Jump to content

Moto Zajednica

lord_oblivion

BJB Vitez
  • Broj tema i poruka

    6324
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: lord_oblivion

  1. Ovo je tačno samo u slučaju da se vozilo pogoni isključivo na HHo gas a to nije slučaj ovde. Samo se malo gasa pridodaje standardnoj smeši, da potpunije sagori fosilno gorivo. U tome je cela stvar. Ja sam eksperimenta radi prošle godine sa ćelijom prešao 1000km. Pre toga, karburatori su bili oprani, uštelovani, sinhronizovani i podešeni od strane majstora koji se time bavi, filter za vazduh stavljen čist i prvo sam vozio 1000km bez ćelije da bih ispratio potrošnju tako. Prosečna potrošnja za tih 1000km je bila oko 4.5l. Onda sam priključio ćeliju i vozio sa njom još 1000km. Prosečna potrošnja je spala na 3.7 a motor je mirnije radio i tražio oko 800 obrtaja manje za istu brzinu kretanja. Vodio sam računa i da sipam na istim pumpama čak. Vozio sam sa isključenim farom, da ne bih preopterećivao alternator i regler. Ćeliju sam skinuo dok prvo ne odradim neke ideje po motoru. Agregat i svi sistemi oko njega su potpuno ispravni. Ćelija je dotle u bratovoj Samari.
  2. Nema to veze toliko sa Tomosima koliko sa gustinom saobraćaja 60-tih kad je pisana ta stavka.
  3. @dhm011 - Pošto sam ja neuk po tom pitanju procesa koji se dešavaju u komori za sagorevanje, motora sa unutrašnjim sagorevanjem, možeš li onda da mi objasniš zašto je tim motorima potrebno odrzavati radnu temperaturu? Zašto ih je potrebno hladiti? I koliki procenat goriva iz komore ide na korisnu mehaničku energiju na izlazu radilice a koliko na tu toplotu koju treba ukloniti? I koliko izađe nesagorelog goriva kroz izduvne ventile/kanale? I zašto je sve to tako?
  4. Vlasina pa Tara i Drina, bićeš kao kuče u liftu Poslušaj Rusku !
  5. Vaistinu !
  6. Deki, hlala na informaciji! Od ovoga ne može tačnije.
  7. 2009 je 4 godine 'staro' a to se vodi ovde kao NOVO, kad se uzme prosek godišta voznog parka na dva točka u Srbiji. A ako pogledamo % umesto proseka, situacija još žalosnija
  8. Šaljem pp, samo nemoj skuter da kupuješ
  9. Daj neki video
  10. Imam ja ovu moju babu, uklapaš se u cenu koju tražim.
  11. Konačno se neko setio da potvrdi... Student, hvala na informaciji
  12. Zvuči savršeno za ovu moju
  13. Cenim da može. Ali ne kao Kepino 'može'
  14. Ima istine u tome
  15. Čestitam i puno puno bezbednih kilometara želim !
  16. Imaš zadnje 18 u tim dimenzijama da kupiš, kako nema. Continental program na primer.
  17. Negde čuh da ta pumpa u KM ne radi već nekoliko godina?
  18. Ovo je kineska kopija italijanskog Nautilusa.
  19. Izgoreo bi regler.
  20. Zovi Andreju, on je od skoro postao stručnjak za te stvari
  21. Evo malo da vam učinim dan interesantnijim, ko već nije iskopao : http://www.tenere.co...start=10#p11459 http://www.advrider.com/forums/showpost.php?p=18603539&postcount=3349
  22. Stevo, uzeo sam je od Marka Đurovića sa foruma i prezadovoljan sam! Kratko je bila tad u oglasima, odmah mi zapala za oko
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja