Pregazio motociklistu i semafor
Novinar: A. M., Fotoreporter:
NOVI SAD – U jučerašnjem saobraćajnom udesu koji se dogodio pola sata posle ponoći na uglu Bulevara oslobođenja i Bulevara cara Lazara jedna osoba je teško povređena. Kako saznajemo, radi se o mladiću koji se nalazio na motociklu marke jamaha, švajcarskih registracija, a na njega je iz nepoznatog razloga naleteo automobil kojim je upravljao pijani vozač.
Identitet oba učesnika te nezgode još uvek nije objavljen, ali smo u razgovoru s očevicima događaja saznali da se udes desio kad je na motociklistu koji se kretao Bulevarom cara Lazara ka fakultetima iznenada naleteo automobil. Nakon udara u motocikl, vozač automobila je zahvatio bankinu, a zatim naleteo na semafor. U udesu je motociklista zadobio teške povrede nogu, te je hitno prevezen u bolnicu.
– Vozač automobila je otišao s mesta nesreće, ali se potom zaustavio oko 100 metara dalje. Povređenog je prihvatila hitna pomoć i odvezla u bolnicu. Ubrzo je došla policija i testirala vozača, koliko sam video alkotest aparat, pokazao je 0,87 promila alkohola u organizmu – kazao nam je jedan od očevidaca sudara.
Oba vozila su pretrpela oštećenja, ali su ona na motociklu mnogo jača jer je gotovo potpuno uništen. Uzrok udesa biće utvrđen nakon istrage saobraćajne policije.
: http://www.gradjanski.rs/navigacija.php?vest=47760