Jump to content

Moto Zajednica

drumskalisica

Uvek sa nama
  • Broj tema i poruka

    5900
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: drumskalisica

  1. Lako - odvrneš one poklopce za štelovanje ventila, pa pogledaš kako ti stoje ventili ( trebalo bi da su svi u istom nivou - taj što je rađen sic , ne bi smeo da stoji niže ili više od ostalih) . Pogledaj i te poklopce da li na njima ima nekih tragova od klackalice iznutra. Proveri i zazore ventila - možda se neki otpustio. Možda je stavljen i tanji dihtung na ventil dekli. Može tu svašta da bude. Mogao bi za početak da uzmeš jedan veliki šrafciger ( najveći koji imaš ), upališ motor, zagreješ ga da počne da se čuje taj zvuk, pa onda nasloniš šrafciger na jedan ćišak glave, a uho nasloniš na dršku šrafcigera pa slušaš. To ponoviš i na ostala tri ćoška ( kod svakog ventila ) i tako odrediš lokaciju zvuka ( tamo gde je najjači - tu je problem ), pa saznaš gde treba da tražiš razlog lupkanja .
  2. drumskalisica

    MZ Caffe

    Vaistinu se rodi !
  3. Lep oglas, al kad si ga već ovolko slikao od napred i od nazad - mogao si bar par slika da slikaš ispod haube !
  4. Pa, izgleda lepo, samo moraš dobro da ga pregledaš jer onaj ko ga je sređivao - nije baš bio dobro upućen u NSU -a. Karburator je loše montiran, treba da skineš lonče i da ga prebaciš sa unutrašnje strane ( iza cilindra ) jer će se ovako upropastiti .
  5. Pre nekih 35 godina, dobijem poziv za vojnu vežbu ( prvu posle vojske ) i odem u vojni odsek. Između ostalog me pitaju u kojoj opštini živim - ja im kažem u N. Sadu. Da kažu, ali u N. Sadu postoji 7 opština ( tad je bilo ), gde živiš - reko tu na bulevaru; gde na bulevaru i pokaže mi mapu N. Sada na zidu da mu pokažem. Ja pokažem i čovek mi kaže da to pripada Detelinari i pokaže mi iscrtane granice svih opština u gradu. Eto, nisam to ja izmislio. Mogu još da dodam da zadnjih 35 godina živim u istom stanu, za to vreme sam jednom promenio adresu ( nekad živeo na bulevaru 23 Oktobra, a sad na bulevaru Oslobođenja ) i četiri puta državu ( SFRJ, SRJ, Srbija i Crna Gora i sad zadnje Republika Srbija ) . Šta reći . . .
  6. Nisi ti u pravu! Prvo nisam ja " preko bulevara ", već sa detelinarske strane, a granica detelinare je bulevar - desna strana ( kad ideš od železničke stanice ) do ulice Novosadskog Sajma, pa je samim tim i porodilište na detrelinari . Osim ako neko nije pomerao granice .
  7. Pa i Betanija ( porodilište ) je na Detelinari.
  8. Savet : Javi se " Bokiliću " sa foruma, pa nek ti sredi karburatore .
  9. Naleteh na ovo, pa možda nekog zanima :
      • 2
      • Podržavam
  10. Teško da bi nešto poboljšao, jer je MZ već napravljen sa pristojnim karakteristikama i da traje, bude pouzdan i da se retko kvari - uz minimum održavanja. Postoje razna zamenska paljenja i magneti, ali se oni preporučuju za neke druge starije motore koji su imali 6 V instalaciju, pa da se prebace na 12 V ( zbog boljeg svetla ), a ETZ već ima 12 V .
  11. Lepo što je motor nađen, u kakvom je stanju ?
  12. Na ETZ modelima postoje dve vrste paljenja : 1. Sa platinama 2. Beskontaktno - elektronsko Paljenje sa platinama se ugrađivalo na sve modele : ( 125, 130, 250 i 251 ) . Beskontaktno ( nisam siguran ) - mislim da je išlo rabrički na modele ( 150, 250 i 251 ). A na onom klipu vidimo kako je neko ugradio neko magnetno paljenje na MZ -a ( nije fabričko MZ - ovo ) i motor ne radi lepo - možda zbog tog paljenja, možda jer je i auspuh skraćen, a i karburator nije fabrički .
  13. Ćerka moje prijateljice drži časove engleskog - japancima preko interneta. Ona ne zna ni jednu reč japanskog, al fazon je u tome što ti japanci znaju nešto engleskog, pa sa njom vežbaju konverzaciju ( razgovor ). Plaćaju joj preko paj-pala .
  14. Više ti se isplati da ga prodaš celog pa da zaradiš i 100 evra - nego da ga rasparčavaš u delove - bar odmah uzmeš novac i teraš dalje. Ako ga rasturiš u delove - prodaćeš tu i tamo nešto od kozmetike ( plastike ) i još po nešto, a ostalo će da ti stoji i samo da smeta. Ipak je to motor koji ima 27 godina i nema ih baš puno u saobraćaju kod nas ( malo tržište za delove ).
  15. Možda ti se stvara vakum u rezervoaru ako ti je oduška na čepu zapušena. Skini crevo sa slavine, i otvori slavinu da vidiš kako teče gorivo ( podmetni neku posudu ispod ). Ako slabo teče i prekida - skini poklopac sa rezervoara pa vidi dal ide bolje. Ako ide bolje onda je začepljena oduška. Ako i dalje slabo teče - moguće da ti se začepila slavina .
  16. @-vortex4borg - imaš pp .
  17. Ovo ti jer od bicikle što ima kočnicu kad pedalu pritisneš u nazad ( kontra ) . Ova veća šlicovana rupa ide na zadnju glavu od točka, a na manju rupu se kači plehana šelnica koja taj deo fiksira uz cev zadnje viljuške .
  18. Mislim da ne bi trebalo da bude problema sa registracijom Urala jer ih već ima registrovanih kod nas, a i bio je jedno vreme zvanični uvoznik u Paliću.
  19. @ - Mrle , @ - Ser - hvala obojici .
  20. Našao sam to, al ubijaju sa cenom, za ostale republike im je cena 50 evra .
  21. Pre nekog vremena mi je umro komšija - stariji čovek. Njegova supruga bi trebalo da nasledi njegovu penziju, ali joj iz socijalnog traže izvod iz matične knjige venčanih - da nije stariji od 6 meseci. Žena je stara ( blizu 80 godina ) i ne može da putuje - i ovako jedva hoda. Ima li nekog iz Kičeva ko bi joj to mogao izvaditi i poslati poštom ?
  22. Prava stvar za tebe - Ima najdeblje gume od svih, motor od 206 kubika, tri brzine, pogon na oba točka , maksimalna brzina do 60 km/h ( idealno za grad ) i može da prođe gde god poželiš :
  23. Ako mogu da primetim, ovaj rad nije ni akademski ni novinarski ni blogerski već studentski koga je pisao student ( koji tek po završetku studija može da se računa da je " akademski obrazovan " - za sad je samo student kao i hiljade drugih. Ipak, od tih drugih se on razlikuje po tome što je napisao rad kakav se do sad verovatno nije pojavio među studentskim radovima - dok se mnogi studenti pojavljuju sa prepisanim il prerađenim radovima nekih bivših studenata - a neki nikad ni ne napišu neki rad. Dečko je pokazao kreativnost, napisao je rad koji je zasnovao na temi njemu bliskoj. Možda je mogao da bude i bolji, ali za jednog studenta je dobar i pretpostavljam da će njegovi profesori to znati da cene .
  24. Lepo je on ovo sročio !
  25. Obrati se članu Jigoro Cano - mislim da će ti rešiti sve probleme .
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja