Jump to content

Moto Zajednica

drs

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1733
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: drs

  1. Može, može. Sve zajedno u kombinaciji sa 10-om Sofronijevom i Tasom koji vozi na note. Sve će to Espeleta da zavije u paketu, kao mrmot čokoladu.
  2. I Sofronije i Timotije su preplaćene starlete. Ovom prvom kriv Tasa, kao plaši ga se kada su u istom crtaću. Ovaj drugi se sve sirot nada da će Dambo da poleti. Dambo je leteo samo u rukama Duška Dugouška. A tada nije ni imao velike uši. Duško je pojeo šargarepu i rekao neću više. Kad su ga pitali, šefe koji ti je vrag - reče, odoh da pecam. Sa Dambom ni Sofronije nije uspeo da uzleti. Jeste sletao dosta puta, doduše. Onda se vratio klaviru. Svira, nije da ne svira. Kada bi mogao da se sudrži, da ne peva, bolje bi bilo. Ali Sofronije je to, lajavi krelac, jače je to od njega. A tek Timotije; napao Sunđer Boba kako mu radi iza leđa. I to od najranijih dana. Vidovit taj Sunđer Bob. Znao je da će jednoga dana Timotije doći u njegovu ekipu pa počeo da ga potkopava još od kada su vozili 125 ccm. Još samo da izjavi kako je (Gigi D')Lignjosav njega doveo samo da bi ga ponižavali. Možda je stvarno tako, ko će ga znati. Ipak su Bob i Lignjosav najbolji drugari.
  3. drs

    TDM Srbija

    Unibat.
  4. Nema za čime da žališ. Jednom i ti da si ga stisnuo. Sada ne mogu da ti kažu da si baš uvek vozio ko baba
  5. Na kočenju ili high-side ?
  6. Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, sprovešće pojačanu kontrolu brzine kretanja vozila, u periodu od 16. do 22. aprila 2018. godine Ova akcija u ponedeljak će početi u svim državama članicama međunarodne organizacije TISPOL (Mreža saobraćajnih policija Evrope). Reč je o ukupno 32 države (28 država članica Evropske unije, Švajcarskoj, Norveškoj, Srbiji i Gruziji). „Podsećamo da svaka kontrola vozača, odnosno vozila, podrazumeva i obavezno alkotestiranje vozača, a prilikom zaustavljanja svakog motornog vozila koje prekorači dozvoljenu brzinu saobraćajni policajci će kontrolisati i da li vozač i putnici u vozilu koriste sigurnosne pojaseve“, kažu u MUP. „U okviru ove međunarodne akcije, realizovaće se i akcija „Speed Marathon“, koja se takođe sprovodi na svim evropskim putevima, a tokom koje će biti merena brzina na najvažnijim putnim pravcima neprekidno u trajanju od 24 časa, od 18. aprila u 6 časova do 19. aprila u 6 časova. U tom periodu biće angažovani svi raspoloživi uređaji za merenje brzine, a podsećamo vozače da se na deonici autoputa Šid – Šimanovci meri i prosečna brzina kretanja vozila“. Tokom prošlogodišnje akcije „Speed Marathon“, za 24 časa na evropskim putevima otkrivena su ukupno 151.073 prekršaja prekoračenja brzine, od čega je u Republici Srbiji otkriveno 2.895 prekršaja. Analize pokazuju da je svaki treći saobraćajni prekršaj u Republici Srbiji prekoračenje dozvoljene brzine kretanja vozila. Istovremeno, neprilagođena brzina javlja se kao uticajni faktor u gotovo polovini saobraćajnih nezgoda sa poginulim licima. https://www.danas.rs/drustvo/mup-od-sutra-pojacava-kontrole-brzine/
  7. I onda posle jednog track-day-a na Navak-u odeš da kupiš nove pantalone
  8. Guma (~3mm) kupljena u Dermi. NIje neka estetika ali je sa stanovišta funkcije odlično.
  9. https://www.gpone.com/en/2018/04/12/motogp/ippolito-marquez-should-be-scolded-rossi-exaggerated.html https://www.gpone.com/en/2018/04/12/motogp/ezpeleta-summons-rossi-and-marquez-in-texas.html
  10. A GOAT kaže: MotoGP, Agostini: “Marquez was stupid, but he doesn't deserve to be disqualified" The fifteen-time champion: “It's not true that Marc aims for riders legs like Rossi says. What happened between them happens to everyone” https://www.gpone.com/en/2018/04/10/motogp/agostini-marquez-was-stupid-but-he-doesnt-deserve-to-be-disqualified.html
  11. Snimci sa druge dve kamere https://sabercathost.com/9o2L/2018-04-12_10-24-46.mp4 https://sabercathost.com/9o2M/2018-04-12_10-23-04.mp4
  12. Markez VS Rosi, snimak sa Markezovog motora. Mora ovako, da me Dorna ne juri https://sabercathost.com/9o0a/2018-04-11_15-24-28.mp4
  13. Iznogud i Dilat Latar - na njih naravno
  14. To ti je ovako izgledalo Na startu, Miler odlučio da stisne bešiku a svi ostali otrčali u WC. A bilo isteklo vreme da se ide u WC. I onda direkcija trke, koju očigledno muči prostata, pa ima razumevanja za piš-piš nagon, se pošora po pravilima i zdravom razumu i kaže nema veze što ste išli u WC nakon isteka vremena za tu aktivnost - kad je nužda, nužda je. Onda se Markezu uneredi motor na startu. On se popiša po dežurnom stjuartu (i pravilima) a direkcija trke je valjda bila u klonji pa ništa nije videla. Ubi ih ta prostata. A Milera pustili na startu 20m ispred. Po principu - 'ajd kad si se pravio pametan sa ćelavim gumama, sad vozi prvi, da mi ostali možemo da vidimo kakva je staza. Može li to da se obara i odvrće gas na izlazu iz krivine. E onda Markez, krene da vozi, kao da mu se opet prišoralo, pa da što pre stigne. Tu se direkcja vrati iz klonje i kaže Markezu, za kaznu što si šorao po pravilima na startu, dok smo mi bili u klonji, prođi kroz pit-lane. I prođe Mark kroz pit-lane i krene da vozi još luđe i grđe. Kao da ga je stisla velika nužda i to od one sorte kada je viskoznost niska. Žustri potezi Zarka i Petrućija ostaju ispod radara i u senci Markezovog nastupa. Paralelno sa tim, četverac Kračlou, Zarko, Rins i Miler je priredio vožnju za rešpekt i uživanje. Miler je izduvao za podijum, a ostala trojica su se, na konferenciji za novinare nakon trke, zahvalili direkciji što je sjebala Milera i Markeza, svesni da bar dvojica od njih trojica ne bi bili na podijumu da je bilo po pravilima. Nakon završetka trke; direkcija odluči da i Lorenco treba da se pomene u ovoj trci, makar jedanput, te mu dodeli jedan bod, pomerajući Markeza za 30 sekundi u nazad. Markez krenu do Rosijevog boksa da slaže kako mu je žao što ga je srušio, ali mu se Učio ispreči kao planina. Tako je Učio, samo čvrsto ! Čemu služi muškarac nego da zaštiti ... partnera. Bitka se ponovo premestila sa staze na Twitove i web portale. Jedni bi rekli - sranje, a neki drugi - ma obična pišijada. To ti je to - ukratko. I moram da ispravim Lalajka; GOAT je Agostini. Matori kukavac i mlađani ludak su i dalje wannabe GOAT. Ali su se zajebali, jer se zna da i pored svih smisalica, zli vezir nikada nije postao kalif umesto kalifa.
  15. A da uvedu zastavu sa brojem 93 ? sa značenjem, PAZI ! MM ti se približava
  16. Država je na ovim prostorima uvek bila strano telo za populaciju. Zato što se država (čitaj, predstavnici države) ponašali kao kabadahije, despoti, tirani, ludaci, lopovi, kriminalci, .... (dopisati po nahođenju u skladu sa periodom te likom i delom nazočnih vlastodržaca) , pa je i percepcija države u skladu sa percepcijom vlasti. Dokle god je država oličena u jednom čoveku (ili grupi ljudi) umesto u pravilima i sistemu, tu nema ni d od države. Šverc, crna ekomija, i sve ostale nijanse sivih zona su obrnuto proporcionalne kvalitetu i kvantitetu državnosti.
  17. Ne daj se; Izdrži !
  18. To mu nekako dođe kao u onom vicu sa Mujom i Hasom, koji se završava sa: " ... ma nema veze, ba, važno je da se para vrti"
  19. https://www.gpone.com/en/2018/04/09/motogp/pernat-marquez-should-be-disqualified-for-a-race.html (09/04/2018 - 17:22) VS https://www.gpone.com/en/2018/04/09/motogp/ezpeleta-like-pontius-pilate-correct-decisions.html (09/04/2018 - 23:23)
  20. Ajde da dopunim. Da li je ono bilo svesno, nesvesno, refleksno ili potpuno slučajno, u krajnjoj liniji nije ni bitno. Rosi u toj situaciji nije uradio ništa loše a MM je dobio lekciju za ono na 0:07. Samo, on tu lekciju nije shvatio onako kako je trebalo da shvati nego je razumeo da treba da bude još gori i agresivniji (i pažljiviji pri pozicioniranju motora kod kontakta) ili što bi štampar rekao, zaključio je "jeben je igrač ovaj žabar, morao još malo da poradim na ovome"
  21. Da iskalkuliše, nije imao vremena. Samo, ... podsvesne reakcije su mnogo brže od svesnih
  22. Ne negde, nego baš ovde Obrati pažnju na brzi pogled preko desnog ramena na 0:19 Jedno od najelegantnijih "čišćenja" koje sam video. A MM lego na zicer A na 0:07 MM uleće pravo u meso.
  23. Posle trke u Maleziji, nakrcali smo 43 strane. Tek smo na pola ....
  24. Ništa od ovoga ne bi bilo da je Pera odma otišao u policiju ! Direkcija trke, uz Dornu, je trostrukim aršinima (jedni za Rosija, drugi za Markeza, treći za sve ostale) zasolila sve ovo. A svi* oni su ego-manijaci i mali eksponirani točkići velikog finansijskog mehanizma. * Ok, možda Pedro, Luti i još poneko nije. Zato i nisu, niti će uzeti titulu. A i nama je nemoguće udovoljiti. Hoćemo gladijatorsku borbu, ali i da svi posle trke odu kući neogrebani i sa smeškom na licu. E, do qrca, povikaše seljaci. I bejahu u pravu.
  25. CC uputio novinarima par reči (prvih 60" snimka) i zanimljivo je od 15:05 kada pitaju svu trojicu da li je u redu ono kako je trka počela. Odgovor je poučan za sve koji imaju romantičnu predstavu o MotoGP-u
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja