima novih likova tamo u servisu. Ti novi nisu ni bili obavešteni da je odobrena reklamacija i da sam došao u dogovoreno vreme. Bukvalno su bili začuđeni ko sam i zašto sam došao.... Uglavnom majstor koji je zeznuo sve što je radio je, po njihovim rečima, bio u servisu kao ispomoć. Tako da to je izgovor koji sam pokušao da sažvaćem. Njima sam servis platio 19500 i imao sam naknadno trošak zamene ležajeva što sam uradio privatno u Somboru i šlepanje motora iz Sombora za Novi Sad. Greške majstora: -necentriran točak -pretegnuta matica na osovini -pretegnut lanac -pretegnuta sajla kvačila -sipano više ulja nego što treba i nije motor pušten u rad nakon sipanja -nije resetovan servisni interval -motor je bio umazan od ulja i raznih tekućina Sva sreća pa je nivo ulja bio visok pa je reklamacija bila odobrena. Inače bi bila odbijena jer ležajevi, lanci, lančanici itd ne podležu garanciji i ja sam motocikl isterao iz servisa u 'voznom' stanju.
  13. ALLTRHIKE ⋆ Moto Morini ALLTRHIKE ⋆ Moto Morini SHARE.GOOGLE Moto Morini ALLTHIKE – savršen partner za avanture u prirodi!Za one koji žele da istraže... A tu je i moto morini. Agregat mi jako liči na 450 mt-ov
  14. @Gliga samo gas. Moj sutra ide u Tago. Nadam se da će ga brzo rešiti. Više od mesec dana prošlo...
  15. @Gliga tako nekako. Ali konkretno neke stvari o kojima smo ovde pisali se učestalo ponavljaju i tu mislim na ležajeve zadnjeg točka i dodatne delove u tom sklopu. Što se samog agregata tiče ima na internetu nekoliko koji su prešli 20000km bez problema a ima i 1 primer koji je otkazao nakon nešto više od 5000km itd. Za sad pratimo situaciju.
  16. @živke ja se nadam da je u mom slučaju brat u servisu samo opustio ruku i sipao više ulja nego što treba. Proveravao sam antifriz. Stoji iznad minimuma i ne deluje da se bilo šta promenilo. Takođe kad odvrnem čep od ulja, ne miriše ništa čudno niti se oseti benzin. Bar koliko vidim kroz taj otvor ulje nije promenilo boju niti ima mehurića. Ali dok se ne proveri u servisu ne mogu da znam ništa više.
  17. @živke sledeće nedelje šlepam u Tago pa javljam konkretno šta je u pitanju.
  18. Taj nastavak je za ključ zadnje opruge. S tim da ja ni ključ nisam dobio pa sam uzeo preko Uncle Wanga.
  19. @aca-pn ovo je alat koji je došao uz motor.
  20. @živke debljina lima 5mm. Kraći odstojnik 4cm, duži 8cm.
  21. @aca-pn 450MT Shock Absorber Adjuster Spanner (original) UNCLEWANG.NET We only provide high-quality and cost-effective products. Ovo ti fali i to bi trebalo da bude nakačeno sa unutrašnje strane sedišta. Koliko sam uspeo da vidim kod svih primeraka u Tagou nije bilo zakačeno u sedište. Za ostale salone ne znam.
  22. @aca-pn da to poispada odmah ako ne zalepiš. Ja sam naručivao nove od uncle wanga. @živke nije mi motor pri ruci al čim odem do garaže ću izmeriti.
  23. A šta misliš o tome kad ti u ovlašćenom servisu zategnu lanac koji nema ni 2 cm hoda bez opterećenja?
  24. Ma kakvi. Mene Tago zavlači već neko vreme. Motor je, od kad sam sredio ležajeve, vožen samo po Somboru i prešao sam možda 100km...
  25. @milomir22 650. Ne žurim nigde. Lagano kruziranje 80-110. Treba da bude iole pouzdan i da nema ovih smešnih situacija
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja