Hvala cika Srdjo
Oni lovili puskama a ja fotoaparatom ;D
Na lovistima izmedju Svilajnca-sela Crkvenac i Velike Morave...divni predeli-divno iskustvo (s' obzirom da nisam lovac), samo sto noge "otpadaju" od hodanja!!
Donedavno sam koristio Fuji s5600 i sve pohvale, blizu 100.000 (980 i neka 'iljada)snimaka bez kvara bez zastoja bez ikakvih problema...Prezadovoljan sam bio tim aparatom!!U svojoj klasi je EKSTRA!
Odnedavno koristim Nikona, moram priznati da je razlika ogormna ali glupo je porediti profi sa sumers aparatima...
Za srednju klasu glasam za Fujiiiiiiiii...!
Ja jes' da nosim naocare, ali ne vidim nista nabudzeno ??? ???
Mozda malo levelsi nastelovani, ali boje... !?
Opet kazem, nosim naocare pa mozda gresim :-\
Sto se tice mog MZ-a, pomerene komande unapred(poluispruzene noge) su mi mnogo udobnije za samu voznju. E sad' ja imam platforme pa mogu noge da pomerim i skroz unapred (da mi pete(ili seste :D) stoje na vrhu platformi) a cak mogu da ih (mislim na noge ;D) pomerim skroz unazad da mi vrhovi prstiju stoje na samom kraju platforme sto bi bilo od-prlk. isto kao da su originalni MZ-ovi fuzasteri...Po tome sam zaklucio da mi je dosta udobnije i da bolje kontorolisem krivine kada su noge ispuzenije napred...E sad' najbitnije: tacka dupeta bi trebala da je sto nize, kako bi ovaj polozaj bio ono pravo(jer sam vozio MZ-a bez sadasnjeg sediste, vec sa sedistem "snadji se" gde mi je tacka sedenja bila dosta vislja i bilo je malko nezgodno :-\...
Sta znaci kompletan ram, sve osim masine ili samo ram, bez tockova, amortizera viljuski, struje, volana, sediste itd, itd, itd...?
Raspitaj se za papire i za cenu!!
Izvini ako ti off-ujem po temi ali evo pogledaj mog MZ bobber-a, mos' nesto da ti se svidi ;D
http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=17238.0
Ovo je neki tip iz Holandije koji je radio samo ovu Jawu, menjao joj paljenje (elektronsko) stavljao Jikov karburator i kako sam kaze ide kao djavo bez obzira sto nema originalne izduve(!?)...prodaje je za 4.000 evrica
Preradjuje jos neke motore ali samo jednu Jawu.
Evo linka do njegovog sajta www.darkstarkustoms.nl ...
Zeljko obavezno slike da postavis i opis radova
Po meni definitivno Honda...bez obzira sto je kraca-kako kazes!
Ne bi bilo lose da pojasnis sta ces i kako da radis na bobber-u, hardtail-softail i sl.
Ako planiras hardtail onda ces morati i kod jednog i kod drugog da seces zadnji deo rama i da ubacujes hardtail dodatak ramu, pa samim tim ces moci i da produzis Hondu. Za Hondu glasam prvenstveno zbog masine!
Sa druge strane Jawa je takodje odlicna za bobber-isanje, evo dokaza:
Vuuujoooo...
Sta se desava, deder malo pojasni kako je doslo do saobacajke, kako ste ti i Vule, ko je kriv, jesi li se snasao nekako da radis dok ne sredis tvoj auto?