Jump to content

Moto Zajednica

Satelis

BJB Vitez
  • Broj tema i poruka

    9817
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Satelis

  1. Kad tosi previse, svecica je crne boje....
  2. Panticu gde ti odgovara da se nadjemo?
  3. Ostavi broj.....evo ga moj 069/225-1885 pa se cujemo, mozda i vidimo
  4. Ok.... ce vidimo, sve zavisi od razvoja situacije Skup svatova na Vuk Petrol pumpi u pola 9h i polazak u 9h Smedrevcem.....
  5. Da je istapaciran lim, mozda bi i moglo da prodje, ovako na oko sto bi rekli....... ruzno mi izgleda ako tebi vrsi posao, udobnija voznja.........pozdravljam
  6. Samo ti ugovori mesto i vreme za primopredaju... ima lepo da se provede
  7. @DestroYer015 Odlicno islanirana voznja ali polazak je u subotu, sto mi nikako ne odgovara zbog posla Ko je raspolozen za nedelju 26.04. i Dunavsku magistralu, nek se turi na spisak, za satnicu gde-sta-kako...dogovoricemo se u hodu 01. Satelis 02.
  8. Takodjer se lomim na tu stranu
  9. Subota mi je radna ali zato nedelje je moja samo jos da smislim destinejsn
  10. Ziv bio..... srecni kilometriiiiiiiiiiii
  11. Svadba prekosutra, tako da ebigggaaa
  12. Proveri punjenje.....mirise na regler
  13. crevo od usisne grane ide na VENT crevo iz rezervoara ide na IN crevo iz pumpe OUT ide ka karburatoru crevo koje nema oznaku ne ide nigde, slobodno je ...... tako povezi i nema greske Curi ti gorivo na sisici za ispustanje goriva iz lonceta, to mozes resiti tako sto ces na sisicu navuci parce gumenog creva pa sa druge strane ubaci odgovarajuci sraf ( M5, M6 ). Sraf za smesu ( ne vidi se feder na njemu ), zavrni do kraja pa odvrni 1.5 krug. Sraf za ler ( vidi se feder na njemu ) stavi odprilike na sredinu pa zavrni jos 1 krug. Kad upalis, doziraj ler gas na srafu da se ne ugasi, minimum 5min. ostavi ga da radi da bi el. saug zatvorio i vidi kako se ponasa u voznji
  14. Ondak mi mirise na cep posude, bolje sve proveriti i mirna Backa. Javi sta se zbilo na kraju.
  15. Voda tj trebao bi biti antifriz, na desnos strani je expan. posuda, moze biti vise razloga ( cep posude, termostat, pumpa za vodu... ) Kakva je bila temp. motora kada se to desilo? Digni plasticni poklopac sa desne strane, odvrni cep posude i doli na maximum, upali motor pa polako do majstora ( ponesi rezervne 2L vode, da se nadje ) Dobrooo obrati paznju na temp. motora, nikako ne dozvoli da se pregreje tj ode u crveno, ako treba, stani, gasi i cekaj da se ladne.
  16. Kolega nek je sa srecom, nisi pogresio u odabiru i nadam se da se vidimo na leto
  17. Na prvoj slici, vidi se trag kako kaci samo taj deo..... jel pucao kad kais, msm da ti je kriva leva strana tanjira kvacila. Daj sliku komplet celog CVT-a, stavi sve delove i slikaj
  18. kratko i jasno..... neces pogresiti ako ga kupis
  19. Slika br. 1........... pojuri Josku za regler Slika br. 2........... kao sto kolega zeza rece, sa leve strane agregata u plasticnom kucistu ( odmah ispod klapne gasa ) Slika br. 3........... nije termo-davac, to je senzor pritiska ulja ( ne diraj ) Slika br. 4........... to ti je senzor br. obrtaja ( ne diraj )
  20. Eto prilike vec sutra .........
  21. 01. Kljuc je kodiran, moraces kod ovlascenog naruciti drugi i iskodirati isti. 02. Lampica EFI se takodje zna paliti kad je los ili ti slabiji napon akumulatora, proveri kakvo je stanje akua i punjenje, ako je sve OK moraces na dijagnostiku radi ocitavanja greske. 03. Termostat - antifriz - selne 04. Fabrika kaze 5W40 full sintetic, moze i 10W40 takodje sintetiku 05. G12 jacine do -20 ( zatvoren prostor ) ili -30 ( otvoren prostor ) 06. Rasturi plastike srednjeg tunela pa pogledaj da nije puko drzac sajle za otvaranje Kolega hvala, srescemo se negde na drumovima i srecno sa novom makinom, lepo izgleda, uzdravlju te sluzio
  22. Ne radi ti vakum pumpa goriva, zameni nju i resio si problem.
  23. U OVOJ temi sam pisao na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine ( post 147 ). Primarno zameni: - ulje u motoru i f. ulja - ulje u reduktoru Sekundarno zameni: - f. vazduha - svecicu - gume ( ako su starijeg dota ) - plocice ( ako su potrosene ) To ti je najosnovnije, posle otvori i prekontrolisi CVT ( prenos ) - kais ( ne verujem da ce biti za zamenu ) - rolnice ( mozda ) - klizaci ( sigurno ) - roler ( mozes podmazati lezaj )
  24. Jbt dal je moguce, dal su toliko poludeli
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja