-
Broj tema i poruka
5900 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: drumskalisica
-
Imas srece Jasminko. Bas sam se veceras video sa drugarom, pa evo i informacija - svezih iz prve ruke. Prvo ne radi se o tom sivom koji je kako vidim u oglasima vec prodat. Ovaj je zuti, a vec ce ti slike reci sve ( potrudio sam se ). Ovaj " Zuca " ide ko blesav . Masina je perfektna, i do sad nije imao problema sa njom osim sto mu je na putu za Kosovsku Mitrovicu crko regler, ali je to Joska vec sredio. Motor nije veliki potrosac, po gradu trosi oko 6 - 6,5 litara, a na otvorenom oko 5, mozda i malo manje ( kad se vozi 110 - 120 ) . Najveca mana mu je mali rezervoar , koji naoko deluje dosta velik, al u njega staje samo 12 litara goriva . Ispod njega je V 4 agregat, pa je to razlog . Ovaj moj drug je zbog onog udesa kad je stradala dekla sad pravio neke karambole ( za svaki slucaj ), nisu bas naj sretnije ispali, al sluze svrsi. Na zimu ce praviti nove i lepse. Evo svezih slika pa uzivaj .
-
Sto se MZ-a tice, ovde u " motorima " imas podforum " MZ svet " gde mozes sve da procitas o MZ-u. Cak se trenutno i prodaje jedan ETZ od 150 ccm. Pogledaj .
-
Kad pre, vi izgleda otisli tamo, bucnuli se u more, izasli i odma nazad
-
Vidi dal ti ova odgovara, pasuje za neke Givi kofere : http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=38183.0
-
Grad Novi Sad policiji poklonio skutere
drumskalisica je odgovorio članu abarth u Motoristi Na Drumu
-
Tako ti je to sa " Bajkerima " , valjda to tako treba - ako si bajker ! Zbog takvih stvari ja sebe smatram " Motorciklistom " !
-
A ladno pivo? Zar ti nisi na moru ?
-
Mozda si je stavio kako treba, ali mozda osigurac ( onaj " U " deo ) nije legao lepo. Meni se to desavalo da nece da ulegne na svoje mesto, pa skinem i operem benzinom ( zna da se zaglavi zrnce peska il necega ), pa posle sve bude OK.
-
Moze, samo nastavi . . .
-
Ima ga moj prijatelj ovde vec oko godinu ipo dana. Kolko sam pricao sa njim, motor jako lepo ide i lako se vozi. Pre njega je vozio Suzuki GSX 1100 citavih 18 godina i kaze da mu promena prija ( udobniji polozaj za sedenje narocito za duga putovanja ) . Svoje utiske o motoru mi je preneo jos prosle godine posle voznje za Kosovsku Mitrovicu, sad nakon godinu dana i ne mogu svega da se setim, ali uglavnom su bili pozitivni . Njemu se nije dopadalo sto je motor tih pa je malo poradio na auspusima , njemu se sad zvuk svidja. Jedinu manu koju smo mu nasli je nabavka rezervnih delova, jer je prijatelj imao udes prosle godine, a posto nije imao karambole - polupao je desnu deklu na masini, pa je istu morao poruciti iz Amerike jer je njegova magna pravljena za USA trziste i ne pasu dekle sa obicnog VFR-a.
-
Nema tu procenta, Djurika je i ovako jeftin. Moj procenat je eventualno u tome sto meni kasnije nesto odradi dzaba .
-
@ Nash - Ja bio na najlonu oko 11 pa te ne vide .
-
Evo poredjenja radi, ja vozim Suzuki GS 400 star tries godina, preso 62500 km, i po gradu mi trosi oko 4,4 lit na 100 km, a na otvorenom i ispod cetiri. Imam fabricke auspuhe, i fabricki filter za vazduh . Otvoris auspuh, otvoris usis , e onda otvori i novcanik za gorivo !
-
Ja sad doso kuci. Bilo je dobro, jedino je obezbedjenje bilo malo lose. Naime posle koncerta Divljih Jagoda ( koji je bio bas dobar ) isla je muzika sa razglasa dok su se striptizete spremale za nastup. Tada se jedan kretenasti imbecil popeo na stub sa kojeg je visilo sest zvucnih kutija, zajahao ga i poceo da djipa na njemu . Tonac je prekinuo muziku i nekoliko puta pozivo kretena da sidje odatle jer je pretila opasnost da sve padne na publiku. ( Bio sam iza tonaca pod velikim satorom, pa sam cuo njihov razgovor ). Tad je kod tonaca dosao jedan clan Classic Wheels-a , i kad je cuo sta se desava otrcao prema prema pomenutom stubu sa recima " naebacu mu se keve " . Nadam se da su nalupali kretena . Valjda ce se javiti neko iz Cl;assik Wheels-a i objaviti ko je taj ludak !
-
E ovo je zanimljivo, svi sa strane kazu da je prosle godine bilo lose i slabo, jedino ovaj zadnji iz Srbobrana kaze da je bilo " Extra " . Jedno je sigurno , a to je da ima sest glasova da je bilo lose i samo jedan da je bilo " Extra " . Mislim da momci iz Srbobrana moraju malo da se zamisle kakav ce skup da prave !
-
Sto se mene tice moglo bi da se odlozi za septembar - ako se i drugi slazu. Eto i to sa skupom u Cacku se poklopilo ( niko nije gledao kalendar susreta ), a ja imam vikendicu tamo, i maltene ko da sam cla MK Mancula, i jos me zvali da dodjem , pa ne bi bilo u redu da ih ne ispostujem . Nek se izjasne i drugi .
-
Nesto razmisljam, ovaj " letnji " period je mnogo nezgodan. Eto prosle godine smo se okupili u septembru i nije bilo problema. Ove godine u maju - opet nije bilo problema. Evo sad u avgustu - vec problemi - neko je na moru, neko bi na moto skup ( i ja bi ) . . . Ima tu mnogo faktora, jos bi trebali da uzmemo crkveni kalendar da proverimo da nije i neka slava na dan kad resimo da se okupimo . . .
-
Drago mi je da ste zadovoljni . :)
-
Obadva su dobra. MZ 150 je slabiji, al lepo ide. Ja sam sa mojim MZ ETZ 150 prokrstario ovu nasu zemlju uzduz i popreko, a imam 110 kila. Jedina mu je mana sto je slabiji na uzbrdicama, i sto kad ga vozis 80 i vise zna da potrosi i 5 litara na 100 km. MZ 250 je vec jaca masina, bolje vuce na uzbrdici i bolji je za obilazenje ( vise snage, pa brze obidje ). E sad za njega je registracija malo skuplja, al ne preterano. A za savet ? pa moj ti je savet ako ces se voziti sa suprugom uzmi MZ 250. Sa druge strane , ako naletis na dobrog i ocuvanog MZ-a 150 sa malo kilometara, mozes i njega uzeti. Bolje dobra 150-ka nego los 250 !
-
Eno na onoj slici se lepo vidi kako Sergej lezi pod motorom. Ja kad ljudima kazem da moram cesto da legnem pod motor - ne veruju, kazu " daj nije to auto " . Za rostilj se jos necu prijavljivati prvo da sacekam da vidim hocu li imati kakvih obaveza !
-
Dva takta - tri tocka = Tu nesto nije u redu ! Cetiri takta - tri tocka = ni ovde nesto nije u redu ! Izem joj logiku ! Ta mora da je zavrsila srednju sumarsku - odsek debela ladovina ! Tu bi trebao da radi saobracajni tehnicar . P.S. A da motor ima cetiri takta a pet ventila - verovatno ne bi proso tehnicki pregled ! ;D ;D ;D
-
@ japanx - A da li ti ljudi koji procenjuju te stvari, i koji donose te zakone , istim tim zakonom i obavezuju nekog da uvozi kacige sa homologacijom, i da li obavezuju uvoznike i prodavce da moraju imati kacige SVIH velicina ? Ja kad kupujem kacigu , kad udjem u prodavnicu , ne pitam ni za marku, ni za homologaciju - jednostavno kazem " dajte mi najvecu koju imate " , pa eto jos nisam uspeo ovde da kupim sebi kacigu. A u Nemackoj, Italiji i Grckoj sam uvek u prodavnicama nalazio bar po pet sest kaciga koje mi odgovaraju !
-
Sto palite tako motor? Ja kad god sam radio nekog japanca, prvo ga verglam bez svecica i ventil dekle dok ne vidim da je pumpa isterala ulje u glavu. Doduse prvog japanca kojeg sam rasturao ( Honda CB 500 Four ) - sam i rasturao zato sto nije dobijao ulje do bregaste, pa valjda poucen tim iskustvom . . . . ( neko ko je radio motor pre mene je dihtovao cilindre silikonom, pa zacepio desnu uljnu magistralu ) .
-
ИЖ Планета - руска ракета троши мало више но што треба
drumskalisica je odgovorio članu jozamladen u Ostalo
Mrtvacki kovceg je bio Kawasaki KH 750 H2 Denco , koga tri diska nisu mogla da zaustave ! Znam coveka, moj prijatelj, nije neljubazan, al verovatno ti nisi bio precizan. Covek otkaci kad ga neko pozove, pa mu kaze : " treba mi onaj deo sto stoji pored korpe kvacila sa desne strane " . ( ko da ovaj ima kuglu da gleda u nju), Sledeci korak je da on kaze " Stani , kazi mi prvo za koji motor " ovaj sa druge strane mu kaze " pa za MZ ", pa onda idu pitanja koji, itd,itd. A sto se tice cena - takve su kakve su, treba ti delovi i da stignu iz rusije ovde. Ti probaj sam, pa vidi koliko ce te izaci i kolko ces cekati na iste .
