Jump to content

Moto Zajednica

drumskalisica

Uvek sa nama
  • Broj tema i poruka

    5900
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: drumskalisica

  1. Možda dihtung između cilindra i bloka nije odgovarajući ! Nekad davno sam bio kupio jednu Jawu od koje su svi bili digli ruke ( dobio je za tepsiju ribe ) . Radila isto ko što opisuješ rad ovog automatika. Skinem glavu i cilindar sa motora i imam šta da vidim - neko je pravio taj dihtung, pa zaboravio da iseče na njemu prolaz za prelivne kanale. Motor jadan teško palio i uedva radio na ono što je uspevao da provuče pored dihtunga.
  2. https://youtu.be/zLgBSidhXVo
  3. Imaš u temi o vespama, momci iz vespa kluba iz Beograda su išli na neki Vespa skup u Portugal, a bila je i jedna od 125 ccm kolko se sećam . Bez problema i otišla i vratila se. Prema tome, Monako je sitan doživljaj !
  4. drumskalisica

    MZ Caffe

    U Iraku počela prodaja novih MZ -a . Klasika, kolko vidim čist kinez, samo je logo i nalepnice MZ - ovi .
  5. Sipaš ulje koliko treba ( kolko kaže fabrika ) i to je to .
  6. Ural sa bočnom prikolicom + zadnjom , sa pogonom na sva tri točka. Pretpostavljam da mu je sledeće da doda još jedan kardan i diferencijal na zadnju prikolicu, pa da i oni budu pogonski ! :)
  7. Ide između izduvne grane i cilindra. Dihtung je od aluminijuma u obliku prstena.
  8. Zvukovi ovih električnih harlija me jako podrećaju na zvukove iz Beograda od pre 40 - tak godina, kad je saobraćaj bio mnogo mnogo manji, pa kad sa semafora krene par tramvaja i trolebusa - skoro isti zvuk !
  9. Ne znam dal radi, al se nalazi u Marodićevoj ulici iza Betanije .
  10. Skineš ležaj, pa pročitaš oznake sa njega. Osovina bi trebala da je ista .
  11. A postoji još jedno rešenje ako još nisi rasturio motor. Sve lepo slikaš, pa napišeš mail triumfu u kome pored slika dodaš da si se žestoko razočarao u njihov motocikl za koji si se odlučio zbog njihove tradicije, imena , kvaliteta. . . , al da se kvalitet pokazao kao loš jer štapovi viljuške ne bi smeli tako da propadnu na motociklu starom 15 godina koji je prešao samo 11-000 km , a više je stajao u toploj garaži nego što je vožen ( naravno ne pominješ da je jedno vreme stajao ovde , mada pretpostavljam da je i ovde stajao u garaži ) . Ko zna, možda od njih dobiješ poziv da se javiš u servis da ti o njihovom trošku zamene viljušku, jer ovo je loša reklama za firmu ( Triumfa ) .
  12. drumskalisica

    Pomoc!

    Nema to veze sa zapadnom, istočnom, severnom il južnom Evropom. Karburator ne strada od " čestih majstora " ( što god to značilo ) niti od štelovanja. Karburator jednostavno strada od erozije. Brzina usisnih gasova ( mešavina goriva i vazduha ) kod SUS motora je oko 25 metara u sekundi. Pri toj brzini se karburator " jede " iznutra. To je mikronski i ne može se primetiti, ali nakon nekoliko godina rada se primeti da je šiber u karburatoru dobio luft i da se motor ne može uštelovati da lepo radi. Tad je potrebno promeniti šiber i iglu karburatora, a poželjno je i sve dizne i venturijevu cevčicu ( englezi je zovu " tuba " ). Motor će opet lepo raditi. Za MZ se svi ovi delovi mogu kupiti radi zamene, a i za ostale motocikle ( Yamaha super tenera je poznata po propadanju tih tuba. Zbog majstora karburator neće propasti ako je majstor pravi. Ako je to neko ko samo sebe naziva " majstorom " - taj će sjebati i osovinu od točka, pa i karburator .
  13. Odneseš tu glavu u radionicu koja se bavi mašinskom obradom motora ( radilice, glave , cilindri . . . ) - daš majstorima da vide pa će ti oni najbolje reći dal može da se popravi. Trebalo bi da može .
  14. Na ovo sam mislio :
  15. Imaš i jeftinije rešenje - navućeš one " čarape " na štapove ( kao na enduro motorioma ) - naravno ako se uklapa u koncepciju motora .
  16. drumskalisica

    Pomoc!

    Zanimljivo mišljenje, ali se ne slažem sa njim ! Jel bi ti " MarkosGB " mogao nekako da nam obrazložiš ovo što si napisao i ubediš nas da je to tako ?
  17. Mpžda da mu podmetneš nešto pod mašinu ( dva betonska bloka il neki drveni sanduk ) umesto da ga kačiš o plafon. Obavezno pre skidanja štapova obeleži štap kako je stajao u donjem trouglu ( ja obično zagrebem malo kirnerom na mestu gde je onaj spoj trougla ) . Nemoj skidati oba štapa odjednom već prvo uradi jedan pa ga vratiš, pa onda drugi ( da ih ne bi pomešao ) . Sve delove dobro operi od starog ulja , a naročito čizmu gde zna da se nađe i određena količina blata ( ulje pomešano sa prašinom koja je ušla unutra ) . Posle pranja i čišćenja čizma treba da se sija iznutra ko cev od puške . U tu svrhu ja koristim one četke za flaše ( jeftine a rade posao .
  18. Odvrni na karburatoru onaj deo gde ti ulazi sajla od sauga. Pogledaj sa donje strane da li uopšte imaš onu crnu gumicu u klipu sauga, il da nije ispala iz tog klipa i poprečila se dole. Na to mi liči. I predstavi se u temi " predstavljanje članova " - red je .
  19. Te plastične čepove za krajeve cevi prodaju plastičari na pijaci. Meni je trebalo par komada, našao odgovarajuću veličinu, plastičar nije ni hteo da mi proda - poklonio mi ( kolko su jeftini ) .
  20. " Sram X5 menjač i shifter. Juicy 3 hidraulične kočnice. Disk pločice su na 80%. Truvativ Howizer pogon. Lanac i račna Sram. " Ubi se tražeći po slikama tu treću kočnicu, al i dalje vidim samo dva diska ?
  21. Nosim i jedno i drugo. Svojevremeno sam kupio na pijaci od rusa i jedno i drugo, kamp sekirica obložena gumom i testera - sajla koja smotana bude veličine paklle cigara :
  22. U ugovor upišeš ono što piše u računu sa licitacije. Što se tiče brojeva - verovatno ih je neko izbrisao još ranije pa je zbog toga vozilo i oduzeto na carini ( čisto sumnjam da bi se carinici bavili time - struganjem brojeva sa motora i rama ) .
  23. Treba da može da se registruje. Tebi treba ta kompletna dokumentacija sa carine + kupoprodajni ugovor sa prodavca na tebe. Potom u policiji podneseš zahtev za ukucavanje novog broja motora i šasije. Policija donosi rešenje o tome, određuje nove brojeve i upućuje te u auto moto savez ( ili neku dtugu organizaciju gde će ti ukucati nove " PUS " brojeve ( po uputstvu sup-a ). I od njih dobiješ papir o ukucavanju brojeva,. pa sa svim tim ideš na tehnički i registruješ motor. Ne bi bilo loše da svu tu papirologiju fotokopiraš i imaš i kod kuće ( za svaki slučaj ) - jer sve originale predaješ u policiju prilikom registracije. Ovo sve može biti dosta jednostavno i brzo urađeno ako to radiš u nekom mestu gde policija ima iskustva sa tim. U nekom mestu gde to nisu radili - može da se otegne .
  24. Potreban mi je zadnji lančanik sa 48 zuba - trebalo bi da pasuje od Suzukija DR 500 il DR 750. Može nov, a može i polovan al da je u pristojnom stanju. Izgleda ovako:
  25. Mogućnost uvek postoji, može da bude dekompresor, ali i ne mora - može da bude i nešto drugo. Zato sam ti i rekao ono sa šrafcigerom da pokušaš da lociraš iz kog dela glave dolazi zvuk. Možda je i sic ventila loše urađen pa je zvuk od njega .
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja