Jump to content

Moto Zajednica

drumskalisica

Uvek sa nama
  • Broj tema i poruka

    5900
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: drumskalisica

  1. Pre nekih 20 godina sam lepio plocice za disk ( Honda CB 500 four ) . Nisu otpale, mada nisam bas ni bio zadovoljan kako su kocile . Letos sam odneo kod Romica pakne od Suzukija da mi zalepi jer nisam nasao da kupim nove. Pricao sam sa njegovim radnikom ( vozi motor ), iskazao moju zabrinutost da mi nove ferode ne zeznu dobos, i momak mi rece da imaju meke i tvrde ferode, s'tim da ce se mekse brze potrositi. Rekoh mu da mi nalepi te meke, zadovoljan sam kako mi koci zadnja, i jos se nisu potrosile. Presao sam od tada oko 3000 km .
  2. Avion ti se nalazi u Topoli. Nije u dvoristu, vec pored raskrsnice - vise kao spomenik. Ko onaj ispred Batajnickog aerodroma.
  3. Sta ce ti ona - Vidis da ima problem sa kicmom, iskrivila se ko violinski kljuc . ;D ;D ;D
  4. Jos jedan link : http://www.poslovniforum.hr/web/links.asp?action=reviewlins&linkID=14371
  5. ja otkad znam za benelija znam da je italijan....cak mi je tornado ali onaj stariju u full oklopu dugo vremena bio neostvareni san. Nadam se da ovo sto si napisao nije istina. Evo linkova, pa pogledajte : http://www.officinebenelli.it/storiabenelli.htm http://www.benelli.com/aziendaGruppo.asp A evo i kineske fabrike i veselih kineza koji prave Benellija :
  6. To sto su uzeli Benelije nije uopste cudno. Pa pre nekoliko dana ( nedelja ) se prosetase nasi politicari po kini, pa su verovatno to tamo i dogovorili . Kolko sam upoznat Benelija su kupili kinezi jos pre par godina , pa je i beneli sad " Kinez " ! Valjda ga je Kimco kupio .
  7. A gde je ovo bilo ?
  8. Cestitam , svidja mi se kako je ispalo. Uzivo je verovatno bilo jos bolje .
  9. Ugradis masinu u ram, a onda sve komplet oteras na masinski fakultet da se atestira - takodje moras poneti kompletnu dokumentaciju , pa ako dobijes atest, sa njim odes u Sup i registrujes .
  10. Krivo i meni sto nisam dosao, al sticajem cudnih okolnosti danas nisam mogao doci do svog motora. Ustanem jutros, obavim sve sto treba i oko 10 krenem kod prijatelja kod kojeg mi stoji MZ ( posto zivim u zgradi u prostoriji gde sam ga drzao sad stoji Suzuki i komsijin Harli, pa nema mesta za jos jedan motor ). Dodjem do prijateljeve kuce, kad tamo nema nikog ( ja zeznuo stvar - nisam se najavio ). Zovem ga na mobilni, on odbija poziv, stigne mi poruka od njega da je u Stokholmu gde je otisao sa sinom na neko takmicenje - sin se takmici , a zena je verovatno negde otisla. Razmisljao sam da dodjem Suzukijem, al kad sam se vracao iz Cacka pre par nedelja - mi crko akumulator a jos nisam stigao da odem do Joske da mi proveri struju . Jbg.
  11. Lepo ste se vi to organizovali, a i lepo vam je bilo kolko vidim. Primetio sam da na nekim mopedima ima ugradjeno pojacanje rama u vidu cevi izmedju prednjeg i zadnjeg dela rama. Da li su to ramovi slabi pa pucaju, ili te motorice njihovi vlasnici extremno voze pa zato ?
  12. Fali mi jedno slovo na rezervoaru ( slovo Z ) . Slovo je crne boje, aluminijumsko je i nije farbano - verovatno je fabricki takvo ( eloksirani aluminijum il nesto slicno ). Na trzistu mogu da nadjem samo bela slova ( boja aluminijuma ) . Da li neko zna neki postupak kojim bih ga pocrneo, a da nije farbanje ? I gde bih to mogao uraditi u Novom Sadu ili okolini ?
  13. Kupio bih slovo " Z " koje se lepi na rezervoar od motora. Treba mi crne boje . Svud gde se snabdevam imaju samo bela . Takodje ako neko zna da li postoji neki nacin da mu se promeni boja ( bruniranje il nesto slicno ) nek kaze. Neki ljudi su slova farbali bojom, al nije to to .
  14. Evo i stariji model :
  15. Dosao sa odmora. Guma je jos tu .
  16. Meni odgovara i subota i nedelja, samo da je lepo vreme. Lokacija moze gde god vam padne na pamet, Beograd poznajem .
  17. Samo ti pitaj, naci ce se neko ko zna !
  18. Pa plastika i kad se pojede - prestelujes platine, pa teraj dalje. Ja mislim da bi pomoglo ( kad je vec sve novo ) da sve zice u vezi paljenja ( na bobini, bobina - platine, onaj lim izmedju platina i kondenzatora ) uzmes lepo pa ocistis smirglicom ( hoce od vlage da se uhvati ona kao neka korozija ), zavrnes i naprskas WD-om. Takodje proveri i zicu od kontakt brave do bobine .
  19. Mislim da sam je video juce ilk prekljuce u ulici Kraljevica Marka preko puta skole ? Lep motor .
  20. Prodam ja moju Yamahu, i dogovorim se sa kupcima da ih sacekam na ulazu u Novi Sad da se ne bi patili da me nadju jer su iz drugog grada. Cujemo se telefonom i padne dogovor da ce doci oko 16,00 casova. OK. ja cu doci ranije za svaki slucaj, pa cu cekati. Nacrtam se ja lepo u hladovinu oko 15,40 , na pumpi uzmem pepsi i cekam. Jave se ljudi, kazu kasnice malo, OK. lepo sto su se javili da znam. Proveo sam tamo oko 45 minuta cekajuci, pored mene je proslo puno vozila i puno motora. Naisla je grupa od pet motora - stranci sa velikim motorima, ablendovali mi i rukom dali znak koji sam ja protumacio kao " sta se desava, treba li pomoc " , ja digo palac u stilu " sve je OK ", i pokazao im da produze dalje i mahnuo im. Posle njih je naislo jos nekoliko motora ( uglavnom obicni motori, endure, skuteri i po neki kastom ) i sa svima slicna stvar) . U jednom momentu staje i VW transporter i u njemu Arpad sa svojim radnicima , pita jel treba nesto, popricamo i oni odu. Jedino su ovi sto voze R motore prolazili i pravili se da me ne vide. Iako sam svakog pozdravio - oni nista ko da i ne postojim. Eto pa izvucite zaklucke. - Svi R-ovi su bili domacih tablica - uglavnom NS .
  21. Ili flekica iznutra , ili da se raspitas kod vulkanizera ko ima cepove sa kisobrancicem - bas pravljene za moto gume .
  22. Zasto ? , pa zato sto svoj motor zoves " magarencetom " , a oni su poznati da im je u prirodi da su malo tvrdoglavi, pa kad hoce da idu - onda idu, a kad nece onda nece ! ;D ;D ;D
  23. Pa valjda nam nece biti zadnji trenuci !
  24. @ dekifamilija - evo potsetismo se te 93 godine. Ako si bio tad, ja sam bio sa crvenim ETZ-om 251 , i bio jedini Novosadjanin na skupu. Roman je sa svojom ekipom bio na drugom skupu 1994 godine .
  25. Cini mi se bas taj, imao je dugu kosu svezanu u rep, i vozio crveni BMW kolko se secam. To poslepodne je naisao i neki deda koji je setao sa psom, pas je imao problem koji je gazda mogao sam da resi, al nije, pa mu je Tvigi objasnio sta da radi .
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja