-
Broj tema i poruka
1290 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
vasa.93's Achievements
Drug član (4/6)
2,6k
Reputacija u zajednici
-
To je bez veze, šta ako internet ipak zatreba a to je jedina opcija…
-
Jel znate da na telefonima postoji opcija da se zabrani tzv. data roaming? Znači nikakvo ručno uključivanje/isključivanje razmene podataka, već se ova opcija deaktivira, i onda čak i kada je razmena podataka omogućena, a telefon je u roaming-u, nema razmene podataka.
-
Imam njihove duboke čizme već više godina kojima sam baš baš zadovoljan. Vrlo kvalitetan komad opreme, što se mene tiče. A za D3O sam se baš raspitivao ovde i ljudi mi rekoše da je izuzetno kvalitetna stvar i da “radi” posao.
-
Tag za vozila I kategorije se samo formalno vezuje za registraciju vozila. Može se bez ikakvog problema prebaciti i koristiti u bilo kom drugom vozilu iste kategorije. Pa i u/na vozilu Ia kategorije (motocikli).
-
To se kaže “ko traži veće, izgubi iz vreće”.
-
Fiskalni bude iz restorana, ali takođe sa uvećanom cenom. Makar ovde u Nišu u ovim restoranima gde ja poručujem. Baš sam na to obratio pažnju pre neki dan. Doduše pričam za MisterD.
-
Ništa, sačuvaću ga još malo, pa se javi. Neka ga, neka stoji, leba ne traži. Greota mi da ga gledam kako stoji u garaži, ali sad kad je beba malo ojačala ne deluje mi toliko nemoguće da se ja iskradem povremeno…
-
Nissan Juke 1.6 CVT N-TEC WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM Nissan Juke 1.6 CVT N-TEC, 2019. godište, Džip/SUV, Benzin 1598 cm3, vozilo prešlo 48000 km, Niš. Putnička...
-
Otišle…
-
Ako je bilo kome potrebno, slobodno dajte ponudu na PP...
-
Ne bre, bio sam spreman da vratim, daju opciju povratka poštom. Prvi paket je besplatan tj. na njihov račun. Sve je spremno unapred, oni naprave rezervaciju kod pošte, pošalju nalepnicu sa bar kodom itd, to oštampaš, nalepiš i samo odneseš u poštu. Baš kako se radi u svetu. Povrat je moguć i posle toga, u slučaju da je kupljeno više artikla koji se vraćaju zasebno, samo što kupac snosi troškove za svaki naredni paket. Povrat robe kupljene na daljinu je nešto sasvim normalno, posebno u slučaju oštećene robe. Ne znam što me sad optužiste za krađu, ali dobro.
-
Što se tiče Temu-a: Neka krimp klešta za mrežne kablove su stigla vrlo vrlo malo oštećena. Biće da ih dobijam za dž.
-
Nema ih svaka banka, nažalost. Za intezu znam kao jedinu banku koja ih podržava. Ili makar prvu. Imam račune u tri banke i ni jedna nema takvu mogućnost. Mislim da je bila priča za još jednu banku da ih podržava i biće da je to OTP kako Boža pominje. Imam račun i u stranoj banci Revolut (koja je pretežno isključivo online banka (nemaju baš ni jednu ekspozituru nigde)), i tu imam tu opciju (i još mnogo drugih), mada iskreno u 99,9% slučajeva plaćam osnovnom karticom banke gde primam platu. Uglavnom uvek bez ikakve bojazni, i nikada nisam imao nikakav problem sa nekom dodatnom naplatom i slično, baš nikakav. Na AliExpress-u naručujem već 10 godina… Čak i sada, budući da su stvari sa Temu-a nekako baš baš niskog kvaliteta, a generalno ne kupujem sitnice već su mi sve porudžbine koje imam tipa preko 30€. Inače što se tiče plaćanja karticama, procesori plaćanja (firme koje posreduju u procesu plaćanja između prodavca i kupca (odnosno njegove banke)), u osnovi račun kupca mogu da duže sa veoma malo informacija. Nekada je to bilo i samo na osnovu broja kartice (zato je sam broj kartice na svim slipovima polumaskiran). Onaj ko bira način na koji će se neka transakcija obavljati jeste prodavac kada implementira rešenje u svoj online shop. Neki procesori forsiraju neki nivo bezbednosti, a sami provajderi kartica (recimo Visa i MasterCard) imaju i neke dodatne mehanizme za dvostepenu autorizaciju plaćanja (Visa 3D Secure i MasterCard SecureCode). Međutim, da li će ti dodatni stepeni bezbednosti biti implementirani ili ne, zavisi od prodavca i njegovog izbora da li da takav vid autorizacije plaćanja žele ili ne. Dakle, nije ipak sve samo do kupca, i treba samo voditi računa gde se ostavljaju podaci sa kartice. Izbegavati čuvanje kartice, lenjost je i inače jedna teška boljka, a ovde ne biti lenj eto pruža neki dodatni vid bezbednosti, makar ono što je u moći samog korisnika.
-
Nije to to što se predlaže. Virtuelne i jednokratne kartice se prave kroz aplikaciju. Jednokratne su takve da kad se naprave i iskoriste se za plaćanje, istog momenta se uništavaju (pa samim tim podaci sa te kartice ne mogu da se koriste ni za kakvu dodatnu naplatu) i pravi se odmah nova jednokratna kartica (novi broj kartice, period važenja i CVV kod). Virtuelne su slične, stim što sam praviš i uništavaš kartice kad i kako želiš.
-
Ima nekih servisa gde ostavljaš svoju karticu a preko toga praviš virtuelne kartice. Najbolja varijanta je kada banka sama ima podršku za virtuelne i jednokratne kartice. U Srbiji mislim da jedino Banca Intesa ima takvu podršku.