Jump to content

Moto Zajednica

lord_oblivion

BJB Vitez
  • Broj tema i poruka

    6324
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: lord_oblivion

  1. Onda su ovi naši, šusteri...
  2. Još jedan enduraš u najavi, kao i ja tera ono što ima Na takvu prašinu od 20cm sam i ja jednom pao, pobegao prednji na nizbrdici u krivini i samo sam se prevrnuo kao kornjača. Bilo posle muke da se uspravi Honda, beži nizbrdo kako je pipneš
  3. A da to ne bude samo 2 vs 4, imaš i 3 cilindra u redu, koji ispunjava te zahteve pa i više. Strahovito ubrzanje/obrtni moment u skoro celom opsegu a ni krajnje brzine im ne manjka (prvenstveno mislim na Tiger Explorer 1200, moj motor snova ). Sad, reg i kupovina su nešto drugo... Ja sam do sad vozio 2cil redni (TS350 cvaja i CB400N, oba parallel twin) kao i tampera (XT600), oba imaju svojih mana i prednosti (fabrička namena), litra od 4 cilindra (CBR1000F) kida od snage i ide kao nevreme ali traži gas. V2 i V4 još nisam probao. Kod tampera mi se sviđa što vuče iz podruma, ceo niski i srednji opseg, krajnja brzina mi nije bitna, znači mi ubrzanje. I zvuk. Kod 2 u red mi se sviđa linearno razvijanje snage kroz niske i srednje obrtaje i ono njihovo karakteristično 'otvaranje' na ~6000 kad te ispali kao iz topa (subjektivno Paralell twin koje sam vozio), kao cvaja Trenutno se pronalazim na međi između tampera (600+) i 2red (500+), oba koncepta su savršena, svaki na svoj način i oba idu van asvalta bez problema, stvar je samo želje i ogibljenja
  4. Meni je rezervoar na Hondi bio za '6' (1-10) i struju sam puštao 4 dana, prvi sloj Zorke sam sušio 3 a drugi sloj 10 dana, ukupno 17 dana bez motora u sred sezone Sad šljaka sve u deset
  5. Dvadeset APN četvorki, Slovenci na APN Tour vožnji, bili su na Ubu na dobrotvornom pasulju
  6. Prodao sam Hondu, vidiš da mi sad u potpisu i na avataru Tomos legenda Stajao jadan 3 godine u podrumu a ni pre toga nije bio ispravan... Red je da se dovede u operativno stanje.
  7. Stavio nove gume, nove pakne, oprao i podmazao sajlu gasa, stavio novi filter za gorivo. Do vikenda da uturimo novu radilicu, kvačilo i pola menjača
  8. Prodadoh Hondicu... Anbeast, odličan ti je potpis, suva istina !
  9. Bljuc ! I onda se beče kad kažem da ne idem po moto skupovima...
  10. Tomos Automatic A3MS '88, 1L na 45km, što mu dođe oko 2.2-2.3L/100km
  11. Ja samo da obavestim ekipu da sam na žalost prodao Hondicu Mada sam uveren da će novi vlasnik lepo da je održava! @Miha - u gužvi sam ovih dana ali obećavam za sledeću nedelju da ću ti se najaviti da banem
  12. Nema problema
  13. Teško ćeš naći ispravne ovde. Ja sam naručio ove zimus : http://www.davidsilverspares.co.uk/CB400NC-SUPER-DREAM-1982/part_55029/
  14. Mašina ko mašina može svašta.. al Al felne ne Mečku sam rodio dok sam našao ko će da mi ispravi iskrivljenu felnu posle bjb-relija.. Kako reče jedan naš premudri bradonja - Zadovoljstvo nema cenu
  15. Odlična vožnjica Drago mi je da ste se lepo proveli !
  16. I ja ga omašio svojevremeno. Nema veze, za sledeći put
  17. Poslednješto sam bio Parcanima je pre neke dve nedelje i evo kako izgleda put : Slika je gore sa brda, baš na prevoju gde je ona velika livada sa leve strane kad ideš ka Barajevu (na slici sam okrenuo motor i slikao put ka Parcanima). A na Google maps koristim samo satelitski prikaz (ponekad i hibrid) iz razloga što vidim i okolinu puta i prirodne i veštačke objekte i sl. koji mi služe ponekad kao orjentiri. Gugl Zemlja je odlična jer ima zilion korisničkih fotki, gde možeš da vidiš stanje i konfiguraciju puteva i terena, putokaze i prirodne lepote
  18. Meni se do sad najtačnije pokazale Google mape i KGSP 'uređaj'. A što imam neku staru papirnu kartu, pola žutih puteva ne postoji ili se jedva prolaze traktorom ili peške a pola belih je nedavno asvaltirano. Tako da nikad nisi sa tom kartom siguran, avantura zagarantovana Auto atlas Srbije 1:570000, izdanje Intersistem-kartografije. Zaludan - u pravu si za zumove u BaseCamp-u, hvala. Malopre sam probao da trasiram Gornja Trešnjevica-Bosuta (makadamski put) i šljaka Loš primer - Guberevac-Stojnik je ucrtan kao makadam (unpaved road) a ima nov asvalt već nekoliko godina. Takođe i Rogača-Velika Ivanča. Mapa je 2.80NT
  19. Englezi baš hvale Avon (samo ne znam tačno koje modele) za motorcikle srednje težine. A kod njih je često mokro i klizavo.
  20. Nisam još bio al' sam nameravao prvom prilikom. Što ne?
  21. Gde ima Avon u srbiji ?
  22. Hvala na infu, probaću tako kako si napisao
  23. Preko Jasikova i Laznice? Jedna od najboljih avantura koje sam vozio Mada ima i gorih puteva
  24. Lep provod i očekujemo kraći izveštaj
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja