Jump to content

Moto Zajednica

PICASOO MZ

Članovi
  • Broj tema i poruka

    3121
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: PICASOO MZ

  1. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Sto se sportskih aktivnosti nasih forumasa, a posebno forumasica tice...prosli vikend je bio po principu "veni-vidi-i zamalo vici" ;D ;D (Sorry, Makice ali to je jace od mene-malo se salim naravno)! Doduse ja sam malko gledao i malko fotografisao utakmicu jer sam imao nekih obaveza, ali mi je Makica javila kasnije da su Obrenovcanke u derbiju izgubile od Svilajncanki za 1 poen razlike...Mogu vam reci da skoro nisam gledao bilo koju utakmicu(a slabo i pratim bilo koje utakmice) gde ima ovoliko pozrtvovanosti, morala, snage, umeca...Svaka cast za oba tima! Mogu Vam reci da je Makica Alfa & Omega Obrenovackog tima, sve se okrece oko nje...Dakle, devojke (i svilajnacke i obrenovacke) SVAKA VAM CAST ! Evo malo i slika... Svim silama na Makicu: Sedmerac: Flying Makica: Doduse i Makica zna da "pokaze silu"..."ubi" nasu devojku ni krivu ni duznu : Pa se posle (kao) nesto izvinjava :: Obrenovacka odbrana nije mogla da odoli naletu Svilajncanki Atmosfera: I na kraju... "Ljudi moji pa da li je moguceeeeeeeeee To su te Letece devojke iz Svilajncaaaaaaa...!! :o :o
  2. PICASOO MZ

    Formula 1

    Srpski tim u Formuli 1?! M. PRELEVIĆ, 27.11.2009 20:45:20 SRBIJA bi sledeće godine mogla da ima svoj tim u Formuli jedan! Prema informacijama koje su se u petak pojavile na brojnim britanskim sajtovima koji se bave “najbržim cirkusom”, sedište najmlađe ekipe, koja će se (po vlasniku Zoranu Stefanoviću) najverovatnije zvati Stefan grand pri, biće u Beogradu, a ispod haube bolida brujaće “Tojotin” motor, jer su Japanci svoj tim prodali - Srbima. Ove navode u petak je “Novostima” potvrdio i Stefanović, prvi čovek kompanije AMCO, poznat po tome što je i ranije (bez uspeha) pokušavao da uvede Srbiju u najpoznatiju borbu brzih bolida. Zoran Stefanović kaže da je sada i definitivno postigao dogovor da kupi ekipu Tojote. Japanski proizvođač je, podsetimo, 4. novembra saopštio da napušta “cirkus” posle osam sezona Tojote rejsinga u F1. Skoro kroz suze, vlasnik je kazao da će, verovatno, prodati ekipu, koja nije postigla očekivane uspehe (nijedna pobeda i samo osam pobedničkih postolja). - Pregovori već uveliko traju, a sa tim je, naravno, upoznat i Berni Eklston, glavni autoritet Formule jedan - navodi Stefanović. - Kupili smo ceo tim, a ne samo motor, i sada su nam ostali još neki detalji. Ima mnogo posla, ali ćemo biti spremni za narednu sezonu. Tim će, naravno, biti baziran u Beogradu, a sve detalje ćemo objaviti uskoro. Beograd je, prema rečima Stefanovića, pogodan jer je samo na dva i po sata leta do Londona, a ni ostale staze nisu predaleko - kamioni bi morali da putuju manje od 1.000 kilometara do Monce, a samo 380 do “Hungaroringa”. Stefan grand pri bezupešno je aplicirao 1998. godine, ali i pre samo tri meseca. Tada je FIA, od 15 prijavljenih timova za narednu sezonu, prihvatila samo tri - US F1, Kampos meta i Mejnor grand pri. - Stefanović je Evropskoj komisije tužio čelnike F1. Prema konkursu, svi novi timovi morali bi da koriste “Kosvortove” motore, što je, prema stavu Stefan grand prija, bila povreda evropskih zakona. Zoran Stefanović ovog leta je u mnogim medijima najavljivao da neće odustati od sna da u Srbiju dovede tim Formule jedan, jer bi to bila ogromna reklama za našu zemlju. Ako je verovati tračevima koji su u petak kolali po svetskoj mreži (mada oni, pogotovo u slučaju “cirkusa”, znaju da budu potpuno lažni), sada je Stefanović pronašao prečicu. U timu Stefan grand prija, kako pišu strani mediji, biće poznati dizajner bolida Majk Kaflan, koji je najpoznatiji po tome što je, kao član Meklaren-Mercedesa, špijunirao Ferari, zbog čega je izbačen iz nemačkog tima. “HAJ-TEK”? NA sajtu kompanije AMCO (inače “parkiranom” na internet-domen ostrvske afričke državice Sao Tome i Principe), piše da ju je Stefanović, pravnik po struci, osnovao pre 30 godina, i da ovaj biznismen živi na relaciji Srbija - Velika Britanija. AMCO se, objašnjavaju na sajtu, bavi “haj-tek” solucijama (iako je sajt prilično amaterski), a mogu da za svoje klijente, kako kažu “sagrade sve - od automobila do aviona”. http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=10&status=jedna&vest=163906&title_add=Srpski%20tim%20%3Cbr%2F%3Eu%20Formuli%201%3F!&kword_add=formula%201%2C%20zoran%20stefanovic
  3. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Ok...Fala veliko!!
  4. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Ja sam u skripi sa vremenom, tako da ne verujem da cu odgledati celu utakmicu... Makice a koliko odprl. traje jedna rukometna utakmica?
  5. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Srecan put Makice (i ostale devojke ) pa se gledamo veceras...bicu ja pored linije sa fotoaparatom (ako me sudije ne izbace ;D ;D)! Sve najbolje...!
  6. Ma jok, to je slikano negde u Engleskoj : ;D
  7. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Ma nemate sanse, "razbice" vas nase devojke... ;D ;D Ma ja sam totalno "off-sport" i sto se tice gledanja i stos e tice slikanja, ali doci cu veceras da navijam za ZRK "Radnicki" Svilajnac i za Makicu iz ZRK "Radnicki" Obrenovac ;D Neka pobede najbolje!!!!(a to su Svilajncanke ;D)
  8. Mikko daj jedan krug... :
  9. Rade, turaj ove slicke u "fotke u pokretu"!! Odlicne su...!
  10. Par sa terena od nedavno... Da napomenem, deda Milan je trenutno najstariji aktivni kovac u Resavi. Ima 87 godina i jos uvek radi na nacin na koji je radjeno kada je poceo da uci zanat pre 75 godina - u kovacnici nema struje-svetla-elektricnih uredjaja i sl. Metal obradjuje kovanjem i brusenjem i to iskljucivo "belegijama" odnosno rucnim turpijama...
  11. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Makiceeeeeee!! Jel' dolazis sutra u Svilajnac ?? P.S."Razbicemo Vas" ;D
  12. Bravo Rade...Super su fotke...!
  13. Bila je svojevremno u Svilajncu prodavnica koju smo svi u gradu zvali "Lovac" iako je imala drugaciji zvanicni naziv Evo je: Mihac bolje pamti ta vremena Redovno sam posle skole zastajao i gledao MZ-ejce-nove-narandzaste, zelene, crvene...Bili su TS model ali se ne secam koja bese kubikaza... Sanjao, sam redovno da umesto APN 4 kojeg smo imali kuci, vozimo MZ TS-a...Medjutim nikada to pokojnom ocu nisam ni pominjao jer sam znao da mi kao radnicka porodica nemamo para za to... Par godina kasnije sam u toj istoj prodavnici od oca dobio na poklon golmanske rukavice... P.S.Moj MZ je kupljen 1979 godine bas u ovoj prodavnici, ali ga nisam ja kupio
  14. Uvek je bilo poreza... Drzavi das njeno, da bi posle mogao opet da odes do nje (drzave) kako bi registrovao...! Bez dokaza da si drzavi dao njeno, nema registracije!!
  15. Ne verujem da je auspuh...Proveri platine i svecicu i kao sto rece Lale: Skines deklu preko paljenja, das kontakt i kurblas, a zaduzis sina da gleda u platinska dugmad ( ili obrnuto ). Ako platine varnice, najverovatnije je riknuo kondenzator ! Za svaki slucaj prodji nezno smirglom izmedju platina!
  16. Ma odlicno izgleda, bez obzira sto je malo nizi... Kada pronadjes slike, otvori temu i malo pojasni sta si sve radio, kako si radio hardtail i ostalo, kako si pravio onaj prvi auspuh i slicno...Moglo bi dosta da se nauci iz te teme!!
  17. Haha ima istu stopaljku kao i ja...Rakovica 65 ;D ;D Nego, nesto ne razumem... Jel' je motor tvoj ili od nekog prijatelja? Ne bi bilo lose da otvoris posebnu temu sa njim ako imas fotke kako je nastajao...Ovo je jedan od najlepsih MZ prerada!!
  18. Odakle je motor, jel' imas jos koju fotku...? P.S. I kod mene je rezervoar od Ardie-a...!
  19. Vujo, sledeci put kada dolazis u Sv ponesi mi jedno pakovanje "Bosne" iz Tempa
  20. Dobre fotke...bravo!
  21. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Odlicno-bas me interesuje da vidim tog MZ copera...
  22. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Znam, ali moras da priznas da bi mu leglo jedno "umivanje"
  23. Posl'o...
  24. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Da se ja pitam ja bih motor prefarbao u SMB... :D (jes da ih ima dosta u toj boji po drumovima, ali...!?)
  25. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Duki, a sto ne probas da ih ostavis bez boje, samo da ih malo ispoliras!? Sa sprejem, bez odgovarajuce podloge samo gubis vreme i pare (200 dinara je 200 dinara-jedna dopuna...) mnogo se lako skida sa aluminijuma ja prob'o par puta!
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja